Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Google Maps-directie

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Oferta noua Clicknet de sfarsit de an

- - - - -
  • Please log in to reply
227 replies to this topic

#55
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
pe mine m-a sunat o doamna de la RTC si mi-a propus un abonament  ceva de genul Voce 2000 , 2000 de minute incluse  in reteaua lor si in exterior( international ) , dupa ora 18:00 nelimitat  in orice retea dar doar primele 200 de minute , totul in 10 euro...  ceva de genul asta , vorbea repede si nici eu nu prea aveam timp sa o ascult dar mi-a spus ca pot intreba la orice sediu RTC despre chestia asta.

Edited by tiestodj20, 31 October 2009 - 19:27.


#56
vannn

vannn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 30.08.2009
Sunt destul de disperati, din cate se pare in ultimele 3 luni au pierdut peste 180 mii de clienti , au intrat pe scadere pe adsl iar pe Dolce au crescut.

#57
dondos

dondos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,652
  • Înscris: 19.03.2006
Oferta œregionalăœ, valabilă la nivel național e următoarea:

Attached File  romtele.JPG   81.05K   175 downloads

Mai multe detalii găsiți pe site-ul Romtelecom, la secțiunea oferte regionale.

#58
draemi

draemi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 26.07.2005
Am avut abonament Clicknet de 6 Mb pana la sfarsitul lui septembrie cand s-a implinit un an de cand il  aveam.
Deoarece intre timp preturile la abonamente mai scazuze am fost si am anuntat ca vreau sa trec la abonamentul de 8Mb care avea aproximativ acelasi pret ca cel pe care il avusem pana atunci (de 6 Mb)

Acum nelamuririle mele (mi-am dat seama cam tarziu de ele):

- Nu era normal ca din moment ce mi-am modificat contractul si l-am reannoit pe un an sa beneficiez de cele 3 luni gratuite?  
- Daca oferta e valabila numai pentru contractele noi, atunci de ce ma obliga sa pastrez abonamentul inca un an? (pentru ca atunci consider ca la mine a fost doar o schimbare de abonament in sens crescator de la 6 la 8 Mb) .Daca tot nu am beneficiat de oferta de la momentul respectiv cand s-a modificat abonamentul atunci mi s-ar parea normal sa pot renunta oricand la el fara plata a nush ce comisioane.

Voi ce parerea aveti? Ati prelungit recent vre-un contract?Cum a decurs?

Multumesc!

#59
dondos

dondos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,652
  • Înscris: 19.03.2006
Ai uitat să menționezi câteva lucuri:
-inițial pe ce perioadă ai semnat contractul? 1 an?
-de care ofertă ai cerut să beneficiezi când ai schimbat abonamentul? Luna trecută rulau mai multe oferte în paralel, printre care și cea cu luni gratuite (dar tarife mai mari).

Și eu mi-am prelungit contractul de 20Mb pe 1 an, oferta cu 3 luni gratuite, 39 euro/lună. Și acum, când am văzut noua ofertă, îmi rod unghiile :D

#60
draemi

draemi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 26.07.2005

View Postdondos, on 1st November 2009, 17:23, said:

Ai uitat să menționezi câteva lucuri:
-inițial pe ce perioadă ai semnat contractul? 1 an?
-de care ofertă ai cerut să beneficiezi când ai schimbat abonamentul? Luna trecută rulau mai multe oferte în paralel, printre care și cea cu luni gratuite (dar tarife mai mari).

Și eu mi-am prelungit contractul de 20Mb pe 1 an, oferta cu 3 luni gratuite, 39 euro/lună. Și acum, când am văzut noua ofertă, îmi rod unghiile :D



Scuze ca nu am precizat tot.
Deci abonamentul initial era pe un an.A expirat in septembrie.
La sfarsitul lui septembrie am mers si le-am spus ca vreau sa trec la abinamentul de 8 Mb care e 11,9 Eu fara TVA(respectiv 14,16 cu TVA)

Nu mai gasesc oferta de luna trecuta dar din cate stie eu era specificat si 3 luni gratuit pentru contractele pe un an.

Multumesc!

#61
dondos

dondos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,652
  • Înscris: 19.03.2006
Oferta de care ai beneficiat tu o găsești aici. Nu văd să scrie nimic de luni gratuite. La cea cu luni gratuite era 16/19.04 euro tariful.

Sigur doar pe un an ți-ai prelungit abonamentul? Să nu ai parte de ceva surpriză :P

LE: Din câte îmi amintesc prin septembrie nu era povestea cu creșterea tarifului în al doilea an de contract. Doar din octombrie a apărut œofertaœ.

Nu ai semnat nimic dacă te-ai prezentat personal la sediu?

Edited by dondos, 01 November 2009 - 17:50.


#62
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,734
  • Înscris: 06.07.2005

View Postdondos, on 1st November 2009, 16:57, said:

Oferta œregionalăœ, valabilă la nivel național

Holy **** !!! 20 mbps la 12.5E . Si ei vroiau sa prelungeasca ab meu de 6 mbps 12.5 fara TVA :lol:

Edited by vimann, 01 November 2009 - 18:26.


#63
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,313
  • Înscris: 05.06.2002
eu acu o bucata am reziliat cu ei din cauza tarifelor exagerate fata de ce e pe piata la momentul asta. mi-am facut upgrade de abonament la orange si mi-am trecut toate nevoile de comunicare pe ei. totusi, dupa ce am reziliat am observat ca am clienti care totusi prefera fixul (traiesc cu impresia ca e inca cea mai accesibila telefonie. se pare ca mentalitatile au o anumita inertie) si am facut dupa o bucata inapoi abonament la ei pt clicknet 6Mb cu telefon gratis. practic eu nu mai folosesc telefonia de la ei decat pt incoming, iar pt net am un pret decent. normal ca m-au pus sa semnez pe 2 ani pt a beneficia de oferta.

dupa o campania de imagine de acu cativa ani rtl a redevenit de a fost intotdeauna: un operator cu tarife mari care-si speculeaza pozitia pe pe piata castigata prin cumpararea infrastructurii de la statul roman. ce-i hazliu e ca tot ei cu politica de acaparare a pietei au facut sa scata foarte mult tarifele la telefonia mobila iar clientii incep usor sa treaca exclusiv pe telefonie mobila, de cele mai multe ori nu cea a lor fiindca acolo nu au o asa buna pozitie pe piata.

#64
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postdraemi, on 1st November 2009, 17:28, said:

Scuze ca nu am precizat tot.
Deci abonamentul initial era pe un an.A expirat in septembrie.
La sfarsitul lui septembrie am mers si le-am spus ca vreau sa trec la abinamentul de 8 Mb care e 11,9 Eu fara TVA(respectiv 14,16 cu TVA)

Nu mai gasesc oferta de luna trecuta dar din cate stie eu era specificat si 3 luni gratuit pentru contractele pe un an.

Multumesc!
faci o confunzie intre doua oferte .3 luni gratuite+ pret mai mare contract pe un an SAU pret mai mic FARA luni gratuit si contract pe 2 ani.nu ai semnat un contract in magazin ?

#65
kalinin123

kalinin123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 16.07.2008
deci pana la urma oferta cu 20mbps la 12,5 euro este disponibil peste tot sau regional unde?

#66
vannn

vannn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 30.08.2009
In orasele de aici http://www.romteleco...erte-regionale/

Este 10.5 euro , 20Mbps.

#67
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Este 12.5 cu tva cu tot.

#68
dondos

dondos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,652
  • Înscris: 19.03.2006

View Postkalinin123, on 1st November 2009, 22:43, said:

deci pana la urma oferta cu 20mbps la 12,5 euro este disponibil peste tot sau regional unde?

Scrie clar pe site la secțiunea notă:

Quote

Oferta este valabilă la nivel național până la 31 decembrie 2009 în  limita stocului disponibil și a condițiilor tehnice de instalare a  serviciilor

dacă era ofertă regională scria:

Quote

Oferta are caracter local și este valabilă până la...

Acuma nu știu dacă nu cumva administratorul site-ului nu a făcut ceva prostii, având în vedere că link-ul comandă te redirecționează spre prima pagină.

Oferta mi se pare œnormalăœ, având în vedere prețul unui abonament de 20Mbps prin VDSL: 9,9 euro.

Edited by dondos, 02 November 2009 - 00:36.


#69
georgica

georgica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,487
  • Înscris: 30.01.2003
Am sunat sa fac comanda si oferta regionala este doar pentru anumite localitati, exact ca inainte.

#70
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,313
  • Înscris: 05.06.2002
pai daca se numeste regionala...

#71
andrei-ir

andrei-ir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.11.2009
hello to all!

in urmatoarele saptamani urmeaza sa ma mut in casa noua :) din nefericire in zona am ca alternative romtelecomul si netul mobil.
am cautat pe siteul lor si am gasit in sectiunea de oferte regionale:

Quote

Romtelecom îți oferă Internet de bandă largă prin ADSL fără să plătești pentru serviciul de telefonie fixă!

Abonează-te pană la 14 septembrie 2009 :blink:  la Pachetul ClickNet Voce Gratis


vreau sa stiu daca e gresita data sau oferta asta nu mai e valabila?  au asa ceva/sau vor avea intr-un viitor foarte apropiat vreo oferta asemanatore si pentru 20Mb?...dupa ce RDS m-a dresat cu zeci de mega 8 <_<  sunt muuult prea putini.

apropos in sectiunea 2. Oferta abonamente Clicknet cu luni gratuite:

pret promational abonament lunar in euro fără TVA (cu TVA)  apare Clicknet 20 Mbps  13,5 (16,4???)  13,5x1,19=16,06  grea matematica asta!

Attached Files

  • Attached File  tva.JPG   46.54K   27 downloads

Edited by andrei-ir, 02 November 2009 - 20:19.


#72
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
nu o sa ai in veci viteza de la rds la astia de la romtelecom  :thumbdown:

Edited by Volvo, 02 November 2009 - 20:17.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate