Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...
 Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...
 Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...
 La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...
 

Problema core i7 + asrock x58

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#37
alexqaws

alexqaws

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 18.03.2008
In final mi-au acceptat cei de la emag placa de baza ca retur pe baza faptului ca nu corespunde cerintelor de pe site (fiindca atat pe site-ul lor cat si pe cel al producatorului se specifica faptul ca placa suporta toate modelele de core i7, fara vreo alta remarca, si al meu fiind tot core i7, doar ca o revizie mai noua, au recunoscut si ei ca nu sunt corecte specificatiile)

In caz ca mai exista cineva cu aceiasi problema, va recomand placa de baza Asus P6T-SE de la pcgarage.
A mers perfect cu ea, nu a fost necesar nici macar pdate de Bios, a luat-o din prima.
Singurul lucru care mi-a placut la cei de la Asrock a fost raspunsul prompt al celor de la service, cat si oferta de a modifica chiar ei placa, dar referitor la produsul in sine...ass-rock nu e asus, asta e clar...

Pe de alta parte, se pare ca cei de la pcgarage au vanzari destul de bune fata de cei de la emag si cel.ro care mi-au zis ca nu prea a cumparat nimeni procesoare/mobo pe socket 1366, insa la pcgarage chiar in ziua cand am luat placa mai fusesera comandate vreo 3 placi identice si un procesor identic cu al meu, ceea ce ma asigura de faptul ca macar produsele lor sunt ceva mai noi, cu revizii si patchuri mai recente (spre deosebire de emag care aveau si ei un asus p6t-se pe stoc, doar ca era din ianuarie, deci sigur ar fi fost necesar un update de bios).

Inca ceva...pentru cei care au bani de un upgrade dar nu s-au decis inca, configuratia e foarte buna si merge superb, puterea de calcul e imensa. Totusi va recomand un cooler ceva mai performant, probabil asta o sa fie primul lucru pe care o sa il schimb.

Multumesc celor care au raspuns!

Toate cele bune,
Alex

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate