Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Ce muzică ascultați?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
84 replies to this topic

#37
laserdance

laserdance

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.10.2008

 sorin520, on 24th September 2009, 04:59, said:

[url="[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lunIGnMpETS?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Din ciclul,,melodii cu efecte deosebite''
Pink Floyd-Another brick in the wall
Stiu, e fain da asta cam depaseste termenii de religie si spiritualitate. :D

 eu_unul, on 23rd September 2009, 21:49, said:

niciodata! Scopul topicului este aflarea preferintelor muzicale ale colegilor atei.
Esti printre cei vizati de acest topic posteaza, daca nu gaseste-ti alt topic sa il poluezi.
Ok. Atunci ma mut pe aria de generalitati si tot il deschid.  Sa aflu ce parere au colegii teisti, ce preferinte au la capitolu mentionat de mine. Sau faci cumva discriminari intre atei si teisti ?  :crybaby: Deschid si un topic separat cu titlul : sisteme de sonorizare Behringer pentru muzica bisericeasca. :) Apoi ceva cu titlul : va plac ratele ? - coltul celor care mai intii cerceteaza.

Edited by laserdance, 24 September 2009 - 07:35.


#38
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

 tiestodj20, on 23rd September 2009, 19:27, said:

Uite aici un exemplu de  muzica  pe care o ascult eu



StereoK - Deep Desire (Arthur Deep erised mix)


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9eJSUI5hR6k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



[url="http://www.youtube.c...=Dmbnh0f45n0."]

 laserdance, on 24th September 2009, 07:25, said:

Stiu, e fain da asta cam depaseste termenii de religie si spiritualitate. :D



Tu probabil nu ai citit postul din deschiderea subforumului

#39
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 laserdance, on 24th September 2009, 08:25, said:

Stiu, e fain da asta cam depaseste termenii de religie si spiritualitate. :D


Ok. Atunci ma mut pe aria de generalitati si tot il deschid.  Sa aflu ce parere au colegii teisti, ce preferinte au la capitolu mentionat de mine. Sau faci cumva discriminari intre atei si teisti ?  :crybaby: Deschid si un topic separat cu titlul : sisteme de sonorizare Behringer pentru muzica bisericeasca. :) Apoi ceva cu titlul : va plac ratele ? - coltul celor care mai intii cerceteaza.

Nu pune la suflet... Cine a deschis topicul incearca numai sa experimenteze atitudini ateiste fundamentaliste dupa modelul Coreei de Nord. :D

#40
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

 karuna, on 24th September 2009, 09:11, said:

Nu pune la suflet... Cine a deschis topicul incearca numai sa experimenteze atitudini ateiste fundamentaliste dupa modelul Coreei de Nord. :D





[url="[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nDSVWBWfDw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Grigore Lese-Nu gîndească tăt omu'
Asta pentru că avem definiții diferite despre fundamentalism

#41
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 sorin520, on 24th September 2009, 12:34, said:

Grigore Lese-Nu gîndească tăt omu'
Asta pentru că avem definiții diferite despre fundamentalism

Ce folos daca ai alta definitie daca te comporti intocmai dupa a mea?..

Vezi numa' ca artistul asta e credincios; ai putea fi acuzat de inalta tradare daca ai trai in Coreea. :)
Eu acum nu ascult decat
Tot niste crediciosi:Vangelis & Irene Papas Les 40 Braves

Prefer totusi varianta populara: Panagiotis Lalezas - Saranta palikaria ca suna mai cald.

#42
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

 karuna, on 24th September 2009, 16:28, said:

Ce folos daca ai alta definitie daca te comporti intocmai dupa a mea?..

Vezi numa' ca artistul asta e credincios; ai putea fi acuzat de inalta tradare daca ai trai in Coreea. :)
Eu acum nu ascult decat
Tot niste crediciosi:Vangelis & Irene Papas Les 40 Braves

Prefer totusi varianta populara: Panagiotis Lalezas - Saranta palikaria ca suna mai cald.



A fost o vreme,demult,cînd credința nu avea nevoie de nimic Ea exista pur și simplu Și fiecare răsărit de soare era o sărbătoare Și oamenii erau mîndri că erau oameni și se ajutau între ei și nu iertau pe nimeni care le făcea un rău
Și apoi au venit...,,oamenii'' care le'au explicat că trebuie să se închine,că trebuie să meargă la biserică,că trebuie să aibe sărbători,că în familie este o ierarhie Atunci a apărut pomana,atunci au apărut săracii,cerșetorii,oamenii nevolnici(chandraliii)a apărut rangul,mîndria de a nu muncii,bucuria averii și a banilor Și primii care s'au dus dintre oamenii nou creați,au fost cei care credeau că răsăritul soarelui e o sărbătoare
Da,interpretul este creștin,dar cîntecul?
E o idee(apropo de ascultat!)dar,prefer Elli Kokkinon să zicem- Den Ginete

Edited by sorin520, 24 September 2009 - 17:19.


#43
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009
Cred ca e crestinesc fiindca in videoclip vad numai biserici si cruci; nu inteleg in schimb ce spune ca nu cunosc graiul din Maramures.

#44
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

 karuna, on 24th September 2009, 17:23, said:

Cred ca e crestinesc fiindca in videoclip vad numai biserici si cruci; nu inteleg in schimb ce spune ca nu cunosc graiul din Maramures.



Sper că nu ai pretenția să fie tradus?
Ești blondă sau brunetă?

Edited by sorin520, 24 September 2009 - 17:31.


#45
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 sorin520, on 24th September 2009, 18:30, said:

Sper că nu ai pretenția să fie tradus?
Ești blondă sau brunetă?

Lasa-ma sa-ti raspund numai cu o intrebare in legatura cu a ta curiozitate: esti cumva nervos?
Poate ca am o problema cu auzul ceea ce nu-i nici de ras, nici in legatura cu culoare parului zic eu. Sa-ti fie rusine...

#46
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

 karuna, on 24th September 2009, 18:45, said:

Lasa-ma sa-ti raspund numai cu o intrebare in legatura cu a ta curiozitate: esti cumva nervos?
Poate ca am o problema cu auzul ceea ce nu-i nici de ras, nici in legatura cu culoare parului zic eu. Sa-ti fie rusine...



Ignore!

#47
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 sorin520, on 24th September 2009, 18:50, said:

Ignore!

Mda... Nu stiu daca problema asta ar putea sa supere pe cineva mai mult decat pe cel care sufera din pricina ei. N-o sa mai comentez nimic ca o sa se gaseasca unii sa zica ca-s flame-uri...

#48
IRON_Girl

IRON_Girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 19.09.2009
Madonna, Lady GaGa...oricum nu are nici o legatura spiritualitatea cu muzica pe care o ascult...silly question !!!  :rolleyes:

#49
laserdance

laserdance

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.10.2008

 IRON_Girl, on 25th September 2009, 01:16, said:

Madonna, Lady GaGa...oricum nu are nici o legatura spiritualitatea cu muzica pe care o ascult...silly question !!!  :rolleyes:
Asta ziceam si eu. :huh:

#50
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007

 sorin520, on 23rd September 2009, 12:55, said:

Mulțumesc mult!
Ție ce muzică îți place?

preferintele mele in materie de muzica o sa le impartasesc doar colegilor mei crestini :lol: ,acum am citit si eu titlul topicului......dar pot sa-ti spun doar ca ador jazzul psihedelic :rolleyes:

#51
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

 Stryker_9, on 25th September 2009, 13:31, said:

preferintele mele in materie de muzica o sa le impartasesc doar colegilor mei crestini :lol: ,acum am citit si eu titlul topicului......dar pot sa-ti spun doar ca ador jazzul psihedelic :rolleyes:



Respect alegera ta!

#52
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lSnWhsmlGec?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ddn4MGaS3N4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#53
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007

 karuna, on 24th September 2009, 19:45, said:

Mda... Nu stiu daca problema asta ar putea sa supere pe cineva mai mult decat pe cel care sufera din pricina ei. N-o sa mai comentez nimic ca o sa se gaseasca unii sa zica ca-s flame-uri...
Tocmai mi-am dat seama că ai o problemă... Pe lângă cea pe care-am bolduit-o, îți place să faci offtopic. Dacă s-a făcut subforum pentru atei, nu umple și aici paginile cu post-urile tale total pe lângă subiect, te rog.

#54
giiredaniela

giiredaniela

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 291
  • Înscris: 01.01.2009
# 53 Dacă s-a făcut subforum pentru atei, nu umple și aici paginile cu post-urile tale total pe lângă subiect, te rog.


Dacă s-a făcut subforum pentru atei de ce se scrie despre Dumnezeu/credința în El aici? :w00t:  Nu puteți fără El sau ce naiba e cu voi? Scrieți și voi pe aici despre filosofia asta ateistă, viitorul promițător, etc.(nu cred să nu aveți idei) Lăsăți odată temele ce țin de Dumnezeu! Nu de altă, dar lăsați impresia că numai atei nu sunteți :D . Da și să nu credeți greșit, eu respect ateii, la fel ca pe toți oamenii, dar nu îmi sunt deloc simpatici și acei atei care numai de Dumnezeu știu să vorbească. Nu e nici o problemă, doar că arătați ridicol vorbind atît de mult despre ceva (prin prisma ateistă) inexistent, unde mai pui că, parcă, vă vreți logici și raționali :lol: . Atîta tot, mie oamenii ridicoli nu îmi sunt simpatici, nu am treabă cu ateii. :D
PS: Eu căutam topicul !Credeți că Dumnezeu....", dar surpriză - e la atei, mișto :lol: !


Ontopic: Nu îmi place rock-ul agresiv, hip-hop (cu mici excepții, cum ar fi ăsta: (nu am răbdare să caut pe youtube) [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3BmI0EUREhE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ], că-i de-al meu), manele. Cam asta, dar posibil mai sunt.
Trebuie să remarc, titlul top-icului acesta este în temă, felicitări! (de conținut nu zic nimic, am citit doar ultimul post). :D

Edited by giiredaniela, 26 September 2009 - 21:46.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate