Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

LG GT505

- - - - -
  • Please log in to reply
3424 replies to this topic

#3421
nilf40f

nilf40f

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 03.05.2007
Cum se seteaza un LG 505 pentru a se accesa internetul de pe o cartela cosmote ? Am o extraoptiune cu 75 mb trafic si as vrea sa activez telefonul pe internet cosmote in situatii unde nu am acces wifi . Am trimis sms la numarul secificat de cosmote iar raspunsul a fost ca nu se seteaza automat. De la relatii clienti am primit un mail cu setarile, dar nu bat de nici o culoare cu posibilitatile de efectuare setari, aflate in meniul telefonului .

#3422
bogdan08s

bogdan08s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 06.03.2010
.

Edited by bogdan08s, 05 May 2012 - 19:26.


#3423
GigiDuru2

GigiDuru2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.05.2009
Salut...am o problema cu telefonul meu...lg gt505. Cand il deschid...tastez codu pin, merge fara probleme...dar cum intra in soft, ca sa spun asa, adica cum intra prima oara in ecran se si blocheaza :( ce as putea face? As vrea sa evit sa merg undeva sa mi-l faca...ci vreau sa stiu daca ii pot face eu ceva. Multumesc anticipat :)

#3424
androidnoob

androidnoob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 14.07.2011
Am o problema cu acest lg gt 505 , dupa un buf de parchet(a cazut de la ~40 cm , singurul lucru care la facut a fost sa isi dea restart) , touch-ul si tastatura nu mai reactioneaza , in schimb inca se deschide , incarca si wallpaperul si raspunde daca are sau nu are sim , din cate am inteles de pe alte forumuri , aceasta problema a rezolvat-o cineva prin flash-uirea telefonului , am gasit programul cu care sa fac resoftarea , problema este ca nu gasesc nicaieri fisierele necesare pentru resoft. Stiti unde pot gasi aceste fisiere? Problema o fi alta ? (ma gandesc ca nici tastatura nu reactioneaza , poate trebuie inlocuita si tastatura si touchul???)

edit: vad ca mai multi au aceasta problema dupa ce am reusit sa citesc mai mult de 5 pagini din acest thread , si se pare ca toti avem nevoie de soft nou pt el , help anyone !!!

Edited by androidnoob, 14 May 2013 - 16:44.


#3425
androidnoob

androidnoob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 14.07.2011
In legatura cu resoftarea telefonului , am gasit acest ghid http://www.lg-phones...t505-flash.html linkul de download pentru fisiere este invalid , aici e altul : http://www.mediafire...7l6cnnlyp8nvn2r .... instructiunile sunt destul de simple . Singura problema este ca eu nam reusit sa il resoftez , imi da dll invalid , sau dll not found cand tre sa incarc fila .dll . Incercati si voi cei care aveti aceeasi problema si daca reuseste cineva lasati un raspuns . D
aca isi da seama cineva cum sa repare eroare de .dll sa posteze . Poate calculatorul meu e stricat ..... oricum mult noroc celui care incearca sa il resofteze!!!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate