Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Telesport cu plata

- - - - -
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#1
alexnarcosis

alexnarcosis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 23.03.2005
"Lansat acum aproape doi ani, postul tv dedicat in exclusivitate sportului, Telesport, a devenit de ieri primul canal pay-tv 100% romanesc. "Nu ne putem acoperi toate costurile numai din publicitate", a justificat presedintele Consiliului de Administratie al Telesport, Horatiu Nicolau. Asadar, telespectatorii care vor dori sa vizioneze postul de acum inainte vor fi nevoiti sa plateasca 50.000 de lei lunar. Pentru mai multe informatii referitoare la receptionarea programului sau, Telesport a pus la dispozitie o linie telefonica gratuita, la numarul 0800.88.33.88. Iar de la 6 august, accesand site-ul www.telesportlive.ro, iubitorii de sport vor putea viziona in direct pe Internet emisiunile si meciurile din Divizia A transmise de Telesport."
sursa: EVZ

sunt fraieri la faza asta....parerea mea  :naughty:

#2
ady18

ady18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.04.2005

alexnarcosis, on Jun 16 2005, 16:47, said:

"Lansat acum aproape doi ani, postul tv dedicat in exclusivitate sportului, Telesport, a devenit de ieri primul canal pay-tv 100% romanesc. "Nu ne putem acoperi toate costurile numai din publicitate", a justificat presedintele Consiliului de Administratie al Telesport, Horatiu Nicolau. Asadar, telespectatorii care vor dori sa vizioneze postul de acum inainte vor fi nevoiti sa plateasca 50.000 de lei lunar. Pentru mai multe informatii referitoare la receptionarea programului sau, Telesport a pus la dispozitie o linie telefonica gratuita, la numarul 0800.88.33.88. Iar de la 6 august, accesand site-ul www.telesportlive.ro, iubitorii de sport vor putea viziona in direct pe Internet emisiunile si meciurile din Divizia A transmise de Telesport."
sursa: EVZ

sunt fraieri la faza asta....parerea mea  :naughty:

<{POST_SNAPBACK}>



mdeee tampiti

#3
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Lansat acum aproape doi ani, postul tv dedicat in exclusivitate sportului, Telesport, a devenit de ieri primul canal pay-tv 100% romanesc

Horatiu Nicolau = un mare dobitoc "made in Romania"... LOL

#4
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Eu cred ca trebuie sa ne obisnuim si cu ideea de Pay-TV sau PPV... nu are rost sa injuram pe X si Y de la noi din tara caci nu ei au inventat asta :naughty:

#5
zamfy

zamfy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 07.04.2005
Nu dau nici 5 lei pe nici un canal romanesc.
Daca nu sunt in stare sa traiasca din publicitate insemna ca nu se uita nimeni la canalul lor.
N-au decat sa dea faliment ! :angry:
Pe de alta parte, as fi de acord cu ideea da pay-tv dar numai daca s-ar renunta la difuzarea de reclame (gen HBO) si numai daca pretul n-ar fi mai mare de 50 de centi / canal.
Dealtfel exista deja canale pay-tv (printre care si Etno, Taraf etc :cursing:) dar macar astea nu costa decat 10-20 de centi pe luna.
Problema se pune insa altfel, in cazul TeleSport: va fi el receptionat si platit numai de doritori sau va fi "bagat pe gat" tuturor abonatilor ? Ar fi culmea ca unii sa dea 50.000 pe un canal la care nu se uita niciodata ! Asta daca nu am vorbi despre firmele de Cablu din Romania... :death: (Zice-s-ar ca de ieri e pay-tv; adica eu azi il platesc, pentru ca firma nu l-a scos din grila ?! Ce cretini !)

Edited by zamfy, 16 June 2005 - 21:11.


#6
Raikk0nen

Raikk0nen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 17.04.2005
si site-ul ala nu merge...

#7
neo007

neo007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 12.11.2003
Eu unul tot aud vorbindu`se despre postul asta da` nu i`am vazut niciodata sigla macar...Deci..nu vad de ce l`ar mai introduce astia [RCS] acum in grila..dupa ce l`au facut si pay-tv..Mie`mi miroase a faliment gen tele 7 bca :D
Ahh..ca era sa uit..ce vb ma voi acolo cu "primu canal pay-tv 100% ro"??? Este cazul sa va reamintesc de TVR?

Edited by neo007, 16 June 2005 - 21:30.


#8
alexnarcosis

alexnarcosis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 23.03.2005
Hi Hi...ce k lumea ar fi sa platim 50.000 pt telesport ca sa vedem reclame pe telesport si un pic de sport.  :P
TVR e pay-tv pe gat!  conceptul de "pay-tv pe gat" este idee 100% romaneasca si a fost lansata dupa revolutzie. Se refera la faptul ca platesti un produs chiar daca nu il vrei. Si il platesti de 3 ori.  :lol:
RCS o sa-l bage probabil in grila extra..dar ar trebui sa fie telesport ca pachet..adica..cine vrea sa plateasca doar pt telesport..nu sa creasca pretul la pachetul ala cu mtv-uri..doar pt ca a bagat telesport  :nonobad:

#9
experience

experience

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 19.09.2004
pentru cei ignoranti:  telesport e un canal de sport premium!  adica difuzeaza toate competitiile mari, cu exceptia celor difuzate de tvr, si la care nu aveam acces pina acum!  tvsport e o gluma proasta!   vor difuza wimbledon si cam atit! eu sunt extrem de fericit ca voi vedea in sfirsit golden league, turneele de tenis din super 9, inot de grand prix si alte chestii adevarate! si daca vor baga taxa, voi plati!

#10
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
dupa parerea mea sportu trebuie practicat nu privit. asa ca dracu sa le ia de telesporturi   :w00t:

#11
tylk

tylk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 24.09.2004
Stirea se adreseaza acelora care au farfurie adica antena parabolica  cu motoras (preferabil) si orientat pe Amos,programul este codat in [email protected] linistiti ca nu despre cablu este vorba.R*CS nu-l va introduce deoarece ei sunt actionari in programul concurent TvSport.
Sky Sport costa in jur de 10 Euro in plus fata de pachetul obligatoriu de 32 de Euro, baza+cinema.Deci 50000 nu este mult

#12
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
sa fie sanatosi ...unora li se "rupe" de telesport... daca nu reusesc sa-si acopere costurile din reclame, inseamna ca ceea ce difuzeaza ei e de proasta calitate, astfel neavand nici audienta de pe urma careia sa perceapa tarife mai mari la publicitate...

#13
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 06.03.2005
Expresii de genul " ...daca nu sunt in stare sa traiasca din publicitate.... " tradeaza un mod de gandire cel putin ciudat ca sa nu spun altceva. Tot ceea ce inseamna sport de calitate in lume costa bani grei, fiind principala sursa de venit a operatorilor din occident.

Dar intorcandu-ma la Telesport-ul nostru',...exista o bariera pana la care un post de televiziune poate suporta costurile de achizitie a unor evenimente numai din publicitate. In momnet-ul in care se depaseste, supravietuirea inseamna pay-TV sau mai restrictiv PPV pentru a continua linia inceputa, ori renunti si te apuci sa transmiti evenimente de mana a doua (linie adoptata de cei de la Eurosport si TvSport in ultimul timp.)

Asadar ar trebuii sa va asteptati ca intr-un timp destul relativ apoape sa NU ma vedeti nici un meci din Divizia A la tv gratis(TS detine drepturile!), Champions Legue, NBA, NHL, gale de box profesionist etc.

FAbian23

PS: ptr. cei care nu cunosc inca in Gemania evenimetele sportive "premium" sunt pe
Premiere, Franta: Canal+ & TPS, Spania, Olanda, Nordici:Canal+, Italia:Sky.
Iar ca o opinie personala, la ora aceasta TS este peste TVSport.

#14
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004
Eu nu dau doi lei pe Telesport... L-am avut cand eram abonat la CVR si nu era nimic de capul lui... M-am uitat la programul pe care il au acum (pe telesport.ro) si tot ce vad este: Atletism in direct (asta e OK), pauze de teleshopping de o ora (!!!) si meciuri din Premier League in reluare... PREMIUM, n-am ce zice... Telesport nu este peste TV Sport din simplul motiv ca nu-l prinde nimeni... (ca CVR nu mai exista) Manevra cu drepturile de televizare luate pe sub mana nu prea a tinut...

#15
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

fabian23, on Jun 17 2005, 00:34, said:

Expresii de genul " ...daca nu sunt in stare sa traiasca din publicitate.... " tradeaza un mod de gandire cel putin ciudat ca sa nu spun altceva.

<{POST_SNAPBACK}>

mdah... ai dreptate...  :death:

fabian23, on Jun 17 2005, 00:34, said:

supravietuirea inseamna pay-TV sau mai restrictiv PPV pentru a continua linia inceputa, ori renunti si te apuci sa transmiti evenimente de mana a doua (linie adoptata de cei de la Eurosport si TvSport in ultimul timp.)

<{POST_SNAPBACK}>

eu cred ca in romania inseamna sinucidere economica pt. un canal sport... abia a reusit HBO (cu un target de audienta mult mai mare) sa se impuna cat de cat...

eurosport da evenimente de mana a doua? eu stiam ca da cam cele mai importante evenimente sportive.... e drept ca nu prea da tot felul de evenimente "sportive"  comerciale...

fabian23, on Jun 17 2005, 00:34, said:

Iar ca o opinie personala, la ora aceasta TS este peste TVSport.

<{POST_SNAPBACK}>

macar bine ca ai o parere...  :) am avea si noi .... dar nu prea-l prinde nimeni...  :)

#16
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 06.03.2005
Nu pune un canal de filme cu unul dedicat sportului ptr ca nu se pot compara.Fiecare are target-ul lui. In al doilea rand un film il poti vedea prin "diferite" cai inainte de a rula la tv sau chiar la cinematograf, pe cand un eveniment sportiv "comercial" il vezi sufletu'.

Si ca sa va informez, programele pentru adulti si cele sportive aduc banu' greu. Si mai putin cele de filme.

FAbian23

PS: @gtk Eurosport-ul in moment-ul de fata a ramas pe dinafara, se complac in a da  la epuizare, meciuri in "relive" din UCL.  Daca aceastea pot fi considerate importante,.... Ai auzit macar ce "mananca" Premeiere, Sport+, Canal+,SkySport, SportTV ?

#17
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 07.12.2002

alexnarcosis, on Jun 17 2005, 00:47, said:

sunt fraieri la faza asta....parerea mea  :naughty:

<{POST_SNAPBACK}>

Dintre ei si tine, numai tu esti ala fraier...

#18
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
Nu stiu cat platesc pentru alte canale , dar cu siguranta mai putin de 50 000 lunar...si unele programe sunt super !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate