Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

masina SH pana in 10500 euro versus noua ?

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
ulisica

ulisica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 12.02.2007
In aproximativ o luna va trebui sa i-mi  cumpar  o  masina ( pret. app 10500 euro) .La acesti  bani  am gasit intr-un parca de masini  sh din Ploiesti mai  multe modele nemtesti ( Jetta,Passat,Octavia) preturi incepand de la 9100 euro  si  paana pe la 10 500/ 11 000 , an de fabricatie 2007, si cu < 85000 km.
Vanzatorul spune ca ofera garantie un an la cutia de viteze si  motor ( in conditiile in care te duci  la  unul  din cele 2 service-uri din localiatate agreeate de firma )

As vrea un sfat  spre ce masina sh i-mi  indrept atentia mai  mult ( nemtesti vs. japoneze)  si nu  in ultimul rand de la cei  care poate au  cumparat  poate de la aceasta firma ( www.carluxauto.ro)

Eu  o  sa am banii ( euro) cash s  pt. o  masina noua in tara nu  se accepta plata in euro  , ci  doar  la cursul  '' oficial'' al  samsarilor ( scuze...dealerilor) de masini noi .In plus garantia '' in romanica'' ma face sa i-mi iau  gandul de la masina  noua..Daca era sa fie afara....era altceva..Iar adevarul este ca nu  ''sufar'' sa fiu  primul  care va folosi masina cum sunt  o  multime dintre conationalii nostri....Saraci  da cu  pretentii de milionar...

#2
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
Garantia in Romania chiar este garantie, eu am beneficiat de ea la un Logan. Nu cred ca la marcile mai titrate sa fie altfel.
In legatura cu masina pe care vrei sa ti-o iei, eu as merge pe japoneze din motive pur subiective.
Alege ce iti place tie, sunt banii tai.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate