Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Diete, mese si alimentatie

- - - - -
  • Please log in to reply
863 replies to this topic

#721
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

View Postoverseas, on 06 aprilie 2020 - 19:30, said:


Inainte stateam la 77.5 kg si incercam usor usor sa scad sub 76.
Acum sunt la 74 kg.



Vom scade cu totii in mod inevitabil, in forta cel mai mult

#722
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Fortza e cu noi 💪

#723
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

View Postoverseas, on 07 aprilie 2020 - 15:37, said:

Fortza e cu noi ��
Cu The_Lion e, ca el are banca de impins in curte si haltera.

#724
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,489
  • Înscris: 04.05.2007
Astazi mi-au venit si prafurile...am zis ca pe perioada asta, ca sa nu fiu nevoit sa ies de prea multe ori la cumparaturi, sa suplimentez un pic cantitatea de proteine din pudra proteica.
In ceea ce priveste antrenamentul, este minunat sa te intorci la bazele antrenamentului cu greutati - exercitiile de baza. Neavand aparate, dar avand banca reglabila de impins, bara lunga si bara EZ si gantere reglabile, pot intr-adevar sa fac antrenamente destul de intense.

#725
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,664
  • Înscris: 24.10.2015



Am gasit asa ceva in market. Bun tare! De la oi care pasc iarba verde la aer.  Ia uitati-va cate proteine are.

#726
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,489
  • Înscris: 04.05.2007
Bine...exista unele chiar si mai proteice decat aia. Intrebarea este daca chiar au atatea proteine in ele, daca da, din ce surse...si cat de biodisponibile mai sunt efectiv.

https://www.mega-ima...me-185g/p/21497

Attached Files


Edited by the_lion, 15 April 2020 - 15:11.


#727
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Pranzul de azi: orez plus fasole rosie plus muschi de porc de la untura. O tuica pentru enzime digestive.

#728
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,664
  • Înscris: 24.10.2015

View Postthe_lion, on 15 aprilie 2020 - 15:11, said:

Bine...exista unele chiar si mai proteice decat aia. Intrebarea este daca chiar au atatea proteine in ele, daca da, din ce surse...si cat de biodisponibile mai sunt efectiv.

https://www.mega-ima...me-185g/p/21497

Eu am postat lapte nu branza.

Si daca pe ambalaj scrie lapte de oaie si nimic altceva ma gandesc ca asa o fi.

#729
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,489
  • Înscris: 04.05.2007

View Postvinciun, on 15 aprilie 2020 - 17:56, said:

Eu am postat lapte nu branza.

Si daca pe ambalaj scrie lapte de oaie si nimic altceva ma gandesc ca asa o fi.

Scuze, acum m-am uitat mai bine...cele 14g de proteine erau pentru 250g de produs. Baga mare Posted Image Posted Image

View Postoverseas, on 15 aprilie 2020 - 17:44, said:

Pranzul de azi: orez plus fasole rosie plus muschi de porc de la untura. O tuica pentru enzime digestive.

Eu pana acum am asa:
- Dimineata ora 7.30: 45g hydrolised whey My Protein + o cafea
- Dimineata ora 9: omleta 3 oua cu branza (cca 80g) + 4 felii de paine prajita unse cu unt si cascaval peste (cca 70g);
- Gustare ora 12:  Nutrend 100% Whey Protein - 45g
- Pranz ora 14: 50 g tuica fiarta Posted Image  + 200g orez brun fiert + 120 g cotlet de porc la gratar + 3 mici (carnea mi-a ramas de duminica cand am facut un mega gratar);
- Gustare ora 17.30: Nutrend Long Protein - 45g

Ce mai am in plan:
- Cina ora 20: Salata verde 250g + ridichi (cca 100g)+ ceapa verde (cca 100g) + piept de pui (200g, taiat si pus in salata)  + ulei masline 20g;
- Gustare 23.30-24  Slow release Casein Elite My protein- 45g

Astazi este zi fara antrenament...deci mai putini carbo.

#730
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,664
  • Înscris: 24.10.2015
Eu mai slab. La ora 13.00 o cana de lapte. Pe la 16.30 o portie de bulgur facut cu legume si carne de curcan. Acus mai mananc o portie de fasole si o bucata de branza. Azi fara antrenament. Am mai baut si vreo 3 cafele pe parcursul zilei.

#731
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,489
  • Înscris: 04.05.2007
Masa de dupa antrenamentul de azi. Am zis sa o fac si mananc dupa antrenament pt ca includea si ceva zahar (de fapt crema de ciocolata si niste gem de gutui).

Asadar, in poza 1 avem niste clatite facute din: hydrolised whey My Protein 40g,  Instant Oats My Protein 40g, apa 100ml. Mergea chiar mai putina apa, compozitia a fost doar o idee prea fluida. Le-am mancat cu crema de ciocolata (alea mici puse una peste alta si unse cu crema- poza 2)si gem de gutui (rulata clasic- Poza 3).

Apoi, in poza 4- cele de deasupra, avem clatite facute cu Protein Pancake Nutrend (pozele 5-6), 50g pulbere mixata cu 100ml apa.
Astea chiar ies ca niste clatite americane, pufoase si foarte gustoase, le-am mancat si pe astea cu crema de ciocolata sau gem de gutui.

Am avut 58g proteine, 35g carbs si 6g grasimi din compozitia clatitelor, deci 426 calorii, plus 55g carbs (marea majoritate zahar...stiu, de-asta am zis sa mananc chestia asta dupa antrenament) si 16g grasimi, deci vreo 364 calorii din crema de ciocolata si gem. In total, cca 790 calorii.

No more sugar today...mai am pe ordinea de zi o masa de pranz tarziu (200g piept de pui cu legume la abur), o portie de Long Protein Nutrend, cina - o conserva de ton si 2 oua fierte puse in salata si o portie de Slow Realese Casein My Protein inainte de culcare.

Attached Files


Edited by the_lion, 17 April 2020 - 11:33.


#732
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,664
  • Înscris: 24.10.2015
La ultimele ai pus doar pulbere si apa??

#733
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,489
  • Înscris: 04.05.2007
Dap...apa si pulberea proteica speciala pt clatite...ies ff pufoase, gen american pancake.

#734
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Am luat si eu odata pancake de la Myprotein dar nu a iesit cine stie ce, sfaramicioase si cam inchise la culoare.

#735
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,489
  • Înscris: 04.05.2007
Asa au iesit cele din primele poze, facute din whey si ovaz de la my protein.
Pudra de clatite de la Nutrend se leaga altfel, o vezi ca este mai legata cand o mixezi cu apa. Recomand.

#736
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,664
  • Înscris: 24.10.2015
Si masa mea de sportiv azi.  Zic sa-mi fac si eu de cap o data in saptamana.


#737
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Pe seara bag o masa de regim, iaurt alb si oua fierte.

#738
Nicoletanico1828

Nicoletanico1828

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.07.2020
Bună
Eu am 19 ani!
Problema mea este greutate🙈
Vreau sa merg la sală sa fac ceva în privința asta dar ... Chestia este că îmi este rușine că va râde lumea de mine! Și când merg la sală (singură și nu cu o prietenă) simt că toată lumea se uită la mine și nu mai îmi vine să mă duc ...
Ce sfat ați putea să-mi dați?🤔🙈

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate