Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...
 recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...
 SAMSUNG Galaxy A15

La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot? Alegeri 9 iunie 2...
 Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...
 

Elenite

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
aliantasudului

aliantasudului

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 28.01.2006
A fost cineva la Hotelul Zornitsa Sands?...
As dori mai multe informatii depsre acest hotel.

#2
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
M-a sunat un tip de la o agentie din Bucuresti care cunostea foarte bine Elenite. Mi-a tot vorbit de statiune de ma saturasem...:D
Daca vrei sa-ti spun cine este, da-mi un PM.

#3
aliantasudului

aliantasudului

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 28.01.2006
De la agentii am si eu informatii..
Ma intereseaza informatii de la cei care au fost la acest hotel...

Edited by aliantasudului, 15 February 2010 - 20:21.


#4
Doctorul45

Doctorul45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.08.2008

View Postaliantasudului, on 15th February 2010, 20:21, said:

De la agentii am si eu informatii..
Ma intereseaza informatii de la cei care au fost la acest hotel...
am fost vara trecuta la sfirsitul lui iulie 10 zile hotel royal park.In general ok cu parti bune si unele proaste dar cele bune sunt mai multe

#5
dfstana

dfstana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 08.07.2008
Am fost si eu cu familia anul trecut la elenite, dar tot la Royal Park. Daca nu stiati Elenite este un mic satuc care are in componenta in special resortul care contine si Royal Park impreuna cu inca trei hoteluri si cateva zeci de vilute si alte facilitati dar si alte cateva hoteluri printe care si cel mentionat mai sus. Hotelul Zornitsa Sands pare a fi mai nou si desi nu am stat in el consider ca este suficient de ok pentru un concediu placut. Partea proasta este ca se situaza in afara resortului Elenite si nu dispune de o plaja mare si desi este foarte aproape de resort - aprox.100m - anul trecut pe plaja lor erau foarte multe alge.

#6
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006
Dar de hotel Andalusia poate spune cineva ceva?

#7
dfstana

dfstana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 08.07.2008

View PostRamboX, on 28th March 2010, 09:19, said:

Dar de hotel Andalusia poate spune cineva ceva?
Hotelul este mai nou decat Royal Park in care am stat noi si este mai nou decat acesta. Din exterior pare ok , si daca Royal Park a fost in regula nu vad de ce acesta ar fi altfel. Foarte aproape de plaja.cred ca merita banii.

#8
Doctorul45

Doctorul45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.08.2008
[quote name='RamboX' date='28th March 2010, 10:19' post='8000556']
Dar de hotel Andalusia poate spune cineva ceva?
Zornitsa sands este un hotel cochet asezat linga elenite holiday village.Era linistit din cite stiu era cu demipensiune deci fara animatie sau bauturi free.Ceea ce nu mi-a placut era ca in apa marii erau stinci iar plaja avea nisip cu pietre.Eu as recomanda hotelul pentru cei care sufera de nervi e prea multa liniste.In spatele hotelului se vedeau niste terenuri de tenis.In general cind achizitionezi all inclusive nu mai iesi din resort ai acolo totul inclusiv baruri de noapte.Elenite Holliday village a fost proiect finlandez pe care spre lauda lor bulgarii l-au finalizat nu ca la noi cu A2.Puteti vizita pe adresa victoria-group net si chiar puteti face un tur virtual

#9
ccostras

ccostras

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.05.2008
Vad ca vorbiti de bine hotelul Royal Park. Am gasit o oferta de 510 euro - 7 nopti, camera cu vedere la mare, ptr sfarsitul lui iunie, 2 persoane, cu all inclusive si ma intrebam daca mai e cineva care a luat bilete in perioada asta...O fi pretul pietei sau nu?

#10
dfstana

dfstana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 08.07.2008

View Postccostras, on 6th April 2010, 16:44, said:

Vad ca vorbiti de bine hotelul Royal Park. Am gasit o oferta de 510 euro - 7 nopti, camera cu vedere la mare, ptr sfarsitul lui iunie, 2 persoane, cu all inclusive si ma intrebam daca mai e cineva care a luat bilete in perioada asta...O fi pretul pietei sau nu?

Cam acesta ar fi, daca mai tii cont si de early iesi si mai ieftin. Eu merg la inceputul lui iunie al doilea an consecutiv.

#11
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 28.04.2006
Cum este statiunea? Se preteaza pentru familii cu copii mici?
Cine cunoaste ambele statiuni, cum este Enelite in comparatie cu Sf. C-tin si Elena?

Multumesc anticipat.

#12
danutza2010

danutza2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.03.2010
salut!
si eu mi-am luat pt. Royal Park, sf. iunie - famile cu copii - sper sa fie lina intrarea in mare si fara pietre. Aveti idee?
Cu mancarea v-ati descurcat ? Ca am vazut tot felul de review-uri si nu mai stiu ce sa cred..
Multumesc

#13
dfstana

dfstana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 08.07.2008

View Postbela, on 12th April 2010, 12:48, said:

Cum este statiunea? Se preteaza pentru familii cu copii mici?
Cine cunoaste ambele statiuni, cum este Enelite in comparatie cu Sf. C-tin si Elena?

Multumesc anticipat.

Locul este ideal, din punctul meu de vedere, pentru un concediu ok de familie cu copii, chiar mici. Plaja este cu nisip, intrarea in apa este lina si nu am vazut valuri foarte mari. Nu stiu exact despre Ctin si Elena, dar Elenite nu este chiar o statiune, ci mai degraba un resort mare care contine cateva hoteluri si casute de vacanta plus facilitatile necesare. Locul unde este amplasat este foarte ok, este linistit dar te poti si distra pe cinste in acelasi timp( atat tu cat si copii). Apa a fost anul trecut calda si fara alge.

Apropo de mancare, noi am fost anul trecut mai multi, cu copii de diferite varste, de la 1an si jumatate pana la 11 ani si nu a murit nimeni de foame. Mancarea este destul de variata, chiar daca nu arata chiar ca cea servita la un restaurant de marca.

#14
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 28.04.2006
Multumesc. Daca mai ai si alte detalii despre statiune/hotelul la care ai stat te rog sa le impartasesti.

#15
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 28.04.2006
In statiune in afara de AI si piscine mai este si altceva de facut? Mai exact, o faleza sau ceva asemanator pe care sa te plimbi seara, tarabe cu suveniruri, chestii d-astea.

#16
dfstana

dfstana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 08.07.2008

View Postbela, on 19th April 2010, 22:07, said:

In statiune in afara de AI si piscine mai este si altceva de facut? Mai exact, o faleza sau ceva asemanator pe care sa te plimbi seara, tarabe cu suveniruri, chestii d-astea.

Da exista ceva magazine de suveniruri, dar preturile sunt mari asa ca mai bine mergi in Sunny Beach la 8 km pt suveniruri. Se poate merge si cu autobuzul, unul la fiecare ora cu 2 leva pe sens.Exista o alee de promenada foarte frumoasa si destul de lunga pentru plimbari placute. Bafta.

#17
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 28.04.2006
Am gasit o oferta buna pentru August la Elenite Holliday village. Cei ce ati fost cazati in vile sau in resort, stiti cumva care este procedura de masa?
Adica masa se serveste in acelasi loc atat pentru hoteluri cat si pentru vile?
@dfstana: Cum ti s-a parut organizarea in timpul meselor?Era aglomeratie mar, trebuia sa astepti sa prinzi o masa libera?

Multumesc.

#18
dfstana

dfstana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 08.07.2008

View Postbela, on 22nd April 2010, 09:55, said:

Am gasit o oferta buna pentru August la Elenite Holliday village. Cei ce ati fost cazati in vile sau in resort, stiti cumva care este procedura de masa?
Adica masa se serveste in acelasi loc atat pentru hoteluri cat si pentru vile?
@dfstana: Cum ti s-a parut organizarea in timpul meselor?Era aglomeratie mar, trebuia sa astepti sa prinzi o masa libera?

Multumesc.
Pentru cei  cazati in vile masa se serveste in localul central, acolo unde sunt si un bar cu jocuri, o discoteca, si altele. Organizarea este ok si nu se asteapta foarte mult decat in cazuri exceptionale.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate