Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema masina de spalat

Achiziție lentile ochelari o...

Alegere rucsac 20 litri

Pareri legate de tunel solar - su...
 Recomandare birou copii de 6 si d...

Ieșire din indiviziune teren...

Imprimanta A4 si A3 cu scanner

Morți stupide (Italia)
 Vom ajunge la deflatie?

Partaj succesoral

IFN-urile mi-au distrus scorul FI...

Sfat achiziție laptop
 Maneaua la concertele Coldplay

Ce este cu aceasta inflație ...

Duster 2011 carplay

Portare inapoi la Telekom
 

Ingineriea Mediului sau Automatica

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Danootzu

Danootzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.07.2009
IMI puteti spune si mie va rog cam ce se studiaza la Ingineriea Mediului sau Automatica ...sunt foarte confuz ..nu prea stiu la ce facultate sa dau ..binenteles sunt a11a dar trebuie sa ma axez de acum pe materiile kre imi trebuie si nu prea stiu la ce sunt bun :-s

#2
Tudor Roman

Tudor Roman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 06.12.2005
Pai e cam mare diferenta intre ele, din ce stiu eu ca-i ingineria mediului.

Automatica e inginerie tehnica. Controlul proceselor - programare, electronica, tehnologii, etc.

Ingineria mediului e ceva de ecologi, cred.

#3
inna_pink

inna_pink

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.07.2009
eu sunt la ingineria si protectia mediului in craiova.
la facultatea asta o sa te lovesti de materii ca procedee tehnologice,bazele electrotehnicii ,matematica,fizica,ecologie...
nu e chiar atat de greu precum suna dar trebuie sa ai ambitie ca sa o duci pana la capat ;)

#4
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,748
  • Înscris: 23.11.2005

View PostDanootzu, on 16th July 2009, 00:54, said:

IMI puteti spune si mie va rog cam ce se studiaza la Ingineriea Mediului sau Automatica ...sunt foarte confuz ..nu prea stiu la ce facultate sa dau ..binenteles sunt a11a dar trebuie sa ma axez de acum pe materiile kre imi trebuie si nu prea stiu la ce sunt bun :-s

Ca să poți alege o facultate, trebuie să știi ce facultăți există și ce se învață la fiecare din ele.
Dupa care te gîndești bine despre ce ai vrea să înveți în următorii ani.

A compara Automatica cu Mediul, e ca și cum ai compara un moped cu un Mercedes S-Class.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate