Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

Un job in S.U.A.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1 răspuns la acest subiect

#1
cristocea

cristocea

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 28.06.2007
Salut!

Am auzit de multi studenti/elevi care pleaca an de an la munca in SUA. M-ar interesa si pe mine un astfel de job dar nu stiu exact ce am de facut. Unde ar trebui sa ma interesez pentru asa ceva? Care este limita minima de varsta (am 17 ani dar la primavara fac 18) ? Ma intereseaza in mod deosebit parerile celor care au avut asemenea experiente. Care ar fi avantajele/dezavantajele?
Astept pareri. Multumesc

#2
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.434
  • Înscris: 13.01.2007
Eu de elevi nu am auzit sa plece in state la munca. De studenti da. Esti student? Nu.
Si sfatul meu este ca daca o sa vrei sa te duci in state (atunci cand o sa fii student) mai bine stai acasa.
Daca te duci pentru experienta de viata, atunci du-te.
Nu o sa te intorci cu multi bani si o sa muncesti pe rupte. Daca e sa vrei sa obtii mai multi bani, atunci va trebui sa iti iei 2 joburi pe acolo.
Exista multe programe de studenti pentru munca in state si cu siguranta multe topicuri aici pe forum. Daca dadeai search sigur gaseai ceva.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate