Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Desenele copilariei...

- - - - -
  • Please log in to reply
805 replies to this topic

#181
crocodiluQ

crocodiluQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 01.06.2004
Guy Purr-ee

#182
asgardxx

asgardxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 17.12.2003
Erau tot dupa revolutie pe TVR niste desene cu o piatra a viselor daca tin bine minte. Trebuiau sa pazeasca acea piatra. Nu mai stiu exact cum se numesc.

#183
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,061
  • Înscris: 19.07.2005
Tin-tin, Voltron, Inspectoru Lupen, Voltron, Calaretu singuratic, Candy, Sandy Bell, Captain planet,

#184
asgardxx

asgardxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 17.12.2003
Am descoperit:
http://www.imdb.com/title/tt0299286/
The Dreamstone

#185
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 04.01.2006
Ehei, si pana prin `94 dimineata la Cartoon Network era emisiunea Morning Crew, de la 7 la 10, de luni pana vineri, cu episoade scurte (Huckleberry Hound, Yogi, Snagglepuss - era de fapt leu  :D , mai era ceva gen Tom si Jerry, dar cu pisica si soricelul cowboy, ceva cu un cal serif, Quick Draw Mc Graw cu ajutorul de serif un magar mexican, Richochet Rabbit - tot serif si el)...interesant e ca pisica si soricelul cowboy si Ricochet Rabbit apareau ca generice la TVR 1 inaintea desenelor, asta prin `91-93. In vacanta de vara ma trezeam neaparat la 7 ca sa ma uit si pana la 10 nu ma miscam de langa televizor. Dupa asta le-au scos si nici pana in ziua de azi nu inteleg de ce - au bagat dimineata Frutties (mie mi s-au parut foarte slabe) si o porcarie de desen frantuzesc cu un baiat si doua surori, Jacques, Lea si Bea.
Chiar, daca isi mai aminteste cineva de Morning Crew si personajele sale (am niste flashuri nostalgice  :) ), aveti idee de ce nu s-au mai difuzat? mai tarziu CN mai dadea cate un episod in pauzele de la fara 5 si si 25 apoi s-au oprit de tot, apoi si mai tarziu au avut niste tentative cu desene de jumatate de ora sau o ora, in care apareau mai multe personaje din Morning Crew, dar nu aveau succesul anterior.

#186
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006
Ah , Woody Woodpeaker,Tom si Gerry,Popeye,Cei trei Muschetari , Trei frati Patati(Ana Maria Buzea),Mihaela,Pic si Poc,Patratel,sa mai fie si cele de la TVM si cele de la Televiziunea Ostankino(Moscova),aici nume mare Lupul si Iepurasul(nu zaiet pagadi,nu stiu sa scriu ruseste,stai ca-ti arat eu iepurasule)si ar mai fi Michy Mouse,in general nu am ratat nimic , ca ma uitam mereu la tv , pacat ca am crescut,of ce vremuri! :confuzzled:

#187
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postambr0zie, on Jul 21 2006, 02:49, said:

Ehei, si pana prin `94 dimineata la Cartoon Network era emisiunea Morning Crew, de la 7 la 10, de luni pana vineri, cu episoade scurte (Huckleberry Hound, Yogi, Snagglepuss - era de fapt leu  :D , mai era ceva gen Tom si Jerry, dar cu pisica si soricelul cowboy, ceva cu un cal serif, Quick Draw Mc Graw cu ajutorul de serif un magar mexican, Richochet Rabbit - tot serif si el)...interesant e ca pisica si soricelul cowboy si Ricochet Rabbit apareau ca generice la TVR 1 inaintea desenelor, asta prin `91-93. In vacanta de vara ma trezeam neaparat la 7 ca sa ma uit si pana la 10 nu ma miscam de langa televizor. Dupa asta le-au scos si nici pana in ziua de azi nu inteleg de ce - au bagat dimineata Frutties (mie mi s-au parut foarte slabe) si o porcarie de desen frantuzesc cu un baiat si doua surori, Jacques, Lea si Bea.
Chiar, daca isi mai aminteste cineva de Morning Crew si personajele sale (am niste flashuri nostalgice  :) ), aveti idee de ce nu s-au mai difuzat? mai tarziu CN mai dadea cate un episod in pauzele de la fara 5 si si 25 apoi s-au oprit de tot, apoi si mai tarziu au avut niste tentative cu desene de jumatate de ora sau o ora, in care apareau mai multe personaje din Morning Crew, dar nu aveau succesul anterior.


pentru ca le-au inlocuit cu desene de tip johny bravo, dexter's laboratory etc. Din ce tin eu minte ,la un moment dat erau 2 cn-uri, cel clasic pe care il vedeam noi, si unul cu desene din alea vechi.  ^_^


Aaaa... de mighty mouse isi mai aduce cineva aminte?

Edited by romaximusro, 21 July 2006 - 09:10.


#188
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
Mihaela. Tin-tin. Pif et Hercule. Mighty Mouse....

#189
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 04.01.2006

View Postromaximusro, on Jul 21 2006, 10:10, said:

pentru ca le-au inlocuit cu desene de tip johny bravo, dexter's laboratory etc. Din ce tin eu minte ,la un moment dat erau 2 cn-uri, cel clasic pe care il vedeam noi, si unul cu desene din alea vechi.  ^_^
Doua CN?  :huh:

#190
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
da, eu cel putin asa tin minte. Cred ca era prin 95-96 (unde cn=cartoon newtork)

#191
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View Postromaximusro, on Jul 21 2006, 13:52, said:

da, eu cel putin asa tin minte. Cred ca era prin 95-96 (unde cn=cartoon newtork)
Same tv station...
Un singur Cartoon Network a fost din totdeauna...i should now...ma uitam ca nebunu cand eram mic la CN...

#192
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 04.01.2006
SI eu tineam minte la fel(un singur post). Eu tot nu pot sa ma gandesc ca au inceput sa dispara, din `94-`95 desenele facute de Hanna&Barbera, ramanand din ce in ce mai putine. Vreo problema de achizitie? sau simpla strategie de marketing, pentru ca au vazut ca desenele noi au mai mult succes?

#193
Iris310

Iris310

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.07.2006
In afara de cele deja enumerate mi-au mai placut foarte mult niste desene cu o fetita care avea o pereche de pantofi rosii si care cand batea de doua ori din ei putea sa se teleporteze. Un alt desen animat a fost cel cu gansacul Martin si cu un baietel din care nu pierdeam nici un episod si chiar am plans cand s-a terminat.

#194
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View PostIris310, on Jul 21 2006, 20:20, said:

1)In afara de cele deja enumerate mi-au mai placut foarte mult niste desene cu o fetita care avea o pereche de pantofi rosii si care cand batea de doua ori din ei putea sa se teleporteze. Un alt desen animat a fost cel cu gansacul Martin si cu un baietel din care nu pierdeam nici un episod si chiar am plans cand s-a terminat.


1) vrajitorul din oz cumva?
2) aventurile lui Nils Holgersson

#195
Iris310

Iris310

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.07.2006
Merci pentru ajutor. Caut acum

#196
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Am gasit toate episoadele din Saber Raider.. dar sunt trase de pe RTL 2 si evident sunt in limba germana.. stie cineva daca exista subtitrari pentru ele in engleza? sau daca stie cineva unde le pot gasit in engleza?
Multumesc

#197
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu stiu daca vei gasi. Insa daca ai tuner tv, ai ocazia sambata si duminica sa le tragi de pe prima tv

#198
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005

View Postvj_Heaven, on Jul 17 2006, 00:17, said:

Voltron, Calaretu singuratic, Captain planet

pfoai ce amintiri mi ai trezit...of of of... :console: as mai adauga denver ultimu dinozaur...unu cu fotbal de dadea gol si rupea plasa..la desenele care mi au marcat inceputul copilariei :console:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate