Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Pozne și vorbe de duh

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
909 replies to this topic

#847
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Se aude dimineata pe la 7 si 3 minute.
- Maaaaaaaaaaammiiiiiiiiiiiiiiiii, maaaaaaaammiiiiiiiiiiii, maaaaaaaaaaaaaaaaammmmiiiiiiiiiii. (ma trezeste si pe mine, mai motaiam un pic cu frate-su la san)
- Da, E.?!
- Ne putem treziiiii (stie ca dupa 7 e "ora de trezire").
- Ihim.
- Da' eu nu ma trezesc, mai stau putin.
- <_< Daca mai stai putin, pe mine de ce m-ai trezit? <_<
- Ca sa stii ca te poti trezi!!!

#848
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005

View PostDev, on 07 noiembrie 2019 - 12:16, said:

- Ca sa stii ca te poti trezi!!!
:roflmao:



-Bună dimineața, voinicelule. :)
-Nu!


Miyagi. 2,7 ani


#849
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Fii-mea, despre chestii design.

Mami, am vazut un gard din pietre puse intr-o cusca. Oamenii aia cred ca erau taaaaaaaaare saraci si nu au avut bani de lemn sa faca gard. :roflmao:

[ https://www.lmhekwerk.be/sites/default/files/styles/group_full_content/public/product-group/steenkorven_met_stalen_palen_120-60mm_-_ral7016.jpg?itok=pnSJnOHV - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#850
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
Haralambie și-a manifestat interesul pentru baschet, așa că l-am dus.
După câteva luni, e supărat că nu primește (suficiente) pase de la colegi și era frustrat că antrenorii le atrag atenția colegilor când nu dau pase altei colege dar nu și lui.
Deși lui îi laudă progresul și faptul că e stângaci și bun, lucru mai rar de găsit.
Așa că într-o seară, pe drum spre casă încercam să-l împac și printre altele i-am spus că probabil pe el îl antrenează pentru alte situații.
-Ce, mascotă?

Nici acum nu știu din ce motiv mi-au dat lacrimile: de hazul lui de necaz sau de cât de tare mi-am mușcat limba ca să nu mă tăvălesc de râs.

8,9 ani


#851
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
În fața castronului cu ciorbă. Ridică lingura nemulțumită.
- Bunică, ce am zis eu ca vreau? Linguriță, nu lingură.
- Ei, mie lingura asta mi s-a părut suficient de mică.
- Nu bunica, de aia ii zice lingură. Dacă era mică ii zicea linguriță. :lol:

#852
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Ieri am iesit pe poarta si ne intalnim cu o vecina foarte batrana (95 de ani) dar care inca se tine bine. O indrageste mult pe asta mica a mea si asta mica pe vecina....
ii zice vecina...sa stii ca eu o sa mor in curand, nu mai pot, sa veniti la inmormantarea mea si la pomana ca eu nu o mai duc mult....asta mica...daaaa..venim venim, cum sa nu venim.
nu stiam ce sa fac, ma cam busea rasul dar pe de alta parte...nu a fost chiar funy.....m am simtit de parca o invita la ziua ei iar copilul incant....cu entuziasm..venim venim.

#853
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Am iesit in noapte de revelion, afara pe strada, unde s a strans multa lume, si, binanteles, tot felul de boi care aruncau petarde si pocnitori pe la picioarele oamenilor.(nu am inteles niciodata placerea unora de a da bani pe niste chestii care fac odata poc...si gata)

Asta mica a mea s a cam speriat, am vazut-o ca a cam traserit...o intreb...te-ai speriat? ea...nu nu, sunt doar profund impresioanta.

#854
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Am lasato la soacramea cateva zile, si, bineanteles, cand o iau de acolo, nu ma inteleg cu ea, de..alintaturile bunicilor. A fost si versioara sa si s au jucat de minune....dar, a venit vremea sa o iau de acolo si sa o duc acasa. Bineanteles, cu mare scandal am imbracat o, ca ea vrea sa mai stea la masa mare, sa se mai joace cu verisoara sa , pansete, urlete.
pe drum spre casa, in masina....bosumflata, imi zice la un moment dat.....sunt suparata pe tine.....eu , ca sa o necajesc...si eu sunt suparat pe tine
ea....esti un tata rau
eu....tu esti o fetitza rea
ea...nu vreau sa te mai vad
eu....te spun la mami ca esti obraznica
ea....sunt suparata pe tine, nu mai vorbesc cu tine
eu...nici eu nu mai vorbesc cu tine daca tu nu mai vorbesti cu mine

sta cateva secunde si se gandeste.....ea...auzi, dar tu de ce esti suparat pe mine?

m a busit rasul....deci, intr un final, eu eram ala nedreptatit sa fiu suparat

#855
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Un mare adevar - "Eu nu ma opresc pana nu ma las".

#856
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
S a uitat fi mea zilele trecute la Shrek , nu . mais tiu la care episod, si i a ramas in cap faza cu maritatul, nu mai stiu i ce context, dar ea o tragea sus si tare ca se marita , ca sa vina shrek al ei si sa se marite bla bla...Ma-sa o ia la zor, ce zici tu acolo ma cacacioaso, tu nu te stergi singura la fund si zici tu ca te mariti, stii ce inseamna aia maritat?

A doaua zi, dupa treaba mare, asta mica s a sters singura la fund si striga in gura mare...mami mami, uite m am sters singura....acum pot sa ma marit....

#857
4di

4di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 05.04.2006

View Postsfantu.dracu, on 07 noiembrie 2019 - 14:32, said:



-Bună dimineața, voinicelule. :)
-Nu!
Miyagi. 2,7 ani
La mine a fost un pic altfel :
Dimineața la 8 ne trezim pentru a merge la Gradi , încerc eu sa o trezesc ușor , nimic... mai încerc ... vb cu ea ... se ridica in fund și zice .. E dimineața ? Eu: da tati, dimineața mergem la Gradi ... Ea: vine și tușa ? ( Mătușa) Eu: nu tati, tușa e la servici. Ea: bine tati.... noapte buna.
Și la loc la somn...

#858
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
- Mami, daca vreau eu pot sa ma marit si cu o fata.
- Poti, daca va iubiti si dupa 18 ani!
- Bine, cand o sa fiu mare o sa ma marit cu prietena mea A.!
(bunicii cu ochii cat cepele dar n-au comentat :lol:)

#859
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
- Dacă am avea un geamantan la fel de mare, înalt și lat precum casa, am putea lua toată casa cu noi în vacanță.
Se mai gândește 2 secunde.
- Haa, dar nu cred ca ar încăpea în avion, că ușa avionului e uite atât de mică, spune ea puțin tristă dar și amuzata întinzând mâinile cât de tare a putut.

#860
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
-Te iubesc, Miyagi.
-Și eu te iubesc.
-Și cum mă iubești? Îmi arăți?
-Mă doale o mână. Nu pot. Îmi pale lău.

3 ani

Edited by sfantu.dracu, 02 March 2020 - 09:03.


#861
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
-Tati, vleau Ta Uăls*.
-Mbine.
-Ăta nu e Ta Uăls, că nu sunt Tamtupăli*.
-O să vină mai târziu.
-O să vină mai tâlziu că nu sunt la selvițiu! (zis cu ton de ceartă către mine)

*Ta Uăls = Star Wars
*Tam Tupăli = Stormtrooperi


Miyagi, 3 ani

#862
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Din seria 'când eram eu mică nu existau telefoane mobile' si "nu puteam alege ce desene vroiam ca la netflix".

Mama, pe vremea ta cum vă spălați pe mâini? ��

#863
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostDev, on 24 martie 2020 - 20:28, said:

Din seria 'când eram eu mică nu existau telefoane mobile' si "nu puteam alege ce desene vroiam ca la netflix".

Mama, pe vremea ta cum vă spălați pe mâini? ��
Sunt curios de raspunsul dat de mama :)

Eu in general, cand primesc intrebari de genul asta  (adica blocante si super blocante) incerc pe tot posibilul sa nu par surprins in fata fi mii , si intotdeauna ii dau un raspuns cat mai prompt posibil, poate ca nu cel mai stralucit, dar sa fie acolo....sa nu creada ca aintrebat o aberatie si apoi sa ii fie frica sa mai intrebe data viitoare. De mute ori, ma buseste pe mine rasul de propriu mi raspuns .

#864
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
Acum vreo 4 ore.

-Tati, pune bladu'. Să vină MoCăciun.

Miyagi, 3 ani.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate