Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Pozne și vorbe de duh

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
909 replies to this topic

#865
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
- Mami, cand te ingrasi te faci mai scund.
- De ce crezi asta, E?
- Paaaaai (facand semne cu mainile) iti cresc asa soldurile mari in lateral si burta mare in fata si vine pielea dupa ele deci trage capul in jos. -_-

#866
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,889
  • Înscris: 06.10.2003
Fiu-mio de 8 ani citește anunțurile agricole din ziarul local:
- Vând puicuțe otrăvitoare .... ăăăă ... ouătoare...

#867
Alka10

Alka10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 682
  • Înscris: 21.04.2012
Fi-mea, aproape 9 ani :

Mama, de abia astept sa se termine carantina !

(Eu, anxioasa) : intelegi ca nu iesim ca inainte..

Ea: nuu, ca sa plece hotii de unde au venit - Germania, Franta...Posted Image

#868
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,207
  • Înscris: 08.12.2006
Fi mea, 7 ani si cateva luni....se ridica de la masa dupa ce a mancat o portie zdravana de paste cu sos, preferatele ei....se ridica cu greu...auloeu aoleu, ce ma doare burta...ma duc repede la baie ca vrea fundul sa vomite.


#869
rigger

rigger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 07.01.2014
- Mami, daca you din engleza inseamna tu  , inseamna ca in romaneste ar trebui sa spunem la youtube tutub.

  Raducu i-a dat un nume nou pisoiasului nostru, il cheama Blanila Prepeleac.

   Cum fac scoala online (suntem clasa a treia), il aud exclamand in timpul orei:
  - Uite, vad ca doamna invatatoare si-a facut detasamentul!
   Cand ma uit pe ecran, erau toti copiii pe tot ecranul, dar m-a amuzat folosirea cuvantului in sensul de pe vremuri.

   Trebuia sa completeze un fel de rebus legat de povestea "Degetica" si in loc de "craiul o cere de sotie pe Degetica", din viteza a ales " Minunatul crai o cere de aripi pe Degetica." Posted Image)

   Aveau de facut propozitii cu niste cuvinte, iar propozitia lui suna de genul ca el a invatat pe dinafara o poezie de Mihai Eminescu. Insa inainte de asta a avut intentia sa spuna altfel. Si-l aud explicand asta doamnei invatatoare:
   - Stiti, eu inainte de a spune de Mihai Eminescu, era sa spun de Mihai Curajosul.
   - Care curajos? intreaba doamna invatatoare.
   - Pai Mihai Viteazul, Curajosul ala, zise Raducu cu gura pana la urechi. Posted Image

Edited by rigger, 24 May 2020 - 13:17.


#870
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,207
  • Înscris: 08.12.2006
Fiind zilele astea plecat intr o deplasare, am tot vorbit cu fetele pe skype. Ma intreba fi mea... mai tati, cu. te simti tu? Ii zic...mai pisioiule, ma cam doare spatele ca am tot avut treba de facut si am ridicat grutati....ea...auzind discutia anterioara intre mine si ma-sa in care ii ziceam ceva de trimiterea unui email...mai tati, maine sa stii ca ma duc la farmacie sa cumpar niste alifiutza sa iti dau la spate sa nu te mai doara, si te sun pe email sa iti dau cu aLifie la spate....

Ce combinatie a putut sa faca...te sun pe email ...

#871
rigger

rigger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 07.01.2014
Verisoarei lui Raducu nu ii plac cartofii piure, doar cartofii pai. Si-l aud pe Raducu explicand:
   - Pai de ce nu-ti plac cartofii piure? Tot un fel de cartofi pai sunt si ei, dar zdrobiti cu buzduganul.

#872
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View Postrigger, on 27 mai 2020 - 08:14, said:

Verisoarei lui Raducu nu ii plac cartofii piure, doar cartofii pai. Si-l aud pe Raducu explicand:
   - Pai de ce nu-ti plac cartofii piure? Tot un fel de cartofi pai sunt si ei, dar zdrobiti cu buzduganul.
Doar ce intreba aseara domnisoara de ce nu putem face piure din cartofi prajiti, ca doar ii poti zdrobi oricand cu robotul :lol:.

#873
rigger

rigger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 07.01.2014
M-am gandit sa fac o prajitura de Ziua copilului. Dormea linistit si l-am auzit suspinand in somn:

                    - ...si vreau doua aripi....

      A,nu, nu-i plac aripile de pui...doar pulpa la gratar. Asa ca mi-am imaginat ce poate fi mai frumos...

#874
rigger

rigger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 07.01.2014
La scoala mai primesc sarcini sa completeze cate o propozitie, gen: "Daca as fi un instrument, as fi...deoarece..." sau "Daca as fi un animal, as fi...pentru ca....", in scopul de a-i cunoaste mai bine si a le stimula imaginatia. Surpriza mea a fost ca in data de 1 iunie, doamna lor invatatoare le-a dat sa completeze propozitia: "Daca as putea vorbi cu Dumnezeu, l-as intreba...", iar raspunsul lui a fost: "Dacă aș putea vorbi cu Dumnezeu, l-aș întreba de ce nu mi-a făcut aripi ca să pot zbura."

...Posted Image

Attached Files



#875
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,207
  • Înscris: 08.12.2006
Cu ceva saptamani in urma, am fost la cumparaturi cu fetele. La un noment dat, sotia a vrut sa merge la un magazin alturat si dintr oarecare obisnuinta, imi zice , hai catre masina....m am uitat la ea mirat, si ii zic...ma dar te ai nascut in masina...sunt 100 de metrii pana la magazinul celalat, nu putem pe jos?

Dupa ceva timp, asta mica , nu mai retin in ce context, ma intreaba...eu unde m am nascut? Ii zic...la maternitate....;ea...ce e aia maternitate? Ma rog, ii expic eu ce e aia maternitate...ea la un moment dat , mirata, si se vedea ca ‘compileaza’ ceva ...ma intreaba, dar mami de ce s a nascut in masina? Nu toti copiii se nasc la maternitate?
Pam pam...initial nu m am prins de unde a scos o, apoi mi am adus aminte de dsicutia cu sotia.

#876
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,207
  • Înscris: 08.12.2006
Am trecut printr o parcare cu fi mea si acolo, un merceds e classe nou pe capota caruia mancau mici si carnati niste....oameni ok . Usile deschise la maxim iar din interior iesie un miros exagerat de puternic de odorizant de masina, dar puternic rau

Fi mea...puuu...ce miroase a masina....am ramas surprins...cum adica ...miroase a masina....ea...pai asa miroase de obicei in masina ...deci miroase a masina ...m a distrat expresia...miroase a masina.

Edited by cuculea, 29 June 2020 - 18:35.


#877
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,207
  • Înscris: 08.12.2006
Am cumparat de la un supermarket, paine cu seminte. Seara, cu totii la masa, asta mica la un moment dat nimereste o samanta..ma intreaba...asta e o samata , asa e? Ii zic...da...
ea...aa...mananc seminte, deci sunt o cocalara


S a indragostit de o melodie de la DuaLipa, o tot asculta pe repete....imi zice la un moment dat, tati, cand o sa fiu eu mare , o sa fac doi gemeni care vor fi ‘dua lipi’

#878
rigger

rigger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 07.01.2014
- Mi-a spus bunicul ce inseamna 2 la patrat, zice Raducu.
      - Da? Si ce inseamna? il intreb eu.
      - 2X4, zice Raducu.
      -Aaa,nuu, zic eu, 2 la patrat inseamna 2 X 2, adica doi inmultit cu el de doua ori.
      - Deci 4 la patrat inseamna 4X4, adica 16, ma completa Raducu.
      -Da, acum ai priceput. Iar doi la cub inseamna 2X2X2, zice desteapta de mine (nu de alta, dar puteam sa si tac).
      - Aaa, deci 3 la cub inseamna 3X3X3, zice Raducu, adica 27.
      -Da, il aprob eu.
      - Si 3 la cerc cat este?!?
      - ...Posted Image Posted Image

#879
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Mami, când o să fiu mare n-o să mă mai fac doctor veterinar. O sa ma fac vrăjitoare.
Dar tu crezi ca exista vrăjitoare?
Dacă o sa învăț eu sa fiu vrăjitoare, o sa existe și vrăjitoare în realitate pe pământ.
Dar o sa fiu o vrăjitoare care se duce la serviciu. Și la serviciu o sa ma prefac ca sunt o doamnă bună.
Și o sa fac o vrajă sa termin mai repede să vin mai devreme acasă. ��

#880
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Și una de "bebeluș" mic și naiv (15 luni).

Tot se ținea de fundul meu în timp ce ma spălam pe maini. L-am stropit din greșeală.

Plouă, plouă! Zice el bucuros uitându-se în sus. :lol:

#881
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Vroia desene. Mami, jucam piatra, foarfecă, hârtie. Dacă pun eu foarfecă îmi dai desene acum. Dacă pui tu piatră o sa ți se îndeplinească și tie dorința cândva. Nu știu când. :lol:


NB: când începe cu îmi doresc x y z și nu mai tace îi mai zic uneori ca și eu vreau pe-o plaja pustie și însorita în liniște (și neapărat cu ea, adaugă singura :inlove:)

#882
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 28.06.2005
-Tai, tu știi să înoți?
-Nu.
-Hmmm, ești ancora mea.

Haralambie.
9,5 ani



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate