Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Romtelecom-NextGen - Numai aici despre net & telefonie.

- - - - -
  • Please log in to reply
1016 replies to this topic

#127
eco_na

eco_na

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.04.2007
La Slobozia, cu ajutorul receptorului furnizat de ei (Kaon) se prind 56 canale digitale:

1. HBO Comedy, 2. HBO, 3. HBO (AC3), 4. Cinemax, 5. Cinemax 2, 6. Extreme Sports,
7. Hustler Blue, 8. Hustler, 9. BBC Etertainment, 10. Discovery Science, 11. Discovery World,
12. Discovery Channel, 13. Discovery Travel & Living, 14. ID., 15. Travel Channel, 16. Sport.ro,
17. Telesport, 18. Eurosport, 19. Eurosport 2, 20. Sport Klub, 21. Sport 1, 22. PV TV, 23. F&H,
24. Pro Cinema, 25. Hallmark, 26. AXN, 27. AXN Crime, 28. AXN SciFi, 29. Movies 24, 30. TCM,
31. TV 1000, 32. Universal Channel, 33. SciFi Channel, 34. MTV, 35, U TV, 36. Kiss TV, 37. VH 1,
38. Party TV, 39. Music Channel, 40. Mynele TV, 41. Favorit TV, 42. Etno, 43. Taraf, 44. Minimax,
45. Cartoon Network, 46. Boomerang, 47. Bebe TV, 48. Disney Channel, 49. TV 5 Monde,
50. Duna 1, 51. Neptun TV, 52. TVRM Educational. 53. Trinitas TV, 54. Speranta TV,
55. Animal Planet, 56. DW-TV Europe.

Pe analog se receprioneaza 67 programe.

#128
experthouse

experthouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 13.06.2009

 eco_na, on 20th August 2010, 18:29, said:

La Slobozia, cu ajutorul receptorului furnizat de ei (Kaon) se prind 56 canale digitale:

1. HBO Comedy, 2. HBO, 3. HBO (AC3), 4. Cinemax, 5. Cinemax 2, 6. Extreme Sports,
7. Hustler Blue, 8. Hustler, 9. BBC Etertainment, 10. Discovery Science, 11. Discovery World,
12. Discovery Channel, 13. Discovery Travel & Living, 14. ID., 15. Travel Channel, 16. Sport.ro,
17. Telesport, 18. Eurosport, 19. Eurosport 2, 20. Sport Klub, 21. Sport 1, 22. PV TV, 23. F&H,
24. Pro Cinema, 25. Hallmark, 26. AXN, 27. AXN Crime, 28. AXN SciFi, 29. Movies 24, 30. TCM,
31. TV 1000, 32. Universal Channel, 33. SciFi Channel, 34. MTV, 35, U TV, 36. Kiss TV, 37. VH 1,
38. Party TV, 39. Music Channel, 40. Mynele TV, 41. Favorit TV, 42. Etno, 43. Taraf, 44. Minimax,
45. Cartoon Network, 46. Boomerang, 47. Bebe TV, 48. Disney Channel, 49. TV 5 Monde,
50. Duna 1, 51. Neptun TV, 52. TVRM Educational. 53. Trinitas TV, 54. Speranta TV,
55. Animal Planet, 56. DW-TV Europe.

Pe analog se receprioneaza 67 programe.

Astia de la Next Gen o sa cucereasca piata ... cel putin pe internet ... este NEBUNIE CURATA !!!

#129
seawolf

seawolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 16.01.2007

 eco_na, on 20th August 2010, 18:29, said:

La Slobozia, cu ajutorul receptorului furnizat de ei (Kaon) se prind 56 canale digitale:

1. HBO Comedy, 2. HBO, 3. HBO (AC3), 4. Cinemax, 5. Cinemax 2, 6. Extreme Sports,
7. Hustler Blue, 8. Hustler, 9. BBC Etertainment, 10. Discovery Science, 11. Discovery World,
12. Discovery Channel, 13. Discovery Travel & Living, 14. ID., 15. Travel Channel, 16. Sport.ro,
17. Telesport, 18. Eurosport, 19. Eurosport 2, 20. Sport Klub, 21. Sport 1, 22. PV TV, 23. F&H,
24. Pro Cinema, 25. Hallmark, 26. AXN, 27. AXN Crime, 28. AXN SciFi, 29. Movies 24, 30. TCM,
31. TV 1000, 32. Universal Channel, 33. SciFi Channel, 34. MTV, 35, U TV, 36. Kiss TV, 37. VH 1,
38. Party TV, 39. Music Channel, 40. Mynele TV, 41. Favorit TV, 42. Etno, 43. Taraf, 44. Minimax,
45. Cartoon Network, 46. Boomerang, 47. Bebe TV, 48. Disney Channel, 49. TV 5 Monde,
50. Duna 1, 51. Neptun TV, 52. TVRM Educational. 53. Trinitas TV, 54. Speranta TV,
55. Animal Planet, 56. DW-TV Europe.

Pe analog se receprioneaza 67 programe.

tinand cont ca ai si receptor de la ei prinzi foarte putine canale digitale .
Aici in mangalia sunt 93 canale digitale ( vreo 2-3 se repeta) si 68 pe analog
@experthouse daca s-ar extinde in mai multe orase si ar mentine aceeasi calitate
a vitezei si fara picari (cum merge si acuma) ar deveni un concurent serios
pentru ceilalti provideri :)

Edited by seawolf, 21 August 2010 - 00:18.


#130
eco_na

eco_na

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.04.2007
Nu cred ca receptorul e de vina (fiindca este de la ei). Cred ca atatea posturi se emit si se pot receptiona in aceasta zona. E ciudat ca exista diferentieri, fiindca as fi preferat unele canale care apar la altii (History, Viasat-uri, Da Vinci). dar sunt otimist si, mai ales, rabdator.
Momentan, in Slobozia, receptia e buna, nu foarte buna, fiindca mai apar "inghetari" ale imaginii care sunt reparate de-abia a doua zi, iar pe digital, destul de des apar desincronizari.

Internetul insa este bun, caderi foarte rare.

#131
seawolf

seawolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 16.01.2007
Da tu cum ai facut rost de receptor ?
Ca nicaieri n-au anuntat ei ca au digital ?

#132
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
@seawolf,
Beneficiezi de serviciul Max Pack (HBO, HBO Comedy, Cinemax și Cinemax 2) de la Nextgen și nu ai primit receiver?

#133
seawolf

seawolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 16.01.2007
hmm ... nu
am receptor dvb-t la televizor

#134
eco_na

eco_na

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.04.2007
Am facut abonament MaxPack (pentru cele 4 canale de filme) si mi-au instalat un receptor digital KAON. Cu el receptionez canalele enumerate mai sus (transmise digital). Nu se receptioneaza canalele, sa le zic clasice, adica TVR 1 si 2, Pro Tv, Antenele toate, etc., care au ramas doar pe analog.

#135
seawolf

seawolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 16.01.2007
Ciudat .
Eu n-am platit nimic si le prind atat pe cele clasice cat si restu :weirdo:

#136
eco_na

eco_na

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.04.2007
Nu e nimic ciudat. Tu detii un televizor cu receiver DVB-T/C si astfel ai posibilitatea sa receptionezi si canalele analogice si pe cele digitale. Asta atata timp cat nu se va face adresarea receiverului de la centru, sau pana cand nu se vor introduce cartelele (cam cum procedeaza azi UPC). Fiind in teste, probabil, totul e la liber inca.

#137
caracal

caracal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 30.01.2007

 eco_na, on 27th August 2010, 20:25, said:

Nu e nimic ciudat. Tu detii un televizor cu receiver DVB-T/C si astfel ai posibilitatea sa receptionezi si canalele analogice si pe cele digitale. Asta atata timp cat nu se va face adresarea receiverului de la centru, sau pana cand nu se vor introduce cartelele (cam cum procedeaza azi UPC). Fiind in teste, probabil, totul e la liber inca.

Si eu am un televizor cu receiver DVB-T/C si prind posturile digitale. Daca se vor introduce cartele, se poate baga direct in tv? Are un loc pentru astfel de cartele (cred ca pentru asta e).

#138
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007
imi puteti spune si mie cum e reteau asta nextgen...findca m-ar tenta sa renunt la serviciile oferite de rds.
Am urmatoarele nelamuriri:
1.Cum e televiziunea prin cablu, anagalogica sau digitala? Daca am 3 televizoare primesc vreun STB moka, cu chirie cva?
2.Ma pot abonda doar la serviciul de televiziune de la ei?
3.Cum se misca internetul de la ei comparativ cu fiberlink1 de la rds?
3.Cate minute nationale gratuite sunt incluse in abonament? Pe site-ul lor nu am gasit nicio informatie referitoare la asta.

#139
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009

 seawolf, on 19th August 2010, 23:10, said:

Baga tara Finlanda si ai sa gasesti 91 canale  :coolspeak:

:( In Giurgiu nu se prinde niciun canal digital! Daca cumva exista cineva din Giurgiu care receptioneaza si digital, va rog sa imi spuneti si mie!

#140
eco_na

eco_na

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.04.2007
Pt. no-limit

Iata amanuntele solicitate, valabile pentru Slobozia:

1. Televiziunea este si analogica si digitala. Pentru receptia analogica nu exista limita de receptoare. Pentru digital, primesti un STB gratuit, in custodie, care iti asigura receptia pe un singur televizor. Daca mai vrei unul, doua sau mai multe STB-uri, le cumperi de la ei (informativ, costa cca. 170 lei), abonamentul ramanand la aceeasi valoare.
2. Sunt flexibili, te poti abona la ce doresti din oferta lor, nu exista conditionari, dar daca iei doua sau trei servicii, beneficiezi de discount.
3. Internetul este OK, inainte aveam de la Romtelecom (Clicknet), am viteza mai mare cu bani mai putini (am abonament Tv si Internet).
4. Pt. telefon, avand in vedere ca sunt "in ograda" Romtelecom, beneficiezi cam de aceleasi privilegii. Mai multe nu stiu, nu am telefon de la ei.

Pt. caracal

In principiu da, se pot folosi cartelele si in receiverul de pe receptorul tv, dar exista si situatii cand nu se pot folosi decat pe STB-urile distribuite de ei. Depinde de politica fiecarei firme...

#141
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006

 planner26, on 31st August 2010, 22:50, said:

:( In Giurgiu nu se prinde niciun canal digital! Daca cumva exista cineva din Giurgiu care receptioneaza si digital, va rog sa imi spuneti si mie!
Eu prind canalele digitale in Giurgiu.

Folosesc atat un televizor cu tuner DVB-C Samsung, cat si receiverul Kaon primit in custodie de la ei.

Netul se misca decent in ultimul timp, comparativ cu Clicknet 6 Mbps pe care il are un vecin:

[ http://www.speedtest.net/result/938681561.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Oricum, folosesc conexiunea asta doar pentru a descarca cateva mailuri in Outlook, pentru a citi ziarele si rareori un film/melodie pe Youtube.

Nici cu telefonul fix de la ei nu am avut probleme, exceptand o perioada cand nu puteam apela numerele din reteaua UPC, dar s-a rezolvat...

#142
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007
multumesc mult pt raspunsuri eco_na.

#143
eco_na

eco_na

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.04.2007
De la inceputul saptamanii, la Slobozia, s-a schimbat grila pentru digital. Fata de grila anterioara, modificarile sunt acestea:

- au iesit BBC Entertainment (o decizie proasta, zic eu), Extreme Sports si Hustler

- au aparut: TVR 1, TVR 2, TVR 3, TVR Cultural, TVR Info, Pro TV, Antena 1, Antena 2, Prima TV, B1 TV, National TV,
     OTV, Kanal D, DDTV, Bloomberg, Realitatea TV, Antena 3, N 24, Vox News, Euronews, CNN, Money Channel,
     Acasa TV, Romantica, Euforia Lifestyle, National Geographic, NatGeoWild, Zone Reality, History Channel,
     DaVinci Learning, Viasat History, Explore, Viasat Nature, Hustler Blue, Playboy TV si Private Spice.

Merita toata lauda introducerea programelor Viasat!
Daca ar aparea si posibilitatea receptionarii programelor HD... ar fi excelent!

In total, acum exista 87 canale.

#144
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Se aude că vine și HD-ul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate