Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Loc pentru facut "figuri"

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#1
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Eram si eu interesat daca exista ceva de genul asta prin zona capitalei, chiar si contra cost. O pista, o strada, un teren inchis asfaltat ceva, unde poti sa te duci si sa dai cu frana de mana pana se rupe :lol: , fara sa ai pe constiinta pietoni si masini.

Nu fac parte din categoria "asilor" de la volan, doar asa ca distractie, si evident, fara a pune in pericol pe altii. Momentan ma limitez la o intoarcere-doua la cateva saptamani, in capul blocului (infundatura) pe la 1-2 noaptea. :P Cunosc pe unu care prefera marile bulevarde pentru asta, dar pe mine nu ma tenteaza.

Auzisem ca e o pista de test pe la RomAero in Baneasa si te intelegi cu paznicul de acolo la niste zeci de RON ? :huh:

Subliniez faptul ca pun accent pe siguranta. Nu e cazul sa se inchida topicul sau mai stiu eu ce, pe motiv ca "nu avem nevoie de de-astia, si asa sunteti prea multi". Nu fac parte din categoria aia, va asigur eu ! ;)

#2
fastcarjunkie

fastcarjunkie

    Active Driver ;)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,314
  • Înscris: 27.03.2007
Nu prea exista locuri de joaca in Rumania, asta-i problema. Daca ar exista sigur s-ar reduce numarul celor ce fac scamatorii pe bulevarde sau mai stiu eu pe unde. Bine, probabil ca ar ramane doar redusii mintal care ar mai face din astea dar asa macar ar fi treaba clara.

#3
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
O parcare de la o fabrica parasita?

#4
elaxalien

elaxalien

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 24.06.2007
In fata la Academia Militara?

#5
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Ai mai putea incerca in week-end in poligonul Ilioara, daca mergi dimineata devreme sau seara, mai tarziu, s-ar putea sa fie pustiu; prin toamna 2006, cand facea scoala prietena mea, ma mai duceam cu ea acolo sa conduca, dar dupa-amiaza mai erau cateva masini, fara sa fie aglomerat; "intrarea" era 5 lei...

#6
Aleksy

Aleksy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 19.04.2008
Il cunosc pe domnul Sinekt personal si stiu ce doreste domnia lui. Si pentru asta are nevoie de un asfalt bun, nu cu crapaturi sau refacut sau bucati de pajiste crescute printre placile de beton. Acele elemente de asflat stricat sunt foarte periculoase. Poate stie cineva un loc bun. Posibil Ilioara cum a mentionat barboso din cate imi aduc aminte arata foarte bine asfaltul acolo.

#7
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Si mai exact unde este acest poligon Ilioara ? Si sa nu fie un teren de 10 metri patrati ca asa am fost la recomandarea cuiva la ala de la parcul Tineretului, langa Palatul Copiilor, da acolo abia ai loc sa faci intoarcerea din 3 miscari printre boscheti si crevasele din asfalt :lol:

La Ilioara se intra cu program sau pot, de exemplu, si la 1-2 noaptea ?

#8
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
La mine-n sat merg baietii in poligonul auto si se dau acolo. Mai e parcarea stadionului pentru care odata la 2-3 luni obtin autorizatie de la primarie. Oricum, pentru drifturi si alte alea trebuie sa ai un sfalt foarte bun si asta e mai greu de gasit.

#9
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Pe un camp. Pamant, aluneci mai usor. :P
Bine, nu unul denivelat ca s-ar putea sa zbori.

#10
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Cred ca pamantul nivelat si batatorit e chiar mai greu de gasit decat ceea ce caut eu :lol:

#11
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009
noaptea, in parcarea de la mall baneasa carrefour si ce mai e pe acolo ... nu cred ca deranjezi pe nimeni akolo.

#12
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008
In paralel cu bulevardul Tudor Vladimirescu am vazut o data o scoala ce exersa niste manevre. Nu stiu daca corespunde intocmai cu ce vrei tu.

#13
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
@ SINEKT, uite poligonul in Google Earth:
Attached File  Poligon.jpg   144K   97 downloads

Uite si o poza de acolo:
Attached File  PLG.jpg   25.68K   121 downloads

Si o pozitie (aproximativa) pe harta; trebuie sa intri pe Str. Ilioara, dupa LukOil prima strada la dreapta:
Attached File  Locatie.jpg   81.05K   69 downloads

Cand ne duceam noi, in week-end, NU era program, eram la mica intelegere cu paznicii...

View PostDecember, on 28th September 2009, 13:58, said:

La mine-n sat .....
La tine-n sat trebuie sa vin sa ma dau pe traseul ala montan de care-mi ziceai...   :rolleyes:

Edited by barboso, 28 September 2009 - 14:02.


#14
Aleksy

Aleksy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 19.04.2008
Parca parcarile de hipermarket-uri sunt locuri private si politia nu are voie sa iti dea amenta sau sa intervina ca faci drifturi. Insa daca esti prins pe camere e posibil sa fii dat in judecata de catre proprietarul parcarii.

#15
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Draci. Te da mama in judecata. Ilioara pare perfect, e spatiu cacalau acolo. Sa vedem ce facem. :naughty:

#16
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Poate c-ar fi bine sa discuti cu paznicii, sa le spui ce vrei sa faci acolo, mai ales daca mai sunt si altii prin poligon, ca sa nu te incaieri pe urma cu ei; cand ne duceam noi mai erau cate 5 -6 masini si 2 - 3 motociclete, dar e loc suficient sa te joci si tu intr-un colt.


P.S.  Pui masina la bataie ?   :naughty:
In cazul asta as veni si eu.   :lol:

#17
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006

View Postbarboso, on 28th September 2009, 14:55, said:

La tine-n sat trebuie sa vin sa ma dau pe traseul ala montan de care-mi ziceai...   :rolleyes:
Vino, vino dar cu ce naiba ne dam acolo??? Stai ca tre sa am si o poza...

L.E. Am gasit-o:

Attached Files


Edited by December, 28 September 2009 - 15:46.


#18
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Pe pista la AMKART in Tunari. Platesti si "te dai" . Este destul de mare pista. Te si cronometreaza daca vrei.

Edited by mihai!, 28 September 2009 - 15:59.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate