Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Desenele copilariei...

- - - - -
  • Please log in to reply
805 replies to this topic

#199
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006
:D The ancient cartoon movie , of the human race!Am apucat si pe cele de pe vreme lui impuscatu' si pe cele dupa revolutie. :D

#200
b3b3lusha

b3b3lusha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 05.10.2005
A spus cineva pe aici de Italia 1. Eram cam intr-a 4a. In fiecare dimineata semnam condica la Italia 1. Si cica eu faceam teme. :P Imi placeau la nebunie desenele alea. Si-am invatat si putina italiana cu ocazia asta.  Imi aduc aminte de "principe Valliant", "Magica Emi", "Denver", "Lady Oscar", "Lupin", "Ochi di Gatto",
"picola Flo" si mai erau o gramada. Nu le stiu titlurile originale. Mai ascult si acum melodioarele alea pe care le dadeau la inceput. Cristina D'Avena o chema pe tipa care le canta.  Eheee ce vremuri dom'ne!

#201
b3b3lusha

b3b3lusha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 05.10.2005

View PosteXecu7or, on Jun 7 2005, 16:08, said:

Am mai vazut si o miniserie cu Muschetarii soricei si pisicile cardinalului, romanesti, foarte frumoase...

Cred ca e vorba de Maidanian si cei trei MuscaTare

#202
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
http://www2.wi.net/~rkurer/

site-ul asta e o comoara. Aveti acolo intro-uri o gramada si unele detalii la desene de care uitasem :)

- Josie and the Pussycats
- The Ant and the Aardvark (funny rau furnicarul ala ce era tot timpul pacalit)
-The Groovie Goolies (nu-mi aduc aminte de ei decat marginal)
- Josie and the Pussycats In Outer Space (funny)
- Butch Cassidy and the Sundance Kids (cainele ala era mortal)
- Goober And The Ghost Chasers (aceeasi remarca cu cainele, semanau oricum cei 2 caini)
- Inch High Private Eye (istet piticul ala de detectiv)
- Speed Buggy ( cu un buggy ce putea vorbi ... parca)
- Hong Kong Phooey ( un caine cu prea multe lectii de karate la activ si o pisica mai desteapta decat media)
- Jabberjaw (absolut mortal rechinul asta care ii baga in bucluc pe toti , cu celebra replica "No respect!")
- Dynomutt, Dog Wonder (faimosul caine bionic)
- Battle of the Planets (parca l-am vazut)
-fangface ( un copilas ce se transforma intr-un varcolac pus pe shotii)
-The New Adventures of Mighty Mouse (cred ca il stiti desenul)
The Super Globetrotters , un desen animat cu niste bastchetbalisti ce se puteau transforma..
-Thundarr the Barbarian , tare

si mai sunt multe multe insa vreau doar sa aduc aminte de niste desene date pe tvr: Fish Police. Mi-au placut la nebunie desenele astea.

Spor la scormonit site-ul de mai sus :peacefingers:


Aaa.. si ca bonus.. intro-ul de la saber rider, la o calitate foarte buna:

Attached File  Saber_Rider___Theme.mp3   1.48MB   96 downloads

si pentru ca nu am somn.. si captain planet:

Attached File  cp_close.mp3   714.49K   58 downloads

Edited by romaximusro, 01 August 2006 - 04:40.


#203
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
si pentru ca ma simt inca odata generos  :lol: (joking) o melodie dupa care am disperat cautand-o. Genericul la sandy belle. Doar acu mi-a cazut fisa ca era in franceza melodia , asa cum o stiam eu. O aveti mai jos:


Attached File  sandy.mp3   800.99K   105 downloads

#204
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006

View Postvibecatalin, on Jul 30 2006, 20:56, said:

Am gasit toate episoadele din Saber Raider.. dar sunt trase de pe RTL 2 si evident sunt in limba germana.. stie cineva daca exista subtitrari pentru ele in engleza? sau daca stie cineva unde le pot gasit in engleza?
Multumesc


Stii cumva de cand il dau astia de la prima? ca am tuner... si o sa le inregistrez de acum incolo :coolspeak:

Mersi pentru hint  :peacefingers:

#205
lemon_demon

lemon_demon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 26.06.2006

View PostAlucard, on May 31 2005, 00:27, said:

John Blackstar, esuase cu o nava pe planeta aia in urma unui accident sau experiment, nici eu nu mai tin minte asa de bine :)


View PostNozavi, on May 31 2005, 14:28, said:

Google nu dezamageste niciodata:

History: After astronaut John Blackstar was sucked through a black hole into an alternate dimension, he found his way to the planet Sagar. There the interstellar mercenary discovered a world fighting the evil plans of the Overlord, who sought to conquer all of Sagar. Blackstar gained possession of the Star Sword, a mystic weapon and component of the Power Star, a weapon deemed more powerful than any other in the universe. Unfortunately the other component, the Power Sword, was in the clutches of the Overlord. For Sagar to remain free, Blackstar had to stop the Overlord from getting hold of the Star Sword, no matter what it took to do so.

Comments: Voiced by George Dicenzo. The character of Blackstar was originally intended to be black, but CBS shied away from this at the least minute, and the character was modified to be causcasian. The show lasted a single season of thirteen episodes:

City Of The Ancient Ones

Search For The Starsword

The Lord Of Time

The Mermaid Of Serpent Sea

The Quest

Space Wrecked

Lightning City Of The Clouds

Kingdom Of Neptul

Tree Of Evil

The Air Whales Of Anchar

Overlord's Big Spell

Crown Of The Sorceress

The Zombie Monster

[ http://www.internationalhero.co.uk/b/blackstar1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

bai, ca tari sunteti.  :first:  eu ma strofocam de ceva vreme sa aflu in ce desen animat am vazut personajul overlord.

#206
Laurence

Laurence

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 06.09.2004
Mai erau niste desene facute de francezi sau dublate de ei cu niste dinozauri veniti dintr-o alta dimensiune cu o naveta spatiala.  Desenele se numeau DIPLODO parca. :D

[ http://templeimages.free.fr/dernières%20images/diplodo5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#207
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Tom si Jerry astea erau preferatele mele asta pana cand am vazut fiecare episod de 3-4 ori :) dupaia am trecut la Captain Planet :D
Desenele cu Strunfii mi-or placut iara f mult :) care nu imi placeau atunci erau Coyote and Road Runer

Desenele din ziua de azi is prostie curata  :death:

Edited by ImDrunk, 01 September 2006 - 22:06.


#208
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003

View Postambr0zie, on Jul 21 2006, 13:49, said:

Doua CN?  :huh:

Al doilea CN se numește de fapt Boomerang.

#209
Laurence

Laurence

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 06.09.2004
Treaba cu CN. Intr-adevar sunt mai multe CN-uri. Nu mai eu am numarat vreo 6-7. :) Unul pentru UK and West Europe, unul pentru North Europe, unul pentru Eastern Europe(asta pe care il avem noi si este dublat in romana, poloneza si ungara), mai sunt vreo doua pentru America, pentru Asia...stiu ca intr-un timp pe parabola aveam vreo trei. A..si sa nu uit de Toonami 24.

#210
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006
Tineti minte desenele animate de la bulgari ? Erau unele haioase, mai precis era o papusa de plastelina animata. Se chema Tobias. Erau unguresti. Le-a mai vazut si altcineva ?

#211
pawppy

pawppy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 05.09.2006
:samui: http://regnodelleanime.gamesurf.it

Edited by pawppy, 05 September 2006 - 15:12.


#212
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Cele mai tari desene erau,fara indoiala, Motomartienii...Parca si acum imi aduc aminte cum ne alergam cu bicicletele,imitandu-i pe sobolani  :)
PS : Stie cineva cum se numeau desenele alea care erau pe tele7abc ...erau unii care se duceau intr'un parc de distractii si treceau printr'o poarta,in alta lume,unde erau magicieni si trebuiau sa invinga un dragon,ajutati fiind de un vraci cu barba lunga?

#213
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Dungeons & Dragons. Și mie îmi plăceau alea, deși nu cred că le-am văzut pe tele7. Cred că au fost și pe TVR-uri.

Vezi aici.

Edited by evilone, 06 September 2006 - 04:17.


#214
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Și (într-o ordine aleatoare) Piatra viselor, Blackstar, Captain Planet,  Denver, Ratonii, Captain Power (nu sunt desene animate, dar s-a discutat pe-aici), Saber Rider, Aventurierii spațiului, Pif și Hercule etc

Edited by evilone, 06 September 2006 - 04:57.


#215
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
tare de tot dreamstone cu chestiile alea simpatice si catelul ala peste. Tin minte (alaturi de blackstar) ca au fost niste episoade tare triste.. pacat ca nu imi pot aduce aminte mai multe

Later-edit: La "LeŽs aventures de lŽespace " mi se pare mie sau pe tvr1 era un alt generic mult mai frumos? in engleza sau ceva de genul asta..

Edited by romaximusro, 06 September 2006 - 08:12.


#216
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View PostImDrunk, on Sep 1 2006, 23:06, said:

Desenele din ziua de azi is prostie curata  :death:

Nu as zice ca toate! Interesante sunt cele de pe toonami, difuzate pe cartoon network, da cel mai tare mi se pare Dog Doogers! Mi se pare absolut genial de bine facut, si foarte comic!
Indraznesc sa spun ca e cel mai bun desene vazut de mine!

Edited by SILIKA, 06 September 2006 - 12:31.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate