Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Telesport cu plata

- - - - -
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#37
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Chestia e ca TELESPORT a fost cateva ore inclus in grila MAX... in seara asta nu mai apare in grila!!!

#38
smario

smario

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 25.05.2005

zamfy, pe Jun 21 2005, 18:55, a scris:

In ce nr. din TV Mania scrie asta si la ce pagina ? Eu nu am gasit... Sau e de pe site ?

<{POST_SNAPBACK}>


in nr 25/20 iunie 2005
pagina 7 "Pay TV pentru Telesport"

#39
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Si apare din nou TELESPORT in grila Max TV!!!

Vom vedea dupa lansare daca TELESPORT va ramane si in grila Max TV :)

#40
ady18

ady18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.04.2005

r@zvan, pe Jun 21 2005, 19:11, a scris:

Si apare din nou TELESPORT in grila Max TV!!!

Vom vedea dupa lansare daca TELESPORT va ramane si in grila Max TV :)

<{POST_SNAPBACK}>


sincer telesport este un program de kkt nu e bun de nimic eu il am free la astral bacau ( probabil ca de la 1 va fi in sistem digital )

#41
experience

experience

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 19.09.2004

ady18, pe Jun 24 2005, 16:39, a scris:

sincer telesport este un program de kkt nu e bun de nimic eu il am free la astral bacau ( probabil ca de la 1 va fi in sistem digital )

<{POST_SNAPBACK}>



abtine-te, ca nu stii ce-i aia!  telesport e un canal excelent...cu un pic de minte, iti vei da seama si de ce!   vizionare placuta pe cartoon si focschits

#42
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004

ady18, pe Jun 24 2005, 16:39, a scris:

sincer telesport este un program de kkt nu e bun de nimic

<{POST_SNAPBACK}>


Confirm  :D

#43
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,330
  • Înscris: 15.07.2003
mai experience nu ne poti convinge ca e ceva de capul acestui canal pt ca nu l-am urmarit. daca vine cineva si imi spune sa dau 50 mii sa il vad de maine ii zic nu, pt ca nu stiu despre ce e vorba. si atunci intru pe net sa vad cu ce se mananca.si ce vad? Stiri vechi pe prima pagina....DAR VECHI RAU !!! (cel putin la divizia a  si la premier (ultima stire de acum 2 luni !!!, nu am mai incercat si la restu), programul pt joi si vineri nu exista si acolo vad ca transmite golden league dar nu se specifica daca e direct sau nu (duminica scrie direct), au un sondaj cu cine retrogradeaza...etc. Din pct meu de vedere acest lucru este de neiertat.

Nu stiu daca ii poti impune cuiva sa plateasca pt ceva de care nu a auzit/vazut. Sa faca tot ce le sta in putinta sa isi introduca programul pe toate retelele de cablu, sa lase lumea sa se uite la program gratuit (dar sa aiba si o grila buna) si dupa ce prinde omu gustul de programe bune poti sa ii ceri bani pt asa ceva.

Nici tvsport nu era urmarit pana nu si-a bagat coada protvul deci poate o asociere cu un alt post care sa-i faca reclama ar fi de preferat (dar sa respecte ceea ce am scris mai sus).


PS: pe eurosport vad turul frantei,spaniei,italiei si snooker, pe tvr +antena : divizia + a, uefa pe tvr, CL pe pro, pe national e fotbal gramada......deci avem de unde alege. Atletism (mai putin), natatie, calarie, wresling, nascar sunt mai mult programe de nisa si pe care la accepta doar pasionatii.

PPS:Am vazut si volei pe eurosport acum 1 sapt, turneul din germania (pe plaja)+sala

#44
wizi

wizi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 08.11.2003
Intre timp telesportul a optinut si a doua optiune(care apartinea pana acum antenei 1)si o sa transmita si meciurile unor echipe mari,nu numai meciuri in care adormi    http://www.gsp.ro/in...a=19030&shift=1

#45
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,330
  • Înscris: 15.07.2003
Nu..nu a obtinut dreptul de transmisie a optiunii 2..ei au TOATE drepturile de televizare a diviziei A pana in 2006. A1 cumparase optiunea 2 dar pt ca TS si-a dorit mai mutli bani...au cam ramas si fara banii lu' voiculescu.

#46
dumars

dumars

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.12.2003
Totusi, Telesport acum va transmite multe din meciurile sustinute de Steaua, Dinamo si Rapid. Asa ca numarul abonatilor lor cu siguranta va creste semnificativ.

Pe deasupra, aproape sigur vor transmite si NBA din noiembrie si de aici vor veni si alte  
persoane interesate.

#47
Mike Grunger

Mike Grunger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 03.07.2004
inteleg ca Astral va transmite telesport contra a 50000/luna. de la rcs se aude ceva?

#48
alexnarcosis

alexnarcosis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 23.03.2005
NU vreau telesport la RCS cu fortza pe gatul nostru. E de ajuns tvr-ul cu fortza. Sunt de acord cu telesport la rcs..in extra..platit separat pentru el si NUMAI pentru el. Deci nu vreau sa-l bage alaturi de toate mtv-urile ..si sa creasca astfel abonamentul la pachetul extra. Cer prea mult? sunt absurd?

#49
dumars

dumars

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.12.2003
Stai linistit, ca daca va fi, se va intampla doar contra unei taxe (suplimentara).
RCS, Astral si UPC au fost la cutite cu cei de la Telesport. Nu stiu cum de Astral a cedat si a inceput sa dea telesport (50.000lei) pe ici si colo.

#50
1bob

1bob

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 17.12.2004

dumars, pe Aug 2 2005, 17:22, a scris:

.Nu stiu cum de Astral a cedat si a inceput sa dea telesport (50.000lei) pe ici si colo.

<{POST_SNAPBACK}>



nu e vb de cedat. Telesport se vinde doar in sistem paytv, asa ca Astral este obligat sa le introduca doar acolo unde are headend-uri "digitale"

#51
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Citat

Pe deasupra, aproape sigur vor transmite si NBA din noiembrie si de aici vor veni si alte
persoane interesate

NBA va fi transmis de TVR2 ...

#52
clio2003

clio2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 20.06.2003
50k e o taxa de kko ...........
adica dat isi voi un leu sa avem si noi salarii oleaca mai mari... :huh:

Pagina nu merge ..se fac teste inca.. :P .Fedora Core Test Page

#53
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Citat

Intre timp telesportul a optinut si a doua optiune(care apartinea pana acum antenei 1)si o sa transmita si meciurile unor echipe mari,nu numai meciuri in care adormi http://www.gsp.ro/in...a=19030&shift=1

... si a pierdut cca 1.7 mil $ pe care nu ii va obtine din abonamente nici la " Pastele Cailor " :naughty: Eu personal nu o sa platesc niciodata abonament ca sa vad blaturile si meciurile aranjate de Corleone & Co.

Si inca ceva... am au zit ca si national TV reanalizeaza oportunitatea pastrarii contractului cu Telesport. Deci daca va cadea si acesta R.I.P. Telesport :coolspeak:

#54
Floyd76

Floyd76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 13.01.2005
Eu sunt la RCS si as vrea Telesport pentru Premiere League. Era fain cand il dadeau cei de la TVSport, dar de mai bine de un an mi-am pus pofta in cui. As fi de acord sa platesc 5 RON pt fotbalul adevarat dar prea curand nu cred ca il vor baga cei de la RCS.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate