Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

ce situatie penibila

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#37
adill

adill

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.08.2008
Era tuciurie ai zis?Cu punga in mana?...Tu ii dadeai un corn?...Da.Fata tigancusa s-a dus la cersit.A adus produsul iar in schimb a primit un corn.

Da.Cu scandalagii nu se vor lua niciodata in gura. De ce?Isi primesc o mama de bataie apoi se duc in ghetouri.Acolo nu se avanta nici macar cel mai brav comandant.

#38
mykeyboy

mykeyboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 01.06.2006
Sa zic si eu parerea mea, nu stiu daca ai zis si eu nu am vazut, tonul cu care ei ti s'au adresat, si felul in care arata fata... dar eu cred ca ei au fi presupus ca fata se tine de tine (cum sunt foarte multi "cersetori" care insista pana iti vine sa le dai in cap), si au vrut sa faca o fapta buna unei domnisoare, ca dupa cum mai zicea cineva, multi pentru asta s'au inrolat...

#39
adill

adill

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.08.2008
Care multi? :D Aproape toti :D

#40
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

 Angelina1986, on 1st February 2010, 00:22, said:

Poate e aiurea topicul dar chiar in seara asta mi-i s-a intamplat ceva destul de hmmm... penibil

Te mai miră? :)
Asta e din ciclul poliția în acțiune. Ieri seară, nu că nu s-ar întâmpla în fiecare seară, la intersecție dntre Unirii și splai, evident că era dubă de jandarmerie în intersecție, una bucată logan de la comunitară și una bucată logan de la rutieră cu-n maimuțoi care dirija intersecția. Zece metri mai încolo erau țiganii care-ți cereau bani să parchezi mașina dacă te mânca în fund să vrei cumva să mergi pe Lipscani. :)

#41
adill

adill

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.08.2008

 Al1, on 2nd February 2010, 10:31, said:

Te mai miră? :)
Asta e din ciclul poliția în acțiune. Ieri seară, nu că nu s-ar întâmpla în fiecare seară, la intersecție dntre Unirii și splai, evident că era dubă de jandarmerie în intersecție, una bucată logan de la comunitară și una bucată logan de la rutieră cu-n maimuțoi care dirija intersecția. Zece metri mai încolo erau țiganii care-ți cereau bani să parchezi mașina dacă te mânca în fund să vrei cumva să mergi pe Lipscani. :)

De ce te miri?Nu au raza vizuala pana acolo.Nu pot vedea.E de la natura.

#42
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008

 Stryker_9, on 1st February 2010, 11:03, said:

am avut o gramada de intamplari ,mai mult sau mai putin ciudate.in mirificul vostru oras am patit una tare,insa.in jur de 10
In mirificul meu oras am patit-o si io. De mai multe ori, da' nu asta conteaza :lol:
Ultima patanie de genu' era sus la camine, prin Observator. Eram mai multi si mnah aveam la noi cateva sticle de vin si eram in fata caminelor.(Da, cat de neobisnuit). Pana nu apar doi politai sau ce dracu erau si direct ne iau cu tu si tu veniti cu noi. Adica io si o pretena de-a mea. Cu restu n-au avut deloc treaba, desi fiecare consumam alcooale.
In fine, ne duc astia la sectia improvizata sau ce dracu' o putut fi chestia aia, pe la camine si incep sa ne scrie procesu'. Si ne tot tachinau ca nu is siguri sa ne dea amenda sau ramanem doar cu avertisment. Tachinarile astea constau in priviri dubioase si libidinoase. Si le-am zis ca daca tot ne dau amenda si ne tin aici, putem sa ne terminam macat sticla de vin? N-or comentat nimic, ba chiar ne-au adus o scrumiera in caz ca fumam.
Dupaia doamne ajuta-ma la scrisu' numelui. Io am nume maghiar, pretena-mea nume arabesc, or recorectat aia procesu' de vreo 3 ori, al meu arata de parca ar fi fost mazgalit de vreun copil agramat.
Intr-un final, dupa vreo 2 ore, ma jur nus tiu de ce dracu' s-o alungit atata si pe ce, ne tot tineau aia la taclale, (ba chiar s-au oferit sa ne cumpere inca o sticla de vin WTF) ne-au scris procesu'. In clipa aia am luat porcaria aia si eram duse afara pe usa, nici ramas bun nu ne-am luat.

Ca sa nu mai spun ca pe la festivale, caz concret la rosia montana acu' 3 ani, era scandal mare intre 2 grupuri si politia nu intervenea ca era mega beata si prea ocupata sa se dea la tipe de 14 15 ani.

#43
centralistul

centralistul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 654
  • Înscris: 10.01.2009
Consumul de alcool in locuri publice este interzis....asa scrie in lege.
Ce e asa neobisnuit sa ti se faca proces verbal cand incalci legea ???
Deci tu incalci legea, si ti se pare ca politia a facut un abuz, dar de abuzul pe care-l faci tu nu vrei sa vorbesti.
Era corect sa spui asa.

Quote

Eu cu cativa prieteni n-am apucat de bautura intr-un loc public....stiam ca legea interzice asta, dar aburii alcoolului ne-au ajutat s-o sfidam (pe lege). Au venit doi pilitai si si-au facut datoria. Au fost prietenosi si chiar au vrut sa ne ofere ceva de baut. The end
Hai sa nu mai pozam in victime cand, cu buna stiinta ne cataram pe statiile de autobuz si cand, dam pe gat sticle de vin in locuri publice. Ce sa invete copiii de la noi?
Tot pe forumul asta mai spunea cineva ca a intrat pe interzis si politaiul, nu-i oprea si pe ceilalti care intrau pe intezis.
In timp ce ii scria PV-ul continuau destui sa intra pe interzis.
Pai si politistul ala e un om si un PV se scrie in 3-5 minute...ce sa faci mai intai?
Daca amenzile erau nenominale si romanii erau niste oameni constiinciosi lucrurile stateau altfel.
Omul primea tichetul amenda in 10 secunde, si politistul oprea masini si dadea amenzi "pe banda".
Omul care primea amenda se ducea s-o plateasca in loc s-o arunce si uite-asa banii intrau la buget.
Ai gresit, platesti.
Ce-o fi asa greu?....cum sa ne civilizam?
Dece e nevoie sa primim amenzi ca sa ne civilizam?....dece vedem numai gunoiul din ochiul altuia ?
Ce de intrebari la care nu o sa primesc niciodata raspuns. Pacat de bitii consumati pe SoftPedia.

Edited by centralistul, 02 February 2010 - 16:20.


#44
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
Domnu' centralist daca ai fi observat pe ce puneam accent, chiar n-aveam treaba cu procesu' si nici macar cu amenda daca o primeam.
Intrebarea este de ce dintr-un grup de 7 persoane sunt luate 2 tipe si cu restu' nici macar un "nu mai beti sau aveti grija" nu au auzit. Ah si as vrea sa stiu eu cat de legal este sa cumperi sticle de vin si sa bei cu "inculpatii" in sectie sau ce dracu' o fi fost aia. Adica pe scurt, ma taxeaza pentru ceva ca mai apoi s-o faca el?
Dar din anumite motive se pare ca ti-a scapat asta din vedere si te-ai axat doar pe proces. Eh probabil doar de amoru' artei ca sa ai ce comenta.

#45
centralistul

centralistul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 654
  • Înscris: 10.01.2009
"Intrebarea este de ce dintr-un grup de 7 persoane sunt luate 2 tipe"

Pai pantru ca politia este dotata cu masini normale cu doar 2 locuri in spate si cu dube la fel de neincapatoare.
Daca era dotata cu autobuze, sa fii sigura ca va luau pe toti.

"Ah si as vrea sa stiu eu cat de legal este sa cumperi sticle de vin si sa bei cu "inculpatii" in sectie sau ce dracu' o fi fost aia."

Daca va luau la bataie chiar ti-as fi tinut partea. dar au incercat doar sa fie prietenosi si sa se dea la 2 tipe.
Si politistii sunt oameni, ce dracu.
Poti cel mult sa-i acuzi de tentativa de hartuire sexuala cu toate ca nu cred ca exista asa ceva...adica tentativa de hartuire...n-am auzit c-ar exista vre-o lege care sa aminteasca de asta.

Edited by centralistul, 02 February 2010 - 16:27.


#46
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
Si raspunsul la cea de-a doua intrebare unde este?

Si pe ce baza au facut criteriul de departajare? Adica de ce n-au luat-o pe Xuleasca si Yulescu, de ce tocmai pe mine? Ceva logica in asta?
Si ca s-o continui si eu cu absurdu'.

 centralistul, on 2nd February 2010, 16:23, said:

"Intrebarea este de ce dintr-un grup de 7 persoane sunt luate 2 tipe"
Pai pantru ca politia este dotata cu masini normale cu doar 2 locuri in spate si cu dube la fel de neincapatoare.
Daca era dotata cu autobuze, sa fii sigura ca va luau pe toti.
Aoleu, io stiu ca n-o locui in vreo metropola, da' nici in satu' Giurcuta. De "intariri" o fi auzit politia? Sau daca navalesc peste un "cuib" de traficanti sau peste niste hoti, proxeneti etc, nu iau numa doi din ei, restu-s lasati sa plece, ca deh n-avem locuri.

Decat sa dam asemenea raspunsuri absurde, mai bine ramanem filosofi. Zic si eu.

#47
androcks

androcks

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 669
  • Înscris: 20.11.2009

 Judith, on 2nd February 2010, 17:10, said:

Domnu' centralist daca ai fi observat pe ce puneam accent, chiar n-aveam treaba cu procesu' si nici macar cu amenda daca o primeam.
Intrebarea este de ce dintr-un grup de 7 persoane sunt luate 2 tipe si cu restu' nici macar un "nu mai beti sau aveti grija" nu au auzit. Ah si as vrea sa stiu eu cat de legal este sa cumperi sticle de vin si sa bei cu "inculpatii" in sectie sau ce dracu' o fi fost aia. Adica pe scurt, ma taxeaza pentru ceva ca mai apoi s-o faca el?
Dar din anumite motive se pare ca ti-a scapat asta din vedere si te-ai axat doar pe proces. Eh probabil doar de amoru' artei ca sa ai ce comenta.
Măi fată cum să-ți zic,acei polițai vroiau să vă f*tă. Ai prins ideea?

#48
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008

 centralistul, on 2nd February 2010, 16:23, said:

Daca va luau la bataie chiar ti-as fi tinut partea. dar au incercat doar sa fie prietenosi si sa se dea la 2 tipe.
Si politistii sunt oameni, ce dracu.
Poti cel mult sa-i acuzi de tentativa de hartuire sexuala cu toate ca nu cred ca exista asa ceva...adica tentativa de hartuire...n-am auzit c-ar exista vre-o lege care sa aminteasca de asta.

Nah ca acu' vad raspunsul. Din cate stiu eu nu-i tocmai legal sa bei in timpu' jobului. Nu cat esti politist. Nu cat esti cu "clienti".
Asta nu-i scuza. "polistii e oameni, se dau si ei la fete".
S-o faca in timpul lor liber, cand nu poarta uniforma. Se numeste abuz de putere ;), ceea ce au facut ei. In sensu' in care vrand nevrand au favorizat alte 5 persoane.
Asa ca, n-avea niciun rost sa te iei de spusele mele si sa-mi fluturi pe la nas aia cu "era ilegal ca am baut". Is si io constienta, tocmai de aceea n-am comentat la scrierea procesului, si acum sa incerci sa scoti basma curata pentru ei. Imi miroase a standarde duble.
Si in orice caz n-as avea de gand sa-i raportez sau ceva, sa-i dau in judecata, lol.


 androcks, on 2nd February 2010, 16:31, said:

Măi fată cum să-ți zic,acei polițai vroiau să vă f*tă. Ai prins ideea?
De asta mi-am dat si io seama cand o tot alungeau cu scrierea si ne tot tineau la taclale, ba aruncau cate o subtilitate libidinoasa. Daca nu grabeam noi procesu' de scriere prin replici seci si la obiect, cred ca ne tineau aia acolo pana poimaine.

#49
centralistul

centralistul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 654
  • Înscris: 10.01.2009
Ei au facut abuz de putere si tu ai facut abuz de "libertatile" pe care ti le confera democratia...Adica poti sa incalci legea ca doar esti intr-o tara democrata....Ha-ha-ha
Cat despre faptul ca v-au luat pe voi doua...asta e...daca nu erai tu, era altcineva din grupul vostru care sa "raporteze" pe un forum public, abuzurile politistilor.
N-ai citit exact ce trebuia, adica faza cu autobuzele....daca aveau autobuze in dotare sa fii sigura ca va lua pe toti/toate.

Acum sa-ti spun dece nu sunt de acord cu tine si nu pot sa-ti tin partea.
Fara sa-ti dai seama, nici macar acum la cateva zile dupa incident, ai cheltuit din banii mei pentru placerile si inconstienta ta.
Adica eu platesc impozit la stat care, o mica/mare parte merge la politie. Politistii au consumat cu tine si prietena, benzina din banii mei si ai multora care nu se dau in spectacol de amorul artei. Cand gresesti, gresesti...dar cand o faci intentionat atunci nu mai sunt "prietenul" tau.
Daca voi nu erati acolo, probabil politistii aia arau in alta parte....si poate chiar prindeau un infractor sau salvau un tanar de la bataie, sau stiu eu ce draq mai faceau...poate nu faceau nimic si atunci, cu atat mai bine.
Daca n-ar fi oameni care sa incalce legea probabil n-ar mai fi nevoie de politie si puscarii iar banii care se cheltuie cu politia si puscariile erau probabil dati la invatamant.....Daca nici aici nu-mi dai dreptate eu nu mai am cu ce sa te conving.

"Si pe cat punem pariu ca in zona mai erau cel putin alte 10 masini de politie? Nu era simplu sa ceara intariri?"

Ti-am spus doar ca ai consumat benzina politiei, cumparata din banii mei....ai fi vrut sa consumati o tona de benzina cu chemarea intaririlor?....prin faptul ca v-au luat pe voi doua, au dat un exemplu si celorlalti din grupul vostru.

Cred ca ti-am raspuns la toate intrebarie.

necunoasterea legii nu te absolva de raspundere


Dar cand cunosti legea si o sfidezi cu buna stiinta ?....

Edited by centralistul, 02 February 2010 - 17:09.


#50
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
Si pe cat punem pariu ca in zona mai erau cel putin alte 10 masini de politie? Nu era simplu sa ceara intariri?
Asa ca asta cu autobuzele pica.
Oricum, nu ca m-as plange, am povestit ce era de povestit pentru ca oarecum era ontopic. Nu m-am simtit abuzata, cat pe alocuri scarbita.
In fine, daca eram de sex masculin mai mult ca sigur imi luam amenda, asa ca-i mai bine asa.

#51
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009

 SuperDuper, on 1st February 2010, 01:22, said:

De mult am inteles un lucru. Politaii sunt zmei cand vad un cetatean normal, cu respect pentru lege. Insa nu se baga la scandalagii care pot pune probleme reale pentru ei la o adica - decat daca nu au incotro.


Mare dreptate ai !!

#52
centralistul

centralistul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 654
  • Înscris: 10.01.2009
Din multitudinea de contravenienti si infractori vom vorbi doar despre hoti...pe restul ii lasam deocamdata.
Deci...daca hotii nu ar exista, sau s-ar reprofila, chiar si spre munca si castigarea banului intr-un mod cinstit, muuuuuulte s-ar schimba.
Nu ar mai fi nevoie de usi cu inchizatori sofisticate si scumpe, nu ar mai fi nevoie de alarme, aparatura video de supraveghere, si probabil multe altele de care nu-mi aduc aminte acum. Toate astea achizitionate/platite din banii tai.
Fiecare cetatean ar scuti niste cheltuieli, iar cu banii respectivi si-ar permite o vacanta, i-ar reinvesti, si-ar permite anumite placeri, i-ar economisi, i-ar da de pomana unor oameni amarati...etc. Acestea sunt cateva din beneficiile pe care le-ar aduce "lipsa" hotilor de buzunare si din locuinte.
Politia ar mai reduce din personal iar banii de la buget care raman, vor fi distribuiti spre invatamant sau sanatate. Probabil vom fi mai sanatosi sau mai educati.
Puscariile ar fi mai goale si nu s-ar mai cheltui bani cu salariile multor gardieni de acolo, si nici nu se vor mai cheltui atat de multi bani cu "intretinerea gratuita" (mancare, caldura, reeducare) a unor oameni certati cu legea.
Probabil ca nici guvernul nu ar mai avea nevoie de atat de multi bani la buget si ar mai micsora birurile.

Ce poti sa le ceri unor oameni (certati cu legea) cu doua clase cel mult, care incalca legile, cand tu, o fata cu facultate faci astfel de fapte si apoi vii sa te plangi pe forum?

Retine faptul ca am vorbit numai de hoti, si ti-am dat suficiente motive (cred).

Quote

(SuperDuper @ 1st February 2010, 01:22)
De mult am inteles un lucru. Politaii sunt zmei cand vad un cetatean normal, cu respect pentru lege. Insa nu se baga la scandalagii care pot pune probleme reale pentru ei la o adica - decat daca nu au incotro.

 Khmerul, on 2nd February 2010, 17:17, said:

Mare dreptate ai !!
As vrea sa-l vad eu pe ala care, din placere sau de nevoie, se angajeaza ca gardian public sau jandarm.
Sa-l vad pe el cat de zmeu este....
Ce tari sunt uniii din "spatele" monitorului....din fatza monitorului de fapt, dar am zis din spate lui doar pentru a se intelege ca stau ascunsi.

Daca mai sunt si alti "abuzati" ii rog sa posteze pataniile lor. Astazi am limbarnita.

Edited by centralistul, 02 February 2010 - 17:55.


#53
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009

 centralistul, on 2nd February 2010, 17:34, said:

As vrea sa-l vad eu pe ala care, din placere sau de nevoie, se angajeaza ca gardian public sau jandarm.
Sa-l vad pe el cat de zmeu este....ce tari sunt uniii din "spatele" monitorului....din fatza monitorului de fapt, dar am zis din spate lui doar pentru a se intelege ca stau ascunsi.

Chiar nu inteleg ce vrei sa spui.
De ce se angajeaza aia la jandarmi sau la politia comunitara (ps nu mai exista gardieni publici)? Afirmi ca ai vrea sa-l vezi pe ala care se angajeaza din nevoie sau placere. Afirmatia ta anuleza placerea si nevoia atunci aia se angajeaza fortat sau cum? Ii ia cineva de pe strada si-i baga cu forta in jandarmerie?
Super Duper chiar are dreptate.
In general politistii &stuff NU-si arata oole decat la oameni cinstiti cu respect fata de lege.
Am pe scara o familie de tigani. Cand se imbata fac ca toti dracii, urla, ies pe casa scarii, sparg geamuri. Vine politia - Cataline, potolestete ma baiatule intra in casa, te rog maaa.
Hai ma ca te iau la sectie. Catalin: imi bah p....la in ea de garda si in voi ba ca nu aveti ce sa-mi faceti.
Cobor eu - domle, fa-i ceva ca mai am nitel si-i trag cateva de-l pun jos.
Politia - aaaa domnu'vedeti ca s-ar putea sa aveti probleme daca-l loviti. Bun zic nu-l ating, da' faceti si voi ceva ca ne-am saturat. Long story short. ce s-a intamplat  - NIMIC.
Mai vrei, ca mai am.

Alta. Parchez masina la bordura. In fata am si o statie de autobz si sunt foarte atent sa NU las masina in statie nu ca mi-e teama de politie ci pur si simplu din respect pentru calatori.
Intr-o zi abia opresc ca langa mine trage Loganu de politie, coboara un politist si ma abordeaza - Domnu, dvs lasati masina in statie. Domle, eu chiar nu las masina in statie. Nu ca v-am vazut si am retinut si numarul. Vedeti ca data viitoare va dam amenda. Mi s-a pus piticu'. Dom'le, la noi s-au furat repartitoarele de caldura din subsol. Paguba 16000 ron. In loc sa cautati hotii mata vii si te iei de mine ca acu' cine stie cand am parcat masina cu coada in statie???

#54
centralistul

centralistul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 654
  • Înscris: 10.01.2009

 Khmerul, on 2nd February 2010, 17:59, said:

Chiar nu inteleg ce vrei sa spui.
De ce se angajeaza aia la jandarmi sau la politia comunitara (ps nu mai exista gardieni publici)?
Nu intelegi pentru ca nu vrei sa intelegi...uite cum vine treaba.
Daca seful tau te da afara (pentru ca e la moda asta cu datul afara acum) si tu ai o familie de intretinut, si mai stiu eu ce chirie/intretinere la apartament, si nu ai unde sa te angajezi, ce faci?
Tocmai ai aflat ca Prigoana si politia comunitata face angajari. Te angajezi la Prigoana sau la politia comunitara?
Sa zicem ca mai ai un pic de demnitate si nu te duci la Prigoana. Deci te duci la politia comunitara. Acolo o sa stai cu mana in buzunar si lunar, (sau de doua ori pe luna) o sa stai cu mana intinsa sa-ti iei salariu...pe cine vrei sa prostesti?

Edited by centralistul, 02 February 2010 - 18:10.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate