Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Teapa programul de loialitate 'Cosmote pentru tine'

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#1
ancapo12

ancapo12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 06.08.2009
Daca este cu muuult mai ieftin sa-ti faci abonament ca si client NOU fata de client EXISTENT (cu subventie cu tot) unde se aplica programul de loialitate?

Cei care va apropiati de expirarea termenului contractului de colaborare, faceti un mic calcul, pe baza subventiei acumulate, si o sa vedeti ca nu exista programul de loialitate.

Ex.: Mergeti si rugati-i sa va calculeze cat trebuie sa cotizati in plus daca va cumparati un telefon din promotia Happy Hours in Magazinele Cosmote! daca va faceti abonament ca si 1. client NOU si 2. client EXISTENT. :angry:

Revin cu noutati dupa ce voi cere lamuriri in discutia cu Departamentul de Loialitate poate chiar cu Celesta Padineanu, Manager Departament Loialitate si Retentie COSMOTE Romania.

#2
mihai1304

mihai1304

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 06.09.2009

 ancapo12, on 9th September 2009, 23:28, said:

Daca este cu muuult mai ieftin sa-ti faci abonament ca si client NOU fata de client EXISTENT (cu subventie cu tot) unde se aplica programul de loialitate?

Cei care va apropiati de expirarea termenului contractului de colaborare, faceti un mic calcul, pe baza subventiei acumulate, si o sa vedeti ca nu exista programul de loialitate.

Ex.: Mergeti si rugati-i sa va calculeze cat trebuie sa cotizati in plus daca va cumparati un telefon din promotia Happy Hours in Magazinele Cosmote! daca va faceti abonament ca si 1. client NOU si 2. client EXISTENT. :angry:

Revin cu noutati dupa ce voi cere lamuriri in discutia cu Departamentul de Loialitate poate chiar cu Celesta Padineanu, Manager Departament Loialitate si Retentie COSMOTE Romania.
daca esti client existent poti sa beneficiezi de preturile din oferta daca iti prelungesti abonamentul(se poate face cu 2 luni inaintea terminarii contractului) doar sa iti schimbi abonamentul adica sa l maresti... daca nu vrei sa maresti abonamentul benficiezi fie de o reducere calculata in functie de tipul abonamentului altele fie de nu stiu ce minute in plus despre care nu am stat sa le aud ca nu m au interesat..

#3
ancapo12

ancapo12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 06.08.2009
Alt dezavantaj pentru clientii EXISTENTI care devin clienti NOi : isi mai pierd si numarul. Asta pentru a-ti rasplati increderea si fidelitatea??? :lol:

Edited by ancapo12, 10 September 2009 - 09:57.


#4
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Cum adica isi mai pierd si numarul? Nu poti sa il treci pe cartela si apoi sa te reabonezi?

#5
madmax80

madmax80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 20.01.2008

 onlyone, on 10th September 2009, 11:00, said:

Cum adica isi mai pierd si numarul? Nu poti sa il treci pe cartela si apoi sa te reabonezi?

cu siguranta merge.....

#6
ancapo12

ancapo12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 06.08.2009

 onlyone, on 10th September 2009, 11:00, said:

Cum adica isi mai pierd si numarul? Nu poti sa il treci pe cartela si apoi sa te reabonezi?


da, se poate sa treci pe cartela si sa te poti reabona dar numai dupa 3 luni

#7
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Sau te poti porta in Orange si apoi inapoi in CosmOTE.

#8
ancapo12

ancapo12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 06.08.2009
COSMOTE Pentru Tine  Retraieste bucuria inceputului! Iti multumim ca esti alaturi de noi in fiecare zi!
Prin noul program de loialitate COSMOTE Pentru Tine iti oferim acum cele mai bune avantaje! La prelungirea contractului pentru inca 24 luni iti oferim:
  :coolspeak:  (Suna tentant nu? Ei bine, nu este deloc avantajos - cel putin pentru mine)

Ex. la ABONAMENT CFO 130/24luni pentru:

1. Nokia 7610
564 lei - client EXISTENT cu valoarea subventiei mele TELEFOANE NOI LA PRETURI SPECIALE :thumbdown:
129 lei - client NOU promotia Happy Hoursin Magazinul Cosmote Mosilor! (ciudat este ca cei de la Serviciul de Relații cu Clienții nu stiau ca acest telefon se vinde in acest magazin in aceasta promotie)

2. NOKIA 7210 Supernova
client EXISTENT:  88.78E (valoare telefon in oferta promotionala) - valoarea subventiei mele = 94.49 LEI+ tva TELEFOANE NOI LA PRETURI SPECIALE :thumbdown:
client NOU = 91.47 LEI +TVA

Programul de loialitate „COSMOTE Pentru Tine”, conceput special pentru a-ti rasplati increderea si fidelitatea si ca beneficiezi de avantaje unice NU exista : :nonobad:

Concluzie: clientii EXISTENTI (persoanele fizice) care si-au indeplinit obligatiile contractuale: au achitat integral facturile la scadenta, in conformitate cu termenii contractului; n-au folosit/permis vreunei terte persoane sa foloseasca serviciile COSMOTE pentru scopuri imorale sau ilegale; si-au platit tarifele/costurile pentru serviciile alese si au respectat orice conditii de folosire a acestora; doresc sa-si schimbe planul tarifar cu o valoare mai mare decat cel initial - nu au nici un avantaj fata de clientii NOI care NU au vechime in COSMOTE. :angry:

Angajatii de la departamentul de loialitate n-au avut ce sa-mi zica decat ca: acestea sunt conditiile daca va convine f bine daca nu ... :argue:

Asa ca va urez sa studiati toate ofertele de pe piata cu multa atentie si rabdare ca sa va puteti alege exact ce vi se potriveste! :eek:

Edited by ancapo12, 10 September 2009 - 18:13.


#9
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 25.01.2007
pai... nu e asa la toate retelele? la fidelizare ai telefon mai ieftin decat la pret la liber. asta e avantajul, nu trebuie sa te compari cu pretul telefonului la abonament nou.

#10
ancapo12

ancapo12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 06.08.2009

 slai, on 10th September 2009, 21:20, said:

pai... nu e asa la toate retelele? la fidelizare ai telefon mai ieftin decat la pret la liber. asta e avantajul, nu trebuie sa te compari cu pretul telefonului la abonament nou.


nu era o comparatie facuta intre un telefon luat fara conectare si unul cu abonament ci pentru telefoane luate numai pe ABONAMENT CFO 130 min/24luni, la 1. prelungire si 2. conectare initiala

#11
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 25.01.2007
pai e normal ca la inceput sa ai telefon mai ieftin decat la fidelizare. u asa cred ca e normal. si asa e peste tot.
la orange de exemplu:
Samsung U800
   prelungire contract cu 24 de luni  
95 EUR
prelungire contract cu 12 luni
148,80 EUR
cu abonament 79 si la liber 171.
deci fidelizarea e intre pretul telefonului la inceput si pretul lui la liber.

#12
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Puteti sa va calculati corect subventia acordata la webcare.cosmote.ro va anunt eu pe 29 ca atunci il pot prelungi. Daca este asa cum spune initiatorul topicului ori renunt la cosmote ori fac alt abonament nu este prea greu.. !

#13
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

 slai, on 10th September 2009, 21:11, said:

pai e normal ca la inceput sa ai telefon mai ieftin decat la fidelizare. u asa cred ca e normal. si asa e peste tot.
la orange de exemplu:
Samsung U800
   prelungire contract cu 24 de luni  
95 EUR
prelungire contract cu 12 luni
148,80 EUR
cu abonament 79 si la liber 171.
deci fidelizarea e intre pretul telefonului la inceput si pretul lui la liber.

doar ca este o mica/mare diferenta intre Orange/Vodafone si Cosmote ... la primii doi poti plati o mare parte sau chiar in intregime cu puncte de fidelizare ;)

asta este fidelizare ;)

#14
ancapo12

ancapo12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 06.08.2009

 SuperMelon, on 10th September 2009, 22:15, said:

Puteti sa va calculati corect subventia acordata la webcare.cosmote.ro va anunt eu pe 29 ca atunci il pot prelungi. Daca este asa cum spune initiatorul topicului ori renunt la cosmote ori fac alt abonament nu este prea greu.. !


Nu este nevoie sa astepti sa-ti calculeze subventia; mergi oricand in magazine, cere o oferta de preturi printata pe care o poti pastra si fa calculele la mai multe telefoane cu o subventie de ex: 70E + TVA, cum a fost a mea. :(

Astazi la Internity un agent mi-a zis ca si el a trebui sa renunte la subventie si la numar si sa treaca la abonament nou, fiind mult mai avantajos.

 slai, on 10th September 2009, 22:11, said:

pai e normal ca la inceput sa ai telefon mai ieftin decat la fidelizare. u asa cred ca e normal. si asa e peste tot.
la orange de exemplu:
Samsung U800
   prelungire contract cu 24 de luni  
95 EUR
prelungire contract cu 12 luni
148,80 EUR
cu abonament 79 si la liber 171.
deci fidelizarea e intre pretul telefonului la inceput si pretul lui la liber.


Atunci care mai sunt avantajele de loialitate ale clientului existent care are o vechime de 2 ani in fata clientului nou? La Orange, ca tot ai dat exemplu, ca poate ma abonez la ei :naughty:

Edited by ancapo12, 10 September 2009 - 22:51.


#15
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

 slai, on 10th September 2009, 22:11, said:

pai e normal ca la inceput sa ai telefon mai ieftin decat la fidelizare. u asa cred ca e normal. si asa e peste tot.
la orange de exemplu:
Samsung U800
prelungire contract cu 24 de luni  
95 EUR

cu abonament 24 de luni
79
deci fidelizarea e intre pretul telefonului la inceput si pretul lui la liber.

Da dar diferenta este de 16 euro, acoperita uneori in puncte thankyou. Plus ca orange a avut mereu la prelungire Best Deal telefoane cam la acelasi pret cu abonamentele noi. PARCA :)
La vodafone de exemplu am luat la fidelizare niste telefoane sony ericsson 3G mult sub pretul la care le putea lua un abonat nou.
Oferte si oferte...

#16
M69

M69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 21.10.2008

 ancapo12, on 9th September 2009, 23:28, said:

Revin cu noutati dupa ce voi cere lamuriri in discutia cu Departamentul de Loialitate poate chiar cu Celesta Padineanu, Manager Departament Loialitate si Retentie COSMOTE Romania.

Daca ajungi sa vorbesti cu Celesta Padineanu, sa ne spui si noua ce mai face UPC-ul  :lol:

http://www.zf.ro/bus...i-mici-4594136/

#17
dragos1us

dragos1us

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 14.08.2006
la orange si vodafon fidelizarea este la un an, la cosmote stau si astept sa treaca 2 ani ca sa aflu ca la 2 abonamente care le am primesc reducere 65 de euro la pretul standard al unui telefon care oricum este mai scump la ei cu vreo 2 mil decat la alte magazine:P

#18
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009

 dragos1us, on 11th September 2009, 07:34, said:

la orange si vodafon fidelizarea este la un an, la cosmote stau si astept sa treaca 2 ani ca sa aflu ca la 2 abonamente care le am primesc reducere 65 de euro la pretul standard al unui telefon care oricum este mai scump la ei cu vreo 2 mil decat la alte magazine:P

Pe 29 luna asta vin si eu cu o parere.. Daca nu e oferta buna la prelungire cred ca imi dau cu tezla in c$#%e si ma duc la orange sau vodafone si asa au semnal mai bun sper ca si telefoane la oferte ceva mai bune ca operatorul cosmote.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate