Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 

EMAG - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * - - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6677 replies to this topic

#5887
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

 driftking91, on 25 aprilie 2018 - 22:12, said:

Prin diverse metode destul de banale cineva află numărul comenzii şi numărul tău de telefon apoi îţi ridică marfa. Ţi se pare OK?

Omul se referea la comenzile care nu sunt platite. Din moment ce cel care ridica un produs il si plateste, nu inteleg unde este problema.

Ceva gen esti in carrefour si ai produse in cos. Trece unul si iti ia un produs in cos. Ti-a produs un prejudiciu? Nu, marfa nu era platita de tine inca.

Edited by MembruAnonim, 25 April 2018 - 23:59.


#5888
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008
Dar daca tu ai prins produsul la super, mega oferta, fiind singurul produs pe stoc, iar cineva iti ridica comanda, nu vii aici pe forum si injuri emag de toti sfintii, ca nu l-a identificat cu buletinul pe cel ce a rodicat comanda?

#5889
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,346
  • Înscris: 11.08.2016
Din cate am observat, depinde de cine e in spatele ghiseului, la casa. In general mi s-a cerut doar nr de telefon, dar au fost si cateva situatii in care mi s-a cerut si buletinul.

#5890
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,856
  • Înscris: 27.09.2008

 MembruAnonim, on 25 aprilie 2018 - 15:01, said:


Ce inseamna GDPR?
http://www.privacyone.ro/dpo/gdpr.html
https://en.m.wikiped...tion_Regulation

#5891
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 24.11.2015
Si la posta iti cere buletinul

#5892
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
Poate ca depinde daca ridici produsul din showroom si platesti acolo sau faci plata in avans. Probabil daca platesti in avans cere si CI.

#5893
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017

 driftking91, on 25 aprilie 2018 - 22:12, said:

Oricum Emag ştie cum te cheamă şi unde locuieşti, cu alte date din buletin nu văd ce ar putea face.
Încă ceva, să zicem că plăteşti cu cardul şi ceri ridicare din showroom. Prin diverse metode destul de banale cineva află numărul comenzii şi numărul tău de telefon apoi îţi ridică marfa. Ţi se pare OK?

Asta e genul de situatie absurda care are probabilitate sa se intample de 1 la 1 milion. Cum zicea cineva e ca in supermarket cand ai produsele in cos dar vine unul si iti ia ceva din cos ori iti ia tot cosul.
Plus ca se intampla de multe ori sa vina altcineva sa ridice comanda cu stiinta titularului contului. Zice numarul comenzii, ce are.. o plateste si nu e nicio problema daca nu e persoana de pe cont. Si eu am trimis pe altcineva sa ridice comenzile din showroom de cateva ori.

La retururi am vazut ca mai cer cartea de identitate si au fost cazuri in showroom cand ala nu avea buletinul la el.. a iesit cam cu scandal.

Edited by -koss-, 26 April 2018 - 08:58.


#5894
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,346
  • Înscris: 11.08.2016

 in10se_l1fe, on 26 aprilie 2018 - 08:55, said:

Poate ca depinde daca ridici produsul din showroom si platesti acolo sau faci plata in avans. Probabil daca platesti in avans cere si CI.
Eu nu platesc niciodata in avans. Si am avut experientele pe care le-am descris mai sus:

Quote

Din cate am observat, depinde de cine e in spatele ghiseului, la casa. In general mi s-a cerut doar nr de telefon, dar au fost si cateva situatii in care mi s-a cerut si buletinul.


#5895
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 24.11.2015
Bine ca nu imi ia la Lidl buletinul la casa cand fac, cumparaturi sau auchan... Posted Image Posted Image Posted Image

#5896
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Nu fiti hateri. Emag vinde cu factura, factura pe care sunt informatii confidentiale. Nu poti da acele informatii fara o verificare a identificatii si punct.

#5897
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Informatii confidentiale adica CNP si adresa de livrare.. pe care eu am trecut diferita fata de cea de pe cartea de identitate Posted Image Hai sa fim seriosi si sa nu fim absurzi. Mie daca imi cer buletinul la comanda le zic ca nu il am la mine.. sec si scurt

Chiar acum cateva zeci de minute mi-am facut abonament la transportul in comun si m-a enervat aia ca imi tot cerea buletinul. I-am zis ca nu il am la mine iar ea tot insista.. la care m-am ofticat si am intrebat-o pe tanti la ce ii trebuie... iar ea.. pentru serie si numar.. Pai va dau seria si numarul.. Daca ma enervam nici seria si numarul nu ii dadeam.,

Doar politia are dreptul sa te identifice. si nici macar politia ori jandarmii nu au voie sa te legitimeze fara motiv ci doar in anumite circustamte ca  altfel fac abuz.


AIa de la posta romana sunt comunisti rau si au tabieturi si obiceiuri comuniste cu al buletin si  adresa din buletin chiar daca te duci cu avizul si stii clar ce colet primesti.

Edited by -koss-, 26 April 2018 - 12:16.


#5898
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,676
  • Înscris: 13.12.2006

 -koss-, on 26 aprilie 2018 - 12:13, said:

Doar politia are dreptul sa te identifice. si nici macar politia ori jandarmii nu au voie sa te legitimeze fara motiv ci doar in anumite circustamte ca  altfel fac abuz.
Posted Image

cand te duci la UPU de ce mai dai buletinul? ca nu-s militieni pe-acolo

#5899
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Nu esti obligat sa dai buletinul la upu. Sunt obligati sa iti dea ajutor de urgenta si fara cartea de indentitate. Daca nu ai carte de identitate si ai nevoie de UPU te lasa aia sa mori acolo? Nu cred. Le spui numele, prenumele, adresa varsta, etc si nu e niciun fel de problema.

Nu mai suntem in epoca comunista sa umblam cu buletinul agatat de gat.. ;)

Edited by -koss-, 26 April 2018 - 12:28.


#5900
emikiii

emikiii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 01.03.2014
Multe discuții de aici sunt din categoria "suveran ființă vie, născut viu".

#5901
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Prea smecher omul ala desi catalogat de multi cu probleme psihice el era prea smecher.
In alta ordine de idei ati luat careva de la emag extragarantie 1 an sau 2 ani la produse? Eu am luat astfel de servicii dar doar de la altex/mediagalaxy, de la emag niciodata/ Ce ziceti merita pentru 200 de lei extragarantia aia de 2 ani la un smartphone spre exemplu?

Edited by -koss-, 26 April 2018 - 12:34.


#5902
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Pune link cu telefonul, sa vedem modelul si pretul.

#5903
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 24.11.2015
Prea paranoici unii. Daca le dau buletinul la aia de la emag ce pot face cu el ? Posted Image

#5904
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Nimic deosebit, doar sa ii consideram comunisti. Eu, de exemplu, nu am mereu cartea de identitate la mine. Mi s-a intamplat sa mi se ceara la emag cand am facut o comanda platita cu cardul. Da, mi s-a parut normal, mai ales ca comanda era deja platita. Dar sa mi-o ceara ca am eu ochi frumosi... Meh, comunism a la posta romana.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate