Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt
 Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra
 Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...
 

UPC nu reuseste sa opreasca scaderea numarului de clienti

- - - - -
  • Please log in to reply
187 replies to this topic

#55
StaTich

StaTich

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.07.2009
Sincer cred ca si eu plec de la upc, am net de la ei de vreo 2 luni si aproape in fiecare seara in jurul orei 00:00 imi cade. Daca imi cade mai devreme imi raspund de fiecare data ca e de la routerul meu, eu ii pun sa reseteze modemul si surpriza, merge. Sunt niste incompetenti si niste marlani, nu recomand nimanui sa se conecteze la upc, e o mizerie.

#56
BlackDay

BlackDay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 02.11.2008
Sunt foarte multi care au alternativa la UPC dar este o alternativa jalnica. Ma refer la o linie telefonica limitata la cativa Mbps pe ADSL de la RTC sau la max 4-5Mbps de la RDS Cablelink. RTC a lansat VDSL la viteze decente dar nu merge decat pe o raza de 1Km in jurul centralelor. Degeaba scrie ca oferta este valabila in orasele, x, y, z.

#57
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View PostBlackDay, on 11th August 2009, 08:50, said:

Sunt foarte multi care au alternativa la UPC dar este o alternativa jalnica. Ma refer la o linie telefonica limitata la cativa Mbps pe ADSL de la RTC sau la max 4-5Mbps de la RDS Cablelink. RTC a lansat VDSL la viteze decente dar nu merge decat pe o raza de 1Km in jurul centralelor. Degeaba scrie ca oferta este valabila in orasele, x, y, z.

sunt deasemenea  destui care sunt multumiti de ofertele UPC in materie de internet.
Coloborate cu serviciul de tv digital si telefonia fixa fac o afacere buna.


View PostStaTich, on 11th August 2009, 01:49, said:

Sincer cred ca si eu plec de la upc, am net de la ei de vreo 2 luni si aproape in fiecare seara in jurul orei 00:00 imi cade. Daca imi cade mai devreme imi raspund de fiecare data ca e de la routerul meu, eu ii pun sa reseteze modemul si surpriza, merge. Sunt niste incompetenti si niste marlani, nu recomand nimanui sa se conecteze la upc, e o mizerie.

poate ai probleme cu modemul..nu strica sa ceri o echipa tehnica

#58
StaTich

StaTich

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.07.2009
M-au programat dupa 3 zile, o sa-i sun zilnic pana vine echipa tehnica. Iar mi-a picat netul si in seara asta, si modemul lor care imi afiseaza ca nu am acces la nimic, cand imi pica netul imi arata ca nu reuseste sa contacteze serverul lor, asa ca probabil reseteaza serverele noaptea pe la ora 01:00 cand isi imagineaza ca nu e nimeni pe net.

#59
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007

View PostFarrell, on 9th June 2009, 16:44, said:

Nu exagera, te rog! Daca mentineau grile identice pentru analog si digital se putea aborda subiectul in maniera pe care o doresti.
Discutia voastra, legata de operatorul X sau Y, s-ar rezuma cam asa:
Pasul 1: dau click pe semnatura ta (ironie 100% acolo).
Pasul 2: testez pe acelasi server (frankfurt)
Rezultatul:
[ http://www.speedtest.net/result/537754666.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Mentionez ca am abonamentul medium (10 Mbps down/ 1Mbps up).


Adica mi se pare o bataie (ab)surda a unora cu diverse interese.
Nu-i de mirare ca foarte putini mai apleaca urechea la ce se mai scrie pe aici.


Cafteala placuta, domnilor!

Edited by Maresalul, 12 August 2009 - 00:47.


#60
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
UPC conduce portările pe fix

Operatorul de telecomunicații UPC conduce clasamentul portabilității numerelor pe segmentul telefoniei fixe, cu 17.168 de utilizatori atrași din alte rețele la sfârșitul lunii iulie, potrivit informațiilor furnizate de ANCOM. Poziția secundă este ocupată de RCS&RDS, cu 7.552 de clienți atrași prin portabilitate, urmat de Vodafone România, cu 5.134 de numere portate în rețea. Romtelecom, cel mai mare operator de telefonie fixă ca număr de utilizatori, a atras 1.290 de utilizatori, dintr-un total de 34.224 de numere fixe portate.

http://standard.mone...ile_pe_fix.html

#61
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View Postdanutz1, on 18th August 2009, 09:29, said:

UPC conduce portările pe fix

Operatorul de telecomunicații UPC conduce clasamentul portabilității numerelor pe segmentul telefoniei fixe, cu 17.168 de utilizatori atrași din alte rețele la sfârșitul lunii iulie, potrivit informațiilor furnizate de ANCOM. Poziția secundă este ocupată de RCS&RDS, cu 7.552 de clienți atrași prin portabilitate, urmat de Vodafone România, cu 5.134 de numere portate în rețea. Romtelecom, cel mai mare operator de telefonie fixă ca număr de utilizatori, a atras 1.290 de utilizatori, dintr-un total de 34.224 de numere fixe portate.

http://standard.mone...ile_pe_fix.html
Pacat ca ANCOM nu spune si cati utilizatori au plecat de la fiecare operator prin portarea numarului.

#62
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View PostFarrell, on 18th August 2009, 10:11, said:

Pacat ca ANCOM nu spune si cati utilizatori au plecat de la fiecare operator prin portarea numarului.
si ar mai fi interesant de aflat cati din cei portati s-au reporta la vechiul operator dupa ce au avut de aface cu alde iupisi&CO .sunt multi...da nu se va raporta oficial acest numar pt ca ar fi o antireclama

View PostFarrell, on 18th August 2009, 10:11, said:

Pacat ca ANCOM nu spune si cati utilizatori au plecat de la fiecare operator prin portarea numarului.
si ar mai fi interesant de aflat cati din cei portati s-au reporta la vechiul operator dupa ce au avut de aface cu alde iupisi&CO .sunt multi...da nu se va raporta oficial acest numar pt ca ar fi o antireclama

#63
domnul_ionescu

domnul_ionescu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 999
  • Înscris: 02.02.2009
Serviciul de telefonie UPC funcționează bine. Eu nu am avut probleme cu ei. Problema este modul idiot de oferire al serviciilor, dacă mergeau pe modelul RDS, altfel stăteau azi. UPC este în pom, depinde 90% de un singur serviciu, al cărei valoare a picat dramatic pe piață.

#64
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postalbertooos, on 10th August 2009, 01:17, said:

au conducere proasta,decizii falimentare..dar daca pleaca din Romania are cine sa`i inlocuieasca

Ar fi mana cereasca pentru RDS , nu ca ar mai avea nevoie de asta :rolleyes:

#65
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
UPC, pe drumul fara intoarcere...

UPC Romania anunta pentru S1 venituri de 61 milioane euro, in scadere cu 19%

Quote

UPC Romania a anuntat pentru primul semestru al acestui an venituri de 61 milioane euro, in scadere cu 19% fata de aceeasi perioada a anului anterior, pe fondul deprecierii cu 84,7 milioane euro a activelor intangibile, conform raportului financiar prezentat de UPC Holding.

Factorii de ordin competitiv si economic, precum veniturile, fluxurile de numerar si numarul de clienti sub asteptari, impreuna cu volatilitatea cursului de schimb valutar, au condus la o noua devalorizare a activelor intangibile

UPC Holding subliniaza competitia "intensa in mod special" de pe piata romaneasca, care a contribuit la declinul veniturilor pe segmentul video si al incasarilor in general, atat in primul semestru, cat si in trimestrul al doilea, precum si a venitului mediu pe utilizator (average revenue per user - ARPU), fata de periodele respectiv corespunzatoare ale anului trecut.
http://www.zf.ro/zf-...-cu-19-4790559/

Quote

UPC România, jucător important pe piața de cablu TV a înregistrat afaceri de 256,4 mil euro și o pierdere de 100,1 mil euro în 2008.
http://standard.mone...0_mil_euro.html

#66
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View Postdanutz1, on 21st August 2009, 12:24, said:


Quote

UPC Romania: Cablul digital si recorderul video ne-au salvat de la scaderea veniturilor

Clientii care au migrat spre servicii TV mai scumpe si cresterea de pe internet si telefonie au compensat pierderea pe cablul analogic.

06 august 2009 - http://www.zf.ro/bus...urilor-4723783/
UPC este singurul operator care a umblat si umbla cu mizerii de limitari, FUP si alte porcari. Din mai '09 au anuntat abonamentul de 24Mbps/4Mbps upload si pe aici si pe alte forumuri si bloguri userii se plang inca de viteze si nu am vazut inca un speedtest care sa se apropie de ce scrie pe site.
UPC are o imagine negativa pe forumuri, bloguri, in presa on-line si nu numai, o imagine care reflecta realitatea.
Caderea contunua si nu-i va salva nici HD-ul. Au extrem de putini clienti pe internet si telefonie. RTC pe ADSL are de 3x mai multi clienti decat UPC! Oare de ce??? Lilimitari + Viteze nerealiste + preturi mari = UPC.

Edited by Farrell, 21 August 2009 - 13:35.


#67
BlackDay

BlackDay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 02.11.2008

View Postdanutz1, on 21st August 2009, 12:24, said:

Ieri dimineata am fost la UPC sa-mi platesc abonamentul. Acolo mai erau 3 persoane (2domni si o doamna) trecute de 40 de ani. Cei doi domni au depus cereri de reziliere iar doamna nu putea fi convinsa de o angajata sa opteze pentru un abonament DigitalTV.
La UPC se vede foarte bine lipsa de clienti pe 2 sau 3 servicii si pe bussines. UPC nu s-a ocupat niciodata la modul serios de acest aspect. Acum au amutit, numai fac nici o medernizare de retea. HD-ul n-o sa le mareasca nr de clienti substantial. Daca RDS va avea bani sa isi extinda reteaua va fi greu pentru UPC.

#68
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View PostBlackDay, on 22nd August 2009, 10:27, said:

Daca RDS va avea bani sa isi extinda reteaua va fi greu pentru UPC.


sunt si aia cu un picior in groapa..doar ce au anuntat si ei pierderi..

#69
dc2shit

dc2shit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 01.12.2007
Criza loveste in fiecare dintre firmele mari! Intrebarea este care dintre firmele de pe piata telecomunicatii o sa profite cel mai mult?

#70
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostBlackDay, on 22nd August 2009, 10:27, said:

Daca RDS va avea bani sa isi extinda reteaua va fi greu pentru UPC.

View Postlafayette, on 22nd August 2009, 11:40, said:

sunt si aia cu un picior in groapa..doar ce au anuntat si ei pierderi..

View Postmaistoru, on 22nd August 2009, 10:40, said:

oriunde. in drumul taberei se lucra pe teren in momentul in care au bagat oferta. in principiu oferta este valabila in tot bucurestiul dar se pune accent in drumul taberei, crangasi si rahova unde lumea este inca prinsa prin alte contracte de dolce  sau upc si atunci se vrea sa aibe omu macar un serviciu de la rds in ideea ca va trece si cu cablu si cu netul cand va rezilia celelalte contracte.

pe vremuri exista oferta "conect 0" care presupunea o linie fixa gratuita ( si am impresia ca si cu celebrele 100min rds si 25 min rtomtelefon ) pentru cei care nu erau abonati la cablu. stiu ca oferta asta a fost in timisoara si iasi cel putin.

View Postamboomdth, on 22nd August 2009, 12:16, said:

nu stiu cum sta la nivel de tara digi cu disponibilitatea  receptoarelor  ,dar in blocul in care locuiesc (cablat concurenta) reprezentantii de vanzari digi (5 la nr) au facut  45 de abonamente in 2 ore :  digi tv+mobil+tel fix si aparatura digi tv nu era oferita in custodie ......
observ un avant serios al digi cu noile miscari in grila de programe....
E groasa treaba.

Attached Files

  • Attached File  upc.jpg   103.05K   87 downloads

Edited by danutz1, 22 August 2009 - 18:47.


#71
zildjian

zildjian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.03.2008
Raportul pe semestrul 2 va fi mai jalnic. Spun asta pentru ca acum in toamna vor incepe concedierile si concediile fara plata printre bugetari.
UPC a fost lovit cel mai rau, pana acum.

#72
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postzildjian, on 22nd August 2009, 19:56, said:

Raportul pe semestrul 2 va fi mai jalnic. Spun asta pentru ca acum in toamna vor incepe concedierile si concediile fara plata printre bugetari.
UPC a fost lovit cel mai rau, pana acum.

E inceputul sfarsitului pentru UPC

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate