Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

ce situatie penibila

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#73
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

 A_shot_of_JB, on 2nd February 2010, 23:51, said:

jandarmii nu cred ca aveau de unde stii ca aia sunt beti sau nu ,mai ales daca masina lor era in mers si nu e interzis sa asculti muzica in masina, si de cand e jandarmeria taxiu pentru tigancuse ? ce ar fi sa se puna toti jandarmii sa duca tigancusele de la A la B,sa le dea si bani de buzunar in caz ca n-au furat destul de prin buzunare , in spiritul jignirii Angelinei fatuca "agresata" de jandarmi cu un tupeu incredibil propun ca fiecare jandarm si politai sa ia cate o tigancusa acasa ...

Dovada ca postezi fara macar sa citesti ceea ce s-a scris in paginile anterioare si nici macar intregul meu post de inceput unde mentionez foarte clar ca dubita oprise petrecaretii dupa care acestia din urma au plecat nestingheriti.Deci da, stiau cu ce au de a face.
In ceea ce priveste a 2 a parte a postului tau, nu pot decat sa il ignor intrucat sunt niste ironii rautacioase

Edited by Angelina1986, 02 February 2010 - 23:15.


#74
centralistul

centralistul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 654
  • Înscris: 10.01.2009

 Angelina1986, on 2nd February 2010, 22:56, said:

In ceea ce priveste a 2 a parte a tpostuluii tau, nu pot decat sa il ignor intr-ucat sunt niste ironii rautacioase
Tu vroiai sa raspunzi la intrebarea din topicul meu in care intrebam cum se scrie corect "opresc/opreste" ?
Daca nu ma insel, chiar ti-ai dat cu parerea. awww, auuu, vaiiiiiiii

Edited by centralistul, 02 February 2010 - 23:15.


#75
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

 centralistul, on 3rd February 2010, 00:12, said:

Tu vroiai sa raspunzi la intrebarea din topicul meu in care intrebam cum se scrie corect "opresc/opreste" ?
Daca nu ma insel, chiar ti-ai dat cu parerea. awww, auuu, vaiiiiiiii

Tu chiar ai o problema!
Eu nu te-am corectat decat ca un rezultat al obsesiei tale
De fapt interventia mea pe topicul tau a fost doar pentru a puncta asta: ai o problema.
Eu pun punct aici in ceea ce priveste disputa noastra.Tu da-i inainte daca nu ai altceva de lucru

PS: frecventeaza topicul "cutia c8u greseli" din aria "literatorul".O sa te simti in elementul tau

Edited by Angelina1986, 02 February 2010 - 23:21.


#76
centralistul

centralistul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 654
  • Înscris: 10.01.2009

 Angelina1986, on 2nd February 2010, 23:19, said:

Tu chiar ai o problema! [...]
Tu chiar nu ai nici o problema ?
Eu mi-am dat cu parerea. "Sa-ti spun ce cred eu", iar tu ai raspuns " Trebuie sa fi retardat sa crezi asa ceva." .?
Ce trebuie sa ignor?...faptul ca mi-ai "sugerat" ca sunt retardat?, ca nu ai fost politicoasa/diplomata?, ca nu stii gramatica?

Edited by centralistul, 03 February 2010 - 00:01.


#77
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

 centralistul, on 3rd February 2010, 00:56, said:

Tu chiar nu ai nici o problema ?
Eu mi-am dat cu parerea. "Sa-ti spun ce cred eu", iar tu ai raspuns " Trebuie sa fi retardat sa crezi asa ceva." .?
Ce trebuie sa ignor?...faptul ca mi-ai "sugerat" ca sunt retardat?, ca nu ai fost politicoasa/diplomata?, ca nu stii gramatica?
stii tu pentru toti userii forumului, sunt linistita din punctul asta de vedere, ai fost cat se poate de clar

Cat despre afirmatia mea prost formulata nu mai am ce spune.
De cerut mi-am cerut scuze si am mentionat ca exprima ceva ce eu nu gandeam depre tine in acel moment.Daca esti suficient de istet sa procesezi informatia asta am rezolvat problema.

    In continuare cred ca ai o problema, una mare inca.Cu siguranta nu sunt singura care crede asta.Ai gasit si tu o modalitate sa te exprimi pe un forum ... corectand greselile userilor si deschizand subiecte pe tema asta :))

PS: Asa e cand viata reala e prea dezamagitoare.Te refugiezi in lumea virtuala si te simti puternic din spatele tastaturii atacand diversi.Foarte constructiv.
PS2: Hai pa!

Edited by Angelina1986, 03 February 2010 - 00:14.


#78
centralistul

centralistul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 654
  • Înscris: 10.01.2009

 Angelina1986, on 3rd February 2010, 00:11, said:

Daca esti suficient de istet sa procesezi informatia asta am rezolvat problema.
Alta fraza care ma pune pe ganduri. Daca pot procesez sunt istet si facem pace....si daca nu pot sa procesez sunt antonimul istetului, si iar te-ai luat de viata mea.

 Angelina1986, on 3rd February 2010, 00:11, said:

In continuare cred ca ai o problema, una mare inca.Cu siguranta nu sunt singura care crede asta.Ai gasit si tu o modalitate sa te exprimi pe un forum ... corectand greselile userilor si deschizand subiecte pe tema asta :))
Daca tu crezi ca eu n-am ce face decat sa ma iau de balbaielile altora, gresesti. Citeste-mi cateva posturi. O sa vezi ca nu-i cum zici tu.

 Angelina1986, on 3rd February 2010, 00:11, said:

PS: Asa e cand viata reala e prea dezamagitoare.Te refugiezi in lumea virtuala si te simti puternic din spatele tastaturii atacand diversi.Foarte constructiv.
PS2: Hai pa!
Ai gresit un pic si aici. Fraza corecta este alta "Te refugiezi in lumea virtuala si te simti puternic din spatele tastaturii lamurind diversi.Foarte constructiv.
Dau lamuriri in: centrale termice, automatizari, electronica, IT (hard), si acum gramatica.
Timp am destul.
Este ultimul meu post, cu conditia sa nu mai debitezi iarasi vreo fraza cu subintelesuri.

Edited by centralistul, 03 February 2010 - 01:02.


#79
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

 centralistul, on 3rd February 2010, 00:43, said:

Timp am destul.

Se vede

#80
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,196
  • Înscris: 05.01.2008
Eu va sugerez sa va intalniti la un suc,vad ca va placeti... :lol:
Sau sa va mutati pe "Head to head".

#81
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

 zuv, on 3rd February 2010, 01:54, said:

Eu va sugerez sa va intalniti la un suc,vad ca va placeti... :lol:
Sau sa va mutati pe "Head to head".

nu e nevoie.
baiatul probabil si-a gasit alta jucarie.
eu, indiferent ce va mai "debita" am decis sa-l ignor

#82
danpopescu m

danpopescu m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 01.03.2007

 centralistul, on 1st February 2010, 01:01, said:

Sa-ti spun ce cred eu ca au crezut ei (politaii).
Au crezut ca fata a fost trimisa de tine la cersit, iar tu tocmai ai venit "sa strangi recolta".
E posibil sa se poata sa fie asa.
ii spuraestimezi pe jandarmi. nici comandantul lor nu s-ar fi gandit la scenariul asta, daraminte  vreunul dintre ei..

#83
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

 Angelina1986, on 1st February 2010, 00:35, said:

Inteleg ce spui, dar faptul ca te legitimeaza nu te face sa te simti prost, penibil etc.E urat sa te stii banuit de ceva mai ales cand 1. nu esti vinovat ci vroiai sa faci o fapta buna si 2.masina petrecaretilor a trecut strazile cartierului linistita  :confuzzled:
de unde stii ce gandeau ei? esti mama omida?
si in al doilea rand doar circulatia si politia rurala au voie sa opreasca masini, jandarmeria nu are voie. daca petrecaretii tai erau LANGA masina, pe spatiul public sigur s-ar fi dat jandarmii jos la ei.

 Angelina1986, on 1st February 2010, 00:40, said:

sincer pentru mine asta este o premiera.Nu am fost niciodata oprita, legitimata si intrebata ce fac eu la ore tarzii pe strazi.Mi se pare atat de stupid mai ales ca sunt fata, ca si tine nici io nu mi-s colorata.
ti se pare stupid sa zicem la ora 2-3 noaptea sa se plimbe un nebun pe strada cu un cutit ascuns si cand treci pe langa el sa-ti taie gatu??? apoi sa te intrebi de ce nu l-a legitimat politia sau jandarmeria?
tu fiind fata cu atat mai mult nu prea ai ce cauta singura noaptea la ore tarzii pe strada, inseamna ca esti inconstienta. dar daca ai ceva centura neagra sau esti campioana la lupte libere, imi retrag cuvintele....sau poate nu iti este frica ca si la 10 m de poarta casei poti sa fi violata/batuta/omorata de cine stie cine.

#84
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

 VipeR85, on 3rd February 2010, 02:11, said:

de unde stii ce gandeau ei? esti mama omida?
si in al doilea rand doar circulatia si politia rurala au voie sa opreasca masini, jandarmeria nu are voie. daca petrecaretii tai erau LANGA masina, pe spatiul public sigur s-ar fi dat jandarmii jos la ei.

altul care nici nu se oboseste sa citesca ce am spus chiar in primul post
Cand am iesit in strada jandarmii oprisera masina si erau la discutii cu petrecaretii "mei".Deci acestia erau pe spatiul public.Acum ai inteles?

#85
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,196
  • Înscris: 05.01.2008

 danpopescu m, on 3rd February 2010, 02:04, said:

ii spuraestimezi pe jandarmi. nici comandantul lor nu s-ar fi gandit la scenariul asta, daraminte  vreunul dintre ei..
La asta tre' sa râdem?

#86
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

 centralistul, on 2nd February 2010, 15:50, said:

Consumul de alcool in locuri publice este interzis....asa scrie in lege.
Ce e asa neobisnuit sa ti se faca proces verbal cand incalci legea ???
Deci tu incalci legea, si ti se pare ca politia a facut un abuz, dar de abuzul pe care-l faci tu nu vrei sa vorbesti.
Era corect sa spui asa.

Hai sa nu mai pozam in victime cand, cu buna stiinta ne cataram pe statiile de autobuz si cand, dam pe gat sticle de vin in locuri publice. Ce sa invete copiii de la noi?
Tot pe forumul asta mai spunea cineva ca a intrat pe interzis si politaiul, nu-i oprea si pe ceilalti care intrau pe intezis.
In timp ce ii scria PV-ul continuau destui sa intra pe interzis.
Pai si politistul ala e un om si un PV se scrie in 3-5 minute...ce sa faci mai intai?
Daca amenzile erau nenominale si romanii erau niste oameni constiinciosi lucrurile stateau altfel.
Omul primea tichetul amenda in 10 secunde, si politistul oprea masini si dadea amenzi "pe banda".
Omul care primea amenda se ducea s-o plateasca in loc s-o arunce si uite-asa banii intrau la buget.
Ai gresit, platesti.
Ce-o fi asa greu?....cum sa ne civilizam?
Dece e nevoie sa primim amenzi ca sa ne civilizam?....dece vedem numai gunoiul din ochiul altuia ?
Ce de intrebari la care nu o sa primesc niciodata raspuns. Pacat de bitii consumati pe SoftPedia.
nu te chinui...am aflat de ceva ani de cand sunt pe acest forum ca n-are nici un rost.
e democratie....si in democratie fiecare face ce vrea, gandire tipic romaneasca. mentalitatea n-ai cum s-o schimbi.

#87
centralistul

centralistul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 654
  • Înscris: 10.01.2009
Angelina tata...e al trei-lea post in care faci referire la mine, mai mult sau mai putin. Iti spun sa nu-ti faci iluzii desarte. Am 42 de ani. Ce poti sa faci cu mine?...doar sa mai astepti un pic si sa-mi mananci pensia.


 VipeR85, on 3rd February 2010, 01:22, said:

nu te chinui...am aflat de ceva ani de cand sunt pe acest forum ca n-are nici un rost.
e democratie....si in democratie fiecare face ce vrea, gandire tipic romaneasca. mentalitatea n-ai cum s-o schimbi.
Daca macar unui forumist i-am deschis ochii si i-am luminat mintea, eu ma declar multumit.

#88
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

 VipeR85, on 3rd February 2010, 02:14, said:

de unde stii ce gandeau ei? esti mama omida?
si in al doilea rand doar circulatia si politia rurala au voie sa opreasca masini, jandarmeria nu are voie. daca petrecaretii tai erau LANGA masina, pe spatiul public sigur s-ar fi dat jandarmii jos la ei.


ti se pare stupid sa zicem la ora 2-3 noaptea sa se plimbe un nebun pe strada cu un cutit ascuns si cand treci pe langa el sa-ti taie gatu??? apoi sa te intrebi de ce nu l-a legitimat politia sau jandarmeria?
tu fiind fata cu atat mai mult nu prea ai ce cauta singura noaptea la ore tarzii pe strada, inseamna ca esti inconstienta. dar daca ai ceva centura neagra sau esti campioana la lupte libere, imi retrag cuvintele....sau poate nu iti este frica ca si la 10 m de poarta casei poti sa fi violata/batuta/omorata de cine stie cine.

Si daca il legitimeaza pe cel ce presupunem ca are un cutit si ganduri criminale ce se intampla? au dreptul sa il perchezitioneze ca sa gaseasca cutitul (probabil el nu va spune: "seara buna am cutit si in 5 minute iau gatul cuiva" Intreb deoarece chiar nu stiu daca au ei acest drept.Daca nu il au atunci faptul ca il ligitimeaza este irelevant.

PS: nu cutreier eu de capul meu noaptea strazile. S-a intamplat sa fiu singura acasa in acea seara.De obicei prietenul meu se deranjeaza sa iasa seara dupa tigari daca este cazul

#89
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

 Khmerul, on 2nd February 2010, 17:59, said:

Chiar nu inteleg ce vrei sa spui.
De ce se angajeaza aia la jandarmi sau la politia comunitara (ps nu mai exista gardieni publici)? Afirmi ca ai vrea sa-l vezi pe ala care se angajeaza din nevoie sau placere. Afirmatia ta anuleza placerea si nevoia atunci aia se angajeaza fortat sau cum? Ii ia cineva de pe strada si-i baga cu forta in jandarmerie?
Super Duper chiar are dreptate.
In general politistii &stuff NU-si arata oole decat la oameni cinstiti cu respect fata de lege.
Am pe scara o familie de tigani. Cand se imbata fac ca toti dracii, urla, ies pe casa scarii, sparg geamuri. Vine politia - Cataline, potolestete ma baiatule intra in casa, te rog maaa.
Hai ma ca te iau la sectie. Catalin: imi bah p....la in ea de garda si in voi ba ca nu aveti ce sa-mi faceti.
Cobor eu - domle, fa-i ceva ca mai am nitel si-i trag cateva de-l pun jos.
Politia - aaaa domnu'vedeti ca s-ar putea sa aveti probleme daca-l loviti. Bun zic nu-l ating, da' faceti si voi ceva ca ne-am saturat. Long story short. ce s-a intamplat  - NIMIC.
Mai vrei, ca mai am.
politia nu are voie sa bata, politia nu are voie sa injure cetateanul...politia are dreptul si obligatia de a da amenzi celor care incalca legea. ai fi vrut sa-l bata si sa-l injure pe vecin ca sa taca sau sa intre peste el in casa ca sa lase muzica mai incet? ca mai apoi sa-l reclami tot tu ca face abuz in serviciu?

asta e legea in romania infractorului trebuie sa-i vorbesti frumos si sa-l rogi in genunchi sa-si puna catusele singur. daca nu vrea, asta e...n-ai ce sa-i faci mai mult decat sa-i dai o amenda.

Edited by VipeR85, 03 February 2010 - 01:28.


#90
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008

 VipeR85, on 3rd February 2010, 01:14, said:

tu fiind fata cu atat mai mult nu prea ai ce cauta singura noaptea la ore tarzii pe strada, inseamna ca esti inconstienta. dar daca ai ceva centura neagra sau esti campioana la lupte libere, imi retrag cuvintele....sau poate nu iti este frica ca si la 10 m de poarta casei poti sa fi violata/batuta/omorata de cine stie cine.
N-ar trebui, in mod normal sa fie sigur sa umblii chiar si noaptea pe strazi? Chit ca esti fata sau baiat? Sau mai ales seara sa fie mai vigilenta politia/jandarmeria/whatever?
Mi se pare aberant sa-mi ceri sa nu ies la ore de genu', cand poate ca mi s-au terminat tigarile, imi plange copilu' dupa lapte praf si moare de foame si nu mai am acasa, am o durere ingrozitoare de masea si fug pana la farmacie/+alte n posibile motive.

Sau, de fapt ar fi mai usoara treaba celor care trebuie sa se asigure de buna-starea civililor, daca toti acestia ar sta in casa de la 7 seara pana la 7 dimineata.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate