Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Teapa programul de loialitate 'Cosmote pentru tine'

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#91
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,590
  • Înscris: 10.04.2009

View Postmyimyic, on 4th February 2010, 18:25, said:

mie mi-au oferit noul real option 135, 2 luni gratuite de abon, un sim prepay si nokia 6303 la prelungire pe 2 ani cu 149 ron. e bine?

e destul de bine :)

6303 la 150 lei mi se pare destul de rezonabil + 2 luni gratuite

ce tip de abonament ai acum ?

... daca imi ofera si mie o astfel de oferta prelungesc, daca ma ia cu 50-60 euro (praf in ochi) reziliez imediat

momentan am micsorat abonamentul, il aveam de 10 euro (CFO) dar nu vorbeam toate minutele in retea si am trecut la unul de 8 euro (CRO)

Edited by beavis03, 04 February 2010 - 20:13.


#92
myimyic

myimyic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 13.04.2007

View Postbeavis03, on 4th February 2010, 20:10, said:

e destul de bine :)

6303 la 150 lei mi se pare destul de rezonabil + 2 luni gratuite

ce tip de abonament ai acum ?

... daca imi ofera si mie o astfel de oferta prelungesc, daca ma ia cu 50-60 euro (praf in ochi) reziliez imediat

momentan am micsorat abonamentul, il aveam de 10 euro (CFO) dar nu vorbeam toate minutele in retea si am trecut la unul de 8 euro (CRO)
real option 135.

#93
myimyic

myimyic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 13.04.2007
numai ca oferta lor e un mare nimic deoarece 6303 nu se mai gaseste la nici un magazin cosmote. am fost la cel putin 10.
m-am hotarat o sa-l reziliez. poate peste 3 luni o sa apara ceva mai bun.

#94
daniel1999

daniel1999

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 07.04.2009

View Postmyimyic, on 5th February 2010, 13:46, said:

numai ca oferta lor e un mare nimic deoarece 6303 nu se mai gaseste la nici un magazin cosmote. am fost la cel putin 10.
m-am hotarat o sa-l reziliez. poate peste 3 luni o sa apara ceva mai bun.
bine faci:

Edited by daniel1999, 05 February 2010 - 13:57.


#95
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005

View Postbeavis03, on 3rd February 2010, 16:00, said:

alta aberatie in stilul Cosmote

la Orange azi am reziliat si maine imi pot face linistit abonament pe acelasi numar

foarte ciudati grecii, nu-i de ajuns ca te obliga sa faci abonament pe 2 ani (au orgasme multiple cand reusesc treaba asta) - mai trebuie sa astepti si 3 luni daca vrei sa faci contract din nou pe acelasi numar

cat despre fidelizarea vechilor abonati... este aberant ca acelasi om daca vrea sa-si cumpere telefonul cu un nou abonament il ia aproape gratis iar la "fidelizare" trebuie sa dea 300-400 lei cel putin (asta in caz ca nu-si cumpara un 1208) :thumbdown:

P.S: stie cineva cand urmeaza rebranduirea in T-Mobile ? poate mai schimba nemtii ceva la sistemul asta :console:

La orange trebuie sa astepti 4 luni. Si la ei platesti mai mult pentru un telefon ca si client existent. Hai sa aberam... Vad ca de cand nu mai da Cosmote 2000 min in retea cu 2 euro (sau cat era) nu mai e laudat pe toate forumurile. Deh, se schimba moda... :)

#96
daniel1999

daniel1999

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 07.04.2009

View Posthoria.popescu, on 8th February 2010, 11:57, said:

La orange trebuie sa astepti 4 luni. Si la ei platesti mai mult pentru un telefon ca si client existent. Hai sa aberam... Vad ca de cand nu mai da Cosmote 2000 min in retea cu 2 euro (sau cat era) nu mai e laudat pe toate forumurile. Deh, se schimba moda... :)
offtopic: daca nu venea cosmote sa dea cateva mii de minute in retea pentru cativa euro vorbeam si acum cu 0.14 in retea (si asta il consideram un tarif convenabil)  :naughty:

#97
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
tot offtopic: Inainte sa apara cosmote eu aveam cel putin 180 min in retea cu 3 nr favorite si seara + vreo 20 min nationale (daca nu cumva aveam deja optiunea "minute flexibile"). Iar daca vrei sa comparam strict tarife, acum la abonamentul de 3 euro minutul in retea costa 0.13 euro. Nu stiu de ce va tot raportati la tariful minutului in retea... meritul Cosmote este aparitia optiunilor cu multe minute in retea. De fapt, meritul este mult spus. Alta sansa nu aveau. Acum incep si ei sa revina la "normal" si unii incep sa fie nemultumiti. Probabil e firesc.

Edited by horia.popescu, 08 February 2010 - 12:21.


#98
daniel1999

daniel1999

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 07.04.2009

View Posthoria.popescu, on 8th February 2010, 12:19, said:

tot offtopic: Inainte sa apara cosmote eu aveam cel putin 180 min in retea cu 3 nr favorite si seara + vreo 20 min nationale (daca nu cumva aveam deja optiunea "minute flexibile"). Iar daca vrei sa comparam strict tarife, acum la abonamentul de 3 euro minutul in retea costa 0.13 euro. Nu stiu de ce va tot raportati la tariful minutului in retea... meritul Cosmote este aparitia optiunilor cu multe minute in retea. De fapt, meritul este mult spus. Alta sansa nu aveau.

eu/noi nu vorbesc/vorbim numai seara, numai in weekend sau numai cu 3 prieteni
si la ce vrei sa ne raportam?? daca vorbeai 300 de minute peste alea 180 cat plateai? iti iesea pe nas...
plus ca tu ce imi povestesti era la abonament; ai uitat ce era la cartela?
stelute peste stelute si academia de intelegere o ofertelor (macar aia era din alt film)...
nu le ridic statuie celor de la cosmote, dar....trebuie sa le recunoastem meritele

#99
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,590
  • Înscris: 10.04.2009

View Posthoria.popescu, on 8th February 2010, 11:57, said:

La orange trebuie sa astepti 4 luni. Si la ei platesti mai mult pentru un telefon ca si client existent. Hai sa aberam... Vad ca de cand nu mai da Cosmote 2000 min in retea cu 2 euro (sau cat era) nu mai e laudat pe toate forumurile. Deh, se schimba moda... :)

poate acum trebuie sa astepti 4 luni, anul trecut nu era asa :nonobad:

platesti dar nu in halul asta => un abonat nou isi ia un telefon moca iar un client vechi cu acelasi abonament plateste pana ii sar ochii din cap diferenta

care e aberatia ? sau nu e nici o diferenta daca tu dai 300 lei pe un telefon iar un client nou (care poate sa plece din retea dupa 1 an) cumpara acelasi telefon cu 1 euro :lol:

nu stiu cum a fost cu 2.000 min sau cate mii erau mai demult eu vorbesc de abonamentul pe care l-am facut in iulie 2008 :)

#100
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Pai asta fac si eu, le recunosc meritele. Si, ca sa revenim ontopic, cred ca era de asteptat ca, de la un moment dat incolo, Cosmote sa nu mai fie atat de generos in oferte. Si-a atins scopul cu ofertele "incendiare", acum joaca aproape in aceeasi liga cu Orange si Vodafone si, in consecinta, se comporta asemanator.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate