Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Desenele copilariei...

- - - - -
  • Please log in to reply
805 replies to this topic

#163
catabit

catabit

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.04.2004
super tare top;icul asta.... mi-a starnit o gramada de amintiri...
Tin minte ca in jurul orei 19:00 in fiecare zi, in cartier se facea o liniste perfecta pt ca toti copii fugeau sa se uite la captain planet ans stuff...


Isi mai aduce careva amintre de acel desen animat in care o fata zbura cu niste lebede (careerau fratii ei parca) si pe urma le-a facut cate un pullover pt fiiecare din urzici (sau aberez eu????)... stiu ca m-au super emotionat desenele astea

Dealtfel, desenele de pe italia 1 si canale 5 m-au marcat.... chiar si melodiile de inceput erau superbe, cantate in italiana de o tipa care facea si cateva emisiuni pt copii (si de care eram indragostit:))

#164
wanda

wanda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.04.2006
ma roade curiozitatea: de Padurea Verde isi mai aminteste cineva?

paiiii, sa facem un efort de memorie (greeeeeuuuuu): Mihaela (8 seara parca), Pic si Poc, Lolek si Bolek, Miaunel si Balanel, gopo, zait... nu pagadi etc

T&J, Woody si Donald erau trufandalele de sambata la ora 1 (emisiune prezentata de Viorica Bucur)...

aasaaaaa... racheta albaaa, era duminica la lumea copiilor, ora 11 dimineata... (sau asta nu era cartoon? sau le incurc ?  :scratchchin: )

leka citza, leka nosh decitza... traiasca bulgarii (si studio hix)  :first:

maria mirabela !!!


p.s. filmele pt copii se pun? sau trebuie alt thread?

ca daca se pun, incep eu:
- sinbad marinarul (ce ma speria vrajitorul ala cu mana aia lunga  :D )
- arabela&rumburak
- maria mirabela - again
- benji (cu catelul ala "electronic")
- ciresarii

#165
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006
Imi aduc aminte de sinbad  ( bine ca ai pomenit de vrajitorul ala cu mana lunga :lol: ) si de Arabela . I was a big fan of Arabela , in fiecare dimineata de duminica ma trezeam devreme de teama sa nu pierd vreun episod :D

#166
wizi

wizi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 08.11.2003

View Postcatabit, on Jun 19 2006, 11:09, said:

super tare top;icul asta.... mi-a starnit o gramada de amintiri...
Tin minte ca in jurul orei 19:00 in fiecare zi, in cartier se facea o liniste perfecta pt ca toti copii fugeau sa se uite la captain planet ans stuff...
Isi mai aduce careva amintre de acel desen animat in care o fata zbura cu niste lebede (careerau fratii ei parca) si pe urma le-a facut cate un pullover pt fiiecare din urzici (sau aberez eu????)... stiu ca m-au super emotionat desenele astea

Dealtfel, desenele de pe italia 1 si canale 5 m-au marcat.... chiar si melodiile de inceput erau superbe, cantate in italiana de o tipa care facea si cateva emisiuni pt copii (si de care eram indragostit:))

Pe tipa o cheama Cristina D'avena si probabil toate melodiile ei din animeurile italiene le gasesti pe http://www.supersigle.it/  ai in stanga "cartoni animati" apoi sunt in ordine alfabetica ;)

#167
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
sandy bell !!!!! vroiam par ca al ei :)

#168
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005
Imi aduc aminte ca ma uitam la niste desene animate la inceputurile protv-ului parca, cred ca erau anime, in care era un copil care incerca sa ajunga pe o nava (un avion cam ciudat) destul de mare pt a pleca cu ea nu stiu unde, am impresia ca nava era distrusa si trebuia reparata...cam asta e tot ce imi aduc aminte vag.

De asemenea in afara de cele spuse de voi pe care unele le-am prins si eu au  aparut mai tarziu pe CN niste desene cu trenulete care imi placeau mult, imi scapa numele acum.

Atunci chiar erau multe desene frumoase fata de cele de acum.

Edited by BNG, 19 June 2006 - 19:25.


#169
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
eu imi amintesc ca ma uitam la strumfi si la testoasele ninja. apoi au inceput cu cartea cartilor si altele din astea religioase...

#170
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu era cumva thomas de tank engine bng? Alte desene care imi placeau erau cele care (parca) se dadeau la emisiunea in limba maghiara. Erau.. foarte naiv desenate, insa imi placeau la nebunie

#171
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005

View Postromaximusro, on Jun 19 2006, 21:39, said:

nu era cumva thomas de tank engine bng? Alte desene care imi placeau erau cele care (parca) se dadeau la emisiunea in limba maghiara. Erau.. foarte naiv desenate, insa imi placeau la nebunie

Da, de thomas era vorba.

#172
thboy

thboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.06.2006

View Postcatabit, on Jun 19 2006, 11:09, said:

Isi mai aduce careva amintre de acel desen animat in care o fata zbura cu niste lebede (careerau fratii ei parca) si pe urma le-a facut cate un pullover pt fiiecare din urzici (sau aberez eu????)... stiu ca m-au super emotionat desenele astea

Cred ca este vorba de Aventurile lui Nils Holgersson. Vag mai tin minte acel desen, insa am cartea , la care din pacate ii lipsesc cateva pagini, probabil rupte chiar de mine in copilarie  :D

#173
bogdan2201

bogdan2201

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.10.2005
:worthy:  pentru acest topic. desi l-am vazut cam tarziu, m-a "luminat". am cateva episoade din saber rider, din captain planet, dar nu imi aduceam aminte de voltron. stiam actiunea dar nu mai stiam titlul serialului. desenele "tineretii" mele. inca o data  :worthy:  :worthy:  :worthy:

p.s. si blackstar  :coolspeak:

#174
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Hai sa intreb si eu aici sa nu mai deschid alt topic.  Cine isi aminteste de un desen animat, pe TVR acum multi ani , cred ca la cativa ani dupa revolutie, era cu 5 prieteni care au fost dusi intr-un taram magic si li s-a dat un obiect magic fiecaruia (unuia un arc , unuia un scut, unuia o capa de invizibilitate,unuia o carte magica etc) ca  sa se lupte cu nu mai stiu cine.....   Daca mai stie cum se numea ar fi grozav.

#175
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006

View Postmynameismada, on Jun 30 2006, 21:26, said:

Hai sa intreb si eu aici sa nu mai deschid alt topic.  Cine isi aminteste de un desen animat, pe TVR acum multi ani , cred ca la cativa ani dupa revolutie, era cu 5 prieteni care au fost dusi intr-un taram magic si li s-a dat un obiect magic fiecaruia (unuia un arc , unuia un scut, unuia o capa de invizibilitate,unuia o carte magica etc) ca  sa se lupte cu nu mai stiu cine.....   Daca mai stie cum se numea ar fi grozav.


Parca imi aduc aminte , insa foarte vag... Modul in care au ajuns ei acolo era legat de un montagne rousse?
Si cel care a primit cartea magica purta ochelari ? S-ar putea sa confund  :wacko:

#176
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
@placebo87   Da, asa era cum zici tu. Oricum sunt sanse minime sa isi aminteasca cineva cum se numea, dar am zis sa incerc, cine stie.....

#177
pavaroti

pavaroti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 08.04.2004

View Postmynameismada, on Jun 30 2006, 21:26, said:

Hai sa intreb si eu aici sa nu mai deschid alt topic.  Cine isi aminteste de un desen animat, pe TVR acum multi ani , cred ca la cativa ani dupa revolutie, era cu 5 prieteni care au fost dusi intr-un taram magic si li s-a dat un obiect magic fiecaruia (unuia un arc , unuia un scut, unuia o capa de invizibilitate,unuia o carte magica etc) ca  sa se lupte cu nu mai stiu cine.....   Daca mai stie cum se numea ar fi grozav.

Dungeons & Dragons - TV series 1983
IMDb

#178
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006

View Postpavaroti, on Jul 7 2006, 13:12, said:

Dungeons & Dragons - TV series 1983
IMDb

Aha , i think this is the one :D . Oricum titlul pe care l-au dat romanii , cu siguranta nu era acesta.

#179
pavaroti

pavaroti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 08.04.2004

View PostBytencoder, on Jun 11 2006, 19:53, said:

Secventa aia nu era cumva din "Pisicile aristocrate" ?

B) Nu, era din "Parisul vesel", dar nu mai stiu titlul original...

Edited by pavaroti, 07 July 2006 - 14:53.


#180
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Super tare. Mersi mult pavaroti

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate