Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

ce situatie penibila

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#1
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006
Poate e aiurea topicul dar chiar in seara asta mi-i s-a intamplat ceva destul de hmmm... penibil
Ies acum pe la 11 jumatate pana la colt sa-mi iau tigari.Cum ies in strada vad o dubita a jandarmeriei ce oprise niste petrecareti.Eu o iau inainte, dubita trece pe langa mine si apoi trece si masina petrecaretilor cu manele la maxim, beti manga si batand in geam dupa mine.Randeam in sinea mea cand am vazut ca aveau usita aia unde se baga benzina deschisa si ma miram ca i-au lasat jandarmii sa plece asa.

Ma rog, eu o inaintez spre treaba mea.Ajung la magazin imi iau tigari, intre timp apare o tingacusa la vreo 5-6 ani si ma intreaba cat e ceasul.Ii spun si pleaca.Mai iau un corn cu ciocolata si plec si eu.
Inaintea mea o vad mergand singurica.Mi s-a facut mila de ea, am strigat-o a venit la mine, ii dau cornul cu ciocola o intreb ce face singura asa tarziu pe strazi si ii zic sa se grabeasca acasa.Mergeam pe langa ea si aud un motor ca turuie pe langa mine.... ma uit.... era dubita jandarmilor.Soferu cu geamu coborat se uita la mine, mergand pe langa noi si ma intreaba daca o cunosc.
Atat de prost m-am simtit ceva soi de racolator de minori.Dar ma mira ca in loc sa se ocupe de treburile care chiar sar in ochi (vezi masina petrecaretilor) ei stau si (probabil) se intrebau daca vreau sa corup minora, asta cu toate ca m-au vazut ca am iesit dintr-o curte invecinata, ca-s fata si deh n-am eu moaca de raufacator.

M-am invatat minte.Nu mai dau cornuri cu cioco la tigancute :(

#2
wegviLVGAsdf

wegviLVGAsdf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 21.03.2009
Bine ca nu te-au urcat in duba... :D

#3
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Si problema ta este .... ?  :huh:


Putea sa coboare si sa te legitimeze, asa pur si simplu. Stiu, nu e placut, dar nu era nimic in neregula nici in acest caz, cu atat mai mult nu vad nimic deplasat in faptul ca te-a intrebat nu stiu ce pe geam :)

Edited by Bobby_ro, 01 February 2010 - 00:33.


#4
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006
Atat de prost m-am simtit si inca ma mai simt.Dar stii cum e, omul vinovat simte nevoia sa se explice.... si toata povestea aramas asa in aer eu nezicandu-le nimic.
Ce si-au fi inchipui perversii aia :((

 Bobby_ro, on 1st February 2010, 01:28, said:

Si problema ta este .... ?  :huh:

pai problema ar fi cum functioneaza mecanismul. Ceea ce este evident este ignorat si aparentele, ei uite ca aparentele inseala

Edited by Angelina1986, 01 February 2010 - 00:30.


#5
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008
Da de ce te miri? Ai uitat ca [virgula] calci pe trotoarele Romaniei, unde cacatii aia imputiti de militieni vad doar oul furat, nu boul!

Edited by Kakashi-Hatake, 01 February 2010 - 00:33.


#6
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

 Bobby_ro, on 1st February 2010, 01:28, said:

Si problema ta este .... ?  :huh:


Putea sa coboare si sa te legitimeze, asa pur si simplu. Stiu, nu e placut, dar nu era nimic in neregula nici in acest caz, cu atat mai mult nu vad nimic deplasat in faptul ca te-a intrebat nu stiu ce pe geam :)

Inteleg ce spui, dar faptul ca te legitimeaza nu te face sa te simti prost, penibil etc.E urat sa te stii banuit de ceva mai ales cand 1. nu esti vinovat ci vroiai sa faci o fapta buna si 2.masina petrecaretilor a trecut strazile cartierului linistita  :confuzzled:

#7
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Mie mi-a trecut faza aia cu simtitul prost, nu stiu cum se face dar eu am fost "intrebat de sanatate" de catre organe frecvent cand se intampla sa am treaba la ore ~ tarzii.  -_-  Colorat nu sunt si nici fata de interlop nu am :) , dar deh, au tot dreptul sa o faca  :deadtongue:

Edited by Bobby_ro, 01 February 2010 - 00:38.


#8
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

 Bobby_ro, on 1st February 2010, 00:36, said:

Mie mi-a trecut faza aia cu simtitul prost, nu stiu cum se face dar eu am fost "intrebat de sanatate" de catre organe frecvent cand se intampla sa am treaba la ore ~ tarzii.  -_-  Colorat nu sunt si nici fata de interlop nu am :) , dar deh, au tot dreptul sa o faca  :deadtongue:

sincer pentru mine asta este o premiera.Nu am fost niciodata oprita, legitimata si intrebata ce fac eu la ore tarzii pe strazi.Mi se pare atat de stupid mai ales ca sunt fata, ca si tine nici io nu mi-s colorata.Dar ideea e ca m-au vazut iesind din curte, era evident ca locuiam acolo.E atat de evident chiar si pentru un idiot.Ies sa corup minorii de pe strada mea ? :rolleyes:

Edited by Angelina1986, 01 February 2010 - 00:41.


#9
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Astai Romania stateam cocotati catva tovarasi pe o statie de buz si opresc niste "militieni" cu loganu' sa ne legitimeze ca vrem sa daramam statia :ciocan: n-aveam buletinele la noi si ne-o amenintat ca de ne mai prinde peacolo ne da amenda...da' cand mi-am luat amenda cu suzuki-ul recunosc era vina mea da' la faza aia ...cum naiba sa daramam niste pustani o statie de buz din beton....look at the bright side.

Edited by SpeedDemon, 01 February 2010 - 00:42.


#10
doru_1991

doru_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 04.01.2008
au voie sa te opreasca din drum... sa-ti ceara acte, chestii?

#11
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
De jandarmerie nu stiu sigur, dar "militienii" da, au tot dreptul sa o faca.

#12
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Ăștia-s ca trenu'... cu două clase.

Și cu mascații când fac razii vine tot timpu unu (sau mai mulți) în costum și fără mască (superior) că dacă nu tot felu' de tâmpenii ar face.

Edited by m3th0dman, 01 February 2010 - 00:49.


#13
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

 SpeedDemon, on 1st February 2010, 00:41, said:

Astai Romania stateam cocotati catva tovarasi pe o statie de buz si opresc niste "militieni" cu loganu' sa ne legitimeze ca vrem sa daramam statia :ciocan: n-aveam buletinele la noi si ne-o amenintat ca de ne mai prinde peacolo ne da amenda...da' cand mi-am luat amenda cu suzuki-ul recunosc era vina mea da' la faza aia ...cum naiba sa daramam niste pustani o statie de buz din beton....look at the bright side.

acum 2 ani eram acasa la parintii mei, oras mic ma rog... aveam treaba la BCR.Am lasat masina intr-o parcare si de acolo trebuia sa trec strada sa ajung la banca.Cand revin (trecand iarasi strada prin acelasi loc) ma opreste nenea politai ca-mi da amenda ca nu am trecut pe zebra  :D .Ma rog ce sa comentez... daca am trecu am trecut, m-a prins m-a prins.In timp ce-mi scria amenda ma uit in strada.. trecea lumea pe unde am trecut eu intr-o veselie(de fapt asa a fost mereu pentru ca nu e un oras aglomerat).M-a pufnit rasul.Il intreb: "da nene pe restul nu-i amendezi ca uite cum trec strada" P:"pai pe ei nu i-am prins" Eu: "pai uite ti arat eu acum" P:"dupa ce-ti scriu tie amenda"

Pentru mine a fost o situatie extrem de amuzanta.Nu am luat veci nici un fel de amenda dar am luat ca si pieton ca nu am trecut pe zebra  ^_^

Edited by Angelina1986, 01 February 2010 - 00:50.


#14
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 SpeedDemon, on 1st February 2010, 00:41, said:

Astai Romania stateam cocotati catva tovarasi pe o statie de buz si opresc niste "militieni" cu loganu' sa ne legitimeze

Acuma sincer, tu nu vezi nici o problema in ce faceati voi?

#15
centralistul

centralistul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 654
  • Înscris: 10.01.2009
Sa-ti spun ce cred eu ca au crezut ei (politaii).
Au crezut ca fata a fost trimisa de tine la cersit, iar tu tocmai ai venit "sa strangi recolta".
E posibil sa se poata sa fie asa.

#16
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

 centralistul, on 1st February 2010, 01:01, said:

Sa-ti spun ce cred eu ca au crezut ei (politaii).
Au crezut ca fata a fost trimisa de tine la cersit, iar tu tocmai ai venit "sa strangi recolta".
E posibil sa se poata sa fie asa.

hai mai sa fim seriosi.Trebuie sa fi retardat sa crezi asa ceva.
repet: au vazut ca locuiesc pe strada respectiva si nu am moaca de interlop veci  :o

Edited by Angelina1986, 01 February 2010 - 01:11.


#17
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Eu cred cred ca esti putin isterica! E de datoria lor sa intrebe daca o cunosti! Poate or fi vazut-o haladuind aiurea sau au vazut ca nu se potrivea cu tine si atunci au intrebat daca o cunosti! Macar s-au interesat de ea ca sunt alti copii care dispar de acasa si nu se intereseaza nimeni de ce e cu ei pe strada!

In alta ordine de idei, eu mergeam linistit intr-o noapte singur pe strada, in fata mea la vreo 200m avand un grup de baieti veseli care urlau si spargeau sticle! Masina politiei trece la relanti pe langa ei fara sa le zica nimic, ajunge langa mine si ma ia la intrebari (acte, ce caut noaptea pe drum, daca am sau nu somn, etc.)!

#18
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Aia se plictisesc si se baga in seama cu gagici pe strada... si voi o dati in SF... cu "datoria de serviciu".
Ma rog, unii arata bine... ar fi in stare sa agate si cand nu sunt imbracati in uniforma, dar altii saracii... tocmai de-aia s-au inrolat...

Edited by Cr1spy, 01 February 2010 - 01:23.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate