Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic
 Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri
 nume strazi

Fundație casa

Cadastru pentru vanzare apartament

Cantarete care v-au placut si ca ...
 Pompa fantana manuala 18-20m adan...

CUI de PFA pe bon

Laptop cu procesor echivalent i7 ...

Giorgio Mazonakis-Gucci Forema
 

ISP in Bihor,

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Strimareanu

Strimareanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 04.05.2009
Salut,
stie cineva in Jud Bihor-Oradea  ISP altii decat 'marii' RDS, UPC, Romtelecom, samd??
ceva locali cu retele proprii.
Multumesc !

#2
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
UPC nu exista in Oradea.

RDS merge impecabil, ce vrei altceva?

#3
Strimareanu

Strimareanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 04.05.2009

View Postburgher, on May 4 2009, 12:56, said:

UPC nu exista in Oradea.

RDS merge impecabil, ce vrei altceva?

Alta a fost intrebarea mea.
Pentru stiinta ta UPC exista in Oradea !

Si daca vreau sa ma dau pe net am wireless de mare viteza.
Eu intreb cu un scop de bussiness , daca nu cunosti iti spun eu mai multe despre piata  din Oradea.

#4
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
I-auzi i-auzi, ma iertati ca am indraznit.
Dupa cum era formulat postul, am crezut ca e vreun student care se intereseaza ce net gaseste la chirie, n-am stiut ca e cu business-uri etc.

#5
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Da. Are dreptate. (Mai) există și UPC în Oradea. Că toată lumea folosește RCS + Fiberlink + Digi TV/Mobil/Cablu + RDS Tel, asta e partea a doua. :P Cred că și Romtelecom mai există pe acolo, dacă nu mă înșel chiar au lansat oficial Clicknet Mobil în Oradea...

Ce scop de business? Vrei să cumperi vreo rețea/niște rețele de cartier din Oradea?

#6
Strimareanu

Strimareanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 04.05.2009

View Postinside_spy, on May 4 2009, 15:01, said:

Da. Are dreptate. (Mai) există și UPC în Oradea. Că toată lumea folosește RCS + Fiberlink + Digi TV/Mobil/Cablu + RDS Tel, asta e partea a doua. :P Cred că și Romtelecom mai există pe acolo, dacă nu mă înșel chiar au lansat oficial Clicknet Mobil în Oradea...

Ce scop de business? Vrei să cumperi vreo rețea/niște rețele de cartier din Oradea?

Caut retele de cartier.Fie si de judet . :)
Stiu ca e RDS mare si tare dar nahh... poate poate stie cineva ceva.


La fel si pentru ARAD .

#7
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
UPC nu au oferta mass pentru Oradea. Am si eu un amic cu UPC, deoarece sta intr-un sat, un fel de suburbie neasfaltata. Are ceva wireless, ma rog.

Acum un an inca nu exista nicio retea de cartier in Oradea, ar fi fost oarecum inutil.

#8
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Din cauza faptului ca toata lumea are una din iesirile din tara pe la Oradea (vorbesc de cale fizica), practic toti ISP mari pot sa-ti livreze in Oradea. Intrebarea poate fi strict la capitolul acces in caz ca locatia ta e una mai ciudata.

#9
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Vezi ca e riscant sa te joci cu specula (mult prea) micilor retele de cartier vs rechinii mari, s-ar putea ca rechinii aia mari sa te manance cu fulgi cu tot fara sa te intrebe cat e halatu`  :rolleyes: . Iar in Oradea nu mai gasesti retele de cartier care sa aiba un cuvant de spus undeva, ce mai gasesti sunt ceva ramasite in zonele de case periferice, dar de mici dimensiuni, fara organizare juridica si fara un numar mare de utilizatori

Edited by Bobby_ro, 04 May 2009 - 21:06.


#10
Strimareanu

Strimareanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 04.05.2009
Intrebarea mea era cu privire la Judetul Bihor- Oradea.
am pus si Oradea pentru ca mai sunt si unii care nu stiu in ce judet stau.
Eu una intreb alte raspunsuri primesc.
Noroc ca am si alte surse de info.
ce poate fi mai frumos ca in fiecare zi sa primesti raspunsuri la intrebari pe care nu le-ai pus ????? :rolleyes: oare poate cineva sa faca un astfel ed efort si sa-si imagineze cum ar fi o astfel de zi ?/:rolleyes:

#11
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002

View PostStrimareanu, on May 7 2009, 21:30, said:

Intrebarea mea era cu privire la Judetul Bihor- Oradea.
am pus si Oradea pentru ca mai sunt si unii care nu stiu in ce judet stau.
Mai exact, tu venind cine stie de pe unde, ai ramas foarte mirat ca numele judetului difera de al resedintei.
In orice caz, daca spuneai ca esti vanzator la un ISP si cauti clienti, ar fi inteles toata lumea. Oricum, eu iti urez succes.  :P

#12
fenobarbital

fenobarbital

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 13.02.2004
Este unul in Tinca (cred ca-i cel care se ocupa si de clubul de net) care dadea wireless, pe2,4 cred acuma nu stiu si la citi, dar cu ceva efort la infrastructura (antene inaltate) si unul in Bors tot wireless, acu citiva ani instalase niste sectoriale pe linga cladirea primariei si apoi au rasarit in toata comuna niste antene quad manufacturate;
Oradea este patria lui Teszari Zoltan, si poate de-aia de UPC putini stiu ca are birouri, macar, Atlas Telecom isi da duhul are semnal pe 2,4 in tot orasul; niciodata n-a reusit vre-o initiativa de retea de cartier desi imi aduc aminte si de ceva "flyer"-e si autoadezive lipite prin blocuri in urma cu citiva ani dar au renuntat inainte sa cableze ceva.
In Judetul Bihor, exista o initiativa a unui freelancer, colaborator cu RDS, care a cablat mult si ulterior a vindut totul la RDS, si Tehnoconstruct care "executa retele de televiziune prin cablu- comercializeaza receptoare si emitatoare MMDS" care are si ceva activitati in domeniul asta. Daca mai stiti ceva, postati va rog, desi initiatorul threadului cred ca o sa se limiteze la alea 5 mesaje.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate