Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 

Mobile OS Battle

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#73
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

View PostIsleman, on 1st February 2011, 17:17, said:

Nu am putut sa nu remarc inca odata cat de lina este tranzitia si fluida pe Ipad comparativ cu Samsung Galaxy Tab.
Pentru mine este clar ca Samsung este mult mai sacadat si nu m-i s-a parut la fel de responsiv la comenzi precum Ipad.
Nu stiu daca asta tine de sistemul de operare sau de hardware dar si la Nexus am observat o usoara intarziere chiar daca nu la fel ca si la Galaxy Tab.
Observatia mea este departe de a fi una detaliata ci mai degraba o constatare dupa ce am trecut rapid de la unul la altul si invers.
Nu sunt fan nici Iphone nici Android si nici WM . Imi este egal cine le fabrica si proiecteaza atat timp cat simt ca deviceul imi ofera ce imi doresc.
Personal cred ca Android-ul mai trebuie slefuit si asta se va vedea probabil anul acesta . Am inteles ca se anunta cel putin vre-o 10-12 tablete de lansare pana la sfarsitul lui 2011.
Si acum putin Off-Topic  Imi doresc sa imi iau un tablet care sa imi ofere usurinta in utilizare a Ipod-ului la navigare pe internet , verificare email-uri si chiar o joaca ocazionala dar si sa il pot folosi pe post de E-reader ( am un Kindle de care sunt super incantat).
Din pacate Ipad nu cred ca isi justifica pretul , Galaxy tab este cam jerky pentru gustul meu . Era sa uit  , am testat  si un Archos 70 dar calitatea produsului ( plasticarie chinezeasca ) lasa de dorit .
Asa ca mai astept sa vedem ce aduce anul asta pana la sfarsit.
Android 2.2 si 2.3 nu sunt facute pentru tablete....

Android 3.0 este pentru tablete.

Incearca o tableta Motorola XOOM dupa ce o sa fie lansata si apoi o sa iti schimbi parerea.

Edited by Just_Cavalli, 02 February 2011 - 11:36.


#74
Isleman

Isleman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 16.07.2004

View PostJust_Cavalli, on 2nd February 2011, 09:35, said:

Android 2.2 si 2.3 nu sunt facute pentru tablete....

Android 3.0 este pentru tablete.

Incearca o tableta Motorola XOOM dupa ce o sa fie lansata si apoi o sa iti schimbi parerea.

Sa inteleg ca tu ai testat o Motorola Xoom si ti-ai schimbat parerea ?  Sau vorbesti doar din review-urile de pe net ?
Nu mai cred in nici un review inainte de lansare pana nu vad produsul in hand si ma joc cu el . Am fost de prea multe ori dezamagit de gadgeturi care promiteau marea cu cu sarea  si in realitate erau neslefuite si pline de bug-uri.
Am rezervele mele fata de Motorola, nu am putut niciodata sa suport telefoanele lor nici ca meniu nici ca look. Imi aduc aminte ca acum foarte mult timp am avut un dinozaur de telefon, un Microtac parca care nici macar nu il puteai folosi cand era pus la incarcat  :death:

Edited by Isleman, 02 February 2011 - 14:06.


#75
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

View PostIsleman, on 2nd February 2011, 14:05, said:

Sa inteleg ca tu ai testat o Motorola Xoom si ti-ai schimbat parerea ?  Sau vorbesti doar din review-urile de pe net ?
Nu mai cred in nici un review inainte de lansare pana nu vad produsul in hand si ma joc cu el . Am fost de prea multe ori dezamagit de gadgeturi care promiteau marea cu cu sarea  si in realitate erau neslefuite si pline de bug-uri.
Am rezervele mele fata de Motorola, nu am putut niciodata sa suport telefoanele lor nici ca meniu nici ca look. Imi aduc aminte ca acum foarte mult timp am avut un dinozaur de telefon, un Microtac parca care nici macar nu il puteai folosi cand era pus la incarcat  :death:
Tu citesti inainate sa scrii ? Sau mai bine spus gandesti inainte sa scrii?


Sistemul de operare Android 2.2 de pe Galaxy Tab nu a fost dezvoltat pentru tablete! ci pentru telefoane mobile.

Android 3.0 care mai poarta numele "Honeycomb" a fost creat si optimizat pentru a rula pe tablete.

Eu vorbesc de Motorola din prezent nu de cand descopereai tu telefonul mobil.


O sa scoata si alti producatori tablete cu SO Android 3.0

Edited by Just_Cavalli, 02 February 2011 - 17:11.


#76
Isleman

Isleman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 16.07.2004

View PostJust_Cavalli, on 2nd February 2011, 15:03, said:

Tu citesti inainate sa scrii ? Sau mai bine spus gandesti inainte sa scrii?


Sistemul de operare Android 2.2 de pe Galaxy Tab nu a fost dezvoltat pentru tablete! ci pentru telefoane mobile.

Android 3.0 care mai poarta numele "Honeycomb" a fost creat si optimizat pentru a rula pe tablete.

Eu vorbesc de Motorola din prezent nu de cand descopereai tu telefonul mobil.


O sa scoata si alti producatori tablete cu SO Android 3.0
Eu te rog in primul rand sa folosesti un un limbaj civilizat .
Pe vremea cand ma jucam eu cu mobile tu poate inca te stergeai la nas.
Daca nu esti in stare sa porti o discutie constructiva abtine-te de la postari .
Am citit despre Honeycomb si sunt destul de la curent cu multe din noile tehnologii  . Eu te-am intrebat daca te-ai jucat personal cu asa ceva .
Nu imi veni cu impresii si cu figuri de cunoscator ca nu ti-ai gasit omul . Daca tot afirmi ceva fa-o cu din experienta personala si  nu din ce-ai citit pe net sau din ce isi dau altii cu parerea.
Ca sa finalizam te-ai jucat sau nu cu Motorola Xoom ?

#77
andrei_hrimiuc19

andrei_hrimiuc19

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.11.2009
ce recomandati un iphone cu sistem os sau un htc desire(spre exemplu) cu sistem android?pana acum am avut ocazia sa testez doar iphone dar sistemul android nu l-am testat?astept pareri

#78
hubbabub1601

hubbabub1601

    În grafic...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 18.01.2007

View Postandrei_hrimiuc19, on 11th February 2011, 13:40, said:

corect e iOS am scris gresit

oricum ideea era care dintre ele este mai bun?adica care din ele este mai practic?

Amândouă-s practice, amândouă-s bune. Pentru ambele există mii de aplicații *(vreo 350.000 pt. iOS, aprox. 200.000 pt. Android), amândouă sunt încă dezvoltate și îmbunătățite de producător, ambele fac aceeași chestie, cu ambele poți face cam aceleași chestii.

Android este ”deschis”, adicătelea codul este open-source, orice producător/dezvoltator îl poate modifica/personaliza după bunul plac. La fel și tu, ca utilizator, ai mai multe posibilități de personalizare a aparatului de rulează Android. De la chichițe pentru copii mici, de genul schimbarea pictogramelor până la modificări în kernelul Linux.

iOS este închis, adică doar Apple poate modifica sistemul de operare. Nu poți personaliza aparatul așa cum o poți face cu unul cu Android însă iOS este mai ușor de folosit. Interfața cu utilizatorul este mai intuitivă, mai fluentă. Se mișcă mai bine decât Android pe dispozitive high-end. Este integrat și dependent de iTunes, aplicația folosită pentru managementul telefonului. Este actualizat în fiecare an, cu versiune majoră (acum la versiunea 4, în câteva luni o să apară iOS 5).


Nimeni, dar NIMENI nu-ți poate spune fără echivoc, bă, cumpără cu iOS sau cumpără cu Android. Sfatul meu: butonează ambele OS-uri, pe diverse telefoane, dacă ai posibilitatea, alege după. E o chestie de gusturi. Dacă vrei, iOS și Android sunt un fel de Mercedes și BMW al sistemelor de operare mobile. Sau BMW și Audi. Sau Bentley și Rolls Royce, nu știu, nu mă pricep la mașini, să mă ajute un coleg de pe aria Auto la comparațiii metaforice cu brand-uri bune :)

#79
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
"Best tablets of MWC 2011: PhoneArena's pick" link.

#80
hubbabub1601

hubbabub1601

    În grafic...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 18.01.2007

View PostJust_Cavalli, on 17th February 2011, 22:36, said:

"Best tablets of MWC 2011: PhoneArena's pick" link.

Interesant. O să se întâmple ceva pe piața tabletelor anul ăsta. Acum există competiție, chiar dacă nimic foarte serios. Cred că iPad/iPad 2 vor domina categoric piața, și anul ăsta, iar eventuale schimbări de poziție vom vedea (poate) din 2012.

Apple nu a participat la MWC deci no iPad there :)

#81
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

View Posthubbabub1601, on 17th February 2011, 23:27, said:

Interesant. O să se întâmple ceva pe piața tabletelor anul ăsta. Acum există competiție, chiar dacă nimic foarte serios. Cred că iPad/iPad 2 vor domina categoric piața, și anul ăsta, iar eventuale schimbări de poziție vom vedea (poate) din 2012.

Apple nu a participat la MWC deci no iPad there :)
De ce spui asta ?

Mie sincer acuma chiar mi se pare ca exista competitie(evident dupa ce modele prezentate o sa fie disponibile pe piata).
Primul Galaxy Tab chiar nu reprezentata un competitor redutabil prin simplul fapt ca folosea un sisteme de operare dezvoltat pentru telefoane nu pentru tablete.

Edited by Just_Cavalli, 17 February 2011 - 23:36.


#82
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006
http://www.engadget....et-competition/


o chestie foarte interesanta  .......  apple recurge si la metode mai putin fair-play :)

#83
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

View Postgika_killeru', on 18th February 2011, 02:23, said:

http://www.engadget....et-competition/


o chestie foarte interesanta  .......  apple recurge si la metode mai putin fair-play :)

sigur, o sa afecteze mai ales pe samsung...

#84
hubbabub1601

hubbabub1601

    În grafic...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 18.01.2007

View PostCentris, on 18th February 2011, 09:57, said:

sigur, o sa afecteze mai ales pe samsung...

:)

@Just_Cavalli - iPad este pe val iar inerția înseamnă enorm pe piața high-tech, după cum sunt convins că știi. Chiar dacă apare un (unul, doi, mai mulți) competitor serios, produsele acestuia trebuie să câștige cotă pe o piață deja ”fidelizată” unde întreaga masă ce produce interția se rezumă la un singur produs, și anume iPad. D-asta spun că o să mai dureze un an, poate doi, până când lucrurile o să intre în normal iar Apple o să piardă ceva-multe procente din cota de 95% pe piața de tablete. Cotă care nu-i deloc sănătoasă pentru noi, consumatorii.

La subiect = Honeycomb arată bine, WebOS 3.0 prezintă mult-mult-mult potențial și sper că acum, că sunt susținuți de HP, să acapareze și ceva găști de dezvoltatori în al lor ecosistem.
Nu mi-e foarte clar dacă MS o să răspundă, cumva, pe zona asta. Windows 7 Tablet PC este orice numai OS mobil nu. Experiența unui OS gândit de aproape 25 de ani pentru a exista pe desktop nu are nimic de-a face cu ce oferă un OS gândit de la bun început pentru dispzitive mici, portabile, touchscreen based. Windows 7 Phone pare ok, poate că ar trebui dezvoltat și către tablete?

#85
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 01.10.2009
Maaama ce e aici... :deadtongue:

Aberatii peste aberatii din partea posesorilor de iphone. Mai inteleg sa citesc niste aberatii inutile, cretine etc de la unu' care asa a auzit de la prietenii lui, ca iPhone e mai smecher, dar cand vad cata ura pe posesorii deja consacrati (ca TKD29) ma face sa ma intreb daca nu faceti cumva parte dintr-o secta. Parca Apple ar fi marul oprit (coincidenta sau nu?) din care toti care musca la indemnarea sarpelui Steve Jobs vor avea de suferit. Vreti sa va arat ca eu, cu androidu' meu naspa, va fac de cacat maru' vostru ? Na de aici, si cititi, ca eu am vreo 4-5 iphone-uri (din care 2 iphone 4) pe care le "intretin" zilnic. Imi e peste cap si de ROOT si de Cydia, si de Applanet si de Installous, si de iOS si de Android, de tot. De ce am SGS? Uite, d'asta:

-Pentru ca iPhone 4 are probleme idioate cu semnalul, si, dupa ce ca au dat cu mucii-n fasole, au fost atat de idioti incat nici macar pe iPhone 4 Verzion nu au rezolvat problema: http://pinoytutorial...ng-calls-again/ Ba chiar au accentuato! WAY TO GO STEVE!!!!\
-Pentru ca iOS cu 50% mai incet ca Android cand vine vorba de navigarea pe internet: http://hightechrider...te-android-ios/ 46000 de teste spun asta
-Pentru ca iOS 4.3 are probleme grave si consuma bateria in prostie, dar Apple l-a lansat: http://www.go4it.ro/...teriei-8073729/ Ciudat sau nu, cei care au testat iOS 4.3 beta nu au avut problema asta....
-Pentru ca iPhone 4 se sparge incredibil de usor: http://watdadickens....agile-iphone-4/
-Pentru toate limitarile idioate Apple care le stie toata lumea deja
-Pentru ca sunt atat de idioti ca pot face o asemenea gafa: http://www.thisiswhy...4/newmailsound/

Si pentru infinit multe altele pe care nu o sa le mai scriu acum ca mie somn :) Daca vreti, mai continuam maine.

PS: Sa va vad cum le contraziceti p'astea....

Edited by Centris, 21 March 2011 - 19:37.


#86
xxz

xxz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 21.01.2010
Steauaboy hai ca iti raspund eu.
1. Daca tu ai 4-5 iPhone-uri... Pana acu ziceai ca e scump iphone si ca nu isi justifica banii etc si acum ai 4-5.  Nu ce are mami, tati, ca asa si eu am n colegi cu SGS si N8, asta nu inseamna ca am eu.
2. Ia sa vorbesti tu la unul din cele 2 i4 pe care le ai si sa imi zici si mie la cate ti se intrerupe convorbirea. Poti sa il tii cum vrei.
3. Da e cu 50% mai incet diferenta fiind de o secunda maxim, oau. Este ceva de invidiat. Da compara tu mizeria aia de browser de la google cu Safari. Ca am mai auzit androizi care recunosteau ca browserul de pe i4 bate la popou pe ala de pe android.
4. Eu am 4.3 si bateria imi tine la fel, problemele alea in general le au astia fara iphone.
5. Da, prefer sa am un telefon de sticla si metal, decat un plastic din ala de pana si digiu ii da clasa.
6. Ia sa imi arati si mie ce customizari poti tu sa faci la cascaraveta aia de telefon fara root, in afara de mizeriile de aplicatii din appmarket.
7. O sa arunc iphoneu pentru ca nu pot sa schimb sunetul de la mail. Ce jaf de telefon.

Edited by Centris, 22 March 2011 - 03:58.


#87
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 01.10.2009
1. Eu nu am zis niciodata ca e scump iPhone. Ca nu isi justifica pretul, asta e altceva. Dar pt mine mi-ar fi la fel de usor sa imi iau iPhone cum a fost sa imi iau SGS.
2. Nu trebuie sa vorbesc eu. Ambele cunostiinte cu iphone 4 il tin pe 2G si nu pe 3G. Stii de ce? Ei, pt ca atunci cand il tin pe 3G nu au deloc semnal. Nu a fost singura data cand am vrut sa il sun pe fratimiu si mi-a dat eroare de conexiune. Isi pusese si el, sarmanul, net pe telefon, si l-a comutat pe 3G ca sa aiba viteza mai mare...ei, a avut viteza mai mare, dar telefonul ala nici in buzunar numai avea semnal :lol:
3. Pai bai baiatule, daca este "CU 50% MAI INCET" inseamna ca, daca Android deschide pagina in 3 secunde, Minunatul tau iPhone o va deschide IN 6 SECUNDE. Tu stii ce-i ala procent? Uite, tu acum ai folosit  ? (adica 0%) din creier cand ai scos perla asta pe gura. Mai treci pe la scoala si lasa sifoanele ;)
4.Da, aia de la Go4IT sunt prosti si tu esti destept...ce sa mai, si aia de la iFans.com is prosti? http://www.ifans.com...ad.php?t=336671 Sau...poate ca si aia de la MACForums sunt prosti: http://forums.macrum...d.php?t=1116803
Da, ai dreptate, aia nu vorbesc de baterie, doar ca ba nu le vibreaza telefonul, ba are springboard-u lag etc. Atunci citeste pe Apple.com http://discussions.a...t...85&tstart=0 . Dar ce prostii spun si eu, toti sunt prosti ma...dar toti posesorii de iphone care nu isi pupa in 3 litere aparatul pe care au dat 1000$ sunt prosti. Hai, du-te si plimba ursu, ca ma plictisesti.
5.Cand o sa ai tu pe digi capac de plastic ca SGS sa ma anunti si pe mine. Sa stii de la mine, capacu' ala costa 54 lei si e in stare sa reziste la o cazatura pe jos, pe cand gorila glass-u de pe iphone se crapa si daca tragi bumperu mai tare de pe el. Gorila Glass e pt TouchScreen, nimic mai mult ;)
6.Pai, de exemplu, pot sa-mi pun un ringtone :lol: Singurele aplicatii care necesita ROOT pe telefonul meu sunt Titanium Backup si ShootMe. Sa mai spun ca ROOT-ul nu este interzis de google? Ca poti sa te duci cu el linistit la garantie asa, cu root pe el?
7. Buna idee, poate ar trebui sa il bagi in blender, ce zici?

Cat despre lag si ce tampenii mai debitezi tu acolo, uite cum merge telefonul meu: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qRwapsNneJ8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
PS: Daca vrei iti fac un video cu un 3G care se misca mai greu ca Nokia 5800. iOS 4 based, Jailbreak si SBSettings ca unic tweak :lol:
PS2: iPhone 4 32 GB Neverlocked castigat la un concurs. L-am vandut pt ca era inferior SGS din multe puncte de vedere. Bine, are un mar pe spate...ce sa zic...
Link: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4amztoKd6ek?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si, pt informatia ta, sa decodez si sa fac Jailbreak la iphone e unul din lucrurile prin care scot bani. Pe langa decodarea permanenta care am facuto la SGS, pe langa resoftari de orice fel la Nokia etc.

Edited by Centris, 22 March 2011 - 03:56.


#88
walsy

walsy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 01.10.2010

View PostAcidMan, on 21st March 2011, 09:50, said:

daca vrei virusi... asta e deja criminala :)))
Dap, e foarte criminala. Nici nu exista virusi pe Androide:

Android Phones are Infected by Trojan virus - http://thetechjourna...jan-virus.xhtml
New Android trojan virus discovered, dubbed “Gemini” - http://www.talkandro...-dubbed-gemini/
Android hit by rogue app malware - http://www.bbc.co.uk...nology-12633923
The Mother Of All Android Malware Has Arrived: Stolen Apps Released To The Market That Root Your Phone, Steal Your Data, And Open Backdoor - http://www.androidpo...-open-backdoor/

Aveti grija sa va puneti repede antivirusi si firewall-uri pe telefoane ca altfel ati incurcat-o!
Kaspersky Mobile Security Comes To Android - http://www.androidpo...mes-to-android/

The features of Mobile Security include:
    * anti-theft protection (including SMS Find, Remote Block and Delete, and SIM Watch)
    * anti-spam protection
    * privacy protection
    * anti-virus protection and firewall
The app can be downloaded from Kaspersky’s servers and isn’t available directly from the Android Market. The cost is rather high – $29.95 per year

Sa stapaniti sanatosi androidele! Sa va bucurati de ele! Cu tot cu virusi! :D Si cu firewall-uri! :D Si cu scanari zilnice! :D

#89
alex_ruvin

alex_ruvin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.05.2011
Am postat zilele trecute o parere pesonala despre Linux pe un topic Win vs Lin. Si am fost injurat. Sper sa nu patesc la fel aici, cand spun ca, in umila mea parere, tot Androidul e mai tatic. Pentru mine. Pentru nevoile mele, si pasiunile mele.
Am renuntat la iPhone in favoarea Android momentan, din varii motive. Dar ca sa inteleaga toata lumea:

Apple produce UN MODEL de telefon. Doar unul, cu mai multe generatii. Este normal ca toata armata de ingineri si programatori care lucreaza pentru Jobs sa dea rezultate bune cand dezvolta un OS pentru un singur device.

Restul producatorilor produc zeci, poate sute de modele. Armata lor de ingineri si programatori trebuie sa se imparta intre 20 de update-uri, 45 de patch-uri si 10000 de bug-uri in fiecare zi. Deci este normal ca echipa care produce un telefon sa fie peste echipa care produce 20 de telefoane simultan.

De aici si afirmatia mea din primele randuri: Android e taticul (si ma refer aici la terminalele cu android si nu la Google). Pentru ca OS-ul asta poate fi adaptat pe 1000 de terminale, si pentru asta tot se apropie de performantele impuse de iPhone. Nu il egaleaza...? Poate. Dar cu siguranta merita apreciere pentru faptul ca au scos un OS aproape ideal (totusi in perpetua evolutie) pentru un numar mare de telefoane, pentru toate bugetele.

Pe minte personal ma coafeaza un telefon care sa poate indeplini orice sarcina ii dau, in timp util. Dar mai ales care sa imi permita, in momentul in care m-am plictisit, sa pot schimba orice la el. De la interfata, la scripturi, viteza procesorului... chiar si memoria. Momentan telefonul meu este modad hardcore, si nici o persoana din lumea asta nu poate spune ca se misca mai putin fluent ca un iPhone 4. Nu vreau sa zic ca e mai tare, doar ca, avand tweak-urile necesare la indemana, am reusit sa scot dintr-un telefon de 800 lei tot ceea ce poti scoate dintr-un iPhonede tz-shpe mii de lei.

PS pentru cel care a zis ca sunt prea multe versiuni de Android incat devine confuz... cate versiuni de iOS sunt pana acum? Ultimul e 4.3 parca, nu? Ei ultimul andoid este 2.3 :P si inainte au mai fost 2.2, 2.1, 2.0, 1.6 si 1.5. aia inseamna 6 versiuni in total. Diferenta este ca la Android fiecare avea un nume. iOS cate are la activ?

View Postwalsy, on 21st March 2011, 12:22, said:

Dap, e foarte criminala. Nici nu exista virusi pe Androide:

Android Phones are Infected by Trojan virus - http://thetechjourna...jan-virus.xhtml
New Android trojan virus discovered, dubbed “Gemini” - http://www.talkandro...-dubbed-gemini/
Android hit by rogue app malware - http://www.bbc.co.uk...nology-12633923
The Mother Of All Android Malware Has Arrived: Stolen Apps Released To The Market That Root Your Phone, Steal Your Data, And Open Backdoor - http://www.androidpo...-open-backdoor/

Aveti grija sa va puneti repede antivirusi si firewall-uri pe telefoane ca altfel ati incurcat-o!
Kaspersky Mobile Security Comes To Android - http://www.androidpo...mes-to-android/

The features of Mobile Security include:
    * anti-theft protection (including SMS Find, Remote Block and Delete, and SIM Watch)
    * anti-spam protection
    * privacy protection
    * anti-virus protection and firewall
The app can be downloaded from Kaspersky’s servers and isn’t available directly from the Android Market. The cost is rather high – $29.95 per year

Sa stapaniti sanatosi androidele! Sa va bucurati de ele! Cu tot cu virusi! :D Si cu firewall-uri! :D Si cu scanari zilnice! :D


Sa mor io daca am avut vre-un virus de atata amar de vreme....

#90
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Foarte destept Androidu asta , astept um mesaj de la tine cand stie sa se conecteze la o retea AD-HOC

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate