Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Telesport cu plata

- - - - -
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#19
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003
Programul postului in acest moment nu este al unui canal PREMIUM. Stiu ca atunci cand a fost lansat Telesport transmitea NBA Live. Acum in afara de atletism nu observ sa transmita LIVE un alt eveniment international.
Parerea mea e ca la 50.000 / luna ar trebui sa vedem in direct  cel putin meciuri din NFL + campionatul NASCAR.  
Sper sa renasca Telesport si sa devina cu adevarat un canal pay tv in conditiile in care are interdictie la RCS  :nonobad:

#20
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
mda. daca ar transmite ceva curese de masini, asa numite raritati, LIVE si in reluare de 2 ori, sa zicem curse ca CART, Indycar, Nascar sau alte curse cu motori care merita as platii 50.000 lei/luna. Insa pt. diviza A ... no way (okay ... nu sunt fan fotbal :) )

o alta chestie: acest lucru cu 50.000 lei/luna ar putea fii aplicat si la transmisia prin satelit, cei ineteresati cumparund cardul oficial de la ei si platind abonamentul.

#21
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 07.12.2002

xndoe, pe Jun 17 2005, 15:34, a scris:

Parerea mea e ca la 50.000 / luna ar trebui sa vedem in direct  cel putin meciuri din NFL + campionatul NASCAR. 

<{POST_SNAPBACK}>

Esti extraordinar... Stii cit plateste un american pentru chestiile  alea? Si tu vrei la 50.000??? Treziti-va fratilor!

#22
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003

Ninja, pe Jun 17 2005, 13:15, a scris:

Esti extraordinar... Stii cit plateste un american pentru chestiile  alea? Si tu vrei la 50.000??? Treziti-va fratilor!

<{POST_SNAPBACK}>


Pai ce salariu are americanu' ? Hai sa facem raportul sa vedem daca romanul plateste mai mult.

#23
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
n-o sa mai fie meciuri de fotbal la tv. my life is over now :cigar: io ma intreb totusi ce oameni sint aia care se screm atita pentru 50000 de lei (o bere)  :death:

#24
alexnarcosis

alexnarcosis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 23.03.2005

Ninja, pe Jun 17 2005, 05:06, a scris:

Dintre ei si tine, numai tu esti ala fraier...

<{POST_SNAPBACK}>

Ai dreptate. Eu sunt ala fraier.  :)

#25
zamfy

zamfy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 07.04.2005

Mosotti, pe Jun 17 2005, 13:27, a scris:

io ma intreb totusi ce oameni sint aia care se screm atita pentru 50000 de lei (o bere)  :death:

<{POST_SNAPBACK}>

Sunt oameni ce nu se uita pe canalul asta, dar sunt nevoiti sa-l plateasca (dupa vechea mentalitate de turma...). Eu as prefera o bere in plus in loc de Telesport !

fabian23, pe Jun 16 2005, 23:34, a scris:

Expresii de genul " ...daca nu sunt in stare sa traiasca din publicitate.... " tradeaza un mod de gandire cel putin ciudat ca sa nu spun altceva. Tot ceea ce inseamna sport de calitate in lume costa bani grei, fiind principala sursa de venit a operatorilor din occident.

<{POST_SNAPBACK}>

Expresia respectiva tradeaza cel mult un mod de gandire PERSONAL. Nu vorbi despre occident ca acolo nu te obliga nimeni sa dai bani pe un canal care nu te intereseaza. Si nici nu vezi teleshopping pe un canal pay-tv...

#26
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 30.03.2005
Sa si-l bage undeva  :angry: Nu merita 1000 de lei, darmite 50000 lei :angry:

Edited by KENSINGTON, 17 June 2005 - 15:40.


#27
tylk

tylk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 24.09.2004
Voi nu intelegeti ca este vorba de transmisia prin satelit ?adica pt. 50 000 primesti un card conax,nu este vorba de cablu!!

#28
smario

smario

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 25.05.2005
DA... Telesport dau meciuri tari gen Apulum-fc bacau, sau gloria- cfr cluj.
hai sa fim seriosi cate derby-uri au dat anul acesta cu toate ca au avut drepturil ede televizare :puke:

#29
zamfy

zamfy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 07.04.2005

tylk, pe Jun 17 2005, 20:46, a scris:

Voi nu intelegeti ca este vorba de transmisia prin satelit ?adica pt. 50 000 primesti un card conax,nu este vorba de cablu!!

<{POST_SNAPBACK}>

Cum ai dedus sau de unde ai informatia asta ? Nu reiese din articol. Acolo scrie clar ca "telespectatorii care vor dori sa vizioneze postul de acum inainte vor fi nevoiti sa plateasca 50.000 de lei lunar". Cred ca daca era vorba doar de o anumita categorie de telespectatori, s-ar fi specificat lucrul asta in articol.
Dar eu nu te contrazic - poate ai mai multe informatii; daca poti, spune-ne mai multe. :)

#30
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Citat

hai sa fim seriosi cate derby-uri au dat anul acesta cu toate ca au avut drepturil ede televizare

... pai nici nu vor da nici un derby din cauza ca cu toate ca detin drepturile la divizia A pana in 2007 (eu sper sa se revina si sa ia una peste bot prin relicitarea acestora in mod corect) nu pot difuza decat optiunile 6, 7 si 8 (cele mai nashpa) ca restul deja le-au vandut la TVR (optiunile 1 si 3) Antena 1 (optiunea 2) si National TV (optiunile 4 si 5) deja "inzecit" fata de cei 6 milioane $ pe care acest Horatiu Nicolau le-a primit se spune pe ascuns de la Don' Corleone (aka Dumitru dragomir) ca sa liciteze fara sa stie nimeni ca a avut loc licitarea acestora ...

Citat

Voi nu intelegeti ca este vorba de transmisia prin satelit ?adica pt. 50 000 primesti un card conax, nu este vorba de cablu !!!

Pt. 600.000/an pun pariu "virtual" cu tine ca nu primesti nimic... Daca nu crezi poti suna sa te convingi ;).

#31
tylk

tylk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 24.09.2004
Este logic,pt. a putea da un canal pay-tv pe retelele actuale de cablu este necesara o "investitie" din partea operatorilor CATV,ori prin introducerea unor noi filtre,ori prin introducerea codoarelor digitale operate la centru de pe un PC.Este logic ca o parte din cei 50 000 va intra si in buzunarul operatorului cat la suta?..nu stiu.
  Pt. receptia de pe satelit care este si din punctul lor de vedere mult mai "normala" si tehnic "urmaribila" ,costurile aparaturii o suporta direct clientul(receptor,cam conax,antena..etc) deci,nu vor fi nevoiti sa sa faca compromisuri cu operatorii de CATV pt. "share" in functie de nr. de abonati.In cel mai rau caz ,abonatul va plati o garantie pe cartela,care la intreruperea contractului va fi restituita operatorului.

#32
experience

experience

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 19.09.2004

xndoe, pe Jun 17 2005, 08:34, a scris:

Programul postului in acest moment nu este al unui canal PREMIUM. Stiu ca atunci cand a fost lansat Telesport transmitea NBA Live. Acum in afara de atletism nu observ sa transmita LIVE un alt eveniment international.
Parerea mea e ca la 50.000 / luna ar trebui sa vedem in direct  cel putin meciuri din NFL + campionatul NASCAR. 
Sper sa renasca Telesport si sa devina cu adevarat un canal pay tv in conditiile in care are interdictie la RCS  :nonobad:

<{POST_SNAPBACK}>



dar mare nostrum la natatie ce e??  dar cupa mondiala la volei feminin ce e???  documentati-va sau ginditi inainte de a posta...

#33
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
experience nu este nevoie de documentare. eu zic ca xndoe si eu am scris despre programe care reprezinta interesul general sau interesul nostru ... pentru ca natatia si volei-ul nu sunt niste sporturi la fel de urmarite cum cursele de masini sau fotbalul ... ok, transmite aceste lucruri TV sport insa as vrea sa vad o statistica in care se precizeaza din 100 de clienti cine ar cumpara TV Sport pt. ca se transmite Volei feminin ... :confused:

#34
smario

smario

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 25.05.2005
".......Telesport va fi disponibil, de acum incolo, doar abonatilor in sistem PayTV, la fel ca si HBO, putand fi accesat prin Astral Telecom, Focus SAT si DIGI TV "
SURSA TV MANIA
ce inseamna asta?
sau au vrut sa zica MAX TV

Edited by smario, 21 June 2005 - 16:26.


#35
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
TV Mania a scris aberatii mai mari de asta ...

#36
zamfy

zamfy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 07.04.2005

smario, pe Jun 21 2005, 16:25, a scris:

".......Telesport va fi disponibil, de acum incolo, doar abonatilor in sistem PayTV, la fel ca si HBO, putand fi accesat prin Astral Telecom, Focus SAT si DIGI TV "
SURSA TV MANIA
ce inseamna asta?
sau au vrut sa zica MAX TV

<{POST_SNAPBACK}>

In ce nr. din TV Mania scrie asta si la ce pagina ? Eu nu am gasit... Sau e de pe site ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate