Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Discutii despre agentiile de turism

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2771 replies to this topic

#2557
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,289
  • Înscris: 22.07.2005
Pai tu confunzi persoana cu institutia, iar lucrul acesta nu se face...

#2558
the_mask1

the_mask1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 10.08.2007
Mare atentie cei care aveti rezervari facute prin Omega Hotels Romania reprezentata de Adrian Lungu !!! Acest tepar a incasat banii oamenilor inca de asta primavara si nu a facut rezervarile!
Avem documente in acest sens si urmeaza sa-l dam in judecata. Intre timp si-a parasit sediul din Constanta si i-a lasat la inaintare pe cei de la Fit Travel cu care imparteau biroul.

#2559
acristofan

acristofan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.10.2015
Buna ziua, as vrea sa cumpar o vacanta in Thassos. Stie cineva daca agentia Infinity travel din Bucuresti e serioasa?
Multumesc.

#2560
draculafly

draculafly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 30.03.2008
Intreba cineva pe acest forum acum cativa ani, de agentia IDEAL TRAVEL si nu cred ca a primit vre-un raspuns. Pot sa va spun, ca NU va recomand aceasta agentie TEPARA, decat daca aveti prea multi bani si doriti sa faceti donatii in contul ei, si mai precis in al directoarei firmei MP.

Din nefericire eu am incasat-o sa zic asa de la ei, insa nu-mi doresc ca si altcinava sa o mai pateasaca! O sa va povestesc pe scurt cele intamplate, insa cand am facut research despre ei, din nefericire nu am gasit NIMIC care sa ma ajute in a nu lua cea mai gersita decizie de cand tot calatoresc prin lume si de aceea de fiecare data cand si unde voi avea ocazia, o voi face negresit!.


Am trimis prin infoturism o cerere de oferta pentru un city break la Londra si am fost contactata de mai multe agentii, inclusiv de agentia No Limits Ideal Travel, de la care am si achizitionat pachetul turistic pentru city break la Londra. Data plecarii ar fi trebuit sa fie pe 11.09.2015. In data de 07.09.2015 le-am trimis mail prin care solicitam sa-mi fie trimisa rezervarea de avion si... surpriza, nu am primit nici un raspuns (ciudat pentru ca pana sa semnam contractul de servicii de turism au fost fff prompti la orice solicitare) . Vazand acestea, am trimis la hotel o confirmare de rezervare si raspunsul a fost, ca rezervarea pe numele persoanei careia s-a facut, a fost anulata in data de 04.09.2015.

Bineanteles ca am pus mana pe telefon si bineanteles nu au raspuns, nici la fix, nici la mobil!!! Intr-un final ma suna madam MP sa ma intrebe daca am primit mail-ul trimis de catre agentie, eu nefiind in fata unui calculator sau a vreunui dispozitiv cu internet, am rugat-o sa imi spuna despre ce este vorba. Bineanteles ca era vorba despre anularea sejurului din motive care cica nu depind de ea si ca ii pare foarte rau, de parca pe mine ma ajutau parerile de rau ale ei!

Ca sa scurtez povestea care este destul de lunga si dupa cum probabil va imaginati, nici pana in prezent aceasta firma de doi lei, nu mi-a restituit vre-un ban si nici nu are de gand, cu toate ca atunci cand sunam (dar bineanteles ca nu raspunde la telefon, ci mai intai consulta lista cu clientii tepuiti, care sigur nu e mica si abia dupa aceea la ceva timp o ora, doua suna ea inapoi) si ne pacaleste de fiecare data cand vorbim cu ea la telefon ca pe copii de gradinita, ca maine SIGUR ne va achita o parte din suma ( de parca eu am achitat pe bucatele), dar evident ca nu am primit nimic si nici nu vom primi!

#2561
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
De obicei calatoresc pe cont propriu, insa au fost si momente cand am apelat la o agentie de turism, in special pentru circuite si chartere in Antalya.
Am mers de fiecare data cu cei de la Paralela45, in special agentia din Pipera fiind si cea mai apropiata de locul unde stau, si au fost profi de fiecare data.

#2562
adytd

adytd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 15.08.2013
Ma tot gandeam sa fac craciunul in strainatate si am gasit asta http://oferteturism....n6V4aAiYt8P8HAQ , pareri ? :)

#2563
SirCypress

SirCypress

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 15.04.2010
Optitur? Stie cineva de ei?

#2564
andreeas11

andreeas11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.01.2016

 inTRANcA, on 26 februarie 2015 - 18:56, said:

Salut, ati fost in vacanta cu Rolandia pana acum? Ce parere aveti?

rolandia . ro / rolandia . eu /

Multumesc,

Vara trecuta, in august am mers in Grecia cu Rolandia si la inceput aveam si eu emotii ca nu stiam agentia. Am preferat sa merg la sediu si sa vad care e treaba. A fost ok, am luat un pachet spre Zakynthos si n-am avut probleme.

#2565
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,727
  • Înscris: 13.10.2003
Pentru acelasi hotel, aceeasi perioada (august) cu plecare din Timisoara cu avionul am urmatoarele oferte (preturi in euro):

Paralela45 2692
Meridian travel 2601
Directbooking 2455
Cristiantour 2731
Tui Travelcenter 2960
Trip-Tour 2532
Mareea 3085
Kusadasi 2766
Vioromania 2523
Tamicris Tours 2532

Am fost in aceeasi destinatie in ultimii 4 ani, in ultimii trei ani cu Mareea insa nemultumit de faptul ca an de an a urcat pretul am cautat si alte oferte. Intrebarea e ce agentie sa aleg? Posted Image  Agentiile mai mici au preturile cele mai bune insa ma gandesc ca nu sunt asa sigure. Daca aveti experienta cu vreuna din lista (pozitive sau negative) un feedback aici e binevenit.

Edited by radumiki, 20 January 2016 - 15:07.


#2566
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,531
  • Înscris: 05.06.2009

 radumiki, on 20 ianuarie 2016 - 15:07, said:

Pentru acelasi hotel, aceeasi perioada (august) cu plecare din Timisoara cu avionul am urmatoarele oferte (preturi in euro):

Paralela45 2692
Meridian travel 2601
Directbooking 2455
Cristiantour 2731
Tui Travelcenter 2960
Trip-Tour 2532
Mareea 3085
Kusadasi 2766
Vioromania 2523
Tamicris Tours 2532

Am fost in aceeasi destinatie in ultimii 4 ani, in ultimii trei ani cu Mareea insa nemultumit de faptul ca an de an a urcat pretul am cautat si alte oferte. Intrebarea e ce agentie sa aleg? Posted Image  Agentiile mai mici au preturile cele mai bune insa ma gandesc ca nu sunt asa sigure. Daca aveti experienta cu vreuna din lista (pozitive sau negative) un feedback aici e binevenit.

cere oferta pentru acel hotel si de la rezervare.ro, jeka turism si mr peter romania.
aceste agentii stiu ca sunt ok.
poti incerca sa ceri si de la agentia patriot :-).

#2567
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010
sall ,se poate sa ma ajutati cu cateva pareri ,opinii despre aceasta agentie aqua travel ,am gasit cateva oferte bune la ei ,dar nu am gasit nimic despre aceasta agentie cat este de serioasa etc... va multumesc

#2568
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,072
  • Înscris: 02.09.2005
am luat eu teapa cu o agentie care era cea mai serioasa de pe lumea asta, acreditata etc etc, asa ca nimeni nu poate stii ce se va intampla... de atunci, pe cont propriu nenica

#2569
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
de ce nu incerci si booking.com
am auzit ca de multe ori sunt cu preturile chiar sub agentii

#2570
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,264
  • Înscris: 24.01.2008
Eu am si constatat.  Plus dezinformari in ofertele agentiilor.

#2571
marius7474

marius7474

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.01.2011
Agentia Patriot super profesionisti .merg cu ei de multi ani fara cea mai mica problema..

#2572
smecher1997

smecher1997

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 19.07.2008
Recomand si eu Patriot.

#2573
LauraRLaura

LauraRLaura

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.01.2016
Poate cineva sa imi sa imi spuna o parere despre agentia Travel Matters?

Multumesc.

#2574
catalinaiul

catalinaiul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.01.2016
A rezervat cineva prin intermediul "owners direct" ? Suntem 8 persoane si vrem sa inchiriem o vila intreaga, pentru 9 nopti, la sfarsitul lui august. As dori sa stiu cum decurge o rezervare prin intermediul acestui site...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate