Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

OFERTE RETENTIE

* * * * * 10 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
17574 răspunsuri în acest subiect

#12763
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.134
  • Înscris: 16.10.2006

View Postandreibu, on 15 august 2019 - 20:32, said:

Da,include!

Din textul pus de el, nu s-ar zice ca include roaming, includea sigur varianta RED 10 5 euro de acum un an, aceasta nu are nelimitat SMS-uri, poate ca au umblat si la roaming.

#12764
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Am încercat sa sun la *3333 sa confirm, dar îmi spune ca nu sunt agenți liber și se închide. La voi se întâmpla la fel?

#12765
original_gangster

original_gangster

    New Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 15
  • Înscris: 20.08.2019
Noutate (pentru mine) la Vodafone : i s-a mai cerut cuiva pana acum garantie in momentul in care i s-a propus o oferta cu telefon? Garantia este pentru telefon...

#12766
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.121
  • Înscris: 29.01.2016

View Postoriginal_gangster, on 21 august 2019 - 14:20, said:

Noutate (pentru mine) la Vodafone : i s-a mai cerut cuiva pana acum garantie in momentul in care i s-a propus o oferta cu telefon? Garantia este pentru telefon...
Vorbim de reinnoire, da ? Nu de ab nou.
In acest caz, probabil ca ai ab de valoare mica si stai cam prost cu plata la timp a facturii si tu vrei sa treci la un ab mai mare ca valoare + valoarea ratei de la un telefon destul de scump. Deci, da, e destul de normal si legal.
Daca vrei sa ne spui, ce ab vrei sa iei si la ce valoare si ce telefon si la ce valoare e rata ?

Editat de Magicwisewolf, 21 august 2019 - 17:15.


#12767
original_gangster

original_gangster

    New Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 15
  • Înscris: 20.08.2019
Abonamentul meu actual este 99 Euro / luna...deci nu vorbim de un abonament de valoare mica.
Facturile mele lunare sunt undeva in jurul a 1000 RON,deci nu vorbim de o suma derizorie.
Plata facturilor se face prin direct debit de vreo 10-12 ani deci nici vorba de intarzieri.

Eu nu am cerut nimic,am fost sunat pentru a mi se propune un alt tip de abonament plus telefon,am zis ok,ma intereseaza ori un Huawei P30 Pro ori astept Samsung Galaxy Note 10 Plus...pentru cel din urma mi s-a cerut o garantie de 500 Euro returnabila dupa 6 luni...pentru modelul Huawei nu as plati nimic la un abonament de 45 Euro lunar.

#12768
ambipur1

ambipur1

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 08.02.2011
Poate ca ti-au propus numar nou...(nu neaparat explicit)

Poate ca ti-au propus numar nou...(nu neaparat explicit)

Poate ca ti-au propus numar nou...(nu neaparat explicit)

Poate ca ti-au propus numar nou...(nu neaparat explicit)

Poate ca ti-au propus numar nou...(nu neaparat explicit)

Poate ca ti-au propus numar nou...(nu neaparat explicit)

Poate ca ti-au propus numar nou...(nu neaparat explicit)

Poate ca ti-au propus numar nou...(nu neaparat explicit)

Poate ca ti-au propus numar nou...(nu neaparat explicit)

#12769
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.134
  • Înscris: 16.10.2006
As fi curios, care sunt nevoile tale de comunicare satisfacute prin plata lunara a acestui abonament de 99 de euro? Mie mi se pare scump si abonamentul de 17 euro, insa este evident o perspectiva subiectiva asupra pretului unui serviciu.

#12770
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.282
  • Înscris: 25.02.2019
Mie mi se pare scump si abonamentul de servici pe care îl am si anume 10 euro tva inclus si am tot ce îmi pot dori inclusiv roaming cu china, elveția, serbia si rusia - 1gb

#12771
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.663
  • Înscris: 14.10.2004

View Postandreibu, on 10 august 2019 - 13:19, said:

Infinity inseamna Net nelimitat national!
La ce consum incepe limitarea si la ce viteza functioneaza dupa limitare?

Multumesc

#12772
original_gangster

original_gangster

    New Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 15
  • Înscris: 20.08.2019

View Postbrasoveanul, on 21 august 2019 - 20:47, said:

As fi curios, care sunt nevoile tale de comunicare satisfacute prin plata lunara a acestui abonament de 99 de euro? Mie mi se pare scump si abonamentul de 17 euro, insa este evident o perspectiva subiectiva asupra pretului unui serviciu.

Calatoresc mult in strainatate...abonamentul include minute / sms-uri / mms-uri si trafic de internet in roaming in zonele 2,3,4,5 si 6.

#12773
vik19

vik19

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 887
  • Înscris: 05.09.2007
Del

Editat de vik19, 21 august 2019 - 21:39.


#12774
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.121
  • Înscris: 29.01.2016

View Postoriginal_gangster, on 21 august 2019 - 18:39, said:

Abonamentul meu actual este 99 Euro / luna...deci nu vorbim de un abonament de valoare mica.
Facturile mele lunare sunt undeva in jurul a 1000 RON,deci nu vorbim de o suma derizorie.
Plata facturilor se face prin direct debit de vreo 10-12 ani deci nici vorba de intarzieri.

Eu nu am cerut nimic,am fost sunat pentru a mi se propune un alt tip de abonament plus telefon,am zis ok,ma intereseaza ori un Huawei P30 Pro ori astept Samsung Galaxy Note 10 Plus...pentru cel din urma mi s-a cerut o garantie de 500 Euro returnabila dupa 6 luni...pentru modelul Huawei nu as plati nimic la un abonament de 45 Euro lunar.
Am inteles. Eu as zice pas la Samsung Note 10 Plus in conditiile astea, as prefera sa il iau in rate de la un magazin online, decat de la un operator.
Oricum, ideea e ca depasesti ceva plafoane de solvabilitate (in opinia lor) si de aia cer garantii.

#12775
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.526
  • Înscris: 30.11.2005
xymzar: nu e stipulata niciun fel de limitare la nivel contractual.

Nici in practica, de cand am Red Infinity 17 nu m-a tras nimeni de maneca. Pot confirma colegii care mai au abonamentul.

#12776
original_gangster

original_gangster

    New Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 15
  • Înscris: 20.08.2019

View PostMagicwisewolf, on 21 august 2019 - 22:34, said:

Am inteles. Eu as zice pas la Samsung Note 10 Plus in conditiile astea, as prefera sa il iau in rate de la un magazin online, decat de la un operator.
Oricum, ideea e ca depasesti ceva plafoane de solvabilitate (in opinia lor) si de aia cer garantii.

Se poate spune ca in momentul de fata nu prea sunt interesat de un telefon...folosesc un OnePlus 7 Pro si un iPhone Xs Max...legat de achizitionarea unui telefon de la o companie de telefonie ultima achizitie a fost un Samsung Galaxy Note 3.

#12777
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.310
  • Înscris: 10.09.2007
La cine mai trebuie sa sun daca vreau sa prelungesc la Vodafone inainte de a ma porta, macar sa nu mor prost la ce pret mi-ar putea da S10plus. Ma poate ajuta careva sau il apelez eu pe Vodafone Helper ?
Daca vreau sa fac ceva pe magazinul lor de rahat online imi da mesajul asta:
La reînnoirea abonamentului
Prețuri speciale și rate fără dobândă

Opțiune indisponibilăNe pare rău, pentru moment nu ești eligibil pentru achizitionarea unui telefon la reînnoirea abonamentului. Poți în schimb să achiziționezi acest telefon împreună cu un alt tip de ofertă Vodafone.

#12778
adyyynis

adyyynis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 120
  • Înscris: 28.11.2016
Am trecut de la abonament la cartela si am primit oferta 5 redusa la 3 euro. Credeti ca o sa se reactiveze si luna urmatoare?

#12779
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.961
  • Înscris: 29.04.2006

View Postoriginal_gangster, on 21 august 2019 - 14:20, said:

Noutate (pentru mine) la Vodafone : i s-a mai cerut cuiva pana acum garantie in momentul in care i s-a propus o oferta cu telefon? Garantia este pentru telefon...
mie mi-au cerut cand m-am portat in Vodafone, garantia a fost echivalentul abonamentului pe 2 ani, cat perioada contractuala, cam 3100 lei garantie si am avut probleme cu recuperarea garantiei, in sensul ca am reusit sa o recuperez dupa o reclamatie la ANPC

#12780
original_gangster

original_gangster

    New Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 15
  • Înscris: 20.08.2019
Garantie pe 2 ani?
De ce ?
Ai achizitionat telefon?
Doar pentru servicii (abonament) mi se pare o suma exorbitanta...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 4

0 membri, 4 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate