Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

Traducator autorizat

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Eivissul

Eivissul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 12.11.2008
Stie cineva daca ajunge diploma de studii masterale cu predare in limba straina pt a obtine un certificat de traducator autorizat de MJ in limba respectiva?

#2
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007
Din cate stiu eu nu. Trebuie facultate cu specializare una sau mai multe limbi straine. Nici cu liceul bilingv nu prea ai ce face. Trebuie liceu cu predare in limba respectiva. Exista un topic intreg si foarte cuprinzator pe tema asta aici http://forum.softped...howtopic=217319

Edited by eSkybax, 05 January 2010 - 09:21.


#3
radian

radian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 20.11.2006
Cel mai bine ar fi sa cauti pe siteul Ministerului Justitiei, sa vezi exact care sunt conditiile necesare.

Sotia mea, de exemplu, dar cu mai multi ani in urma, e drept, s-a autorizat pentru limbile engleza si franceza. Pentru engleza are diploma de licenta, iar pentru limba franceza, a sustinut, contracost, la Ministerul Culturii un examen de atestare a cunostintelor din limba respectiva. Pentru a te putea inscrie la un astfel de examen la Ministerul Culturii, conditia era sa ai diploma de bacalaureat.

Edited by radian, 10 January 2010 - 23:35.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate