Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

Anydata ADU 510 functioneaza pe Antix 8.0

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
telkon

telkon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.08.2009
Dupa cateva ore pierdute in final l-am facut sa mearga pe Antix 8.0 care e un distro foarte bun,il recomand celor care nu l-au incercat inca,sa nu mai  spun ca se poate instala cu "unetbootin" direct din xp fara cd.
Dar lasam asta deoparte,v-am atasat cele doua fisiere de care aveti nevoie pe langa usb_modeswitch ,le puneti pe fiecare la locul lor,unul in /etc iar al doilea in /etc/udev/rules.d si setati o conexiune normala pppd cu network manager-ul pe care il aveti,doar ca mai trebuie sa editati "chap-secrets" din /etc/ppp si "provider"  din /etc/ppp/peers ca sa introduceti user name si parola personala.Cred ca Romtelecom ar trebui sa plateasca aceste servicii pe care noi toti le facem.
Dar sa zicem ca eu sunt multumit cu calitatea clicknet mobil pe care o ofera asa ca le-am facut reclama gratis pe Visit My Website.

Acum ma lupt cu altceva si anume vreau sa aflu cum pot folosi optiunea GPS One care fabricantul chipurilor din interiorul modemului,adica Qualcomm le-a implementat in modem.

Apropo daca stiti careva spc-ul de la modem dati-mi si mie un mail pe [email protected].

Salve. :rolleyes:

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate