Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Oferta noua Clicknet de sfarsit de an

- - - - -
  • Please log in to reply
227 replies to this topic

#37
galex

galex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 06.07.2004

View Postdorin_2k, on 27th October 2009, 13:25, said:

OK, am inteles.
Chiar acum am sunat si am trecut de la voce seara si weekend de la 7,8E la Voce fix 1000+ la 7 E. (fara TVA)
Am redus ab de la 7,8 la 7E si am in loc de 60 min in retea, acum 100 min in retea in orele de vf.
Se refera doar la convorbirile ce nu sunt nelimitate acea ordine de consumare.
Daca sun dupa ora 18 in rtc pot vorbi nelimitat.

Eu cred ca te inseli. Acum am sunat si eu la RTC sa ma conving. Chiar daca suni dupa ora 18:00 seara, si vorbesti 100 de minute de ex, ti s-au terminat acele 100 de minute incluse. Astfel ca dupa cateva convorbiri in perioada "äsa zis nelimitata", ramai fara nimic inclus in perioada de varf.

#38
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Auuu, pai daca e asa si clientul se prinde ca incearca sa il umileasca intr-un mod atat de josnic, s-a zis cu baza lor de clienti. Dar cine sa isi dea seama de asta...

Deci in realitate nelimitatul seara te obliga sa transformi in cost suplimentar obligatoriu convorbirile din perioada de varf pentru ca indiferent ca suni ziua sau seara minutele incluse se consuma primele si nu fiecare in functie de palierul orar. Si atunci nelimitatul este activ numai dupa ce ai consumat cele 100 de minute, dar cu ce folos daca pe zi deja ai trecut pe cost ca nu mai ai minute. Dezavantaj major fata de abonamentele vechi. In cazul asta poti iesi in pierdere mai mult ca sigur iar scaderea pretului la abonament sa fie compensata si depasita de costul suplimentar al convorbirilor din perioada de varf. Urat, foarte urat daca e asa.

Edited by danutz1, 27 October 2009 - 17:02.


#39
fologeam

fologeam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 15.07.2006

View Postvimann, on 26th October 2009, 21:32, said:

Am fost azi la romtelecom si o tanti frustrata mi-a zis ca nu pot beneficia de oferta regionala, deoarece abonamentul meu expira pe 13.11 si oferta e pana la sfarsitul acestei luni.
Saptamana trecuta ma sunase o cucuoana si imi oferea la 12,5 euro(fara TVA) 6mbps(tot cat am acum), cu 6 luni gratuite/3 luni gratuite, daca doresc prelungirea pe 2 ani sau un an. In oferta regionala ai 8mbps, modem wi-fi gratis si fixul inclus in 12.5 euro(tot fara TVA). Mi se pare nesimtire,mai ales ca oferta regionala se adreseaza abonatilor noi si existenti. I-am zis de oferta regionala, sau ca vreau viteza mai mare la aceeasi bani si s-a facut ca ploua si mi-a inchis cu un " multumesc pentru ca m-ati lasat sa va comunic oferta, sunati la 1930 daca doriti abonament de viteza mai mare la 18 euro". The end
Mai are rost sa sun la 1930 poate o dreg? Am de gand sa renunt la fix si la clicknet daca nu beneficiez de oferta.

Fa o cerere de reziliere a serviciilor de voce si internet cu maxim 30 de zile inainte sa expire contractul si dupa aia te vor suna sa iti propuna oferta regionala.Asa am facut eu si pe langa oferta regionala am primit si o reducere de 3Euro la abonamentul de voce,in total acum platesc cu 8 Euro mai putin.

#40
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001

View Postgalex, on 27th October 2009, 16:46, said:

Eu cred ca te inseli. Acum am sunat si eu la RTC sa ma conving. Chiar daca suni dupa ora 18:00 seara, si vorbesti 100 de minute de ex, ti s-au terminat acele 100 de minute incluse. Astfel ca dupa cateva convorbiri in perioada "äsa zis nelimitata", ramai fara nimic inclus in perioada de varf.
Va spun sigur dupa data de 15 noiembrie cand voi vedea anexa la factura. Pana atunci nu am de unde sa stiu. Nici cei de la 1930 nu cred ca ma vor "lumina".
Totusi imi mentin parerea ca nu se pot "lua" din cele 100 minute incluse daca vb in retea dupa ora 18.00 (am Voce 1000+).
Alte pareri de la userii de pe forum?

#41
galex

galex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 06.07.2004

View Postdorin_2k, on 27th October 2009, 19:57, said:

Va spun sigur dupa data de 15 noiembrie cand voi vedea anexa la factura. Pana atunci nu am de unde sa stiu. Nici cei de la 1930 nu cred ca ma vor "lumina".
Totusi imi mentin parerea ca nu se pot "lua" din cele 100 minute incluse daca vb in retea dupa ora 18.00 (am Voce 1000+).
Alte pareri de la userii de pe forum?

Decat sa cauti pareri de la userii de pe forum, cred ca mai bine te-ai uita mai cu atentie si ai incerca sa intelegi ce scrie la ordinea de consum a minutelor, chiar in oferta de pe site. Acuma, pe bune, chiar ai incredere mai mult in ce spune unu si altu de pe forum decat in cei de la 1930?!?

#42
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006

View Postgalex, on 27th October 2009, 22:27, said:

Acuma, pe bune, chiar ai incredere mai mult in ce spune unu si altu de pe forum decat in cei de la 1930?!?
:yes: :yes: :yes:

#43
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001

View Postgalex, on 27th October 2009, 22:27, said:

Decat sa cauti pareri de la userii de pe forum, cred ca mai bine te-ai uita mai cu atentie si ai incerca sa intelegi ce scrie la ordinea de consum a minutelor, chiar in oferta de pe site.
Daca e asa cum scrie pe site, inseamna ca au facut o miscare foarte proasta

Quote

Ordinea de consum a minutelor incluse in abonament este urmatoarea:

   1. minute incluse, oricând, către toate destinațiile din abonament;
   2. minute incluse către toate rețelele naționale de telefonie fixă în afara perioadei de vârf;
   3. minute nelimitate în rețeaua Romtelecom, în afara perioadei de vârf.
Mai cred inca ca au facut un copy/paste gresit pe site.
Nu e normal sa vb la tel dupa ora 18 in rtc si sa se consume din cele 100 min catre orice locatie fixa (pt ab fix 1000+)

#44
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007

View Postdorin_2k, on 28th October 2009, 09:15, said:

Nu e normal sa vb la tel dupa ora 18 in rtc si sa se consume din cele 100 min catre orice locatie fixa (pt ab fix 1000+)
Au scumpit Dolce, acum si telefonia fixa. Ce urmeaza ?
Au oamenii astia de la marketing o imaginatie de-ti sta mintea-n loc. Ti-ar lua dublu si ar numi asta ieftinire, oferta speciala, clientul pe primul loc etc

#45
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

Quote

"A devenit un obicei pentru noi în ultimii ani să ne consultăm frecvent clienții și să primim feedback-ul lor pentru a veni pe piață cu cele mai bune oferte pentru ei, ca parte a politicii „Clientul pe locul 1". Conform rezultatelor celor mai recente cercetări, clienții doresc mai multe minute gratuite și abonamente mai reduse, chiar mai mici dacă beneficiază și de o conexiune de internet broadband, așa că am definit noi abonamente pentru a răspunde acestor așteptări. Menținând aceleași tarife de listă pentru noile abonamente, am adăugat reduceri de până la 30% pentru tariful lunar și chiar sute de minute gratuite către mobil sau destinațiile internaționale," a declarat Joerg Zeddies, Director Executiv Comercial, Segment Rezidențial.

Attached Files

  • Attached File  4584.jpg   84.55K   19 downloads


#46
soft0811

soft0811

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 24.03.2005

View PosttheMisuser, on 28th October 2009, 10:01, said:

Au scumpit Dolce, acum si telefonia fixa. Ce urmeaza ?
Au luat nelimitatul in retea la  Cosmote sau au redus numarul minutelor in retea (la majoritatea abonamantelor, cu exceptia celui mai scump), au scumpit Dolce (prin "reorganizarea" pachetelor de programe), au luat nelimitatul in alte retele fixe (in afara orelor de varf) la partea de telefonie fixa... sa ne asteptam la surprize in curand si pe partea de Internet?  :D

Edited by soft0811, 28 October 2009 - 09:57.


#47
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007
Poate un FUP ceva ?
Ar mira pe careva ?

#48
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001

View PosttheMisuser, on 28th October 2009, 14:29, said:

Poate un FUP ceva ?
Ar mira pe careva ?
Doamne fereste. Atunci sigur renunt.

#49
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Sunt eu nebun, sau oferta regionala chiar era pana la 31 octombrie ? Ma uitam pe site-ul romtelecom si la oferta regionala apare " Abonează-te pană la 14 septembrie 2009 ... ".  -_-  Magareala totala...

Edited by vimann, 28 October 2009 - 19:57.


#50
dradis

dradis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 27.08.2009

View Postvimann, on 28th October 2009, 19:57, said:

Sunt eu nebun, sau oferta regionala chiar era pana la 31 octombrie ? Ma uitam pe site-ul romtelecom si la oferta regionala apare " Abonează-te pană la 14 septembrie 2009 ... ".  -_-  Magareala totala...
:D  Asa e au modificat ai naibii! Era 31 Octombrie! Dileala nene! Sper ca e o greseala, altfel e tiganie curata. S-au vazut cu sacii in caruta se pare! Au facut multe contracte pe 2 ani!

Edited by dradis, 28 October 2009 - 21:58.


#51
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postdradis, on 28th October 2009, 21:56, said:

:D Asa e au modificat ai naibii! Era 31 Octombrie! Dileala nene! Sper ca e o greseala, altfel e tiganie curata. S-au vazut cu sacii in caruta se pare! Au facut multe contracte pe 2 ani!
orice operator serios va pune o perioada minima contractual. un anumit operator nu face asta fie din ignoranta fie stie ca nu poate respecta ceva ce scrie in contract - vezi ultimile 2 scumpiri de la fibrosi.

#52
eful2007

eful2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 12.10.2007
oferta clicknet ADSL de craciun este cea in curs

#53
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Posteful2007, on 29th October 2009, 18:54, said:

oferta clicknet ADSL de craciun este cea in curs
wrong! oferta de sarbatori vine surprize frumoase(preturi, echipamente hardware-modele noi).incepe acusica... ;) .rabdare sa fie oficial pusa pe site.nu-mi dati pm cu intrebari referitoare la detalii pt ca nu voi raspunde.apropo am luat un warn de toata frumusetea asa ca nu va apropiati ,poate fi molipsitor....

#54
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Mai devreme m-am intors de la RTC dupa ce am reziliat ab. meu 6 mbps care era 12.5 euro pe luna. Interesant a fost ca tipa de acolo a scos o lista si mi-a zis "puteti sa prelungiti si va costa 7 euro pe luna". Eu vroiam 8mb. "Sau platiti la fel si aveti 8 mbps". Vroiam si modemul, asa ca pentru 3 ani mi-l dadeau gratis+8mbps pentru pretul care-l platesc acum. Doar nu eram fraier sa fiu legat de ei 3 ani... Nu au vrut sa beneficiez de oferta regionala pa. Tanti s-a incruntat si nu a mai scos un cuvant.Sper sa fie preturi mai bune de sarbatori. Daca nu, reziliez de tot cu ei(inca am fixul,au nevoie ai mei de el inca putin).
Bomboana a fost cand i-am spus "daca gasesc o oferta mai buna, luna viitoare vin si reziliez si fixul "



Preturile nu includ TVA :lol:

Edited by vimann, 31 October 2009 - 12:24.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate