Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 

Atentie la Orange WebCare

- - - - -
  • Please log in to reply
435 replies to this topic

#55
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Așa știam și eu, de asta-s derutat. Momentan nu-s acasă să intru să văd dar parcă așa țin minte, că nu se mai cerea nicio parolă.

#56
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Nu se cere nici un fel de parola la reincarcare a unui sim "Orange" pre-pay

prin intermediul unui cont "web care" al unui abonat "Orange"  ,

in schimb utilizatorilor ce detin un sim "Orange" pre-pay li se cere un cod

in cazul in care vor sa efectueze un transfer de credit folosind contul personal "Orange web care"!

Edited by Teophileos, 26 April 2010 - 21:05.


#57
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
asti-a pe invers :D

adica la valori intre 1 si 3 euro iti cer un cod de validare (prepay).
la abonament nu se cere niciun cod.

#58
obuzul

obuzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 10.06.2009
dragii mosului,

cand v-ati creat contul webcare nu ati bagat domniile voastre cu manutele personale username-ul, parola contului si parola thank you? i-a amintiti-va.

eu am avut ab. la orange si stiu ce vorbesc. daca va scoateti parola thank you din datele personale va dispare posibilitate de incarcare prepay de pe contul de abonat si va ramane doar posibilitatea de incarcare cu cardul.

#59
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
...banuiesc ca, odata scoasa parola TY (semnatura), nu mai ai drepturi depline asupra contului, corect?
adica nu mai poti activa/dezactiva aia, ai'lalta, nu mai poti cumpara telefoane, poate nu mai ai acces nici la factura detaliata, etc.

#60
mmc6124

mmc6124

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 10.02.2010

View Postjjy, on 26th April 2010, 18:27, said:

voi ati incarcat vreodata de pe webcare? nu trebuie nici o parola. pur si simplu te loghezi, alegi ramura incarcare on-line, bagi nr. de telefon pe care vrei sa-l incarci si valoarea.
incarc on line de cand a aparut web care  :notangel:

#61
obuzul

obuzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 10.06.2009

View Postkaytar, on 26th April 2010, 23:42, said:

...banuiesc ca, odata scoasa parola TY (semnatura), nu mai ai drepturi depline asupra contului, corect?
adica nu mai poti activa/dezactiva aia, ai'lalta, nu mai poti cumpara telefoane, poate nu mai ai acces nici la factura detaliata, etc.

da, webcare-ul fara parola thank you isi pierde o parte din functionalitati.

#62
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002

obuzul said:

cand v-ati creat contul webcare nu ati bagat domniile voastre cu manutele personale username-ul, parola contului si parola thank you? i-a amintiti-va.

Păi nu, eu n-am băgat niciodată parola Thank You nicăieri. Habar nu aveam că există așa ceva pînă n-am aflat pe forum. Tot pe forum am aflat că teoretic este numărul de buletin.

obuzul said:

eu am avut ab. la orange si stiu ce vorbesc. daca va scoateti parola thank you din datele personale va dispare posibilitate de incarcare prepay de pe contul de abonat si va ramane doar posibilitatea de incarcare cu cardul.

Nu există parolă Thank You nicăieri la mine în cont, deci n-am ce să scot sau cum s-o schimb. Dacă există și n-am găsit-o eu spuneți-mi vă rog cum ajung la ea, pe ce să intru în meniu. La datele personale nu am așa ceva.

#63
vik19

vik19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 05.09.2007

View Postwirespot, on 27th April 2010, 14:13, said:

Păi nu, eu n-am băgat niciodată parola Thank You nicăieri. Habar nu aveam că există așa ceva pînă n-am aflat pe forum. Tot pe forum am aflat că teoretic este numărul de buletin.

Nu există parolă Thank You nicăieri la mine în cont, deci n-am ce să scot sau cum s-o schimb. Dacă există și n-am găsit-o eu spuneți-mi vă rog cum ajung la ea, pe ce să intru în meniu. La datele personale nu am așa ceva.
In "contul meu" in "date personale" ai parola.

Attached Files



#64
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
La mine nu e. În date personale am "date de acces" (user + parola de cont), "date personale" (nume și CNP), "date de contact" (email și adresa). Nu e nicio parolă Thank You.

#65
vik19

vik19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 05.09.2007
Au o eroare pe site si nu se afiseaza intotdeauna.
Fa click pe "contul meu" si apoi pe "date personale" si ar trebui sa iti apara.

Edited by vik19, 29 April 2010 - 10:53.


#66
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Nu prea dă semne că ar avea chef. :) O să mai încerc, mulțumesc de ajutor, dar mi se pare mai logic că nu există deloc decît că apare cînd vrea ea. :)

#67
vik19

vik19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 05.09.2007

View Postwirespot, on 29th April 2010, 22:24, said:

Nu prea dă semne că ar avea chef. :) O să mai încerc, mulțumesc de ajutor, dar mi se pare mai logic că nu există deloc decît că apare cînd vrea ea. :)
Incearca cu alt browser.

#68
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postwirespot, on 29th April 2010, 22:24, said:

Nu prea dă semne că ar avea chef. :) O să mai încerc, mulțumesc de ajutor, dar mi se pare mai logic că nu există deloc decît că apare cînd vrea ea. :)

Nu utiliza "Chrome" ca e "prastie" , eu nu am probleme la accesarea oricarei pagini din cadrul site-ului "www.orange.ro" 1

#69
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Nu e în niciun browser, nu cred că are rost să mai încerc. O să-i întreb pe ei cum stă treaba.

#70
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,529
  • Înscris: 07.04.2005

View Postwirespot, on 30th April 2010, 20:18, said:

Nu e în niciun browser, nu cred că are rost să mai încerc. O să-i întreb pe ei cum stă treaba.

Oare o data introdusa parola, nu mai e nici o modalitate de a o sterge? De aceea nu apare?

#71
Remusik82

Remusik82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 20.10.2005
Atentie mare unde va introduceti datele. S-ar parea ca ''baietii'' vor sa ne fure datele prin phishing si au creat o clona de site Orange. Am primit un mail la o adresa pe care o folosesc destul de rar. Cu ceva atentie insa, iti dai seama ca astia ori nu prea au trecut pe la scoala, ori clona de site a fost facuta ''pe genunchi'' in graba :lol: In plus de asta, factura nu se mai poate achita cu puncte OTY, dar vad ca ei inca n-au aflat.  Atasez imaginea cu mail-ul in cauza.

Attached Files


Edited by Remusik82, 07 May 2010 - 01:59.


#72
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
Se pare ca nu mai merge "contul meu" Nu mai vad punctele, nu mai vad facturile, nu mai pot face plati. De cateva zile

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate