Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete

Simbol "bec aprins" tele...

Oakley - recomandare site pt oche...
 Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...
 recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...
 SAMSUNG Galaxy A15

La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot? Alegeri 9 iunie 2...
 

Temperaturi normale?

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
rzvrazvan

rzvrazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 24.07.2007
De o saptamana m-a mancat sa schimb cele 2 coolere de 120 din carcasa , cu  http://www.emag.ro/v...mm--pAF12025PWM  si  am niste temperaturi mai mari cu 2-4 grade la hdd, GPU sta in 53 si cele 2 core  in 43 46 sub 40-41 nu coboara.De ce aceasta diferenta pentru ca pozitia lor e la fel, nu cred ca cele vechi aveau turatia mai mare de 1500. Am vrut silentiozitate si un fulx de aer decent dar se pare ca le am pe amndoua mai putin temperaturile de inainte.Singurele care s-au modificat notabil sunt cele de HDD-uri de la 30-33 la 36-37.Coolerul de pe procesor este cel stock merege in 2200 si cele de 120  in 1400.
Uitasem de pozitionarea lor unul e jos in fata si baga aer si celalalt e sub sursa in spate care scoate. Altele nu mai sunt , cel din fata sufla direct in Hdd-uri , asta sa fie motivul, ca  nu ajunge suficient aer in carcasa?

Edited by rzvrazvan, 18 August 2009 - 19:59.


#2
baiatu_x

baiatu_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 22.09.2007

View Postrzvrazvan, on 18th August 2009, 20:55, said:

De o saptamana m-a mancat sa schimb cele 2 coolere de 120 din carcasa , cu  http://www.emag.ro/v...mm--pAF12025PWM  si  am niste temperaturi mai mari cu 2-4 grade la hdd, GPU sta in 53 si cele 2 core  in 43 46 sub 40-41 nu coboara.De ce aceasta diferenta pentru ca pozitia lor e la fel, nu cred ca cele vechi aveau turatia mai mare de 1500. Am vrut silentiozitate si un fulx de aer decent dar se pare ca le am pe amndoua mai putin temperaturile de inainte.Singurele care s-au modificat notabil sunt cele de HDD-uri de la 30-33 la 36-37.Coolerul de pe procesor este cel stock merege in 2200 si cele de 120  in 1400.
Uitasem de pozitionarea lor unul e jos in fata si baga aer si celalalt e sub sursa in spate care scoate. Altele nu mai sunt , cel din fata sufla direct in Hdd-uri , asta sa fie motivul, ca  nu ajunge suficient aer in carcasa?
Depinde si de grilajul pe care e prins ventilatorul daca nu ai o carcasa profesionala si are gaurile alea mici ai face bine sa decupezi grijajul ala sau cel putin sai- maresti gaurile altfel jumatate din aerul pe care l-ar putea baga ventilatorul ala in carcasa se pierde in grilaj...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate