Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Teapa programul de loialitate 'Cosmote pentru tine'

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#19
ancapo12

ancapo12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 06.08.2009

View PostM69, on 11th September 2009, 07:16, said:

Daca ajungi sa vorbesti cu Celesta Padineanu, sa ne spui si noua ce mai face UPC-ul  :lol:

http://www.zf.ro/bus...i-mici-4594136/

Multumesc pentru observatie :newblush: , datorita tie :clapping: am intrebat si am aflat cine este CRM, Loyalty&Retention Department Manager si head office la loyalty & retention office; daca mai are nevoie careva de aceste informatii i le pot trimite intr-un mesaj privat.

#20
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005

View Postancapo12, on 9th September 2009, 23:28, said:

Daca este cu muuult mai ieftin sa-ti faci abonament ca si client NOU fata de client EXISTENT (cu subventie cu tot) unde se aplica programul de loialitate?

Cei care va apropiati de expirarea termenului contractului de colaborare, faceti un mic calcul, pe baza subventiei acumulate, si o sa vedeti ca nu exista programul de loialitate.

Ex.: Mergeti si rugati-i sa va calculeze cat trebuie sa cotizati in plus daca va cumparati un telefon din promotia Happy Hours in Magazinele Cosmote! daca va faceti abonament ca si 1. client NOU si 2. client EXISTENT. :angry:

Revin cu noutati dupa ce voi cere lamuriri in discutia cu Departamentul de Loialitate poate chiar cu Celesta Padineanu, Manager Departament Loialitate si Retentie COSMOTE Romania.


Off topic: Celesta Padineanu este MANAGER LOIALIZARE SI RETENTIE CLIENTI la UPC,nu Cosmote:)

#21
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 25.01.2007
pentru comparatie http://www.orange.ro...lefoane-ro.html este oferta orange la prelungire 1 an/ 2 ani.

Quote

Atunci care mai sunt avantajele de loialitate ale clientului existent care are o vechime de 2 ani in fata clientului nou? La Orange, ca tot ai dat exemplu, ca poate ma abonez la ei naughty.gif
faptul ca ai un numar stabil.  pentru unii poate fi important si aspectul asta. fiecare hotaraste daca pastreaza numarul, cu dezavantajul telefonului mai scump sau ia numar nou cu telefon mai ieftin.

#22
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,360
  • Înscris: 03.04.2004
Bai oameni, o fi la Voda si Oranj la 1 an dupa sa refaci fidelizare cand tu deja ai semnat pe 2 ani, dar poate nu stiti ca se cumuleaza ce ti-a ramas dinainte (adica 1 an) plus anul nou sau inca 2 (depinde cum semnezi), deci iesi mai naspa daca vrei sa iesi din retea. Macar la Cosmote nu-ti da voie decat daca ai terminat obligatia, stii una si buna.
Ma rog, e si asta o strategie de a fenta clientii.

#23
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006

View Postemanu900, on 11th September 2009, 20:02, said:

Bai oameni, o fi la Voda si Oranj la 1 an dupa sa refaci fidelizare cand tu deja ai semnat pe 2 ani, dar poate nu stiti ca se cumuleaza ce ti-a ramas dinainte (adica 1 an) plus anul nou sau inca 2 (depinde cum semnezi), deci iesi mai naspa daca vrei sa iesi din retea. Macar la Cosmote nu-ti da voie decat daca ai terminat obligatia, stii una si buna.
Ma rog, e si asta o strategie de a fenta clientii.
gresit, nu se aduna, se suprapun, de exemplu: ai contract pe 2 ani si dupa 1 an poti face didelizare cu prelungire1/2 ani, atunci mai ai cu ei contract 1 an in cazul prelungiri cu 1 an sau 2 ani in cazul prelungiri cu 2 ani
1 an(abonament) +1 an(fidelizare)=1 an contract
1 an(abonament) + 2 ani(fidelizare)=2 ani contract

#24
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View Postcrustaceu, on 10th September 2009, 22:29, said:

doar ca este o mica/mare diferenta intre Orange/Vodafone si Cosmote ... la primii doi poti plati o mare parte sau chiar in intregime cu puncte de fidelizare ;)
unde poti plati in intregime?
poate la telefoane pana in 3 milioane, la telefoane mai scumpe stiam ca nu poti acoperi pretul cu puncte de fidelitate decat 50% din pretul telefonului
iar punctele se expira dupa o perioada 3 ani parca, sau mai putin
oricum pentru punctele de fidelitate trebuie sa ai facturi mari sa poti strange ceva consistent, deci tot frectie este

#25
Laur1975

Laur1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 22.07.2006

View PostFlorin_lou, on 12th September 2009, 10:04, said:

gresit, nu se aduna, se suprapun, de exemplu: ai contract pe 2 ani si dupa 1 an poti face didelizare cu prelungire1/2 ani, atunci mai ai cu ei contract 1 an in cazul prelungiri cu 1 an sau 2 ani in cazul prelungiri cu 2 ani
1 an(abonament) +1 an(fidelizare)=1 an contract
1 an(abonament) + 2 ani(fidelizare)=2 ani contract
Corect, se suprapun.

#26
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009
ancapo12, mergi la un magazin Cosmote sau la un dealer si intreaba de curiozitate cum se calculeaza subventia! O sa vezi de ce este mai convenabil pentru cei care nu platesc nimic in plus la factura pe langa abonament sa incheie un contract nou! Daca ai avut facturi ceva mai mari este normal sa ai si o subventie babana, dar cand tu nu treci nici macar cu un cent peste valoarea abonamentului la ce te astepti!?

#27
ancapo12

ancapo12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 06.08.2009
Cand am fost in magazinul Germanos din PlatzaMall unul din angajati mi-a zis ca subventia se calculeaza la curs valuar 1 Euro = 5.00 lei   :peacefingers: nu la 4.27 cum e la cursul BNR; pentru ca n-am crezut am urcat la etaj unde am gasit magazinul 4Free si angajata de acolo, a ramas si ea surprinsa de ce a zis cel de la Germanos, spunand ca cei de la Cosmote stabilesc cursul, nu cei de la Germanos.

Edited by ancapo12, 16 September 2009 - 13:01.


#28
shoru

shoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 18.03.2007

View Postancapo12, on 16th September 2009, 14:01, said:

Cand am fost in magazinul Germanos din PlatzaMall unul din angajati mi-a zis ca subventia se calculeaza la curs valuar 1 Euro = 5.00 lei   :peacefingers: nu la 4.27 cum e la cursul BNR; pentru ca n-am crezut am urcat la etaj unde am gasit magazinul 4Free si angajata de acolo, a ramas si ea surprinsa de ce a zis cel de la Germanos, spunand ca cei de la Cosmote stabilesc cursul, nu cei de la Germanos.
Pt luna septembrie cursul stabilit de Cosmote e 4.27 RON

#29
ancapo12

ancapo12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 06.08.2009

View Postd1ab0l33k, on 15th September 2009, 20:27, said:

ancapo12, mergi la un magazin Cosmote sau la un dealer si intreaba de curiozitate cum se calculeaza subventia! O sa vezi de ce este mai convenabil pentru cei care nu platesc nimic in plus la factura pe langa abonament sa incheie un contract nou! Daca ai avut facturi ceva mai mari este normal sa ai si o subventie babana, dar cand tu nu treci nici macar cu un cent peste valoarea abonamentului la ce te astepti!?

Corect! Ai dreptate ca cei care depasesc valoarea abonamentului sa aibe o subventie mult mai > (in acest caz fiind si eu) fata de cei care nu platesc nici macar cu un cent peste valoarea abonamentului (cum presupui tu ca ma aflu).

Ce nu inteleg eu este: de ce clientul NOU are mai multe avantaje fata de un client existent (chiar daca nu plateste nici macar cu un cent peste valoarea abonamentului, el si-a indeplinit obligatiile contractuale: si-a platit facturile la termen, etc.) care are de pierdut (tarife mai mari la valoarea telefoanelor)?

View Postshoru, on 16th September 2009, 14:11, said:

Pt luna septembrie cursul stabilit de Cosmote e 4.27 RON

Asa mi-am calculat si eu: dar daca acel angajat Germanos si-a asumat raspunderea sa spuna asta, ar fi pacat sa nu se profite de "oferta lui"  :coolspeak:

Edited by ancapo12, 16 September 2009 - 13:18.


#30
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 25.01.2007
PENTRU CA UN CLIENT VECHI ARE AVANTAJUL CA NU ISI SCHIMBA NUMARUL. daca nu iti pasa de numar, nu te impiedica nimeni sa reziliezi si sa faci un alt abonament.

#31
ancapo12

ancapo12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 06.08.2009

View Postd1ab0l33k, on 15th September 2009, 20:27, said:

ancapo12, mergi la un magazin Cosmote sau la un dealer si intreaba de curiozitate cum se calculeaza subventia! O sa vezi de ce este mai convenabil pentru cei care nu platesc nimic in plus la factura pe langa abonament sa incheie un contract nou! Daca ai avut facturi ceva mai mari este normal sa ai si o subventie babana, dar cand tu nu treci nici macar cu un cent peste valoarea abonamentului la ce te astepti!?

Merci oricum d1ab0l33k pentru sfat, dar nu-i nevoie sa bat drumul pana in magazine, pentru ca am aflat (si mi-au si confirmat cei de la SRC) de la-nceput cum se calculeaza; pentru cei care vor sa afle si alte informatii le gasiti aici

La prelungirea perioadei initiale contractuale, in functie de planul tarifar pe care il alegi cand vei prelungi
perioada initiala a contractului, de durata cu care alegi sa prelungesti perioada initiala a contractului si de
valoarea medie a ultimelor 10 facturi pentru serviciile Cosmote, se calculeaza subventia.


View Postslai, on 16th September 2009, 14:20, said:

... daca nu iti pasa de numar, ....
si de "valoroasa" subventie :thumbdown:

#32
Mihaitza235

Mihaitza235

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.09.2009
Zilele astea imi prelungesc abonamentul Cosmote.
Deci cu 5 euro pe luna o sa am 80 minute nationale + 500 minute in retea + 500 SMS in retea.


Daca asta se numeste oferta proasta... fugiti degraba la concurenta. Dar, VAI, chiar si la Digi 80 minute nationale te costa ... 6 euro!

Attached Files



#33
ancapo12

ancapo12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 06.08.2009

View PostMihaitza235, on 16th September 2009, 14:36, said:

Zilele astea imi prelungesc abonamentul Cosmote.
Deci cu 5 euro pe luna o sa am 80 minute nationale + 500 minute in retea + 500 SMS in retea.

Daca asta se numeste oferta proasta... fugiti degraba la concurenta. Dar, VAI, chiar si la Digi 80 minute nationale te costa ... 6 euro!

Chiar si la valoarea asta (cu tot cu TVA? :thumbup: ) minune, poate fi oferta proasta pentru cei care nu au cosmotisti in agenda cu care sa vorbeasca. Tineti cont de toate criteriile inainte sa va abonati la "ofertele" Cosmote

#34
Mihaitza235

Mihaitza235

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.09.2009

View Postancapo12, on 16th September 2009, 14:56, said:

Chiar si la valoarea asta (cu tot cu TVA? :thumbup: ) minune, poate fi oferta proasta pentru cei care nu au cosmotisti in agenda cu care sa vorbeasca. Tineti cont de toate criteriile inainte sa va abonati la "ofertele" Cosmote
In general iti alegi operatorul in functie de ce culoare are agenda ta.  Daca ai un dram de inteligenta...

Dar eu cred ca tu doar suferi de sindromul NFD si te bagi in seama pe aici.

#35
ancapo12

ancapo12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 06.08.2009

View PostMihaitza235, on 16th September 2009, 14:36, said:

Zilele astea imi prelungesc abonamentul Cosmote.
Deci cu 5 euro pe luna o sa am 80 minute nationale + 500 minute in retea + 500 SMS in retea.

Daca asta se numeste oferta proasta... fugiti degraba la concurenta. Dar, VAI, chiar si la Digi 80 minute nationale te costa ... 6 euro!

Draga Mihaitza235 :kisstogether: , am sa-ti explic ca sa-ntelegi ca exemplul tau (chiar si desenat :coolspeak: ) n-are nici o legatura cu exemplul meu.
Si anume: prin prelungirea perioadei initiale contractuale, poti beneficia de urmatoarele facilitati:
1. Reducere substantiala la pretul unui telefon mobil sau accesoriu; -> aceasta :excl: e cazul meu cu care am deschis topicul iar tu vii (chiar si pe alte forumuri) cu un argument care se-ncadreaza in urmatoarele facilitati de mai jos:
2. Minutele gratuite suplimentare pentru destinatii nationale si internationale din zona 1 acordate lunar;
3. Minute de loialitate nationale suplimentare.

Sper ca ti-am explicat destul de clar, iar data viitoare, cand nu ai un dram de inteligenta, citeste B)  de mai multe ori inainte sa te bagi in seama.  :arigato:  

Care dintre noi sufera de sindromul...?  :console:

Edited by ancapo12, 16 September 2009 - 22:22.


#36
iandre2006

iandre2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 03.03.2007

View PostMihaitza235, on 16th September 2009, 15:01, said:

In general iti alegi operatorul in functie de ce culoare are agenda ta.  Daca ai un dram de inteligenta...

Dar eu cred ca tu doar suferi de sindromul NFD si te bagi in seama pe aici.
Prietene eu cred ca tu lucrezi la cosmote,prea esti gica contra la tot ce este concurenta!Iti iei cumva bonus de atragere de noi clienti?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate