Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19803 replies to this topic

#11413
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009

 tetea, pe 21 septembrie 2017 - 08:06, a scris:

Am primit urmatoarea oferta:

"Cost initial abonamnet 20 euro cost abonamnet cu reducere 17.1 euro tva inclus

Pachetul contine:

-          nelimitat minute si mesaje nationale si in roaming UE

-          300 minute internationale valabile atat pe fix cat si pe mobil catre UE, Sua si Canada cu mici exceptii vizibile pe link-ulhttps://www.orange.ro/servicii/prefixe-orange-me/ 

-          17.5 GB trafic de internet national la viteza 4G+, dupa terminarea traficului inclus se tarifeaza cu 1 euro/200MB

-          din acest trafic 2.4 GB poate fi consumat si in roaming UE

-          Perioada minima contractuala 12 luni"

Oferta este fără telefon, ce părere aveti?

 
Scuuuump ca dracu.

#11414
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Cum naiba sa fie "Scuuuump ca dracu" cand scoti sub 1euro/GB si nelimitat cu roaming?
Daca 17,1 euro pentru 17,5 GB + nelimitat cu roaming e scump pentru tine nu inseamna ca e pentru toata lumea.

#11415
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,065
  • Înscris: 20.06.2009
Păi e (cam) același lucru cu Me 11 fără telefon, redus la 10 euro/lună și cu 10 GB trafic de net. Se păstrează și cantitatea de net consumabilă în roaming (2,4 GB).
@tetea: dacă ai nevoie de cei 17,5 trafic de net, aruncă-te. Dacă 10 GB îți sînt suficienți, coboară la Me 11. Sau poate or fi avînd ceva și între, nu știu, încearcă...

#11416
postasul2002

postasul2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 10.08.2005
Victorieeeeeeeeeeeeeeeee :

Prelungire abonament :

Orange Me7 7 euro contract 2 ani de zile primele 4 luni gratis
Orange Me7 7 euro contract 2 ani de zile primele 4 luni gratis
Orange Me11 cu roaming si fara telefon 11 euro contrat pe 2 ani primele 4 luni gratis.
Total 3 abonamente.

Orange Familly : acum incepe adevarata victorie :
Orange Me7 nelimitat in orice retea
Orange Me7 nelimitat in orice retea
Orange Me11 redus la 6 euro si 10G net
Toate au share de 20g net 4g/lunar

URAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.Victorieee. Dupa multe luni de cautari. UHUUU URRAA . LOL.

PS. Rezumat o sa am 2 abo de 6 euro si 1 abo de 5 euro, fiecare cu nelimitat si 20g share net/luna.

Edited by postasul2002, 21 September 2017 - 10:18.


#11417
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ce trafic ai inclus la abonamentele de 7 euro?

#11418
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,859
  • Înscris: 26.02.2010
3Gb de net.

#11419
postasul2002

postasul2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 10.08.2005

 MembruAnonim, pe 21 septembrie 2017 - 10:18, a scris:

Ce trafic ai inclus la abonamentele de 7 euro?
Salut,

1.4G, (700 mb dublat) dar nu prea conteaza ca il folosesc batranii si ai si cei 20g share de net.
Ii ceea mai tare oferta la 6 euro sa ai 9g net si minute nelimitate, respectiv la 5 euro 17g net (impartind cei 20g net la 3).

Edited by postasul2002, 21 September 2017 - 10:36.


#11420
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da, ai prins o oferta buna. :)

#11421
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Mie mi-au dat 2 variante:me31 cu S7edge la 150 euro sau me11 cu 10 gb sau ceva de gen- oferte de toată jena. Mi-a mai si recomandat sa ma postez daca nu îmi convine( a lăsat de înțeles asta pt ca Mi-a zis procedura de portare fără să îl intreb). Cred ca ma postez la vodafone sau digi.

Edited by gykanes, 21 September 2017 - 13:16.


#11422
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 24.05.2014
Salut!Am o rugaminte!Ce se mai ofera la retentie ptr.un abonament Orange Me 7 cu următoarele avantaje in prezent:nelimitat in orice retea minute si sms, 1GB trafic internet, 150 minute internationale fix si mobil, vechime 15 ani in retea!?Multumesc!

Edited by mediasettv, 22 September 2017 - 22:08.


#11423
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Salut! Si eu detin tot un astfel de abonament, insa tot caut sa gasesc ce oferta au mai primit colegii aici. Una singura mi se pare mai convenabila :

Citat

am pus azi cerere de ofertare prin Orange_Helper, m-au sunat in cateva ore, nu au aparut oferte noi, astfel am ales:
orange me7 (7 euro) cu: 5000min nationale/roaming, 400min internationale , min/sms orange nelimitat , 3gb net (roaming 1.5gb), prelungire pe 12 luni cu primele 2 luni gratuite.
.

A primit un coleg, acum 2 pagini. Pe mine m-ar interesa sa nu ridic costul abonamentului si sa primesc mai mult net.

#11424
Cristy_M

Cristy_M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 11.01.2009
Acum câteva ore am vorbit cu un operator Orange, asupra schimbării abonamentului actual, cu achiziționarea unui terminal mobil. Pot spune că sunt extrem de dezamăgit asupra ofertelor prezentate; prezentând doar ofertele standard, de pe site, cu mic avantaj, dublarea internetului mobil pe toată perioada contractuală. Iar ca reducere la un nou telefon, doar 50 de euro (din punctul meu de vedere, doar) la abonamentul de 18 euro, iar la abonamentele de 14 si 15 euro reducerea era mai mică, de aproximativ 40 de euro. Operatorul a fost foarte drăguț, mi-a precizat toate variantele de preț, chiar a avut răbdare, ca eu într-un final să spun pas. Nu am stat să mă țigănesc cu el, mi-a spus că maximul reducerii pe care o poate oferi este de 50 de euro pentru abonamentul de 18 E, explicându-mi că reducerea se oferă în funcție de prețul abonamentului dorit. Adică nu contează vechimea, sau că dublezi valoarea vechiului abonament, oferta este aceeași, ceea ce mă face să aleg portarea.

Edited by Cristy_M, 25 September 2017 - 16:13.


#11425
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 Cristy_M, pe 25 septembrie 2017 - 16:02, a scris:

Acum câteva ore am vorbit cu un operator Orange, asupra schimbării abonamentului actual, cu achiziționarea unui terminal mobil. Pot spune că sunt extrem de dezamăgit asupra ofertelor prezentate; prezentând doar ofertele standard, de pe site, cu mic avantaj, dublarea internetului mobil pe toată perioada contractuală. Iar ca reducere la un nou telefon, doar 50 de euro (din punctul meu de vedere, doar) la abonamentul de 18 euro, iar la abonamentele de 14 si 15 euro reducerea era mai mică, de aproximativ 40 de euro. Operatorul a fost foarte drăguț, mi-a precizat toate variantele de preț, chiar a avut răbdare, ca eu într-un final să spun pas. Nu am stat să mă țigănesc cu el, mi-a spus că maximul reducerii pe care o poate oferi este de 50 de euro pentru abonamentul de 18 E, explicându-mi că reducerea se oferă în funcție de prețul abonamentului dorit. Adică nu contează vechimea, sau că dublezi valoarea vechiului abonament, oferta este aceeași, ceea ce mă face să aleg portarea.
Salut,

Pentru a putea verifica situatia, ne poti oferi numarul de telefon, prin mesaj privat.

O zi buna,
Orange Helper

#11426
leoACM

leoACM

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.11.2016
Si eu am primit oferte la fel de dezamagitoare, am abonament de 14e si sunt dispus sa il ridic la 20-22e, dar ofertele nu sunt deloc atragatoare. Nici macar nu se aproprie de ofertele de portare oferite de Vodafone, probabil asta voi si face.

Edited by leoACM, 25 September 2017 - 21:59.


#11427
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Avand in vedere cele citite pe aici, nu prea are sens sa reinnoiesc ME11 (10E) fara telefon, acum.
O sa se termine perioada contractuala curand, dar probabil o sa stau fara, pana apare ceva mai interesant.

Am 8GB net, suficienti momentan, asadar n-are sens noul ME11 (11E) pentru 10GB.
Sa inteleg ca "oferta" aici e dublarea traficului de net al abonamentului public, care are 5GB?!

#11428
nicolaeclaus

nicolaeclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 15.08.2011
Pai si acei 8 Gb nu sunt din dublarea netului.
Adica in ME11 primit de tine aveai 4 Gb si ti-au dublat netul in perioada minima contractuala.

Am impresia ca suntem obligati sa renegociem.

#11429
Cristy_M

Cristy_M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 11.01.2009
Iarăși, pentru mine, mi se pare ciudat că nu poți achiziționa un telefon în rate (pe baza facturii lunare) dintr-o ofertă telefonică, ci doar dintr-un magazin Orange, după ce se studiază istoricul clientului. Mi s-a motivat că terminalul primit la oferta telefonică include și puncte de loializare, iar la oferta din magazin doar tipurile de abonamente existente, fără nimic suplimentar. Tot acolo se semnează și contractul pentru plata în rate. În fine, așa o fi, nu comentez, dar mi s-a părut ciudată partea cu istoricul clientului, de parcă operatorii telefonici nu pot observa ce fel de client este persoana de la celălalt capăt al firului, pe baza celor prezentate din fișa online a clientului. Cum am spus, poate așa este politica orange.
Cu ajutorul lui Orange_helper (și țin să-i mulțumesc, din nou, pentru implicare) s-a depus o nouă cerere pentru o nouă renegociere a abonamentului. Sincer nu am așteptări prea mari, dacă ce am discutat ieri cu operatorul online era doar pe abonamentele existente în magazin și pe site, prezentându-mi toate variantele posibile, acum nu știu ce ar mai putea prezenta. Singurul benefciu fiind doar dublarea internetului pe toată durata contractuală și cei 50 de euro la abonamentul de 18E. Am uitat să precizez în comentariul trecut cei 50 E, au o valoare de 77 E în puncte online. Nu știu dacă e mult sau puțin, dar nu m-a uimit această ofertă, adică eu mai mult decât dublându-mi valoarea abonamentului actual, acum având un Me7 fără telefon. Aștept să fiu contactat noul operator de la oferte speciale. Dacă nu e să fie nici de această dată mai mult ca sigur o să aleg portarea, ori aștept Black Fraiday nu știu dacă de la orange.

Edited by Cristy_M, 26 September 2017 - 08:59.


#11430
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,065
  • Înscris: 20.06.2009
Nu știu dacă s-or fi schimbat condițiile, dar acum ceva timp treaba era în felul următor:
- se negocia telefonic un nou abonament, inclusiv valoarea reducerii pentru telefon (puncte Thank You). Fiind un preț negociat, telefonul se achiziționează doar din magazinul online și cu plata integrală
- în cazul în care doreai achiziția telefonului în rate, acesta se ridica din magazin, acolo se făcea și contractul pentru telefon (nu avea nimic a face cu contractul pentru serviciile de telefonie, datele noului abonament erau deja introduse în sistem), dar prețul era cel standard de pe site (fără nici o reducere!). Singurele condiții suplimentare erau (1) ca valoarea ratei se fie mai mică sau cel mult egală cu valoarea facturii abonamentelor de pe contul personal și (2) ca perioada minimă contractuală pentru aceste abonamente să fie cel puțin egală cu perioada de plată în rate a telefonului
Am vrut acum un an și jumătate să iau un P8 Lite în rate, dar fiindcă negociasem 2 luni gratuite la abonament, sistemul informatic a lu' Orange n-a vrut să calculeze rata (clar, rata era mai mare decît 0 de la abonament, nu?Posted image). Drept urmare și după niște discuții cu cei de la retenție, ca să mă împace mi-au oferit o reducere suplimentară în puncte Thank You și astfel am luat telu' într-o singură tranșă, din magazinul online...Posted image

Edited by crislacor, 26 September 2017 - 09:34.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate