Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 

Kusadasi

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2680 replies to this topic

#2647
Dum

Dum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 04.03.2007

View Postalipiticot, on 26th January 2010, 16:00, said:

Buna ziua,

Am gasit pe sqeeze mai ieftin decat pe hotels4u la surmeli cam cu 150 lire, la camere fara balcon(Promo Room - no balcony)la 600 si ceva euro la 10 nopti.(2 adulti 2 copii mici)Cine stie .e ok site-ul?Camerele sunt ok cat de cat?Ca plecam cu 2 copii si nu vreau sa risc sa caut cazare,plus ca nu e grecia,nu cred ca voi gasi ceva....as face rezervare zilele acestea ....mai ieftin nu cred ca pot gasi.M-ar tenta si Imbat,Arora,Egeria ar fi cam cu 150 lire mai ieftin...acum nu stiu ce site sa aleg...oferte romanesti eu nu am gasit care sa fie ieftine,plus ca aproape toate sunt cu transport.Ce sit-uri mai stiti bunute ca oferte?
Multumesc!

Foarte bune preturi dar sunt convins ca nu poti cumpara daca esti din Romania.La fel sunt si cei de la Sunshine care au preturi foarte bune si nu vand in afara tarii. Din experienta mea poti plati cu card de la noi doar pe siteurile unde in momentul cand faci rezervarea la adresa ai obtiunea si de tara(respectiv Romania). Atentie mari la tepari ca de exemplu Travel Republic (Marea Britanie) care au preturi de dai pe spate.

#2648
coliver

coliver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 08.01.2009

View PostDum, on 26th January 2010, 16:20, said:

Foarte bune preturi dar sunt convins ca nu poti cumpara daca esti din Romania.La fel sunt si cei de la Sunshine care au preturi foarte bune si nu vand in afara tarii. Din experienta mea poti plati cu card de la noi doar pe siteurile unde in momentul cand faci rezervarea la adresa ai obtiunea si de tara(respectiv Romania). Atentie mari la tepari ca de exemplu Travel Republic (Marea Britanie) care au preturi de dai pe spate.
De ce sunt tepari TravelRepublic ?? Poti da amanunte ?

#2649
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 30.04.2008

View Postkarinutza2001, on 26th January 2010, 09:22, said:

eu te sfatuiesc Surmeli ....citeste postul meu de mai sus..am spus cate ceva de surmeli..si dc te intereseaza alte detalii poti sa ma intrebi...
la surmeli raportul calitate /pret e f bun....

Multumesc frumos


View Postpapone, on 26th January 2010, 10:15, said:

servicii (f bune chiar, la pretul lui+echipa de animatie tare), hrana (potol mult), piscine (3 la numar, marfa), plaja (mareeeeee adik lata si nisip si intrare lina in apa; linaaaaaaaa)... CLAR Surmeli. am scris eu un review amplu pe TDT 2 la sfarsitul lui iunie 2009.
si na, ca sa nu mai cauti, vezi ca e AICI.
daca tot citesti pe acolo, mai uita'te si la paginile 272 si 273, mai sunt poze de la surmeli si un link catre un filmuletz facut cu nisipul "nisipos" de pe plaja.
Multumesc frumos

#2650
Dum

Dum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 04.03.2007

View Postcoliver, on 26th January 2010, 17:23, said:

De ce sunt tepari TravelRepublic ?? Poti da amanunte ?

Da un search pe google si vezi ce zic englezii despre ei si in ce procese sunt bagati.

#2651
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008

View Postalipiticot, on 26th January 2010, 18:00, said:

Am gasit pe sqeeze mai ieftin decat pe hotels4u la surmeli cam cu 150 lire, la camere fara balcon(Promo Room - no balcony)la 600 si ceva euro la 10 nopti.

asa cum se vede si in poza de mai jos, toate camerele la surmeli au balcon, inclusiv cele de la vilele pt familii.

Attached Files



#2652
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postpapone, on 26th January 2010, 16:17, said:

man, esti sigur ca surmeli are camere fara balcon? din cate stiu, toate camerele au balcon. si vedere partiala la mare. vezi pe TDT2 la pag. 273 poze cu surmeli si vezi k toate cam au balcon. zi si mie situl respectiv, sa vaz si io ce vand aia... tu la 2 adulti si 2 copii poti sta ori intr-un apartament ori in vilele separate de main building. si au fie balcon, fie terasa.
si surmeli e mult peste celelalte hoteluri care zica ca te-ar tenta.
in ce perioada vrei sa pleci? vad ca vrei individual. ca sigur gasesti si in .ro la banii aia, daca iei un early booking bun (-20, -25% de ex).
papone, ai stat degeaba la surmeli ! camerele de la primul etaj ale cladirii principale nu au balcon !

#2653
karinutza2001

karinutza2001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.04.2009

View Postrottweiler2007, on 26th January 2010, 20:34, said:

papone, ai stat degeaba la surmeli ! camerele de la primul etaj ale cladirii principale nu au balcon !
am vazut preturile pe site...deja am at linkul la prieteni..iti fac reclama:) ai preturi f bune pt turcia...
astept si preturile pt ephesia beack HV..desi sunt f hotarata cu CDC...astept sa vad ce zic si ceilalti

#2654
qatalyn

qatalyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 03.01.2008

View Postkarinutza2001, on 26th January 2010, 20:35, said:

am vazut preturile pe site...deja am at linkul la prieteni..iti fac reclama:) ai preturi f bune pt turcia...
astept si preturile pt ephesia beack HV..desi sunt f hotarata cu CDC...astept sa vad ce zic si ceilalti
Karinutza ,

felicitarile , reclama si pupaturile sub coada , fie ea si taiata , ar trebui sa le faci pe PM . Spor la treaba !

#2655
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008

View Postrottweiler2007, on 26th January 2010, 21:34, said:

papone, ai stat degeaba la surmeli ! camerele de la primul etaj ale cladirii principale nu au balcon !

dulaule, degeaba nu oi fi stat eu, dar chiar nu stiam k la etajul 1 nu au balconescu acele kmere. oricum, inca nu sunt convins de lucrul asta. daca eu am stat prea sus... :P in afara de asta, era vorba de camera de 2 adulti + 2 copii, ceea ce ar cam insemna sa stea la vilutze...

Attached Files


Edited by papone, 27 January 2010 - 10:52.


#2656
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postpapone, on 27th January 2010, 10:38, said:

dulaule, degeaba nu oi fi stat eu, dar chiar nu stiam k la etajul 1 nu au balconescu acele kmere. oricum, inca nu sunt convins de lucrul asta. daca eu am stat prea sus... :P in afara de asta, era vorba de camera de 2 adulti + 2 copii, ceea ce ar cam insemna sa stea la vilutze...
primul hotel in care am stat io in turcia a fost surmeli, in anul 2000, si am stat atunci la etajul 1 si canci balcon deci stiu f bine ce zic.

#2657
sabigeo

sabigeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.01.2008

View PostDum, on 26th January 2010, 17:35, said:

Da un search pe google si vezi ce zic englezii despre ei si in ce procese sunt bagati.

Sincer? Am facut anul trecut rezervari prin Travel Republic si nu am luat nici o teapa. Ba din contra, cand am ajuns la hotel nu a durat decat 5 minute sa ne luam camerele in primire.
Iar partea cu procesele o poate avea orice agentie, inclusiv dim Romania.

#2658
Dum

Dum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 04.03.2007

View Postsabigeo, on 27th January 2010, 13:29, said:

Sincer? Am facut anul trecut rezervari prin Travel Republic si nu am luat nici o teapa. Ba din contra, cand am ajuns la hotel nu a durat decat 5 minute sa ne luam camerele in primire.
Iar partea cu procesele o poate avea orice agentie, inclusiv dim Romania.
Eu am spus ce-am citit pe site-urile englezesti. Mai mult de 50% din cei care scriau au luat tzeapa, au ajuns la destinatie si nicio rezervare nu era facuta sau era overbooking.

#2659
danut1971

danut1971

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.04.2009

View Postpapone, on 26th January 2010, 16:17, said:

man, esti sigur ca surmeli are camere fara balcon? din cate stiu, toate camerele au balcon. si vedere partiala la mare. vezi pe TDT2 la pag. 273 poze cu surmeli si vezi k toate cam au balcon. zi si mie situl respectiv, sa vaz si io ce vand aia... tu la 2 adulti si 2 copii poti sta ori intr-un apartament ori in vilele separate de main building. si au fie balcon, fie terasa.
si surmeli e mult peste celelalte hoteluri care zica ca te-ar tenta.
in ce perioada vrei sa pleci? vad ca vrei individual. ca sigur gasesti si in .ro la banii aia, daca iei un early booking bun (-20, -25% de ex).


Salut!

surmeli are si camere fara balcon si anume cele care sunt deasupra receptiei, se ajunge cu liftul din lobby

#2660
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

View Postdanut1971, on 27th January 2010, 14:26, said:

Salut!

surmeli are si camere fara balcon si anume cele care sunt deasupra receptiei, se ajunge cu liftul din lobby

In toate camerele se ajunge cu liftul din lobby...sau mai bine spus la toate palierele:)).

Edited by daidai, 27 January 2010 - 14:31.


#2661
sabigeo

sabigeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.01.2008

View PostDum, on 27th January 2010, 14:11, said:

Eu am spus ce-am citit pe site-urile englezesti. Mai mult de 50% din cei care scriau au luat tzeapa, au ajuns la destinatie si nicio rezervare nu era facuta sau era overbooking.
Aceeasi faza am patit-o si cu o agentie din Romania (Europa Travel), prin care am luat niste bilete in Grecia(foarte multumiti si acolo), iar apoi a aparut un scandal de toata frumusetea inclusiv prin presa.
Insa procesul este referitor la niste pachete care includ bilete de avion, mai precis asigurarile pentru avion si in ce fel fac ei despagubiri in anumite situatii (cel putin asta am gasit eu).
Iar rezervarile se pot verifica cu o luna inainte la hotel, pe baza voucherelor pe care le primesti de la agentie.

#2662
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

View Postsabigeo, on 27th January 2010, 14:40, said:

Iar rezervarile se pot verifica cu o luna inainte la hotel, pe baza voucherelor pe care le primesti de la agentie.
Corect poti verifica la hotel cu o luna inainte, dar ce te faci cand dai toti banii si te trezesti ca suni la hotel si aia nici macar nu stiu de existenta ta?Unde mai pui ca e vorba si de o agentie din afara Romaniei(nu ca ar conta...teapa iti iei oriunde)?

#2663
sabigeo

sabigeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.01.2008

View Postdaidai, on 27th January 2010, 14:49, said:

Corect poti verifica la hotel cu o luna inainte, dar ce te faci cand dai toti banii si te trezesti ca suni la hotel si aia nici macar nu stiu de existenta ta?Unde mai pui ca e vorba si de o agentie din afara Romaniei(nu ca ar conta...teapa iti iei oriunde)?
Recunosc ca si eu am avut ceva emotii pana am primit confirmarea de la hotel (Sealight - care au raspuns destul de greu), pentru ca facusem plata integral.
Ai citit pe net despre procesul lor? Sunt si la ei cateva organizatii la care poti apela pentru chestii de genul. Intr-adevar chiar si asa problema e ca banii nu-i recuperezi intr-o luna.

#2664
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

View Postsabigeo, on 27th January 2010, 15:02, said:

Recunosc ca si eu am avut ceva emotii pana am primit confirmarea de la hotel (Sealight - care au raspuns destul de greu), pentru ca facusem plata integral.
Ai citit pe net despre procesul lor? Sunt si la ei cateva organizatii la care poti apela pentru chestii de genul. Intr-adevar chiar si asa problema e ca banii nu-i recuperezi intr-o luna.
Nu numai ca nu-i recuperezi intr-o luna, e posibil sa nu-i recuperezi de loc...si chiar daca i-as recupera cu chiu cu vai de ce sa stau cu morcovul infipt ;) pentru o economie de cativa euro.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate