Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Conexiunea la internet

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
alina_ally23

alina_ally23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 05.03.2005
De fiecare data cand am conexiunea la internet creata imi apare urmatoarea "fereastra".
Attached File  untitled.JPG   16.9K   124 downloads
Ce pot sa fac sa nu mai apara? Sincer, m-am cam saturat sa o sterg de fiecare data si a doua zi sa o creez iar pentru a nu ma mai deranja.

#2
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003
Ai scanat de virusi? spyware?...

#3
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
ah, ai dreptate, acum m-am uitat mai atent ...este site-ul ala care iti modifica wallpaper-ul si vine cu niste colectii implicit.

Vezi ca in program ai o setare, pe undeva care il determina ca la bootare sa se conecteze "acasa" sa mai descarce una, alta ..depinde ce ai setat.

Daca modifici setarea respectiva nu va mai cere conectare.

:D back la software

#4
midelic

midelic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 09.06.2003
Nu-i virusat. E o setare tipica pt. dial up in network conections.du-te in control panel,network connections,advanced,dial-up preferences si umbla pe la setarile cu autodial nu-mi mai amintesc care sunt exact.Am avut si eu un mesaj la fel pe vremea cand aveam dial-up.

#5
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 20.08.2004
Celestin are dreptate. nu e vorba de network connections, e o setare din softul webshots, "notify me of new daily photos". suplimentar poti sa interzici accesul la net din firewall.

#6
alina_ally23

alina_ally23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 05.03.2005
Astea sunt setarile cu privire la softul Webshots:
Attached File  untitled1.JPG   32.45K   39 downloads
Iar in network conections astea:
Attached File  untitled2.JPG   50.5K   41 downloads
Cand n-aveam inca softul asta instalat (webshots) programul care dorea conectarea era Yahoo! Messenger :(

#7
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
da, vad ca este scoasa bifa de la "notify me of new daily photos" cum zicea Lg mai sus. Aditional poti sa scoti si bifa de la "Visit Daily Photo" sa nu te trezesti ca apesi Ctrl+D si iar te conectezi.

Desigur, si Yahoo face la fel, si nu este singurul.

In Preferences, General, scoti bifa de la Automatically Start Yahoo Messenger si eventual si de la Stand-by and wait to connect ... ceva mai jos

Spune-mi altceva insa ... tu te conectezi pe conexiunea aia ? pe care o starteaza programele astea ? sau te conectezi la net altfel ? printr-o retea, modem de cablu, etc ?

#8
alina_ally23

alina_ally23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 05.03.2005

Celestin, on Apr 10 2005, 22:01, said:

da, vad ca este scoasa bifa de la "notify me of new daily photos" cum zicea Lg mai sus. Aditional poti sa scoti si bifa de la "Visit Daily Photo" sa nu te trezesti ca apesi Ctrl+D si iar te conectezi.

Desigur, si Yahoo face la fel, si nu este singurul.

In Preferences, General, scoti bifa de la Automatically Start Yahoo Messenger si eventual si de la Stand-by and wait to connect ... ceva mai jos

Spune-mi altceva insa ... tu te conectezi pe conexiunea aia ? pe care o starteaza programele astea ? sau te conectezi la net altfel ? printr-o retea, modem de cablu, etc ?

<{POST_SNAPBACK}>


Da, ma conectez cu acea conexiune. Inainte ma conectam cu pcnet-ul si era aceeasi chestie

#9
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
atunci este ok ...f multe programe cer acces la net ..scoate bifa de la "Enable autodial by location"

#10
midelic

midelic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 09.06.2003
exact

#11
alina_ally23

alina_ally23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 05.03.2005

Celestin, on Apr 11 2005, 13:44, said:

atunci este ok ...f multe programe cer acces la net ..scoate bifa de la "Enable autodial by location"

<{POST_SNAPBACK}>


Se pare ca am reusit sa rezolv problema. Am scos bifa de la My Location(the current location) si se pare ca merge.
Attached File  untitled.JPG   23.41K   19 downloads

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate