Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Defying Gravity

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006
Defying Gravity
A inceput cineva sa urmareasca acest serial? Ceva pareri?

#2
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006
Se pare ca nu se uita nimeni la el.
Am vazut eu primele 3 episoade. Nu e rau serialul (pana acum). E putin misterios, adica te uiti la el si nu prea iti dai seama de ce se intampla ceea ce se intampla iar explicatiile se dau cu picatura.
Il voi urmari in continuare pe masura ce apar episoadele.
As zice ca merita vazut in caz ca va plac serialele SF.
:)

#3
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Eu am puse deoparte primele trei episoade, dar inca nu am apucat sa le vad. Mai am de terminat un serial si apoi arunc o pleoapa.
Ideea serialului suna interesant, dar am mai intalnit seriale bazate pe o idee buna care fie au dat chix, fie s-au incheiat brusc, in coada de peste (cel mai recent exemplu pare a fi Virtuality, care pare sa nu fi trecut de pragul episodului pilot si s-a transformat tacut in "film TV").
Sa vedem ce va fi si cu Defying Gravity. De sunat, suna interesant si, oricum, e un moment propice sa isi faca fani, tinand cont ca mai toate celelalte seriale se afla in pauza.

#4
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006

View PostKoShiMin, on 17th August 2009, 11:44, said:

Eu am puse deoparte primele trei episoade, dar inca nu am apucat sa le vad. Mai am de terminat un serial si apoi arunc o pleoapa.
Ideea serialului suna interesant, dar am mai intalnit seriale bazate pe o idee buna care fie au dat chix, fie s-au incheiat brusc, in coada de peste (cel mai recent exemplu pare a fi Virtuality, care pare sa nu fi trecut de pragul episodului pilot si s-a transformat tacut in "film TV").
Sa vedem ce va fi si cu Defying Gravity. De sunat, suna interesant si, oricum, e un moment propice sa isi faca fani, tinand cont ca mai toate celelalte seriale se afla in pauza.

Eu m-am uitat la cele 3 episoade de pana acum in ideea de a afla daca merita sa il urmaresc si sa fac rost de episoade. Pana acum, asa cum zici, da, e interesant. Personajele sunt interesante, actorii la fel, de actiune nu mai zic, doar ca te tine in suspans si da explicatiile cu picatura.

Sper sa nu dea chix cu el :(

Si apropo, daca ai HD Tv merita sa faci rost de episoade in format mkv :)

De virtuality  n-am auzit, voi cauta cand ajung acasa sa il vad chiar si ca film tv, cum zici.

Ar mai fi de amintit si Surface care l-au dus nu mai stiu pana la ce episod si l-au terminat aiurea, adica sa cum s-a terminat s-a lasat de inteles ca ar avea continuare... si chiar imi placea sa ma uit la el.

Edited by blacatusu, 17 August 2009 - 19:56.


#5
DmF16

DmF16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 06.05.2006
Tocmai ce am terminat de vizionat episodul pilot si pana acum pare interesant... elementul de mister e singurul care ma face sa-l continui, sunt foarte curios sa aflu adevaratul obiectiv al misiuni  ^_^ . Sper sa nu fie dezamagitor/plictisitor sau sa traga de el in stilul caracteristic serialelor americane.

#6
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006

View PostDmF16, on 17th August 2009, 14:22, said:

Tocmai ce am terminat de vizionat episodul pilot si pana acum pare interesant... elementul de mister e singurul care ma face sa-l continui, sunt foarte curios sa aflu adevaratul obiectiv al misiuni ^_^ . Sper sa nu fie dezamagitor/plictisitor sau sa traga de el in stilul caracteristic serialelor americane.


adevaratul obiectiv al misiunii dar si cine ii manipuleaza :huh: as adauga eu

#7
elenamitzi

elenamitzi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.04.2009
are cineva subtitrari in rom sau fr sau it pentru "Defying.Gravity" [email protected]

#8
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006

View Postelenamitzi, on 18th August 2009, 05:15, said:

are cineva subtitrari in rom sau fr sau it pentru "Defying.Gravity" [email protected]


vezi ca e pe undeva un topic in care poti solicita subtitrari :)

#9
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Am apucat astazi sa vad si eu primele trei episoade. Promitator, intr-adevar. Sa vedem pe ce directie o sa evolueze (am o vaga presimtire ca Beta e un soi de entitate extraterestra sau inteligenta artificiala si ca misiunea e legata cumva de o "intalnire de gradul III" cu aceasta or something care are implicatii asupra destinului uman la nivel global).

#10
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006

View PostKoShiMin, on 21st August 2009, 11:27, said:

Am apucat astazi sa vad si eu primele trei episoade. Promitator, intr-adevar. Sa vedem pe ce directie o sa evolueze (am o vaga presimtire ca Beta e un soi de entitate extraterestra sau inteligenta artificiala si ca misiunea e legata cumva de o "intalnire de gradul III" cu aceasta or something care are implicatii asupra destinului uman la nivel global).
Cam asa m-am gandit si eu. Oricum, acea fiinta sau ce este se pare ca actioneaza direct in planul lor fizic, si aici ma refer nu numai la faptul ca au visele acelea ciudate sau la faptul ca comandantul se duce in acel compartiment unde vede imagini de pe marte ci si la faptul ca s-a deschis usa catre exterior fara comanda atunci cand au vrut sa faca proba la costum. Cine a dat comanda de deschidere a usii? Nimeni nu a atins nimic si totusi usa s-a deschis. de aceea zic eu ca acea entitate actioneaza si in plan fizic.

btw a aparut episodul 4. nu l-am vazut inca, e programat sa-l vad deseara.

Edited by blacatusu, 21 August 2009 - 20:14.


#11
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Am vazut primele 4 episoade. Sunt al fan al SF-ului dar serialul asta e plictisitor rau de tot. Prima eroare: actiunea se desfasoara tot timpul in trecut (flash-back-uri gen Lost, Galactica). Puneti cap la cap cit din serial se desfasoara in prezent, pe nava, si veti vedea ca din 4 episoade doar vreo 10 minute in total sunt alocate actiunii propriu-zise. Pai pe mine asta ma intereseaza, nu cum se f...au ei in trecut sau cum isi inecau amarul in bautura. Am avut tentatia, dar am rezistat, sa dau pe fast-forward cum am facut la mai toate episoadele din seriile 3 si 4 de la Galactica.
Daca esti si putin obosit pur si simplu adormi, deoarece actiunea este rupta de povestile din trecut, majoritatea legate de sex. Pe de alta parte toti sunt in calduri, toata lumea se f..e cu toata lumea si nu vezi macar o tita sau un sfirc.
Am impresia ca de fapt producatorii au prea putine idei si vagi si daca s-ar concentra pe actiunea din nava serialul ar avea exact 90 de minute si ar putea fi un film simpatic, insa ei trag mita de coada si in cele din urma s-ar putea sa aflam ca si barbatii de plictiseala si-au tras-o intre ei sa vada cum e.
Eu nu ii dau viata lunga acestui serial. In plus, cu citeva exceptii (seful lor care e un actor cunoscut si negrul de pe nava) restul actorilor joaca execrabil.

#12
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Ieri am vazut si eu episodul 4, unul in care nu se intampla insa prea mare lucru, ce-i drept.

Pe mine nu ma deranjeaza absolut deloc back-flash-urile, ba chiar le prefer unei naratiuni clasice (pana la urma puteau incepe serialul cu misiunea esuata de pe Marte, sa-i treaca apoi prin perioada de pregatire a misiunii Beta si sa dezvolte fiecare caracter si relatie in parte in mod liniar, obisnuit - dar mie mi s-ar fi parut mai plictisitor, asa parca e mai dinamica actiunea, actiunile si atitudinile personajelor din prezent se explica prin prisma celor petrecute in trecut).

Am decis sa-i dau serialului o sansa, spuneam ca are potential. Daca am rezistat sa ma uit la Lost cinci sezoane fara sa aflu nici 15% din misterele ce raman de explicat, de ce m-as plictisi la serialul asta dupa numai patru episoade? :)

Secventele din "spatiu" sunt foarte bine realizate si serialul merita urmarit in HD, intr-adevar.

#13
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Actiunea continuu intrerupta de reintoarceri in trecut e mai mult o caracterstica a telenovelelor. Sincer eu unul m-am saturat. Inteleg un flashback, hai 2  la 3-4 episoade, dar un serial format 90% din flashback-uri? Cunoastem mai profund personajele? Nu, avem de fapt motive sa lungim serialul mai ales cind suntem in pana grava de idei. Macar la Lost e o risipa de imaginatie. Dar aici e totul tern si banal. Ma mai uit citeva episoade, astept sa apara ceva deosebit. Repet, sunt fan SF, dar serialul asta chiar exagereaza cu flashback-urile. Iar pt mine motivul e clar: saracia totala a ideilor.

#14
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006

View Postblackcat, on 25th August 2009, 06:04, said:

Actiunea continuu intrerupta de reintoarceri in trecut e mai mult o caracterstica a telenovelelor. Sincer eu unul m-am saturat. Inteleg un flashback, hai 2 la 3-4 episoade, dar un serial format 90% din flashback-uri? Cunoastem mai profund personajele? Nu, avem de fapt motive sa lungim serialul mai ales cind suntem in pana grava de idei. Macar la Lost e o risipa de imaginatie. Dar aici e totul tern si banal. Ma mai uit citeva episoade, astept sa apara ceva deosebit. Repet, sunt fan SF, dar serialul asta chiar exagereaza cu flashback-urile. Iar pt mine motivul e clar: saracia totala a ideilor.


abia au aparut 5 episoade, cum poti sa zici ca tot serialul e asa?
abia la sfarsit se va putea zice ca serialul a fost 90% flashback-uri.... sau nu

ramane de vazut
pana una alta mie imi place :)

Edited by blacatusu, 26 August 2009 - 22:17.


#15
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
si mie :)

nu ma deranjeaza incursiunile in trecut, chiar mi se par normale, vreau un serial cu substanta, nu un film de actiune .. iar lucrurile sunt mai complicate decat par (apropo de faza cu apa si ph-ul) iar chestia cu mingea de baseball care se tot intorcea la el, chiar mi-a placut

#16
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
CInd am spus 90% flash-back-uri ma refeream la 90% din episoadele vazute pina acum, normal. Se poate developa un personaj si fara a face incursiuni in trecut, asta daca realizatorii serialului stiu si cum.
SI ce aflam din permanentele reintoarceri in trecut? Beutura si sex, sex si beutura. Doar despre fizician aflam lucruri interesante, cum nu trebuia sa ajunga el pe nava. Dar ceilalti? Beutura si sex.

#17
higheaven

higheaven

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 01.09.2005
Nu stiu prin ce antrenamente si teste a trecut echipa, dar toti par sa aibe probleme psihice serioase.

#18
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004
o subtitrare in engleza cel putin pt episodul 7 (FEAR) unde se poate gasi ? rascolesc net-ul de cateva zile si nu gasesc decat una in .... slovaca

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate