Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce se intampla cu buletinele de v...

Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector
 La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15
 La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C
 La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi
 

lg 37 lf 2500 vs samsung 37 b 530

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
sorind12

sorind12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 28.10.2009
Va salut pe toti,  dupa 2 luni de studiu intens,m-am hotarat asupra a 2 tv: lg 37 lf 2500 si samsung 37 b530.Acum nu ma pot hotara intre cele doua,va rog mult sa-mi spuneti pe care l-ati cumpara si de ce.Mentionez ca dif de pret este de 150 ron in favoa.rea lg  si nu este hotaratoare .Multumesc mult

#2
sorind12

sorind12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 28.10.2009
chiar nimeni?

#3
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Punctajele sunt identice in teste , 89 puncte din 100 luate de la 10-20 useri , practic cumpara-l pe cere iti face cu ochiul . personal as spune sa mergi pe Samsung .

#4
sorind12

sorind12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 28.10.2009

View PostNeohori, on 19th December 2009, 10:16, said:

Punctajele sunt identice in teste , 89 puncte din 100 luate de la 10-20 useri , practic cumpara-l pe cere iti face cu ochiul . personal as spune sa mergi pe Samsung .


multumesc ptr raspuns,cred ca o sa iau Samsung.

#5
B0SS

B0SS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.12.2007

View Postsorind12, on 20th December 2009, 13:52, said:

multumesc ptr raspuns,cred ca o sa iau Samsung.
Salut,
Si eu am inceput cautarile pt un TV cu un raport bun pret performanta si:

1. Trebuie sa stie clar DVB-C mpg 4 pentru transmisia digitala HD de pe cablu (deja se prinde pe cablu RDS transmisie HD care este in teste momentan probabil foarte curand va fi standard )

2. Full HD pentru ca poti vedea si filmele mkv-uri in rezolutie inalta de pe PC

3. Mufa USB la care sa vii cu stik, HDD extern etc cu filme divix sau MKV ( trebuie sa aiba player sa poata citi MKV )( problema cu sunetul la MKV se rezolva printr-o recodare)

4. Diagonala cat mai mare sa nu plang peste un an ca m-am zgarcit la ceva banuti acum.

Asa ca acum studiez LG 37LH4000  ( la 37LH4000 se activeaza playerul USB cu downgrade upgrade firmware )
Mi se par imbatabile la raportu pret / caracteristici.

Stiti careva ceva mai bun, mai performant in zona asta de pret ?

#6
sorind12

sorind12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 28.10.2009
[quote name='B0SS' date='20th December 2009, 19:16' post='7531608']
Salut,
Si eu am inceput cautarile pt un TV cu un raport bun pret performanta si:

1. Trebuie sa stie clar DVB-C mpg 4 pentru transmisia digitala HD de pe cablu (deja se prinde pe cablu RDS transmisie HD care este in teste momentan probabil foarte curand va fi standard )

2. Full HD pentru ca poti vedea si filmele mkv-uri in rezolutie inalta de pe PC

3. Mufa USB la care sa vii cu stik, HDD extern etc cu filme divix sau MKV ( trebuie sa aiba player sa poata citi MKV )( problema cu sunetul la MKV se rezolva printr-o recodare)

4. Diagonala cat mai mare sa nu plang peste un an ca m-am zgarcit la ceva banuti acum.

Asa ca acum studiez LG 37LH4000  ( la 37LH4000 se activeaza playerul USB cu downgrade upgrade firmware )
Mi se par imbatabile la raportu pret / caracteristici.

Stiti careva ceva mai bun, mai performant in zona asta de pret ?
[


salut, din cate vad diferenta dintre lf 2500 si lh 4000 este faptul ca lh 4000 are 100 hz,dar este mai scump cu 600 ron,sau gresesc eu, sant si alte diferente? merita acei 100 hz? daca da,poti sa imi explici de ce? multumesc

#7
florinvfd

florinvfd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 17.03.2004

View PostB0SS, on 20th December 2009, 19:16, said:

( la 37LH4000 se activeaza playerul USB cu downgrade upgrade firmware )

de unde luam si noi firmware mai vechi?
mersi!

#8
florinvfd

florinvfd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 17.03.2004
Pentru cine vrea sa activeze divx la LH4000 am pus la mine pe site un mini-tutorial:
http://www.vfd.ro/lg.html

Am si ultimul firmware de la modelul asta, dar cred ca daca il bag pierd setarea cu divx, inca nu am incercat.

Edited by florinvfd, 25 December 2009 - 18:43.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate