Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Atentie la Orange WebCare

- - - - -
  • Please log in to reply
435 replies to this topic

#433
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 25.06.2005
idem acum, apar minute din 2013.

Attached Files

  • Attached File  1.JPG   52.47K   82 downloads

Edited by viocons72, 30 October 2015 - 15:29.


#434
abit

abit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 27.07.2006
se pare ca au rezolvat eroarea din webcare,
acum afiseaza corect resursele ramase

#435
abit

abit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 27.07.2006
ce-mi place numai eu scriu pe aici :D
nu functioneaza info cost pentru prepay din webcare (Te rugam sa incerci mai tarziu.), aplicatia desktop si mobila,
merge *133# si 333
la abonament totul e ok

acum versiunea desktop returneza date, versiunea mobila inca nu merge, au trecut 5 min de la primul post :)

gata merge si versiunea mobila :D +1

#436
first_zipper

first_zipper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.12.2004

View Postjenu, on 30 noiembrie 2010 - 20:44, said:

Salut, sambata noapte am patit la fel- 200 de euro paguba- deci par a fi printre cei mai fraieri de aici  Posted Image Am inceput sa primesc mesaje si dupa primu am crezut ca e greseala, dupa al doilea m-am prins ca e dubas si am sunat numarul reincarcat: 0749.539.644 Mi-a zis unu: "lasa`ma domle in pace!?"
Am sunat instant la Orange si am solicitat blocarea imediata a contului webcare pentru ca erau doar 3 incarcari efectuate (primisem si al 3-lea mesaj) si in timp ce discutam cu consultantul a venit al patrulea mesaj. Si tot asa pana la 10 mesaje de 20 de euro.
Orange ?m-a ajutat? blocandu-mi TOATE CELE 3 ABONAMENTE si solicitandu-mi sa platesc un avans de 800 de lei pentru a nu pierde numerele Posted Image pe aceasta cale le multumesc Posted Image
  Acum am 3 numere taiate fara niciun preaviz incepand de duminica seara. Si dupa nspe mii de discutii cu orange nu am ajuns la niciun consens
Am depus ieri plangere penala la SCCO Maramures si astept hartie oficiala din partea Orange. Daca nu ma rezolva am discutat cu un avocat si incerc o actiune juridica.
Am trimis si catre Orange un mic text:
Buna ziua,
Numele meu este Eugen Stoica si sunt abonat Orange Romania cu numarul de telefon 074X.XXX.XXX
In data de 28 noiembrie 2010, in jurul orei 01:15 am apelat serviciul clienti Orange si am sesizat o frauda electronica prin care cineva a accesat contul meu de Webcare si a procedat la incarcarea electronica a cartelei cu numarul 0749.539.644. Sesizarea mea a primit numarul de inregistrare Orange XXXXXX. Mentionez ca in data de 29.11.2010 am depus o plangere penala la Serviciul Crima Organizata al Politiei Maramures, inregistrata cu numarul P/XXXXXX/29.11.2010.
Va solicit pe aceasta cale sa imi raspundeti, atat in format electronic cat si scris, si sa imi comunicati pozitia oficiala a Orange Romania in legatura cu plangerea mea, cu modul in care veti investiga frauda, cat si o pozitie oficiala cu privire la suspendarea tuturor abonamentelor mele pentru neplata.
Cu stima, Eugen Stoica
Va rog pe cei care v-ati confruntat cu problema sa imi spuneti cum ati rezolvat-o. Va multumesc Posted Image
ah, detalii suplimentare aici: http://www.bmfun.ro/...-de-200-de-euro si aici: http://www.bmfun.ro/...nge-se-ingroasa

Intr-o situatie similara ma aflu si eu!
In 05.04.2011, din contul meu ORANGE sau efectuat incarcari frauduloase:
-10 SMS x 20 EUR= 200 EUR.
Operatiunea frauduloasa sa efectuat intre ora 02 si 03 din noapte, eu primind un val de 10 SMS cu aceste incarcari din contul meu, in timp ce ma indreptam spre servici la ora 07:30...
Pentru toate cele trei numere din abonamentul meu a fost oprit serviciul de catre cei de la ORANGE pina platesc....
Eu am refuzat plata pt. cele 10 SMS-uri si am facut plangere la politie ...
Tot cam din 2012 am primit scrisori de la "recuperatori" de-ai ORANGE ...
Politistul ce mi-a instrumentat cazul mi-a spus ca, cazuri similare sau mai intamplat si sa nu le dau importanta. Oricum el a cercetat cazul si la un an si ceva ma anuntat ca, cazul se inchide, iar neoficial mi-a spus ca frauda fiind inregistrata de la un IP din Italia.
Ieri 28.06.2016 am primit o instiintare de preluare a actelor de la Parchetul local, corespunzatoare actiunii deschise de firma de recuperatori.

Tu si/ sau voi cum ai/ ati procedat?

Edited by first_zipper, 29 June 2016 - 09:50.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate