Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Timpi asteptare in contract de tr...

Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete
 Simbol "bec aprins" tele...

Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC
 Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15

La ce ora se deschid urnele ?
 

Probleme credit CAR

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
CEZATRONIC

CEZATRONIC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.02.2007
Salutare,
Am si eu o problema si va solicit sprijin si sfaturi daca se poate!
M-am trezit fara sa vreau girant la un C.A.R.
Cineva care ma cunostea si avea acces la datele mele personale s-a folosit de acest lucru si a luat un imprumut de la un CAR.
Problema este ca omul nu a mai platit ratele la imprumutul respectiv si m-am trezit cu scrisoare de la executorul judecatoresc.
Am facut plangere penala impotriva respectivului si a CAR-ului si in plus am solicitat, pe cale judecatoreasca, anularea executarii silite.
Inca nu am primit nici un raspuns oficial dar, din cate am inteles, se pare ca voi fi nevoit sa platesc 10 la suta diun valoarea imprumutului respectiv, ca si cautiune in cadrul procesului respectiv, ba mai mult v-a trebui sa-mi angajez si un avocat.
Avand in vedere ca intreg dosarul de imprumut se bazeaza pe niste falsuri, cum e posibil sa anulez actul respectiv?
Multumesc pentru sprijin.

#2
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,614
  • Înscris: 17.08.2007
In afara de calea anevoioasa a justitiei nu cred ca exista alta solutie. Si va mai trebui sa deschizi si tu un alt proces impotriva celui care ti-a folosit datele in mod abuziv dar cred ca si in fata celor de la CAR ptr ca eu cred ca trebuiau sa il cunoasca si ei pe cel ce e girant ptr un client.

#3
CEZATRONIC

CEZATRONIC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.02.2007

 atupi, on 15th February 2010, 18:32, said:

In afara de calea anevoioasa a justitiei nu cred ca exista alta solutie. Si va mai trebui sa deschizi si tu un alt proces impotriva celui care ti-a folosit datele in mod abuziv dar cred ca si in fata celor de la CAR ptr ca eu cred ca trebuiau sa il cunoasca si ei pe cel ce e girant ptr un client.
Multumesc.
Am facut deja acest lucru. Vroiam doar sa stiu daca mai exista si alte solutii.
Cineva mi-a sugerat sa solicit anularea contractului de imprumut respectiv. Dar nu stiu cum si in ce conditii se face acest lucru.
Mai astept si alte sugestii.
Inca o data multumesc.

#4
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007
cred ca trebuie sa mergi la un avocat.
si daca e cu semnaturi false se lasa si cu procuror.

#5
CEZATRONIC

CEZATRONIC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.02.2007
OK
Am facut si asta.
Avand in vedere cum se miscas justitia la noi sper sa nu ajung sa-mi faca intai executarea silita si dupa aia sa-mi dea dreptate.
Daca are cineva cunostinte juridice si poate sa ma lamureasca as dori sa stiu daca pentru vanzarea/cumpararea unui apartament trebuie neaparat act notarial sau e valabil si un act de mana semnat cu martori.
Va multumesc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate