Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...
 Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...
 Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi
 Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!
 

Laptop diagnoza

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,734
  • Înscris: 06.07.2005
Imi trebuie neaparat un laptop sh cu port serial pentru diagnoza auto. O sa-l folosesc numai pentru asta,in interes personal,mici revizii la masina. Inseamna ca in rest va fi un obiect care ocupa spatiu. Mai mult de 300 lei nu vreau sa dau. Am sanse sa gasesc? Cred ca mi-ar trebui un p3, pentru ca p2 sunt slabute rau si mi-e ca mi se blocheaza softul de diagnoza.
Nu ma intereseaza bateria, il pot alimenta si la priza. Doar ca nu pot sa ma plimb cu unitatea centrala si cu monitorul prin parcare de nebun. :D
Astept sfaturi

#2
bit 61

bit 61

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,572
  • Înscris: 17.09.2005
Nu se blocheaza programul de diagnoza chiar daca ar fi un P1.
Daca mai gasesti pe undeva cumpara un Compaq Armada 7500.
Robust  si foarte fiabil.
Este cu P2 dar perfect pentru ce ai nevoie.

#3
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 09.07.2005
Am fost surprins sa vad ca exista un carrefour un laptop Asus la 1200-1300 ron cu port serial , este de 15.4 diagonala si procesor Celeron . Este cel mai ieftin laptop nou cu port serial pe care l-am vazut , daca ai posibilitatea sa faci si cateva rate la el e o investitie mai buna decat ceva mai vechi care poate pica in orice moment

#4
bit 61

bit 61

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,572
  • Înscris: 17.09.2005
Aceste Asus-uri pentru diagnoza auto?
Cred ca gumesti.
Se defecteaza folosite numai pe masa  fara sa le "indoi" sau lovi cit de putin.
Pentru diagnoza auto trebuie laptop-uri foarte solide.
Daca ai mai putea suplimenta bugetul recomandarea maxima ar fi un Dell Latitude D600 (sasiu metalic sub carcasa de plastic) sau ceva din seria TP - IBM prevazut cu port serial.

#5
hurtule

hurtule

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.03.2008

 bit 61, on 22nd November 2009, 11:58, said:

Aceste Asus-uri pentru diagnoza auto?
Cred ca gumesti.
Se defecteaza folosite numai pe masa  fara sa le "indoi" sau lovi cit de putin.
Pentru diagnoza auto trebuie laptop-uri foarte solide.
Daca ai mai putea suplimenta bugetul recomandarea maxima ar fi un Dell Latitude D600 (sasiu metalic sub carcasa de plastic) sau ceva din seria TP - IBM prevazut cu port serial.


    Au o mica problema...(Dell D600) nu are unul dintre pinii portului serial conectat.Din cauza aceasta la INPA de exemplu nu ai sa vezi contactul pus.Solutia este folosirea docking station,in rest este ok.

#6
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Gasesti, nu chiar din prima la banii astia, dar daca te apuci de sapat, cred ca ai sa dai peste ceva bunicel.
Uite un exemplu
Chiar ieri am cumparat pentru cineva, la 340 lei un HP Nc8000 cu urmatoarea configuratie:

Procesor Intel Pentium M 1,60 GHz , 512M RAM, HDD 40 GB,  Video  ATI RADEON 9600-dedicata 128 Mb,  Ecran 15'', DVD-CD-RW, Wireless, cititor memorie SD, USB, Serial, Bluethoot, iesire tv, retea, modem.
Bateria e moarta dar ai spus ca nu iti pasa. Probabil ca daca ma tineam de capul vanzatorului, il scoteam la 300, dar nu aveam timp de palavrageala.


De asemenea, prin ianuarie am luat cu 270 RON un IBM T42... aproape identic cu cel din exemplu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate