Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce se intampla cu buletinele de v...

Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector
 La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15
 La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C
 La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi
 

Lg versus Sony

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
stevenson

stevenson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 22.08.2004
Salut

Mi sa dus pe apa sambetei TV ul si vreau unul nou. Am tatonat terenul si cred ca am de ales intre LG si Sony. Voi ce imi recomandati?

#2
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,374
  • Înscris: 24.06.2006

View Poststevenson, on 28th December 2009, 19:29, said:

Salut

Mi sa dus pe apa sambetei TV ul si vreau unul nou. Am tatonat terenul si cred ca am de ales intre LG si Sony. Voi ce imi recomandati?
Sony este in Liga I, Lg este in Liga II, deci ...
important este sa fie full HD, sa aibeMPEG4 H264
daca ai mai mult de 2,5 m pana la televizor, cumpara de 37", de ce? la magazin vezi full HD pe ecran intreg pentru ca ei au un program emis de pe calculator (asa a fost in cazul meu, nu sunt in Ro), cand mergi acasa vei vedea ca emisiile HD le vezi in majoritate pe ecran mai mic, rar pe intreg ecranul, nu stiu daca m-am facut inteles, nu le prea am cu tv-urile

#3
stevenson

stevenson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 22.08.2004

View Postdan210, on 29th December 2009, 00:52, said:

Sony este in Liga I, Lg este in Liga II, deci ...
important este sa fie full HD, sa aibeMPEG4 H264
daca ai mai mult de 2,5 m pana la televizor, cumpara de 37", de ce? la magazin vezi full HD pe ecran intreg pentru ca ei au un program emis de pe calculator (asa a fost in cazul meu, nu sunt in Ro), cand mergi acasa vei vedea ca emisiile HD le vezi in majoritate pe ecran mai mic, rar pe intreg ecranul, nu stiu daca m-am facut inteles, nu le prea am cu tv-urile


Merci de raspuns... Singura problema e ca sony are numai MPEG 1 ,MP3 si poze. NU REDA DIVX, AVI sau macar MPEG2. Amandoua sunt full HD. LG vine pe 100 Hz si sony pe 50Hz. Astea imi dau bataie de cap..... :confuzzled:

#4
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Lg cu Philips sunt aceleasi paneluri , adica Lg
Samsung cu Sony folosesc aceleasi paneluri adica Samsung
Sharp ei produc ei vind , sunt super tv-uri dar la noi nu se cunosc si lumea le ocoleste , seria aquos .
Sfat : mergi pe Samsung sau pe Lg  , la aceasi bani ai mai multe facilitati si oricum nici o firma nu mai produce tv-uri care sa mearga 20-30 ani fara reparatii . La Sony , Pioneer platesti mult ce scrie pe tv .

#5
stevenson

stevenson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 22.08.2004

View PostNeohori, on 29th December 2009, 20:54, said:

Lg cu Philips sunt aceleasi paneluri , adica Lg
Samsung cu Sony folosesc aceleasi paneluri adica Samsung
Sharp ei produc ei vind , sunt super tv-uri dar la noi nu se cunosc si lumea le ocoleste , seria aquos .
Sfat : mergi pe Samsung sau pe Lg  , la aceasi bani ai mai multe facilitati si oricum nici o firma nu mai produce tv-uri care sa mearga 20-30 ani fara reparatii . La Sony , Pioneer platesti mult ce scrie pe tv .


Merci de lamurire... ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate