Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Serviciu email nefunctional - sesizare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
56 replies to this topic

#1
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006
Se vede miscarea  catre Cosmote...

Sambata, 05.12.2009. sericiul de email este nefucntional.... Am sunat si au zi  ca se aduc ceva imbunatatiri  serverului. Am intrebat cat dureaza si mi s-a rapauns cat mai curand...L aintrebarea mea daca se stia de nefunctionalitate, de c enu am fost anuntat , conform contractului.... a fost doar tacere si un balmajit suav al domnisoarei.

Dupa o ora am sunat din nou ca sa mi se dea numar de inregistrare cu privire la nefunctionalitate.Un nene a zis ca nu poate sa imi dea (!?) I-am adus aminte de contractul semant si dupa vreo 5 minute de parlamentari si apoi inca vreo 3 de asteptare mi-a preluat  plangerea.. Apropos nenea ala ma trmitea sa le expediez  plangerea prin posta!
Am mai asteptat vreo 3 ore si serviciul tot nu functiona.... iar o zuza pe nume D. Mo....  ma lua la stho.... cu raspunsuri in doi peri.Ba ca luni ba ca marti ba ca miercuri si ca este serviciu optional . Le spun celor de la zapp ce bantuie pe aici ca serviciul este updatat la 1 G si ca este platit.

Intre timp am sesizat ANPC de neresepectarea contractului de servicii (inclusiv cele optionale si pentru care mi se emite factura, sa mentionez).


AM stocate pe acea adresa cateva emailuri ce imi trebuiesc pentru serviciu... adica imi trebuiau......chiar dac e sambata sau duminica

Asa cum am spus si pe posturile respective  aia de la marketing ce intra pe  acest forum ar trebui sa lucreze cu cei de  la relatii cu clientii si cu utilizatorii de servicii nu sa stea pe forum luand lectii de PR.....

Vedem ce vor rapsunde , daca vor raspunde, cei de la zpp. Voi afla si ce au zis cei d ela ANPC....

Edited by Diabolik, 05 December 2009 - 19:27.


#2
albertin

albertin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 11.08.2007
Nici la mine nu merge emailul dar nici info cost nu merge

#3
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
o sa avem cu cosmomobile.ro :))

sunt praf in ultima perioada...

la mine de o saptamana trebuie sa revina pt rezilierea unui numar...

#4
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006
ma intreb de c enu au anuntat...am niste emailuri ce trebuiau vizualizate urgent...

si verzele de la relatii cu clientii imi spun ca nu e cazul sa imi fac probleme ..
eu nu imi fac dar isi vor face si ei, mai mari..ca  domniile lor nu stiu ca orice optiune platita  (in cazul meu  acea optiune de 1G ) intra sub incidenta contractului..sa mai studieze si ei putin legile in vigoare si contractele....

ii las sa isi faca nurmarul si apoi actionez. oricum astept raspuns in scirs... si asa cum i-am informat am inregistrat convorbirile cu ei....

si ma mai mir de astia care le iau apararea...probabil copilasi de 18 ani fani zapp ca la alte telefonii nu mai era loc..
cu zappul lor am pierdut azi destui bani..

Edited by Diabolik, 05 December 2009 - 20:56.


#5
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006
Mda...cam nasoala problema...si sincer, ar merita sa ii arzi , sa le ceri si despagubiri , mai ales ca si platesti service-ul lor...foarte nesimtiti la faza asta

Deja seamana cu RC-ul de la Cosmote, se simte un iz de Cosmote in aceasta privinta....nici aia nu sunt mai departe, fac si ccanarii aia niste faze de te doare mintea....mai precis...ii cam doare in fund de relatia cu clientii, daca curge banul din facturi...sa ii ia naiba de clienti , ce conteaza...sa nu fi platit tu factura la timp...erau calare pe tine cu amenintari si alte porcarii. Magari, concluzia finala.

#6
pazzno1

pazzno1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.11.2009
Diabolik, ai perfecta dreptate. nu am 18 ani, dar am fost ff entuziasmat de serviciile zapp pana cum cateva luni...din pacate insa trebuie sa recunosc ca nu te poti baza pe ei cand ai nevoe de zapp pentru o afacere...fie apelul audio este execrabil, fie e-mailul este o gluma proasta. mailurile ajung cu intarziere sau deloc....

pana la urma voi vinde toate telefoanele zapp...imi pare rau de credit pentru ca am destul si nu stiu daca il voi putea folosi ca si credit de comunicatie pe viitor fie la zapp fie la cosmote

Edited by pazzno1, 05 December 2009 - 21:15.


#7
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006
AM mai sunat o data la zapp..aveam mancarime sa  intreb daca emailurile din cutie se vor sterge (am destule date de servficiuu stocate acolo) si daca primesc in continuare emailurile..... Au raspuns evaziv si pe ton de master/slave. Dar in aceasta situatie eu eram slave nu ei (asta tine de trainingul facut la anagajare d ecatre cei care vad au treaba pe forum)....

SI m-a mancat exact un de nu trebuie... si am dat un email d eproba pe acea adresa.....

Bineinteles verzele de la zapp nu au avut dreptate. Si daca nu au avut cu o parte ma intreb daca prima parte, pierderea emailurilor existente ma va determina sa le pun o "bomba" cu ceva de caine in usa ca deja au inceput si ei sa puta.....

Domnule,domnisoara Zapp_Softepedia, nu stiu cati bani de publicitate ati platiti aici, pe acest forum, nu stiu cati bani dati la aia de au sigelele zapp pe avatar si iau foc cand le spui ca zapp e de kkt, nu stiu ce incercati sa faceti pe aici din posturile lipicioase de pe forum.... stiu doar ca trebuie sa rezolvati problema cu vechii clienti si RESPECTAREA CONTRACTELOR.... lasati dreq forumurile faceti serviciul  de relatii cu cliEntii functional, aduceti oferte pe masura (ex. acum cateva zile ma apeleaza o gaina de la zapp sa m a intrebe daca vreau nu stiu ce oferta prientre altele si cu apeluri si mesaje pe messeneger. la care am rapsuns ca nu ma intereseaza , am 34 de ani si messngserul pe telefon este mai mult pt cei care nu au ce face.la care aceeasi gaina  asarit cu  un abonament la cosmote gratis..ma intreb doar cata foame este la astia...).


Mai jos este intoarcerea:


From: [email protected] (Mail Delivery System) Add Address to Contacts
To: xxxxxxxxxxx
Date: 05/12/2009 19:06
Subject: Undelivered Mail Returned to Sender

This is the mail system at host smtp.zappmobile.ro.

I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to <postmaster>

If you do so, please include this problem report. You can
delete your own text from the attached returned message.

                   The mail system

<[email protected]>: host 172.31.254.5[172.31.254.5] said: 554 5.4.0
    Error: too many hops (in reply to end of DATA command)
Reporting-MTA: dns; smtp.zappmobile.ro
X-Zapp-SMTP-Queue-ID: 5A30FEA845B
X-Zapp-SMTP-Sender: rfc822; ssssssssssssss@ssssss
Arrival-Date: Sat,  5 Dec 2009 19:05:56 +0200 (EET)

Final-Recipient: rfc822; [email protected]
Original-Recipient: rfc822;[email protected]
Action: failed
Status: 5.4.0
Remote-MTA: dns; 172.31.254.5
Diagnostic-Code: smtp; 554 5.4.0 Error: too many hops


Din motive de injurii de la fanii talibani ai zappului am sters adresa din emailuri...

#8
RICARDO

RICARDO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 02.05.2004
Confirm si eu nefunctionarea serviciului de e-mail Zapp de cca 4 zile...nu merge nici cu POP 3 nici direct de pe site...
....cu,... cost controlul ,...nu am avut probleme pana acum...

#9
pazzno1

pazzno1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.11.2009
in momentul in care nu va merge cost controlul la zapp nopay, folositi un telefon cu credit 0 si sunati GRATUIT unde doriti....probat de mine in 2 zile.
nu stiu cand o sa mai avem pomana asta, dar daca serviciile zapp ajung la o calitate infecta, e bine sa profitam si noi de nejunsurile trecerii serviciilor zapp catre cosmote/romtelecom

#10
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006
Celor care nu merg emailurile sunati la relatii cu clientii si faceti sesizare . Luati numar de inregistrare si faceti reclamatie , pe email sau formularul online. la  ANRCTI

#11
Jean Gary Diablo

Jean Gary Diablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 27.11.2005

View PostDiabolik, on 6th December 2009, 11:57, said:

Celor care nu merg emailurile sunati la relatii cu clientii si faceti sesizare . Luati numar de inregistrare si faceti reclamatie , pe email sau formularul online. la  ANRCTI

Asa,si ce obtinem ? O fi picat ceva si backpul cere timp .
Nu o mai lua asa tare ca nu face bine la sanatate  :P

#12
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006

View PostJean Gary Diablo, on 6th December 2009, 12:21, said:

Asa,si ce obtinem ? O fi picat ceva si backpul cere timp .
Nu o mai lua asa tare ca nu face bine la sanatate  :P


Raspunsul a doua gaini a zis ca se aduc imbunatairi... nu ca e avarie...ceea ce este diferit....
normal ca face rau la sanatate pt ca te bazezi pe un serviciu si acela nu este funcytional cand ai nevoie.
Ma intreb si de integritatea corespondentei.

Apropos sa vezi cat de verze sunt... Am dat email de sesizare incluisv pe email... Si emailurile lor sunt cazute....Asa cum ziceam mai sus trebuie dus un paket cu kkt de caine la usa lor impruena cu te;efoanele si serviciile "performante"

#13
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,589
  • Înscris: 20.10.2006
Confirm, nici mie nu imi merg mail-urile la Zapp, nici de pe Zapp E@sy nu pot fi citite, iar pagina zappmobile nu se incarca deloc de pe broswerul de pe e@sy, oricum eu cred si sper ca nu se va pierde corespondenta.

Cat despre relatii clienti: din pacate in week-end cel putin a pierdut mult din calitate in ultima vreme, pacat. Sper sa se schimbe in bine.

#14
domnul_ionescu

domnul_ionescu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 999
  • Înscris: 02.02.2009
Cosmote este o rușine pentru piața de telecomunicații. Serviciu de e-mail PLĂTIT nefuncțional 3 zile cred că este o premieră în lume :death:

#15
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007
Macar mai merge mess-ul pe E@sy. In rest "erori multiple"!

#16
ekotree

ekotree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 05.09.2009
Buna,
Serviciul de mail nu functioneaza pentru ca zappmobile.ro e cazut.
De pe Easy nu pot intra pe portal deloc.

#17
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,589
  • Înscris: 20.10.2006

View Postdomnul_ionescu, on 6th December 2009, 15:59, said:

Cosmote este o rușine pentru piața de telecomunicații. Serviciu de e-mail PLĂTIT nefuncțional 3 zile cred că este o premieră în lume :death:
In cazul meu nu sunt 3 zile, nu mai merge de vineri spre sambata noaptea, deci la noapte se vor face 2 zile, dar oricum nici 2 zile nu e acceptabil.

Edited by LunaCrystal, 06 December 2009 - 17:11.


#18
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006

View PostLunaCrystal, on 6th December 2009, 15:30, said:

Confirm, nici mie nu imi merg mail-urile la Zapp, nici de pe Zapp E@sy nu pot fi citite, iar pagina zappmobile nu se incarca deloc de pe broswerul de pe e@sy, oricum eu cred si sper ca nu se va pierde corespondenta.

Cat despre relatii clienti: din pacate in week-end cel putin a pierdut mult din calitate in ultima vreme, pacat. Sper sa se schimbe in bine.


Luna primul tau post contra zapp...
gandeste-te la cineva care acceseaza si  foloseste mailul lor in mod frecvent si in intereses de serviciu... si cand depinzi de el pt niste mailrui stocate ... sa iti raspunda "h"obositii de la relatii clienti in ton de stho...

auziti la voi...cica serviciu gratuit... si optional de aceea nu s-a anuntat.. le era atat de greu sa dea un email cu 24 de ore inainte..ma rog... personal, deja am vorbit cu avocatul si faptul ca platesc  spatiul de 1G se supune contractului.... altfel alte optiuni ce au fost activate "optional" ar avea , in spiritul zapp, aceeasi valoare-zero. Dar le dau o veste: Sunt VARZA la sectiunea legislatie.

eu cu serviciile lor nefunctionale am pierdut destul in acest weekend. dar voi avea satisfactia ca vor primi niste controale si ceva amenzi.... nu e posibil asa ceva, toti ne cred pe noi o tara de bananieri.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate