Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19804 replies to this topic

#8821
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Daca mai ai 6 luni din perioada oare in magazine (atat Shop cat si Store) vei primi o oferta de la ei?
Sau doar la retentie pot face astfel de oferte daca inca nu ai iesit din perioada contractuala.

Edited by truet, 21 August 2016 - 19:29.


#8822
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Spunea cineva ca in Republica Moldova exista abonament de 16 euro, ce include net nelimitat. Reteaua e Moldcell.

Edited by maxie0jazz, 23 August 2016 - 02:32.


#8823
papucd

papucd

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.08.2016
Am reusit astazi sa iau SIMO 11 cu 3GB net dublat adica 6GB la retentie .
Mi-a spus ca este pe 24 de luni, iar eu i am cerut pe 12 si mi-a aprobat.
Eu zic ca este destul de ok. Va multumesc foarte mult !!!

#8824
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
As vrea si eu SIMO11 dublat pe unul din abonamente, dar l-as vrea pe 6 luni, ca mai am cateva luni ramase... a reusit cineva sa ia pe 6 luni in aceste conditii?
Daca nu obtin, cel mai probabil astept sa expire perioada si reziliez si eventual il si portez, desi numarul nu e atat de important.

#8825
Neadumitru

Neadumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 02.11.2014
Eu am 11 euro nelimitat + 300 internationale si 6gb net pe 6 luni. Obtinut la portare.

#8826
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,079
  • Înscris: 10.04.2006
Eu am 6gb pe 6luni obținut direct din magazin, fără portare.

#8827
rromcic

rromcic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 29.05.2014
Bye bye orange dupa 8 ani. Am cerut o oferta de retentie la un me7 si mi s-a oferit net dublu 1+1 gb doar la prelungire pe 24 luni, plus nesimtirea domnisoarei de acolo ca sa merg la orice shop si sa vad ca n-o sa primesc oferta mai buna.

#8828
LordDark

LordDark

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.08.2016
Cred ca am sa te urmez,
Am cerut o oferta pentru prelungire abonament si Note 7, cei de la retentie mi-a oferit, pentru faptul ca sunt abonat de 10 ani, abonamentul de 11Euro cu 3Gb de internet fara telefon. A trebuit sa-i amintesc ca nu imi ofera nimic special, abonamentul fiind postat pe site. Atunci si-a adus aminte ca poate dubla la 6gb oferta de date dar numai cu extensie 24 luni. I-am mentionat ca sunt interesat de o oferta cu reducere pentru telefon, ma consider indreptatit deoarece nu am mai luat telefon subventionat de probabil 3 ani si ca daca nu imi poate oferi o alternativa voi opta pentru prelungirea abonamentului actual cu 12 luni. In acest fel beneficiam de oferta de vara si la momentul respectiv de o reducere de 15% la telefon (din nou oferta este pe site nu imi ofereau nimic in plus).
Acesta a incercat sa ma convinga ca o astfel de oferta nu exista, sa incerc sa finalizaz comanda (lucru pe care il pot face fara probleme am facut ceva screenshot-uri) si a mentionat ca va reveni luni cu o noua oferta care sa tina cont de dorintele mele. Nu a sunat nimeni luni, am insistat pe langa Orange Helper sa ma ajute deoarece NOTE 7 aparea cu stoc limitat. Ei sustin ca au sunat azi, dar nu am raspuns, desi am dovada in telefon faptul ca am raspuns si ei s-au grabit sa inchida (apare durata convorbirii 8sec). Probabil doareau doar sa marcheze momentul. Am insistat din nou la Orange Helper raspunsul a fost ca voi fi sunat in cel mai scurt timp, vom vedea ce inseamna asta.
Din pacate am fost suficient de naiv sa astept ca cel de la retentie sa vina cu o oferta, trebuia sa profit de reducerea de vara si sa termin cu tot stresul. M-am gandit ca sunt seriosi. In acest moment NOTE 7 ma costa cu 140+ euro mai mult, asta daca il mai gasesc pe stoc.
Nu am prea mari sperante.

PS. Multumesc Orange Helper care si-a dat interesul sa ma ajute dar din pacate ca cei de la call center nu sunt la fel de seriosi.

Edited by LordDark, 23 August 2016 - 18:36.


#8829
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005

View PostNeadumitru, on 23 august 2016 - 10:48, said:

Eu am 11 euro nelimitat + 300 internationale si 6gb net pe 6 luni. Obtinut la portare.

Acelasi lucru am si eu. Sunt foarte multumit si nici macar nu consum cei 6gb.  Oare dupa 6 luni, as putea sa mai negociez ceva?

#8830
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,071
  • Înscris: 20.06.2009
Depinde cu ce oferte noi vin peste cele 6 luni. Iar dacă nu vin cu ceva atrăgător, te duci înainte cu ce ai...Posted Image  Apropo, s-ar putea ca peste cele 6 luni de contract traficul să coboare la 3 GB/lună, am observat că dublarea netului e valabilă doar pe perioada contractuală (lucru specificat cam în toate actele adiționale trimise clienților).

#8831
sebip_sebip

sebip_sebip

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 09.03.2011
Dar după 6 luni dacă continui cu Orange, o faci fără un contract?

#8832
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,071
  • Înscris: 20.06.2009
Nu, e un contract în prelungire tacită, care poate fi modificat sau reziliat oricînd.

#8833
Neadumitru

Neadumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 02.11.2014
Pai, si pot sa imi prelungesc contractul fara sa fac vreo modificare la oferta si sa raman tot cu 6gb de net?

#8834
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,071
  • Înscris: 20.06.2009
Evident, dar cu condiția ca oferta de dublare a netului să fie în vigoare la data prelungirii.

Edited by crislacor, 24 August 2016 - 10:02.


#8835
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,079
  • Înscris: 10.04.2006
De obicei ei stipulează în contract cei 3gb extra ca bonus acordat numai în primele x luni.


#8836
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,071
  • Înscris: 20.06.2009
Dacă e ca la mine, e pe întreaga perioadă contractuală. Doar celelalte bonusuri (dacă există), acelea sunt pe o perioadă mai mică (cum era un exemplu acum cîteva zile, Me 11 pe 24 de luni, cu 3 GB lunar plus 20 GB în primele 6 luni).

#8837
capdeguma

capdeguma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 17.06.2003
Orange ME7 = nelimitat national, 150min internationale, 1+1 GB net, 12luni contract cu 2 luni gratis, fara telefon.
Multumesc Orange.

#8838
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,961
  • Înscris: 29.04.2006

View Postcapdeguma, on 25 august 2016 - 14:16, said:

Orange ME7 = nelimitat national, 150min internationale, 1+1 GB net, 12luni contract cu 2 luni gratis, fara telefon.
Multumesc Orange.

cat mai aveai din contract? caci si eu am cerut acelasi lucru, dar nu mi s-a oferit.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate