Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 

Teapa programul de loialitate 'Cosmote pentru tine'

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#55
shoru

shoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 18.03.2007

View Postvlad2006, on 26th October 2009, 13:55, said:

mai am putin si termin contractul de 2 ani si in webcare mi-a aparut ca imi ofera 55 euro SAU 25 min nationale la o prelungire pe 24 luni a abonamentului actual (fo 60 ala vechi), DAR in optiuni imi apare doar posibilitatea de prelungire cu FO Plus 100 (asta nou) pe 12/24 luni.

daca as trece la un abonament superior pe 2 ani nu ar fi logic ca si bonusul meu (minute/ bani) sa fie mai mare ? nu ar fi normal sa am la optiuni si actualul meu abonament ? eventual si o lista de telefoane din care sa aleg ?
La CFO60 e aproximativ 48 euro subventia

#56
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006

View Postd1ab0l33k, on 26th October 2009, 17:36, said:

Poti sa-ti pastrezi planul tarifar vechi... iar chestia cu subventia variaza in functie de planul tarifar si durata contractuala!

Next time... read!

am citit, dar aplicatia din webcare nu este dinamica. adica ar trebui sa-mi afiseze ce subventie am daca trec pe urmatorii 2 ani de la cfo60 pana la cfo 730. acum aplicatia doar iti da un mesaj legat de vechiul abonament, nimic legat de restul abonamentelor.

#57
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
e noua aplicatia, mai dai ceva ragaz de timp sa se maturizeze.

#58
d.sorin

d.sorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.02.2005
Pentru prelungirea contractului pe o perioadă de 24 de luni păstrând planul tarifar actual, beneficiezi de o reducere de 100 € (din prețul fără TVA) la achiziționarea unui nou telefon mobil sau de creșterea minutelor din abonament cu 40 minute naționale suplimentare lunar.

Tocmai am primit asta de la cosmote. Sa inteleg ca reducerea se aplica la pretul fara t.v.a.?

#59
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
Dupa cum s-a mai spus pe aici se poate cumpara un telefon la prelungire (star si ku990i) la pretul de abonat nou. Ce ma fac insa daca la Germanos si la Internity nu cunoaste nimeni chestiunea asta. M-am lovit de refuzul lor. Mi se spune ca nu exista asa ceva. La 1234 mi se spune ca sa vorbeasca dealerul cu ei, adica sa sun eu (sau dealerul) la 1234 cand sunt la magazin. Vi se pare normal? Si daca dealerul refuza sa vorbeasca? Ori e oferta nationala ori nu e? Voi cum ati proceda?

#60
lara28

lara28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 25.10.2009

View Postpiton, on 28th October 2009, 14:00, said:

Dupa cum s-a mai spus pe aici se poate cumpara un telefon la prelungire (star si ku990i) la pretul de abonat nou. Ce ma fac insa daca la Germanos si la Internity nu cunoaste nimeni chestiunea asta. M-am lovit de refuzul lor. Mi se spune ca nu exista asa ceva. La 1234 mi se spune ca sa vorbeasca dealerul cu ei, adica sa sun eu (sau dealerul) la 1234 cand sunt la magazin. Vi se pare normal? Si daca dealerul refuza sa vorbeasca? Ori e oferta nationala ori nu e? Voi cum ati proceda?
este o oferta doar in magazinele cosmote , cei de la 1234 spun asta dar nu stiu foarte bine regulile.

#61
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007

View Postlara28, on 28th October 2009, 22:08, said:

este o oferta doar in magazinele cosmote , cei de la 1234 spun asta dar nu stiu foarte bine regulile.
Astazi am vorbit la 1234 si mi s-a spus pentru a patra oara ca pot lua tel si de la dealeri. Oare 4 angajati de la 1234 sa nu cunoasca regulile? Maine voi merge la magazin si ii voi pune in legatura. Sunt curios cum o sa decurga discutia.

#62
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Postpiton, on 29th October 2009, 14:22, said:

Astazi am vorbit la 1234 si mi s-a spus pentru a patra oara ca pot lua tel si de la dealeri. Oare 4 angajati de la 1234 sa nu cunoasca regulile? Maine voi merge la magazin si ii voi pune in legatura. Sunt curios cum o sa decurga discutia.

Campania este valabila si in magazinele Germanos/Internity...
Pentru angajati exista informari in privinta asta... daca ti se spune ca nu exista asa ceva cere si tu sa vorbesti cu directorul, poate el stie! :D

#63
tupeu4you

tupeu4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 19.11.2006
eu imi prelungesc cu un an abonamentul pe firma si primesc 65E voucher cu care  imi voi cumpara un GPS de la Germanos, destul de bine...

#64
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006

View Postd.sorin, on 27th October 2009, 15:07, said:

Pentru prelungirea contractului pe o perioadă de 24 de luni păstrând planul tarifar actual, beneficiezi de o reducere de 100 € (din prețul fără TVA) la achiziționarea unui nou telefon mobil sau de creșterea minutelor din abonament cu 40 minute naționale suplimentare lunar.

Tocmai am primit asta de la cosmote. Sa inteleg ca reducerea se aplica la pretul fara t.v.a.?

asa e.

#65
d.sorin

d.sorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.02.2005
am luat un w995 de la germanos
am platit 1007 lei(am avut 100 euro la prelungire)
pretul pentru un nou abonament(cfo200) era in jur de 1000 lei
deci ii ok

#66
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
Am luat samsung s5230 de la Germanos la pret de abonat nou cu prelungirea contractului. Povestea a fost cam asa: am mers la magazin, a vorbit cineva de acolo cu un operator de la 1234 care a spus ca nu-l pot lua decat de la magazinele Cosmote. Am plecat, am sunat din nou la 1234 si am cerut lamuriri. M-a preluat o domnita foarte draguta care mi-a spus sa merg la magazin din nou (noroc ca magazinul e foarte aproape de mine). Am stabilit ora la care voi fi la magazin si m-a sunat domnisoara (la fix). A vorbit cu angajatele de acolo care erau foarte reticente si le-a lamurit ca trebuie sa-mi dea telefonul dar nu cu subventie ci la pret de abonat nou pentru ca este CAMPANIE NA-TI-O-NA-LA. Dupa convorbire angajatele mi-au bagat o faza cum ca telefoanele erau ,,deja promise''.....bla, bla.... lucru pe care nu il spusesera si domnisoarei de la 1234. Le-am spus ca sun din nou la relatii cu clientii. Mi-au zis sa sun. Cand am scos telefonul au cedat. Au zis sa nu mai sun ca incearca sa vada ce pot face. Si au putut. Nu am castigat mare lucru. E vorba de un avantaj de vreo 200 lei din faptul ca l-am luat la pret de abonat nou si nu cu subventie. Insa m-a indarjit indaratnicia celor de la Germanos. Si am apreciat bunavointa lu' tanti de la Cosmote. Din partea mea nota 10 pentru Cosmote (cel putin azi) si o corigenta pentru Germanos.

#67
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,733
  • Înscris: 06.07.2005

View Postpiton, on 30th October 2009, 16:32, said:

Am luat samsung s5230 de la Germanos la pret de abonat nou cu prelungirea contractului.

Pe asta n-o stiam.
Pastele mumei lor.... m-am dus azi si m-a lamurit un angajat cosmote ca la prelungire platesti telefonul cu pretul de la liber si m-a tot indemnat sa fac abonament nou, sau sa il pastrez si pe cel vechi(vreau sa pastrez numarul) si pe cel nou,ca e mai ieftin bla bla. Vreau telefonul, dar imi vreau si numarul. O sa trec pe cartela si daca apare ceva poate revin. Sau poate imi bag picioarele in ei si trec pe alta retea.

#68
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 10.04.2009
[ http://www.imagehosting.ro/images/55eq4se07ratwyh9rnzl_thumb.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

un coleg si-a luat acest model la prelungire pe 2 ani - CFO 110 - a mai dat 300 lei diferenta [ http://i39.tinypic.com/j9tquv.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#69
cattani

cattani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 24.02.2005
Am si eu o nemultumire legata de minutele de loialitate.

În cazul în care vrei să treci la un alt abonament aceste minute de loialitate se pierd. De ce oare ?
Recent am reînnoit abonamentul tocmai datorită acestor minute care acum la pierd dacă mă mut la un abonament mai mare.
Nu mi se pare corect, voi ce părere aveți ?

#70
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005

View Postcattani, on 1st November 2009, 17:01, said:

Am si eu o nemultumire legata de minutele de loialitate.

În cazul în care vrei să treci la un alt abonament aceste minute de loialitate se pierd. De ce oare ?
Recent am reînnoit abonamentul tocmai datorită acestor minute care acum la pierd dacă mă mut la un abonament mai mare.
Nu mi se pare corect, voi ce părere aveți ?
Conform confitiilor programul, acesta poate fi retras oricand.

#71
cattani

cattani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 24.02.2005
practic nu am nici un motiv sa trec la un abonament mai mare daca pierd minutele de loialitate.
ar avea si ei de castigat dar vad ca nu vor asta.

#72
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
nu e corect, ar trebui sa se pastreze mai ales ca ai semnat prelungire de 2 ani pentru ele.

Edited by aum, 02 November 2009 - 13:58.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate