Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

ce situatie penibila

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#55
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

 androcks, on 2nd February 2010, 17:31, said:

Măi fată cum să-ți zic,acei polițai vroiau să vă f*tă.
Nu pot sa cred... :huh:
Eu credeam c-au vrut sa le ceara-n casatorie,da' nu-si gaseau cuvintele... :lol:

 Judith, on 2nd February 2010, 17:35, said:

De asta mi-am dat si io seama cand o tot alungeau cu scrierea si ne tot tineau la taclale.
I-o fi inhibat masca contra gazelor... :lol:

Edited by zuv, 02 February 2010 - 18:15.


#56
centralistul

centralistul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 654
  • Înscris: 10.01.2009

 Khmerul, on 2nd February 2010, 17:59, said:

In general politistii &stuff NU-si arata oole decat la oameni cinstiti cu respect fata de lege.
Am pe scara o familie de tigani. Cand se imbata fac ca toti dracii, urla, ies pe casa scarii, sparg geamuri. Vine politia - Cataline, potolestete ma baiatule intra in casa, te rog maaa.
Hai ma ca te iau la sectie. Catalin: imi bah p....la in ea de garda si in voi ba ca nu aveti ce sa-mi faceti.

Hai sa-ti spun parerea mea si in cazul asta.
In general, din cauza timpului limitat si din cauza numarului ridicat de contravenienti (in cazul nostru), politistii nu au timp sa se ocupe de toate....si pentru ca multi nu sunt stimulati prin salariul destul de mic sa faca pe zmeii, se ocupa de cazurile mai usoare. Nici tu n-ai face mai mult pentru salariul ala.
Tiganii din scara ta isi permit sa faca pe nebunii cu politia si cu legile tocmai pentru ca nu sunt obligati sa-si plateasca amenzile care decurg din nerespectarea legii. Statul e vinovat ca nu le confisca patul pe care dorm si mobila pe care oricum o sparg cand se imbata. Si daca tot vine politia si nu-ti face nimic atunci dece sa te doara in cor de lege si de politisti?....si daca ii injuri pe politisti si n-au (legal vorbind) ce sa-ti faca, atunci dece sa n-o faci?
Si daca politistul le da o amenda care oricum este "formala", atunci ce ii opreste sa-ti strice tie linistea?
Las ca te duci tu la munca si platesti impozite....si ce daca te duci obosit si-ti prinzi mainele in strung (e doar un exemplu)?
Daca toti scandalagii si certaretii astia ar plati amenzile (sutele de amenzi), s-ar mai aduna ceva bani la bugetul asta nenorocit, iar Boc si altii n-ar mai nascoci noi impozite si taxe pentru tine un cetatean corect.

#57
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 19.07.2008

 Khmerul, on 2nd February 2010, 17:59, said:

Cand se imbata fac ca toti dracii, urla, ies pe casa scarii, sparg geamuri. Vine politia - Cataline, potolestete ma baiatule intra in casa, te rog maaa.
Hai ma ca te iau la sectie. Catalin: imi bah p....la in ea de garda si in voi ba ca nu aveti ce sa-mi faceti.
Cobor eu - domle, fa-i ceva ca mai am nitel si-i trag cateva de-l pun jos.
Politia - aaaa domnu'vedeti ca s-ar putea sa aveti probleme daca-l loviti. Bun zic nu-l ating, da' faceti si voi ceva ca ne-am saturat. Long story short. ce s-a intamplat  - NIMIC.

Pai daca ar fi legea din Romania in favoarea organului de politie si li s-ar permite sa le f*ta 2 bastoane in bot fara ca mai apoi sa fie amenintati ca sunt dati afara sau mai stiu eu ce, la astia mai bronzati care umbla beti, fac scandal, injura crezi ca ar mai fi asemenea probleme ? Legea din Romania e mult prea permisiva si de aceea apar si multi smardoi din acestia ca cel din relatarea ta care cred ca li se permite totul.
Sa speram ca se va schimba si asta desi prea curand nu cred ca o sa aiba loc o asemenea schimbare.

#58
centralistul

centralistul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 654
  • Înscris: 10.01.2009

 Khmerul, on 2nd February 2010, 17:59, said:

Alta. Parchez masina la bordura. In fata am si o statie de autobz si sunt foarte atent sa NU las masina in statie nu ca mi-e teama de politie ci pur si simplu din respect pentru calatori.
Si cam la cati metri de statie ai oprit? Ai scris la bordura si nu pe bordura.
La cati metri de statie ai voie sa opresti fata de statiile de autobuz?
Mai mai mai...ce mai de oameni cuminti abuzati de nenorocitii de politisti.

Edited by centralistul, 02 February 2010 - 18:32.


#59
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009

 centralistul, on 2nd February 2010, 18:09, said:

Nu intelegi pentru ca nu vrei sa intelegi...uite cum vine treaba.
Daca seful tau te da afara (pentru ca e la moda asta cu datul afara acum) si tu ai o familie de intretinut, si mai stiu eu ce chirie/intretinere la apartament, si nu ai unde sa te angajezi, ce faci?
Tocmai ai aflat ca Prigoana si politia comunitata face angajari. Te angajezi la Prigoana sau la politia comunitara?
Sa zicem ca mai ai un pic de demnitate si nu te duci la Prigoana. Deci te duci la politia comunitara. Acolo o sa stai cu mana in buzunar si lunar, (sau de doua ori pe luna) o sa stai cu mana intinsa sa-ti iei salariu...pe cine vrei sa prostesti?


Te citez
As vrea sa-l vad eu pe ala care, din placere sau de nevoie, se angajeaza ca gardian public sau jandarm. Nu e vorba ca nu vreau sa inteleg ci de limba romana. Din afirmatia ta rezulta ca nici din placere nici din nevoie. Acuma dupa postul de mai sus rezulta ca de fapt sustii ca din nevoie se angajeaza oamenii la politia comunitara. Virgulele....mama lor.
Revin. Daca ma iei pe mine in calcul - aia cu datul afara e cam greu, nu intru in detalii.

De fapt tu sustii ca politia comunitara s-a transformat intr-un fel de refugiu pentru tot felul de retarzi care si-au pierdut jobul in conditii de recesiune. Si bietii de ei neavand nici o chemare in lupta cu fenomenul infractional se ...pe ei la vederea unor gitanes cu ceafa groasa si tunsi periutza si mai maraie la cate un cetatean cinstit care oricum respecta legea. Sunt ca un fel de pronume de intarire al legii  :lol:  :lol:
Nu vreau sa prostesc pe nimeni dar incearca sa fii mai coerent in ceea ce doresti sa exprimi.

#60
centralistul

centralistul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 654
  • Înscris: 10.01.2009

 DarkEnemy, on 2nd February 2010, 18:31, said:

Legea din Romania e mult prea permisiva si de aceea apar si multi smardoi din acestia ca cel din relatarea ta care cred ca li se permite totul.
Uite un om care a vazut unde este greseala.

 Khmerul, on 2nd February 2010, 18:33, said:

Te citez
As vrea sa-l vad eu pe ala care, din placere sau de nevoie, se angajeaza ca gardian public sau jandarm. Nu e vorba ca nu vreau sa inteleg ci de limba romana. Din afirmatia ta rezulta ca nici din placere nici din nevoie. Acuma dupa postul de mai sus rezulta ca de fapt sustii ca din nevoie se angajeaza oamenii la politia comunitara. Virgulele....mama lor.
Revin. Daca ma iei pe mine in calcul - aia cu datul afara e cam greu, nu intru in detalii.

De fapt tu sustii ca politia comunitara s-a transformat intr-un fel de refugiu pentru tot felul de retarzi care si-au pierdut jobul in conditii de recesiune. Si bietii de ei neavand nici o chemare in lupta cu fenomenul infractional se ...pe ei la vederea unor gitanes cu ceafa groasa si tunsi periutza si mai maraie la cate un cetatean cinstit care oricum respecta legea. Sunt ca un fel de pronume de intarire al legii  :lol:  :lol:
Nu vreau sa prostesc pe nimeni dar incearca sa fii mai coerent in ceea ce doresti sa exprimi.
La textul meu asa cum l-am scris eu, nu mai era nevoie de nici o virgula....intreaba pe cine vrei tu ca sa vezi ca am dreptate.....ai chiulit cam multisor de la ore...bad boy ce esti.

Pe tine nu te iau in calcul daca asa vrei tu, dar sunt foarte multi care pot fi luati in calcul.

Nu-i nici un refugiu pentru retarzi, pentru ca aia isi au locul lor bine merci in spitalele dedicate lor, platite tot din banii tai (ca doar ai de unde din moment ce esti patron si nu te da nimeni afara. Asta am dedus eu din faptul ca tu nu poti fi dat afara).

Dupa orele de program, un politist, fie el si comunitar, este un om normal care are o sotie si 1,2,3 copii. Gitanezii astia au program aproape "non stop" si iti pot scuipa sotia, iti pot trage copiii de urechi, le pot pune piedica astfel incat sa vina cu nasul "bulit" acasa si cate si mai cate. Ce lege ii impiedica pe gitanezi sa faca asta si ce sanctiuni ii opreste?

Daca restul oamenilor inteleg, inseamna ca sunt destul de coerent...in afara de tine nu s-a mai plans nimeni...

Edited by centralistul, 02 February 2010 - 18:52.


#61
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009

 centralistul, on 2nd February 2010, 18:42, said:

Uite un om care a vazut unde este greseala.
Ia o initiativa. Legea se poate modifica prin initiativa publica. La cati sunteti, si sindicalizati, puneti o petitie faceti ceva - va sustin.

La textul meu asa cum l-am scris eu, nu mai era nevoie de nici o virgula....intreaba pe cine vrei tu ca sa vezi ca am dreptate.....ai chiulit cam multisor de la ore...bad boy ce esti. Chiar nu doresc sa-ti propun sa punem pe aici oaresce diplome.

Pe tine nu te iau in calcul daca asa vrei tu, dar sunt foarte multi care pot fi luati in calcul.
In general joburi dispensabile, oameni nu foarte bine pregatiti, usor de schimbat

Nu-i nici un refugiu pentru retarzi, pentru ca aia isi au locul lor bine merci in spitalele dedicate lor, platite tot din banii tai (ca doar ai de unde din moment ce esti patron si nu te da nimeni afara. Asta am dedus eu din faptul ca tu nu poti fi dat afara). Si celelalte institutii ale statului i.e. Politia, tot de la buget se "adapa" , bugetul la care contribui. Si in virtutea acestei contributii am pretentia sa traiesc intr-o tara in care sa ma simt aparat si protejat de Politie
Dupa orele de program, un politist, fie el si comunitar, este un om normal care are o sotie si 1,2,3 copii. Gitanezii astia au program aproape "non stop" si iti pot scuipa sotia, iti pot trage copiii de urechi, le pot pune piedica astfel incat sa vina cu nasul "bulit" acasa si cate si mai cate. Ce lege ii impiedica pe gitanezi sa faca asta si ce sanctiuni ii opreste? Ii opreste ca e mai multe, ziceai ceva de lipsitul de pe la scoala....Si cum de afla gitenezii unde stai, care sunt kinderii tai & sotia???

Si acum de fapt care e problema? Tu recunosti deschis ca va este frica sa actionati la malacii gen 4/4 nas turtit ceafa rasa. Dar aveti un mare avant la cetateanul normal cu respect pentru lege. Scuza-ma dar nu mi se pare normal. Daca nu ai sange de politist, fa altceva pentru care ai poate mai multa chemare.

Daca restul oamenilor inteleg, inseamna ca sunt destul de coerent...in afara de tine nu s-a mai plans nimeni...
Asta nu inseamna ca nu am dreptate. Oricum ti-am reprosat lipsa de coerenta in replica data postului meu si nu altceva

Edited by Khmerul, 02 February 2010 - 19:43.


#62
centralistul

centralistul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 654
  • Înscris: 10.01.2009
Nu pot eu sa iau initiative cu care altii sa se stearga in locul ala intunecat.

Nu trebuie sa arat nici o diploma...mergi pe varianta "intreaba un prieten"

Daca sunt joburi dispensabile si oameni nu tocmai bine pregatiti, asta nu inseamna ca sunt retarzi asa cum spuneai tu , cum ca politia comunitara ar fi plina de astfel de oameni.

Cei care sunt retardati si sunt in spitale dedicate lor, n-au nici o vina ca s-au nascut asa.
Cum vrei sa te simti protejat de politie...incalcand legea si facandu-le de lucru, in loc sa-i lasi sa vada de adevaratii infractori?

Cum afla?...politistii traiesc si ei ca restul oamenilor, adica intr-un apartamet, intr-un bloc, intr-un cartier, intr-un oras

Ti-am raspuns punct cu punct la toate.

Quote

Tu recunosti deschis ca va este frica sa actionati la malacii gen 4/4 nas turtit ceafa rasa. Dar aveti un mare avant la cetateanul normal cu respect pentru lege. Scuza-ma dar nu mi se pare normal. Daca nu ai sange de politist, fa altceva pentru care ai poate mai multa chemare.

Aici chiar am vrut sa las citatul tau ca sa se vada.
Man....eu nu sunt politist...ai inteles gresit...eu am ocupatia lu' Padiu care vine pe la OTV. Nu stiu ce-i aia servici si sculat dimineata, nu stiu ce-i ala sef. Si ca sa vezi ca nu te mint, poti sa te uiti la posturile mele si sa vezi la ce ora sunt postate, sa vezi daca am postat in fiecare zi sau numai duminica, si sa vezi ca incep doar de pe la ora 10-11 dimineata cand ma satur de somn, si ultimele posturi sunt la 2-4 dimineata, cand "imi cad ochii in gura" de somn.
Asta nu insemna ca nu ies pe strada, la magazin, la o bere si mai stiu eu ce....vad si eu ce se intampla pe strada pentru ca si eu sunt om cu 2 ochi, 2 urechi, si un suflet.

 Khmerul, on 2nd February 2010, 18:33, said:

[...] Acuma dupa postul de mai sus rezulta ca de fapt sustii ca din nevoie se angajeaza oamenii la politia comunitara. [...]
Omule...te rog sa pricepi ca sunt oameni carora le place sa fie politisti , asa cum sunt oameni care vor sa fie popi si sa participe la inmormantari, sa fie APV-isti si sa primeasca ordine toata viata, si cate si mai cate meserii "scarboase" pentru altii.

Quote

Ce lege ii impiedica pe gitanezi sa faca asta si ce sanctiuni ii opresc
Asa zici tu ca ar fi corect

Quote

Ce lege ii impiedica pe gitanezi sa faca asta si ce sanctiuni ii opreste
Asa zic eu...ce sanctiuni ii opreste (pe ei)
Ambele variante cred ca sunt corecte. Daca o constat ca am gresit, o sa te rog sa-mi citesti semnatura.

Edited by centralistul, 02 February 2010 - 20:54.


#63
adill

adill

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.08.2008
Ce sanctiuni ii opresc?Pe cine?Pe ei.Pe gitanezi.Pana la urma care e ala fara scoala?

#64
centralistul

centralistul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 654
  • Înscris: 10.01.2009

 adill, on 2nd February 2010, 20:41, said:

Ce sanctiuni ii opresc?Pe cine?Pe ei.Pe gitanezi.Pana la urma care e ala fara scoala?
Vad ca vrei sa fii avocatul lui Khmerul, chiar daca nu cunosti "legile" gramaticii.
O sa fac un topic cu tema "OPRESC-OPRESTE", sa vedem ce si cum.
Daca nu ai dreptate, faci ce scrie in semnatura mea?
Eu am zis ca ambele pot fi corecte, deci nu am zis ca doar varianta mea este buna...spun asta de acum ca sa nu existe dubii mai tarziu.

Edited by centralistul, 02 February 2010 - 21:14.


#65
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008

 Angelina1986, on 1st February 2010, 00:22, said:

Poate e aiurea topicul dar chiar in seara asta mi-i s-a intamplat ceva destul de hmmm... penibil
Ies acum pe la 11 jumatate pana la colt sa-mi iau tigari.Cum ies in strada vad o dubita a jandarmeriei ce oprise niste petrecareti.Eu o iau inainte, dubita trece pe langa mine si apoi trece si masina petrecaretilor cu manele la maxim, beti manga si batand in geam dupa mine.Randeam in sinea mea cand am vazut ca aveau usita aia unde se baga benzina deschisa si ma miram ca i-au lasat jandarmii sa plece asa.

Ma rog, eu o inaintez spre treaba mea.Ajung la magazin imi iau tigari, intre timp apare o tingacusa la vreo 5-6 ani si ma intreaba cat e ceasul.Ii spun si pleaca.Mai iau un corn cu ciocolata si plec si eu.
Inaintea mea o vad mergand singurica.Mi s-a facut mila de ea, am strigat-o a venit la mine, ii dau cornul cu ciocola o intreb ce face singura asa tarziu pe strazi si ii zic sa se grabeasca acasa.Mergeam pe langa ea si aud un motor ca turuie pe langa mine.... ma uit.... era dubita jandarmilor.Soferu cu geamu coborat se uita la mine, mergand pe langa noi si ma intreaba daca o cunosc.
Atat de prost m-am simtit ceva soi de racolator de minori.Dar ma mira ca in loc sa se ocupe de treburile care chiar sar in ochi (vezi masina petrecaretilor) ei stau si (probabil) se intrebau daca vreau sa corup minora, asta cu toate ca m-au vazut ca am iesit dintr-o curte invecinata, ca-s fata si deh n-am eu moaca de raufacator.

M-am invatat minte.Nu mai dau cornuri cu cioco la tigancute :(

vai saracuta de tine , in ce hal te-au jignit jacii ! nu mai bine dai tu fuguta sa depui o plangere la parchetul militar unde sa le povestesti tu domnilor de acolo printr-o declaratie roz in ce hal te-au injosit intrebandu-te daca cunosti acel puradel sau nu , cat tupeu din partea lor sa te intrebe ! jacii astia... :sadwalk:

#66
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

 A_shot_of_JB, on 2nd February 2010, 23:25, said:

vai saracuta de tine , in ce hal te-au jignit jacii ! nu mai bine dai tu fuguta sa depui o plangere la parchetul militar unde sa le povestesti tu domnilor de acolo printr-o declaratie roz in ce hal te-au injosit intrebandu-te daca cunosti acel puradel sau nu , cat tupeu din partea lor sa te intrebe ! jacii astia... :sadwalk:

Probabil nu ai prins esentialul.Nu am nevoie de compatimirea ta ironica.
mai citeste postul meu initial si poate intelegi de ce eram indignata

#67
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008

 Angelina1986, on 2nd February 2010, 22:32, said:

Probabil nu ai prins esentialul.Nu am nevoie de compatimirea ta ironica.
mai citeste postul meu initial si poate intelegi de ce eram indignata

esentialul e ca jandarmii nu sunt politisti de la rutiera sa opreasca masini in trafic si sa suspende permise pentru manelisti beti la volan.

#68
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

 A_shot_of_JB, on 2nd February 2010, 23:36, said:

esentialul e ca jandarmii nu sunt politisti de la rutiera sa opreasca masini in trafic si sa suspende permise pentru manelisti beti la volan.

De acord si atunci cel mai bine a fost sa-i lase sa plece  :rolleyes:
Asta e mentalitatea romanilor si nu avem cum s-o schimbam.
ce puteau ei face:
1.Cum a pomenit la un noment dat si Judith, puteau chema "intariri" (politistii de la circulatie care patruleaza mereu) si sa preia ei situatia care era destul de grava ....
2.Daca (prin atitudine si ton) tot au insinuat ca am ganduri necurate cu tigancusa, corect ar fi fost sa o urce in dubita si sa o duca acasa.

#69
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008
Posibil sa o mai fi tastat.

In vara sau primavara, iau masina din parcare si ma opresc in dreptul scarii sa imi astept parintii.

Dupa coltul blocului venea loganul alb. Trece de mine si se opreste in mijlocul intersectiei, da inapoi. Deja ma gandeam unde sunt actele.
Se da jos tacticos si ma intreaba de permis. Fiind prima oara cand ma intreba un politist de acte eram oarecum emotionat. Desi ma prinsesem de ce ma intreba; par mai tanar. Atunci aveam permis de 1 an si ceva. Caut cred ca vreo 5 minute, el ramane calm. intr-un final le gasesc. Apar si parintii el le explica care e treaba. Ziua buna.

La 2-3 zile m-am ras in cap, el tot la volanul loganului, radea de mine si proaspata chelie. Ma cam bufnea si pe mine rasul. La cca o saptamana l-am vazut tuns si pe el in acelasi stil scurt. :eheyebrow:

Nu m-am simtit insultat, intentiile erau bune. Bune ca eram ok. :bigwhitegrin:

#70
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008

 Angelina1986, on 2nd February 2010, 22:42, said:

De acord si atunci cel mai bine a fost sa-i lase sa plece  :rolleyes:
Asta e mentalitatea romanilor si nu avem cum s-o schimbam.
ce puteau ei face:
1.Cum a pomenit la un noment dat si Judith, puteau chema "intariri" (politistii de la circulatie care patruleaza mereu) si sa preia ei situatia care era destul de grava ....
2.Daca (prin atitudine si ton) tot au insinuat ca am ganduri necurate cu tigancusa, corect ar fi fost sa o urce in dubita si sa o duca acasa.

jandarmii nu cred ca aveau de unde stii ca aia sunt beti sau nu ,mai ales daca masina lor era in mers si nu e interzis sa asculti muzica in masina, si de cand e jandarmeria taxiu pentru tigancuse ? ce ar fi sa se puna toti jandarmii sa duca tigancusele de la A la B,sa le dea si bani de buzunar in caz ca n-au furat destul de prin buzunare , in spiritul jignirii Angelinei fatuca "agresata" de jandarmi cu un tupeu incredibil propun ca fiecare jandarm si politai sa ia cate o tigancusa acasa ...

#71
centralistul

centralistul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 654
  • Înscris: 10.01.2009
Intrebare intrebatoare....un om corect vede politistul ca pe un Bau-Bau  ???

#72
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008

 centralistul, on 2nd February 2010, 22:54, said:

Intrebare intrebatoare....un om corect vede politistul ca pe un Bau-Bau  ???

NU !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate