Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari
 Recomandare telefon preț 300...

La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica
 Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie

Alegere SPC sau parchet laminat -...

Sfat achizitie masina SH
 Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...

Cum de le convine unora sa cumper...

Vanzatorul mașinii a plecat ...
 

garantie internationala

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
denis_dnl

denis_dnl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 31.03.2007
Salut! Daca o sa achizitionez un laptop de exemplu viitorul ideapad y560 din sua am garantie internationala? Si daca da exista service pt Romania?
S.Q: Pot sa fac extensie de garantie la un laptop(nu obligatoriu acela) daca nu e luat din romania?
Multumesc.

#2
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 06.11.2006
Din cate stiu eu ... garantia se acord direct la producator doar daca produsul este din UE (cel putin asa este la telefoane, aparate foto, bijuterii - ceea ce am achizitionat din afara pana acum - dar doar din Europa). Cel mai bine este sa dai un telefon la producatorul sau reprezentantul producatorului in RO si sa intrebi daca acorda acea garantie

#3
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,611
  • Înscris: 17.08.2007

View Postdenis_dnl, on 28th January 2010, 11:11, said:

Salut! Daca o sa achizitionez un laptop de exemplu viitorul ideapad y560 din sua am garantie internationala? Si daca da exista service pt Romania?
S.Q: Pot sa fac extensie de garantie la un laptop(nu obligatoriu acela) daca nu e luat din romania?
Multumesc.
Suna la IBM Romania daca asta e producatorul si intereseaza-te inainte.

#4
catalinroph

catalinroph

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.02.2009

View Postdenis_dnl, on 28th January 2010, 12:11, said:

Salut! Daca o sa achizitionez un laptop de exemplu viitorul ideapad y560 din sua am garantie internationala? Si daca da exista service pt Romania?
S.Q: Pot sa fac extensie de garantie la un laptop(nu obligatoriu acela) daca nu e luat din romania?
Multumesc.

Daca nu ai rezolvat inca dilema - pentru modelul spcificat de tine ideapad y560 se face service si in romania dar nu in toate tarile din europa(trebuie sa intrebi la Lenovo sau la un distribuitor autorizat-unde benficiezi de tot suportul de care ai nevoie).
Extensia de garantie se poate face si in romania, numai daca este valabila garantia in romania  - altfel nu vad rostul extensiei.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate